Sta bi bilo, da ljudi nemaju svest o Bogu?

Strah?
Reci mi imas li ti strah od Boga?
Imas li svest o Bogu?

ne i ne. ne mogu da imam starh niti svet o nečemu iz moje perspektive nepostojećem. uopšte se ne sikiram za božje propise i kazne. ali imam svest o svetu i funkcionisanju nekih stavri. imam strah od sankcije svetovne prirode, a da nema njih verovatno bih se načisto prepustio grehu, kriminalu i bludu.

uostalom bilo bi pristojno da si prvi odgovorio na svoju temu znamo u kom svetlu da odgovarao dalje. nije da me zanima, al jesi ti vernik? bacilo bi svetlo na temu.
 
Pa ko to zeli da kontrolise mase?

onaj ko je stvorio drustvo,ko ima moc i novac! Lakse je vladati ljudima kad imaju neceg da se boje. Pre su carevi,kraljevi bili sinovi Boziji i gde je iko smeo da se njima suprotstavi. Jos je i dobra fora. Zamisli da sam ja kralj koji kradem,ubijam,otimam. Ja dok kradem,mene ne stize pravda jer ne sme niko da me ubije jer se plasi boga,a onaj deo ljudi koji sme je se udruzio samnom ili gleda svoja posla i bavi se kriminalom,a ostali se ne bune jer ce me kao stici Bozija kazna na kraju,a za njihove patnje ce kao oni dobiti nagradu na nebu. Msm koja zvaka!:dash: Kontrola objasnjena!
 
rasterećen od straha, besmislenih normi, hermetizovanih života, ubeđenaj koja represuju i sputavaju jer smisao religije je kontrola ljudi

Y:
Kontrola masa, ne ljudi, jedinke je teže kontrolisati.

Pa ko to zeli da kontrolise mase?

Y:
Nemam pojma, ko? :mrgreen:

Pa ti kaza?
Pa da cujemo?

Šta ja kaza, bre?
Ako ne možeš da ispratiš par postova... ja ne mogu da crtam.
 
onaj ko je stvorio drustvo,ko ima moc i novac! Lakse je vladati ljudima kad imaju neceg da se boje. Pre su carevi,kraljevi bili sinovi Boziji i gde je iko smeo da se njima suprotstavi. Jos je i dobra fora. Zamisli da sam ja kralj koji kradem,ubijam,otimam. Ja dok kradem,mene ne stize pravda jer ne sme niko da me ubije jer se plasi boga,a onaj deo ljudi koji sme je se udruzio samnom ili gleda svoja posla i bavi se kriminalom,a ostali se ne bune jer ce me kao stici Bozija kazna na kraju,a za njihove patnje ce kao oni dobiti nagradu na nebu. Msm koja zvaka!:dash: Kontrola objasnjena!

Pa ko je stvorio drustvo?
Postoje i mala plemena na zemlji ali ni jedno bez religije i bez svesti o Bogu
 
znači strah od boga.
jer koja je inače poenta boga i religije? čisto da bismo ga voleli i poštovali i da bismo išli u crkvu radi duhovnosti? svest da šatro moraš da slediš njegove propise inače ti sledi kazna... :confused:

Pa nije samo strah,tu ima i dosta ljudi koji su ocajni i treba im cudo da se iscupaju i onda postaju zaludjenici. Medju monasima dosta je bivsih narkosa,krimosa,bludnicara,mozda i gejeva pa su eto nasli skloniste tu. Popovi su ti danas najveci krimosi,malo malo pa opale neko dete siroto,a sta sve voze od kola i koliko ti puta dodju kuci da posete parohiju? Dodju da ti uzmu kes jednom godisnje i vise ih ne vidis do sledece godine!
 
Pa ko je stvorio drustvo?
Postoje i mala plemena na zemlji ali ni jedno bez religije i bez svesti o Bogu

Ljudima treba idol... što te to čudi?
Onima slabijima neko ko će im naškarabati par zapovesti na kamenu, kazniti kao džukele kada zgreše, konstantno preteći: no no ovo, no no ono... takvima treba bog, infantilnima. Manipulatorska ideja, ukorenjena u strahu.
Aj, laku noć, neozbiljan si... a i kapacitet ti je na izdisaju.
 
Y:
Ljudima treba idol... što te to čudi?
Onima slabijima neko ko će im naškarabati par zapovesti na kamenu, kazniti kao džukele kada zgreše, konstantno preteći: no no ovo, no no ono... takvima treba bog, infantilnima. Manipulatorska ideja, ukorenjena u strahu.
Aj, laku noć, neozbiljan si... a i kapacitet ti je na izdisaju.

