Quantcast

Srđan Nogo

Dr.Jackson

Aktivan član
Poruka
1.438
I sa se dođe do programa koji bi koliko toliko većini odgovarao problem je doći do osoba koje bi ga nosile bez vlastitog interesa u prvom planu. Svako hoće da bude glavni.
Даћу ти један конкретан пример. Рецимо имаш странку која се залаже за ЕУ реформе и онда грађани гласају за оно што се странка залаже док у глави мисли да гласа за Вучића а не за ПРОГРАМ странке па онда после пљује како је он лош. Поставља се онда питање зашто не би грађане питао и о ЕУ, и о свакој другој теми а не да мора сваки грађанин да тражи "најмање зло" међу странкама и онда на крају као последица свега тога да гласа за Вучића пошто верује да је најмање зло од свих других а народ не жели ни да преда Космет, ни у ЕУ, ни многе ствари за косе његова странка залаже но ипак гласа. Дакле, зашто нерод не би гласао о јединственом и флексибилном програму државе путем апликације КДС а не да пребира по пасуњу и да се нада да ће ови скренути са свог курса. Зашто народу не би дали кормило у руку а не у руку странке?

Poslednja izmena:

miso6207

Elita
Poruka
15.377
Даћу ти један конкретан пример. Рецимо имаш странку која се залаже за ЕУ реформе и онда грађани гласају за оно што се странка залаже док у глави мисли да гласа за Вучића а не за ПРОГРАМ странке па онда после пљује како је он лош. Поставља се онда питање зашто не би грађане питао и о ЕУ, и о свакој другој теми а не да мора сваки грађанин да тражи "најмање зло" међу странкама и онда на крају као последица свега тога да гласа за Вучића пошто верује да је најмање зло од свих других а народ не жели ни да преда Космет, ни у ЕУ, ни многе ствари за косе његова странка залаже но ипак гласа. Дакле, зашто нерод не би гласао о јединственом и флексибилном програму државе путем апликације КДС а не да пребира по пасуњу и да се нада да ће ови скренути са свог курса. Зашто народу не би дали кормило у руку а не у руку странке?
Kako glasaju?
Kako obezbediti glasanje bez uticaja drugih osoba?

Dr.Jackson

Aktivan član
Poruka
1.438
Kako glasaju?
Kako obezbediti glasanje bez uticaja drugih osoba?
Лепо. Нема страначких секти који преко својих култова одређују у ком смеру треба да иде држава иако свако од нас када гласа демократски нема шансе да се слаже 100% ни са једном странком, па макар њих биле 100.000 на избору. Већ се о сваком питању преко апликације КДС (на пример) сав народ бира који ће пут да следи и тај пут државни чиновници узимају да следе. Пут и приоритети државе се бирају на исти на који радиш тип личности, значи свако од нас добиће низ питања да ли се слаже с нечим или не и када уради тај низ питања одређује се пут државе. Уосталом грађани би требали да бурају странке узимајући у обзир програм саме странке (обећања, ставови према спољашној политици, економији, социјалној правди и друго) а не да ли им се вођа свиђа или не па сви да гласају механички јер "Вучић је најбољи". У случају да државни чиноновници не слушају вољу народа имају две опције: 1) или да понове гласање за то питање што имају демократско право ако процене да је њихов избор добар 2) или да се уклоне са места и да замене неког другог.

Људи који се бирају, бирају се на основу мудрости - значи и памет и искуство да имају и њих бирају стручни људи из сваке области као што сада се бирају политичари унутар странке само без икаквог критеријума. Идеја је да се политика из култа исели у струку и њихове огранизације и да стручни људи воде а не разни Вулинићи.

Такође поликтика била би апсолутно непрофитан посао зато што би затхтевала да особа има други посао а политика да буде оно што јесте, а то је да служи грађанима, као што ми хонорарно служимо на пример нашем граду. Политика треба да буде најлепше занимања које особа треба да се бави а не средство за мафију.

Poslednja izmena:

Dr.Jackson

Aktivan član
Poruka
1.438
Ево за неверне Томе направио сам један пример како фунционише дирекетна демократија у модерно доба. Урадите анкету.
https://www.quibblo.com/survey/Dg6p-cn1/

Ми имамо АЛАТ који може да обезбеди сигурност коришћена, као и заштиту ИНДЕТИТЕТА самог гласача а базиран је на блокчеин технологији (нема централе као код других апликација) и зове се КДС.

Е сад главно питање гласи, зашто да верујете обећањима странака (урадићемо то и то...) када можемо сви као појединци да изгласамо за јединствени флексибилни програм? И онда као грађани ове државе на основу њихових резултата одмах да сменимо особе које причају једно а раде друго? Из искуства знам да ОНИ НАЈБОЉЕ РАДЕ кад су под великим притиском и да није битно ко је на власти ако тај притисак постоји да нешто МОРАЈУ да ураде. Нећете да верујете како су разумни и спремни за сваку сарадњу када има неко да их зајеше и контролише. То ја као локал-патриота најбоље знам.

