Srpski Odbrambeni Pas (S.O.P.)

Pozdrav i za tebe kume nadam se da ce mo se upoznati majka mi je iz Sapca jel imas svoj sajt ako imas napravicu i tebi reklamu Balanceva odgajivacnica nije samo na dogterminalu vec i na mnogim drugim sajtovima Ruskim i Ukrajinskim.Ko zna mozda nesto i ispadne od svega ovoga ali sa verom u sebe i Boga uspece.Kume ako nemas sajt daj mi svu informaciju ja cu ti uraditi hosting.
 
Jevdjo,
Ipak je doberman kao rasa nastao nakon sto je Srbija stekla nezavisnost. Naravno da ne mislim da je u tom momentu jedini cilj bio da se stvori neka nova rasa, ali da budemo nacisto o godinama. Uzgred, Doberman nije bio geneticar, kao ni Gavrilovic. Lepo je sto se zalazes za SOPa, i sto se konstruktivno bavis promovisanjem te rase. Bilo bi zanimljivo da nam kazes koji se to ljudi opredeljuju za ovu rasu, i za sta im ti psi sluze. Cuvari, ljubimci...
 
Pudlo Ludvig Doberman je putem ukrstanja nemackog pincera,rotvajlera,moguce mancesterskog terijera i pasa lutalica koje je drzao da nazovem sirotistu za pse lutalice selekcija je zavrsena 1860g.a 1876g.ih je prvi put pokazao javno na ilozbi.Pudlo srbija je dobila 1877 kljuceve grada 1878 na kongresu je dobila i zvanicnu nezavisnost.posto rasa nije imala ujednacene rasne odlike i posle smrti ludviga dobermana njegovi naslednici su nastavili selekciju pocetkom 20 veka tek su dobijeni pravi rezultati i mogu da kazem da je doberman vrlo lep pas.
 
Kao drugo nisAM NI NACISTA NI NACIONALISTA rodjen sam u sredini gde je stanovnistvo mesovito a nisa pravo da ti kazem tako ni vaspitavan.Ali mi je pokojni deda uvek govorio ako ne postujes sebe nemozes ni druge postovati,mada nije ovo mesto za ovakve teme vratimo se nasem Sopu.
 
Nisam jos imao prilike da pokazem ljudima uzivo Sopa ali uskoro ce i to biti.Dakle intersuju se ljudi raznih kategorija-Vlasnici raznih odgajivacnica koji se profesionalno bave tim vidom posla i naravno ljubitelji veruj mi na rec da se jos nijedan covek nije intersovao Sopom kao borbeni psom,to ti kazem jer znam da si na to mislila.Jednom recju Rusi su poklonici velikih i mocnih pasa.
 
Ma OK Jevdjo, samo da ne bude doberman uveliko formiran kao rasa jos pre Hrista ;-)
Ne znam otkud ti ono o nacistima i nacionalistima, verovatno si pogresno protumacio deo mog posta "ali da budemo nacisto o godinama", sto je zapravo NACHISTO o godinama. Zamalo ponovo incident na ovoj temi, ali si lepo pokazao da i kad te neko "prozove" mozes da uljudno odgovoris.
Hvala na odgovorima, utesno je znati da neko te pse uzima i u neke normalne svrhe... Pozdrav.
 
Kume reci mi kad ce tacno biti smotra sopova u Beogradu u decembru ili kasnije.A ako klub pocne sa radom trbalo bi da se prave klubske izlozbe rase a mogo bi da se organizuje i neki fond medju clanovima i sa tim novcem voditi najbolje pse na svetske izlozbe jer za pojedinca je to velika investicija.Po mom misljenju u klub bi trebalo da se ukljuce i odgajivaci i ljubitelji sa svojim psima.
 
Kumme nemoj zameriti ali ja bih odgovorio na ovo oko kluba i izložbe. Nisam bio u mogućnosti da se javim ranije ali evo me sad. Jevđo i tebi sam obećao odgovor na ono pitanje, nisam slagao, stiže. Klub je osnovan, znam da su osnivači Nenad Gavrilović, Igor Jovanović, Predrag Balanac, Stevan Marković i još nekoliko ozbiljnih odgajivača. Klub trenutno ne prima nove članove, ne znam iz kojih razloga ali koliko sam upoznat to će početi od naredne godine kad će se održati prva specijalka i tada će biti promovisan klub.
 
Da lep primerak i mislim da neces pogresiti.A sarplaninci koliko su popularni u Belgiji ovde u Moskvi i nisu bas mnogo i uopste sve rase sa dugom dlakom pretezno ih svi drze u stanovima a oni su teski za odrzavanje.A sto se tice Sarplaninaca najlepse primerke ima jedna odgajivacnica iz Australije prelepi su(po mom misljenju).
 
Boechout 2530
Antwerp
BELGIUM
Vlasnik jedne velike odgajivačnice, David, poseduje mnogo podataka o Srpskim Odbrambenim Psima a mislim da ima i nekoliko primeraka, psi su iz Carskog Čuvara. Pa možeš kod njega da pogledaš, pa ako si zainteresovan i uzmeš kuče. Ako te interesuje reci pa ću ti dati preciznije podatke.
 
A recite vi meni jel postoji neki tacan podatak o broju odgajivacnica u Srbiji i van Srbije. Pedja Balanac mi je govorio o ukupnom broju Sopova otprilike ih ima izmedju 600 i 1000,hoce da prikupe tacan broj pre izlozbe.Mada bice im tesko jer ima dosta nesavesnih ljudi koji ukrstaju sopovesa drugim rasama radi borbi.Pre neki dan razgovaram sa prijateljicom( rad u Jatu Stjuardesa)oko prerevoza stenadi za Rusiju i normalno trazim variante da to bude sto jeftinije.Znate sta mi kaze Jevdjo pa ti nisi normalan ti hoces zveri da prevozis nasom kompanijom,a pre neki dan u razgovoru sa sluzbenikom Beogradskog karga ni on covek nije bio odusevljen na pomen rase.Sve ove zablude proizilaze upravo od tih (da ih nazovem neljudi) koji organizuju borbr pasa.Mislim da ce ta prva specijalka biti korak napred i nadam se da ce se te zablude u narodu razbiti bar delimicno.
 

Back
Top