Šta biste vi radije izabrali?

Da li biste radije da sretnete muškarca ili medveda?

  • Medveda

    glasova: 3 37,5%
  • Muškarca

    glasova: 5 62,5%

  • Ukupno glasova
    8

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
340.645
Ova anketa na Tik Toku usijala je mrežu nakon odgovora na pitanje u anketi
Vecina ispitanjih odgovorila je : Medveda a ovakvim i sličnim obrazloženjem

"Volela bih da sretnem medveda, jer ukoliko me napadne i ja preživim - svi će mi verovati i imaće saosećajnosti.. Međutim, ukoliko me muškarac napadne i ja preživim, ceo život ću da provedem u dokazivanju ljudima da me je muškarac napao i da ga nisam isprovocirala i niko neće imati saosećanja prema meni".
 
Pitanje je simbolicno ali ponovo pokrece femicid i pitanje agresije prema ženama od strane muškaraca u šta spada i silovanje,
nakon kojeg je žena u situaciji da dokazuje da je silovana i da pri tom nije provocirala muškarca za taj cin

Najsvežiji primer je sudjenje Aleksiću zbog prijava više žena za polno uznemiravanje i koje se odugovlaci u nedogled
uz velike napore da se dokaže da te žene Aleksic nije silovao ni polno uznemiravao.
 
Najbolje nijedno, ali kad eć mora da se bira-kakve šanse imam protiv medveda??? :D
"Volela bih da sretnem medveda, jer ukoliko me napadne i ja preživim - svi će mi verovati i imaće saosećajnosti.. Međutim, ukoliko me muškarac napadne i ja preživim, ceo život ću da provedem u dokazivanju ljudima da me je muškarac napao i da ga nisam isprovocirala i niko neće imati saosećanja prema meni".

Obzirom da smo slabiji pol, moramo vrteti razne scenarije po glavama da se tako nešto ne ispuni.
 
Pitanje je simbolicno ali ponovo pokrece femicid i pitanje agresije prema ženama od strane muškaraca u šta spada i silovanje,
nakon kojeg je žena u situaciji da dokazuje da je silovana i da pri tom nije provocirala muškarca za taj cin

Najsvežiji primer je sudjenje Aleksiću zbog prijava više žena za polno uznemiravanje i koje se odugovlaci u nedogled
uz velike napore da se dokaže da te žene Aleksic nije silovao ni polno uznemiravao.
Mislim da srpske feministkinje treba da ozbiljno prouce teoriju krivicnog prava.

Cak, i one same poticu iz te skole misljenja, samo prave izuzetke samo zbog svojih ideloskih razloga.

Zna se da je u modernom krivicnom pravu jedan od osnovnih postulata da je bolje i da 100 krivih ne bude oseudjeno, nego da 1 nevin bude pogresno osudjen.

Moderno krivicno pravo bukvalno zbog toga i postoji. ZKP bukvalno jedino i samo zbog toga i postoji. One same to ponavljaju 312312123 puta kada kritikuju moderan zatvorski sistem i koliko tu nevinih ima koji leze po zatvorima.

Ako one hoce neko krivicno pravo iz praistorije, treba to i otvoreno da kazu.

Kako vi mislite da se neko osudi za silovanje ako ne postoje fizicki dokazi za tako nesto?

Umesto sto se bave time, treba da se bave uvodjenjem 2nd Amandmana u Srbiji, i da zahtevaju da zene mogu da lakse dobijaju dozvole da nose pistolje, i zastite sebe.

Ovo cime se one bave je licemerni analfebatizam.
 
Ova anketa na Tik Toku usijala je mrežu nakon odgovora na pitanje u anketi
Vecina ispitanjih odgovorila je : Medveda a ovakvim i sličnim obrazloženjem

"Volela bih da sretnem medveda, jer ukoliko me napadne i ja preživim - svi će mi verovati i imaće saosećajnosti.. Međutim, ukoliko me muškarac napadne i ja preživim, ceo život ću da provedem u dokazivanju ljudima da me je muškarac napao i da ga nisam isprovocirala i niko neće imati saosećanja prema meni".
Да ли је питање извучено из контекста?
На овакво питање ја бих увек одговорила Мушкарца.
Не полазим од тога да ће ме мушкарац обавезно напасти, проценат манијака није тако велики.
 
Понекад стварно не знам шта да радим са оваквим фрустрираним изјавама, да ли само да обришем, или просто да оставим да би људи видели због чега се жене осећају како се осећају.
Овога пута ћу оставити.
 
У случају Алексић ћемо сачекати да видимо одлуку суда.
Писали смо већ много пута о томе, чињеница је да доказа нема, само њихова реч против његове.
Врло натегнуто, и мислим да и судије нису начисто шта са целим случајем.
Притисак јавности је велики, а немају материјалне доказе. Не бих им била у кожи.
Ако јесте силовао, а они га ослободе, једна врста трагедије.
Ако није силовао, а они га казне, друга врста трагедије.
 
IMG-20240505-WA0007.jpg


Ovo je sve što ću reći na temu.
 
Da li sresti muskarca ili medveda? Svakoj koja je odgovorila medveda, zelim joj da sretne medveda. Zasto joj ne ispuniti zelju? Feminizam je nekad davno bio pokret za ravnopravnost polova, sad je sprdnja.
Мислим да се у неким стварима заиста претерује.
Испада да је најбоље да свет поделимо на мушки и женски део, без мешања и контакта...
Заиста је време да сви прикочимо.
Мушкарци са мизогинијом, жене са хистеријом.
 
Мислим да се у неким стварима заиста претерује.
Испада да је најбоље да свет поделимо на мушки и женски део, без мешања и контакта...
Заиста је време да сви прикочимо.
Мушкарци са мизогинијом, жене са хистеријом.
Muškaraca se ne plašim, ali kad vidim da neko leluja u hodu ili previše agresivno korača, moram da pređem put ili promenim pravac kretanja.
Dovoljno je i jednom da te neko isprepada, a ja sam više puta istraumirana nastupom nekih nasrtljivaca, a zaista nisam neko ko se kreće sumnjivim mestima. Đavo ne spava.
Treba biti oprezan i u pripravnosti, ali etiketirati sve muškarce kao napasnike je suludo. Pola svake funkcionalne porodice su muškarci, i to većina onakvih kakvi bi skočili da brane uvek svoje žene, majke, sestre, ćerke, babe i ostali ženski rod.
 
Medveda.

Ne dira te ako ga ne diraš

Ako te i ubije, ubije te po kratkom postupku, ne maltretira te satima. Ne siluje te prethodno

Ne uhodi, ne preti.

Veruju ti da se desilo, ne krive te što si nosila suknju

Itd

Koliko si muskarca srela u zivotu? Na hiljade. Jesi li hiljadu puta bila maltretirana, silovana? Jesi li hiljadu puta bila uhodjena, izlozena pretnjama?
Opet nista, kreni po sumama i gorama nase zemlje ponosne pa ti se mozda i ispuni zelja. I pozdravi medu.
 

Back
Top