Srpski Odbrambeni Pas (S.O.P.)

.

Pomazem da ispunite svoju nameru i da nova rasa psa bude upisana katalog svih rasa pasa sveta !
Nije mi namera da omalovazavam nastojanje i rad jednog coveka kome se pripisuje najvece zalaganje
u radu, od ideje do danasnjih rezultata, i svih saradnika u projektu stvaranja nove rase pasa, samo
skrecem paznju na put koji treba preci i cilj priznavanja nove rase pasa ostvariti ! Na tom putu ce biti
poteskoca u radu, gresaka koje treba da primetite i ispravite, neslaganja i odbijanja koja treba da
prihvatite i sve sa razumnom merom ugradite u iskustvo koje ce vam pomoci da istrajete i na opste
i pravo zadovoljstvo svih da trijumfujete ! . Radite strucno, timski, planski i dokumentovano i uspecete.

>>>-------neni-(CH)-->
.
 
Al me ispljuvase na jednom forumu ruskom(inace to je sajt ljubitelja azijata)rade sa ovom nasom odgajivacnicom RUSKI IZVOR.Cega sam se sve nasluso o SOP-u nedo bog nikome a nisam ja poceo temu vec neki rus koji kobajagi i Kusturicu zna i njegovog psa.kazu treba nam i ruke i noge poseci zato sto se izivljavamo nad zivotinjama i da su svi sopovi degenerici krivonogi itd.
Jednim slovom nenormalni ljudi.Da zaboravio sam kazu da previse bogohulimo zato nam je bog amerikance poslao da nas bombarduju JEDNOM RECJU POTPUNI DEBILIZAM
 
.
Svako je rekao biranim recima i stvarnim naucnim primerima kako se i sta radi u toj oblasti
ukrstanja i selekcije zivotinja do stvaranja nove rase ( i priznavanja ).
To je slozen i dug proces i nauka i tehnika na danasnjem nivou razvoja veoma precizno mere
i usmeravaju ispravnost rada, pomazu u ispravkama, ubrzavaju i u potvrdjuju konacan cilj.
Znaci, nedopustivo je raditi laicki i zahtevati od strucnih krugova da se povinuju zahtevu
za priznavanje nove rase.
U mnogim drzavama se to, na najmanju protestnu reakciju uze javnosti, stopira i strogo kaznjava.
Razloge necu navoditi, ... sami pretpostavite, ... i budite realni !!!

>>>-------neni-(CH-->
.
 
Ušao si na njihovu teritoriju,a znam odgajivače koji Srednjeazijske ovčare ukrštaju sa S.O.P.-om i jedan deo šteneca prodaju kao Azijate po ceni ne nižoj od 500eura. Možemo i mi da pokrenemo tu temu pa da malo pljujemo po toj rasi,bez obzira na to što mi se ti psi sviđaju.Nemoj se ti Jevđo nervirati zbog toga,i ovde ćeš naći slične osobekoje će još gore da pljuju iako nemaju veze sa vezom i psa videli samo na slici ali imaju potrebu da malo kontriraju.Ono ti šaljem,na priv. izvini što sam spor ali u nekoj sam gužvi.
 
sreda 04.januar 2006. , 19:59
Privatna poruka, poslao Dreser za nebo_ch

Privatna poruka: S.O.P.
Danas, 19:59
Dreser Registrovan korisnik Učlanjen:: 26.10.2004.Poruke: 39 S.O.P. Slušaj me sad momčino,stvarno si preterao,idi na neku drugu temu ostavi S.O.P-a,ovo ti još uvek lepo govorim.Ti si stručnjak u nekoj tvojoj oblasti,tu i ostani,kloni se ovoga,jer ako nešto zajebeš,naje.....,razumeš.

___________________________________________________________________________

....ostavi S.O.P-a,ovo ti još uvek lepo govorim.
...............................,kloni se ovoga,jer ako nešto zajebeš,naje.....,razumeš.
___________________________________________________________________________


Dreser, nemoj da mi pretis !!!!

Pretecu poruku koju si mi uputio prosledio sam interpol-u .
 
