Српски грб - слова или оцила?

"In 335 BC, Alexander the Great had a meeting with three Celtic envoys in Macedonia. Knowing the Celts valor, Alexander asked what the Celts feared above all else. "The sky may fall on their head," was their reply."

И где су нам ту Срби? Немој молим те само да ми кажеш да Келти = Срби.

E vidis u tome i jeste stvar. Mani se nase skole tj onoga sto smo mi ucili u skoli, i sto nam je nametnuto tj podmetnuto,pa to je svako znao za Aleksandra i kelte,samo sto to nisu bili kelti nego srbi :)
 
10mssw5.jpg


Koja je razlika ????

Predstavljena je jedna zastava.

Pitanje je bilo: u cemu se ova zastava (ukoliko izostavimo dvoglavog orla) razlikuje od "srpske" ?
 
postovani forumasi,prijatelji.Mi mozda i jesmo uzeli dvoglavog orla podvlacim mozda,ali sigurno im nismo uzeli 4C=4S nego sam slucajno sunjao i naidjem na ovo i reko ajde da stavim.
Vincansko pismo vecina vas ako ne i svi,otprilike znate koliko je staro Vincansko pismo, samo ne mogu nikako da se pomirim sa tim da smo mi to pokupili od Vizantije ili Bizantije, pa zato smo ovde da pokusamo da naucimo ili poucimo druge (u tu kao prvog svrstavam MENE) nego evo tog pisma pa sami presudite
 
i jos jedna bela zastava sa crvenim krstom
Toplica Milan daj prsten zarucnici i govori ako se vrati sa Kosova polja ozenice je ( medjutim on gine na kosovu polju, i devojka tj zarucnica ide da ga trazi i nalazi Pavla Orlovica) nasa najpoznatija slika KOSOVKA DEVOJKA
a evo slike Toplice Milana i crvenog krsta na bajraku

Pitanje se bilo povezano sa znacenjem onih "4 C".
Pogledaj dobro kako je krst predstavljen na zastavi.
Dali je samo obican krst ili ima i jos nesto drugo.
 
postovani forumasi,prijatelji.Mi mozda i jesmo uzeli dvoglavog orla podvlacim mozda,ali sigurno im nismo uzeli 4C=4S nego sam slucajno sunjao i naidjem na ovo i reko ajde da stavim.
Vincansko pismo vecina vas ako ne i svi,otprilike znate koliko je staro Vincansko pismo, samo ne mogu nikako da se pomirim sa tim da smo mi to pokupili od Vizantije ili Bizantije, pa zato smo ovde da pokusamo da naucimo ili poucimo druge (u tu kao prvog svrstavam MENE) nego evo tog pisma pa sami presudite

Tu ste se dotakli sustine zagonetke.
Vizantija nema veze, ona je samo usputna stanica.
Iznad onoga sto si zaokruzio, predstavljena je i svastika.
A u nizu razliciti "krstici".
I, onda, smatram da nije problem da se da jednostavan pravilan odgovor.
 
i jos jedna bela zastava sa crvenim krstom
Toplica Milan daj prsten zarucnici i govori ako se vrati sa Kosova polja ozenice je ( medjutim on gine na kosovu polju, i devojka tj zarucnica ide da ga trazi i nalazi Pavla Orlovica) nasa najpoznatija slika KOSOVKA DEVOJKA
a evo slike Toplice Milana i crvenog krsta na bajraku

Па све слике који си поставио су рађене у прошлом веку. Паја Јовановић човек није морао да зна ништа о историји а да уради изванредно уметничко дело (што је и урадио). Ни једна од ових слика није ни близу стварности. Овако их је само уметник видео.
Сад да ли постоји неки посебан разлог што је ставио одређене крстове, може а и не мора да постоји.
 
Poslednja izmena:
Tu ste se dotakli sustine zagonetke.
Vizantija nema veze, ona je samo usputna stanica.
Iznad onoga sto si zaokruzio, predstavljena je i svastika.
A u nizu razliciti "krstici".
I, onda, smatram da nije problem da se da jednostavan pravilan odgovor.


Нема везе, успутна станица?
Ја никако не успевам да ухватим нит шта покушава да се каже на овој теми. :)
Јел поента да Словени нису дошли овде на Византијску (тачније Римску) територију, да нису били под утицајем најнапредније и највеће културе у Европи, да нису преузимали делове те културе (што је и нормално), него да су све сами створили?
Молим вас реците ми ако је то поента теме да се искључим :)
 
Нема везе, успутна станица?
Ја никако не успевам да ухватим нит шта покушава да се каже на овој теми. :)
Јел поента да Словени нису дошли овде на Византијску (тачније Римску) територију, да нису били под утицајем најнапредније и највеће културе у Европи, да нису преузимали делове те културе (што је и нормално), него да су све сами створили?
Молим вас реците ми ако је то поента теме да се искључим :)

Poenta je jasna: sta predstavlja simbol sa zastave. Sve ostalo je onako "usput'.
 
postovani forumasi,prijatelji.Mi mozda i jesmo uzeli dvoglavog orla podvlacim mozda,ali sigurno im nismo uzeli 4C=4S nego sam slucajno sunjao i naidjem na ovo i reko ajde da stavim.
Vincansko pismo vecina vas ako ne i svi,otprilike znate koliko je staro Vincansko pismo, samo ne mogu nikako da se pomirim sa tim da smo mi to pokupili od Vizantije ili Bizantije, pa zato smo ovde da pokusamo da naucimo ili poucimo druge (u tu kao prvog svrstavam MENE) nego evo tog pisma pa sami presudite

Најважније је научити да разлике настају и користе се због различитог значења од првобитног. Нацисти су метнули кукасти крст у дијагоналну позицију. Какво је њихово објашњење за то, није ми познато, али постоји. Ако не постоји друго, онда је због украса. Друге две позиције су једна окренута лево а друга десно на хоризонталном положају. И ни једну од те две нису користили нацисти.
 
Poenta je jasna: sta predstavlja simbol sa zastave. Sve ostalo je onako "usput'.

Сваки крст на свакој застави и грбу (па и нашем) одувек представља везу са Богом. Божанско покровитељство над државом, да је владар Божји изасланик и слично. Од ''Византије'' (источног римског царства) смо примили веру па тако и ту симболику.
Ова четири оцила око крста, ма колико ми желели да су оригинално наша, смо такође узели од Византије. Сада, много векова касније, сличне симболе можемо пронаћи у винчанском писму, на Ахиловом плашту на неким сликама, по разним источним писмима, вероватно и у египатским хијероглифима (а не би ме чудило да налетимо на сличан симбол и у писмима старе Кине, Маја, Инка и осталих индијанаца). Можемо ми тражити неку везу са тим симболима, али колико год тражили чињеница је да смо ми то преузели од Византије. Ма колико ми сада покушавали да пронађемо начин да то оповргнемо.
Све ово ме мало подсећа на оно како хрвати неким умишљеним доказима и кобајаги чињеницама покушавају да докажу како они нису словени, него илири па чак и германи.
Мислим да треба да прихватимо да смо то што смо и да друго не можемо бити. А настали смо од једног варварског народа који је пљачкајући по најмоћнијој цивилизацији тог доба опљачкао (или му је дато) и део културе те цивилизације.
 

Back
Top