Nikako da odgovoris, samo menjas reci.
 
Pa ko je stvorio drustvo?
Postoje i mala plemena na zemlji ali ni jedno bez religije i bez svesti o Bogu

:hahaha: Svako to pleme ima religiju. Nema plemena koje je bilo ateisticno! Svako ima svog boga.Nema imena,jer nije zabelezeno koliko to seze u proslost. *** koje pitanje ko je napravi drustvo? Niko,sami se ljudi skupili u zajednicu plemena kako bi se lakse odbranili,prehranili i sl.313 kad se pojavilo legalno hriscanstvo skupili se popovi i carevi,sklepali neku pricu koja im odgovara i katolicka crkva je silnu lovu zgrnula na toj prici i zato poseduje danas fabrike,bolnice,obdanista,sirotista i sl. Crkva je jako uticajna. Tipican primer moci su krstaski ratovi kad su izlozili narod cele Evrope da idu da ginu za sveti grad,pa lov na vestice. Crkva svakog veka gubi po jedan argument i temelj price. Uvek se pokaze da nisu u pravu.
 
:hahaha: Svako to pleme ima religiju. Nema plemena koje je bilo ateisticno! Svako ima svog boga.Nema imena,jer nije zabelezeno koliko to seze u proslost. *** koje pitanje ko je napravi drustvo? Niko,sami se ljudi skupili u zajednicu plemena kako bi se lakse odbranili,prehranili i sl.313 kad se pojavilo legalno hriscanstvo skupili se popovi i carevi,sklepali neku pricu koja im odgovara i katolicka crkva je silnu lovu zgrnula na toj prici i zato poseduje danas fabrike,bolnice,obdanista,sirotista i sl. Crkva je jako uticajna. Tipican primer moci su krstaski ratovi kad su izlozili narod cele Evrope da idu da ginu za sveti grad,pa lov na vestice. Crkva svakog veka gubi po jedan argument i temelj price. Uvek se pokaze da nisu u pravu.

Hahahaha, znaci popovi su izmislili religiju?:hahaha:
 
Pa ko je stvorio drustvo?
Postoje i mala plemena na zemlji ali ni jedno bez religije i bez svesti o Bogu

kakve veze ima, svaki covek iole evoluirao i sa minimumom inteligencije ima svest o svetu koji ga okruzuje, kakvu takvu. a svet čine razne pojave i pitanaj na koja ljudi nemaju ili nisu imali razumljiv odgovor i onda su to propisivali nekoj višoj sili. ti u plemenima verovatno veruju da je tamo neki njihov mahatme kriv što im je kiša uništila useve ili slicno. oni razmisljaju prakticno i manuelno. da prezive. sumnjam da ih muce filozofska pitanja. društvo u simislu današnjeg globalnog društva je drukčije i funkcioniše po pitanju religije po principu koji sam pisao... zar stavrno misliš da je svest nekih tamo pizolovanioh plemena ili onih praistorisjkih bila takva da su razmiljali o religiji u širem smislu...

Zato bi neko trebao da ima strah od Boga?

Zar Bog nije LJUBAV i PRASTANJE?

:mrgreen: jeste samo zato verujemo, postimo određenim danima, praznujemo svece, ne uzimamo tuđe i ubijamo neprijatelje, samo iz ljubavi prema bogu

...............................

inače tema ne vodi više nikud ja svoje rekoh a neko može da prekosutra da postavlja pitanja a zašto, a kako'

..................

Pa nije samo strah,tu ima i dosta ljudi koji su ocajni i treba im cudo da se iscupaju i onda postaju zaludjenici. Medju monasima dosta je bivsih narkosa,krimosa,bludnicara,mozda i gejeva pa su eto nasli skloniste tu. Popovi su ti danas najveci krimosi,malo malo pa opale neko dete siroto,a sta sve voze od kola i koliko ti puta dodju kuci da posete parohiju? Dodju da ti uzmu kes jednom godisnje i vise ih ne vidis do sledece godine!

pa i to. nada da neka viša sila ipak može da ih opere. umirivanje savesti. a savest je prirodna kazna za sve ili makar vecinu ljudi, znači tvoj um će ti reći jeli nešto dobro i lli loš, a ne bog.

a svest sama po sebi znači da iz svojih opažanja i pogleda možeš da izvučeš neke logične zaključke. kad siluješ nekog imaš svest da možeš da odgovaraš pred zakonom, SVAKO. a nema svako svest da će ga stići i božja kazna, jer ona nije sigurna, očigledna i neminovna
 

Back
Top