SALA NEBO
Manite se corava posla momci nismo ovde da se svadjamo.
A po tvojim recima u gore navedenom tekstu ja sam shvatio da si ti posetio taj forum ako jesi uclani se pa da i tamo diskutujemo sa tim profesionalcima ako nisi prestani da filozofiras molim te
 
A evo sta me je naj vise iznerviralo.Nasli su sliku Bebe sa polomljenom nogom i tu su poceli komentari kako suSOP-ovi nedovoljno razvijeni kako imaju uzak grudni kos kako su im noge krive po nasledstvu od mastifa kojeg oni nazivaju strasilom itd. itd.Nasao sam i slike pasa koji stoje u bocnim pozama gde se svi delovi tela lepo vide i znate koji je komentar na to bio-MA ONI SU TO PSE POSTAVILI LEPO I VEROVATNO JE PROFESIONALNI FOTOGRAF SLIKO.Ja mislim da je to potpuni debilizam
 
Bio sam na dva hrvatska foruma,kad sam ulazio znao sam šta me očekuje, slično kao i to kod tebe. Meni je drago da ima ljudi u celom svetu koji su zainteresovani za S.O.P-a. Sve u svemu ova rasa se toliko raširila da nema priče o nekom propadanju ili nestanku, pitanje je vremena kad će doći do zvaničnog priznavanja. Jevđo kad dolaziš u Srbiju? Hoćeš posetiti onog odajivača sa kojim si se čuo telefonom?
 
Privatna poruka: S.O.P. Dreser poslao za nebo_ch
Danas, 17:15 , 05.januar2006
Dreser
Registrovan korisnik
Učlanjen:: 26.10.2004.
Poruke: 41 S.O.P.

____________________________________________________________________________

Ti ovo nazivaš pretnjom! Ma slobodno ti to prosleđuj kome hoćeš,kad dođemo do suda onda ćeš videti ko sam i čime se bavim,pa konologijom, možeš i ti lično da me tužiš,poslaću ti sve moje podatke, iako ti znaš ko sam. A jesi ti mene ono vređao na nacionalnoj osnovi, iznosio neke neistine o meni,klevete,vređao Srbiju...? Može, prihvatiću i tu tvoju igru sa strašnim sudom, interpolom, europolom.... ili čim već. Poslušaj moj savet, skloni se od S.O.P-a, ti živišu nekom drugom svetu, tvoj izbor, ovo je Srbija i ljudima je pun ku..c filozofiranja, svi samo pričaju, od komunalaca koji čiste ulicu pa do ljudi koji su na najvišim državnim institucijama. I kad se neko uhvati nečega konkretnog, nešto uradi, svi ga napadnu, napušavaju i slično tome.
___________________________________________________________________________

Dreser, nepotrebno je diskutovati, ... pravo lice si pokazao i budi siguran da si sve korisne savete bacio u vodu i sve dobre simpatije si izgubio svojom agresivnoscu na obicnom internet forumu. Kako li se tek ponasas u stvarnom zivotu, kome si ti prijatelj i ko su tvoji prijatelji??!
A red je da naucis i nesto o internetu, kako se koristi i kako moze opasan da bude,...
Svaki je kompjuter registrovan, svako ukljucenje, svaki sagovornik,
svaka poruka ima jos mnogo podataka ,,zakaceno,, na sebe, ...
i ,,pamti se,, najmanje dve godine svaka rec.
 
Hocu docicu ali ne kako sam obecao jer sam u decembru kupio stan ovde u moskvi i osto sam bez prebijene pare cerku sam poslao u Srbiju do Djurdjevdana kada cu i ja doci sad sam uzeo jedan veliki posao koji ce nadam se da me oporavi na finansijskom planu.A kad dodjem nadam se da cu se videti sa svim odgajivacima SOPa i naravno i sa tobom.Pozdrav.
 
Pa gde su zadnje dve priv poruke koje sam ti poslao ha ha ha ha, što i njih ne postaviš. Bio sam agresivan?! Baš sam se kontrolisao i tražio lepe reči. U stvarnom životu (ma da je i ovo za mene stvarnost, za tebe je verovatno neki san) sam agresivniji nekoliko puta, a moji prijatelji me nazivaju mirovnjakom, onda pretpostavi kakvi su, i oni kao ni ja ne posećujemo gej sajtove za razliku od tebe.
Tačno je da nisam ekspert za internet, ali to što ti navodiš pa to zna svaki srednjoškolac u Srbiji, pa jel ti stvarno misliš da smo mi u Srbiji debili i da neznamo baš ništa. Sretan je onaj ko te poznaje,hahahahaha. Evo ti jedan savet, idi i leči se negde, ili za promenu nađi devojku, a ne dečka.
Trebao bi malo da preispitaš svoje stavove, da ne ideš đonom na ono što je sveto, na domovinu i ono što je Srpsko, ako ti uopšte i imaš domovinu. Nije sve u parama, ako nisi čuo postoji čast, dostojanstvo. Bio si mi simatičan, jer nisam ima priliku da kontaktiram sa puno ljudi kao što si ti, u “stvarnom“ životu beže od mene, ne znam zašto hahaha. Ipak nemoj se ljutiti na mene, nisi ti jadan kriv, ne znam da li je majka priroda, ali ako posećuješ izložbe možda se i sretnemo na nekoj,biće mi drago da te počastim, popijemo,pojedemo, ispričamo se kao sav normalan svet, iako znam da ćeš ti ovo prokomentarisati tako loše da lošije ne može biti, ali to je već tvoj prblem, problem tvojih roditelja koji te nisu naučili lepom ponašanju i ono najvažnije kako se voli Srbija.

