Sta bi bilo, da ljudi nemaju svest o Bogu?

Ja mislim da postoji mogucnost da bi u vreme primitivnog drustva bilo malo vise anarhije nego sto je inace bilo(ako uzmemo u obzir da uopste ne bi bilo religije, pa cak ni paganskei sl), a opet kasnije bi drustvo bilo mnogo otvorenije, i verovatno bi znatno brze napredovalo..
Mada to trokiranje drustva u napretku se dogadjalo prvenstveno zbog zloupotrebe crkve, tako da ne bih blamirao direktno religiju(barem ne 100%)
Msm srediste kulture i nauke je bilo na zapadu, a tamo je zloupotreba crkve bila itekako zastupljena

Mada ja sam vise pricao o napretku drustva u tom slucaju, a ne o samom drustvu
Verovatno bi bilo nesto na foru kao u doba renesanse,mozda malo jace
 
Pitanje za Tebe; imaš dve vrste meda. Jedan je u prodavnici sa etiketom, a drugi na pijaci bez etikete. Koji med ćeš uzeti?
Nisi probao ni jedan ni drugi.

A sta si ti tu neki mudrac koji bi da mu drugi odovaraju na njegova zagonetna pitanja a on da kaze tacan odgovor?
Ne znam verovatno bih uzeo onaj na pijacu iz razloga sto je mozda jeftini a i prirodniji ali uglavnom mi je sve jedno mudri covece:D
 
Poslednja izmena:
xaxa, Ti bi da prođeš jeftino u životu. :lol:
Onaj koji tako razmišlja možda ikada ne okusi dobar med. ;)

Ja bih rekao skromno!!!!!
A oni bogati neka kupuju u prodavnicama i nek okuse dobar med a sad da li su to posteno zaradeli da okuse dobar med ili ne ne znam!
A ima i jos jedan nacin da se okusi dobar med a to je da se ukrade a ja bih hteo da prodjem skromno jeftinije iz razloga sto takav med mogu sebi da priustim a da hvatam precice ne zelim!
 
Ja bih rekao skromno!!!!!
A oni bogati neka kupuju u prodavnicama i nek okuse dobar med a sad da li su to posteno zaradeli da okuse dobar med ili ne ne znam!
A ima i jos jedan nacin da se okusi dobar med a to je da se ukrade a ja bih hteo da prodjem skromno jeftinije iz razloga sto takav med mogu sebi da priustim a da hvatam precice ne zelim!

Taj ukradeni je sigurno najslađi. :roll:
 
Svaki med je dobar, ako je pošteno plaćen. :lol: ;)

Svaki med je dobar, ako je pošteno plaćen. :lol: ;)

Pa da mudri covece, samo steta sto je nekima vise sladak kad nisu nista platili a takvi ljudi nemaju osecaj za druge koji se muce da posteno dobiju svoj med i iz toga kad nemaju osecaj za druge nemaju osecaj ni da osete boga a ko ne oseca boga, naravno ateisti kao sto su Hitler i Staljin!Gledali su samo svoje dupe i kao vecina bogatasa kojima nije dosta toga, koji nemaju skromne zelje zeleli su jos bolji med, pa kako da nadju sladji, jos vecom precicom od kradje do ubistva od ubistva do masovnog ubistva...nije im dosta i idu dalje i dalje da ostvare jos vece bogatstvo, bogatstvo koje im je visak dok drugi negde nemaju, i ne mogu da probaju nikakav med!

Svet bez svesti o bogu bi bio otprilike za trecinu gori nego danas!Religija je doprinela kontrolu kontrolu kolko tolko jacu od sile coveka a sto je ona sluzila kao izgovor i sto neko boga koristi kao izgovor za osvajanje i zgrtanje blaga ili nafte to je jos jedna velika precica do slatkog dobrog meda na pokvaren i zao nacin!Ti ljudi koji na takav nacin zele da dodju do tog slatkog dobrog meda ne mogu da osete boga i prema tome nemajuci svest o nekoj visoj sili misleci i sigurni 100% u sebe da je to samo sad i nikad vise, nikad vise nece okusiti dobar med javlja im se neopisiva zelja da na sve moguce nacine dodju do njega ne misleci kakvo su zlo naneli drugima jer za njih ne postoji nesto sveto i ne prestavlja problem da pocine neko zlo ne bi li dobili ono sto su zamislili dok covek koji je svestan da bog postoji teze ce doci na odluku da prekrsi zakon napravi zlo!!!Taj koji koristi religiju kao izgovor i pomuti, prevari vernike pricajuci im da je to sveti rat taj nije vernik vec je ateista koji vesto iskoriscava vernike dajuci im takav izgovor i povod da krenu u borbu a ustvari idu po blago, i po naftu da bi se oni na vrhu koji nemaju svesti o bogu obogatili sto vise dok naivni vernici kasno vec ukapiraju da su dali zivot za njih a ne za nesto sveto....
 

Back
Top