Ljudi došlo je vreme da se rastanem od ove teme (uhapsili me nenijevi specijalci hahaha), zbog nekih privatnih razloga neću biti u mogućnisti da posećujem internet. Drago mi je što je ova tema ovoliko trajala i nadam se da će još opstati. Bilo je onih koji su kontrirali, pljuvali...., ali toga će uvek i biti, jer osoba koje žele da zgaze na tuđi rad uvek ima i uvek će ih biti. Želeo bih da pozdravim sve dobre ljude na ovoj temi, sve one koji su svojim komentarima, sugestijama, dobronamernim kritikama želeli da unaprede, promovišu i prikažu ovu rasu pasa,kumm, jevđo, gigule, pudlala, Milly 73, mali37, trovac, DeadGame, uxole, Nesi, chokolada... neka mi ne zameri neko ako ga nisam naveo.
SRPSKI ODBRAMBENI PAS je Srpski pas, to neka svi znaju, a ja što vam mogu reći to je da će ova rasa pasa u 2006-oj godini biti uslovno prznata od KSSCG.


Izvinjavam se što sam malo odskočio od teme o S.O.P-u ali nadam se da mi nećete zameriti jer je ovo moja zadnja poruka, i neće me biti na internetu jedan duži vremenski period.

Unapred zahvalan na razumevanju



POZDRAV
 
Dreser,... kaze se : kako mislim, tako se i ponasam

Toliko sam si doprineo srozavanju svog ugleda, jezik te upropastio,
toliko si se drmusao na svaki savet, a ovo sto si u svom ,,zadnjem postu,,
napisao je puno tvoje gluposti koja samo govori o tvom nezadovoljstvu
samim sobom, o tvom teskom dusevnom i moralnom ostecenju...
steta, ... steta, ... ne znas ni s kim pricas, ni sta pricas,...
a zelis da budes u pravu,.. kako, ... primitivnim, agresivnim izrazavanjem ?
Mozda sam ucitelj, mozda sam svestenik, ... mozda sam lekar, bio-hemicar, ...
mozda sam vojnik, ... razmisli, .... koliko si lupetao lupetao, lupetao, ...
A sopstveno pristojno ponasanje bi te mnogim ciljevima u zivotu brze
i lakse dovelo ! Dok to naucis,.... eto starosti.... bas, steta, ... steta ...

>>>-------neni-(CH)-->

P.S. ...da, ...zaboravio sam da ti kazem, ... dve besplatne internet-adrese,
dva besplatna internet-sajta i e-mail adrese si bacio u nepovrat, uludo ...
imao sam volje i podloge sam uradio, ... pozurio si sa pretnjom privatnom
porukom, a trebalo je bolje da shvatis moje savete,bolje da procitas korisne
predloge i sve bi islo u tvoju korist i za tvoje nastojanje u oblasti kinologije !

steta,... steta,...
 
Jevdjo:
EJ LJUDI PRAVIM SAJT O SOPU NESTO KAO PREZENTACIJA .PA AKO MOZETE I KO ZNA SVE INFORMACIJE O ODGAJIVACIMA KOJE JA NEZNAM (SEM BALANCA I OVIH IZ KLUBA).NJIHOVI TELEFONI ADRESE NESTO O ODGAJIVACNICI SLIKE ITD.
Ko posećuje ovu temu i želi da pročita ono što kažeš - pročitaće i normalno napisano.
Pisanje velikim slovima u ovom vidu komunikacije se smatra viklanjem za kojim nema nikakve potrebe.
Pozdrav!
 
Jevdjo:
Smeh
Ja bih vise voleo da mi pomognes nego da me kritikujes bez potrebe
Nisi kritikovan već lepo i učtivo zamoljen da ne koristiš velika slova isto kao što zamolim i svakog drugog kad primetim da to radi.
Za pomoć sam uvek tu, ali po pitanju SOP-a teško da nešto mogu da pomognem budući da nije područje mog interesovanja.
Sve najbolje, pozdrav!
 

Back
Top