Poslednja izmena:

Dr.Jackson

Aktivan član
Poruka
1.438
Они чим виде да народ могу да шишају као овце они када шишају назависно која партија али ако виде да постоји притисак па може да има и 80% гласосва они ће регулисати све пропусте зато што политичари најбоље раде под притиском а где ћете већи притисак када постоји апликација где грађани земље могу да уз 100% заштитну индендитета да контролишу њихов рад? Разумете? У демократији није битно ко је на власти већ је битно да ли народ има суверинет над власти! Чим народ има сувернитет на власти а у дирекетној демократији има апсолутан онда они МОРАЈУ да раде ствари и да исправљају све пропусте, од најситнији као што је лоше уређена тротоар где особа може да падне и да се разбије (као ја што сам прошле године) па до оних крупнијих. Народ мора да схвати да он је носилац власти и да он има право да тужи државу и оне које су надлажне за разне фушераје.

У САД-у рецимо народ стално тужи државу док овде влада и даље мишљење "нека, биће боље". Па побогу раније су људи писали Маршалату када виде неку неправилсност у раду државе а данас ништа што нам говори да смо ми за време СФРЈ већ били ДЕМОКРАТИЈА јер је народ знао коме треба да се обрати када види фушерај. Значи ми смо се за технички владали у феудално доба... аутократија, средњи век... :sad2: :rumenka:

Poslednja izmena:

hm337

Ističe se
Poruka
2.187
Samo neka da već jednom taj materijalni dokaz da je Aleksandar Vučić otišao da potpiše nezavisnost KiM? NE POSTOJI!
Postoje samo laži Srđana Noga koji glumi patriotu!
uskoro ćemo da vidimo da li Vučić namerava da proda Kosovo. Sad ima dvotrećinsku većinu u skupštini. Ako bude menjao Ustav to znači da se odlučio za izdaju,

Poruka
23.604
Ono što je rekao o otkazivanju Vašingtona je živa istina. Ozbiljna analiza dešavanja ukazuje upravo na taj scenario.
Свакако,само је пре тога рекао да Вучић 27 у Вашингтону потписује независност Косова...
Пре тога је говорио да Вучић и Ђилас праве прелазну владу,,
Пре тога, да је Трамп пустио Корону на Кину да би спречио развој компаније Хуавеј
После је обрнуо игрицу,па су глобалисти пустили Корону да би срушили Трампа.
Недавно је причао како ће Трамп ухапсити Вучића...
И још пуно промашаја...
Човек једноставно нема среће,шта год да најави оно испадне супротно...Толико о његовој озбиљности и аналитичности
Још само да сачекамо тај помпезно најављивани улазак у Скупштину...

Boris Grušenko

Veoma poznat
Poruka
10.032
Свакако,само је пре тога рекао да Вучић 27 у Вашингтону потписује независност Косова...
Svaki srpski političar pristajući da se se sastaje i pregovara sa teroristima kao što su Tači, Harainaj, Veslj priznaje Kosovo na rate.

To što je 27. trebalo da se dogodi u Vašingtonu svima je u početku delovalo kao finalizacija procesa priznavanja Kosova sve dok nije objavljeno od strane SAD šta će tamo ziasta biti ponuđeno da se potpiše.

Tada je i on promenio priču.

Ali zašto baš u trenutku početka pregovora neko podiže debelo zakasnele optužnice protiv arnautskih terorističkih namesnika nije bilo teško zaključiti.

Пре тога је говорио да Вучић и Ђилас праве прелазну владу,,
To i jeste bilo planirano. Nije ništa netačno rekao.

Пре тога, да је Трамп пустио Корону на Кину да би спречио развој компаније Хуавеј
После је обрнуо игрицу,па су глобалисти пустили Корону да би срушили Трампа.
Недавно је причао како ће Трамп ухапсити Вучића...
И још пуно промашаја...
Čudi me da ne uviđaš modus operandi pošto mnogo toga dobro uviđaš.

Kako se suprotstaviti hunti koja je plasiranjem bestijalnih laži iz minuta u minut sistemske medije poput Der Blitz-a, Das Kurira, U92, Noivosti učinila negledljivim i nečitljivim.

Ne može se protiv senzacionalističke vlasti boriti akademskom istinom. Septička jama se izlila.

Човек једноставно нема среће,шта год да најави оно испадне супротно...Толико о његовој озбиљности и аналитичности
Nije to najgore što sam video.

Onaj drugi je npr. uoči Trampove pobede otrčao da novčano i lično pomogne kampanju Hilari Klinton.

To je svakako jedan od najglupljih i najštetnijih postupaka jednog srpskog političara ikada.

Međutim ono što otkriva tvoju tendencioznost kada njega komentarišeš jeste što nisi pomenuo ništa od onog što je tačno predvideo insistirajući isključivo na kontroverzama.

Још само да сачекамо тај помпезно најављивани улазак у Скупштину...
Prenaglašen vokabular je bacanje mamca.

Na žalost hunta je toga svesna.

Ali podržavam svakog ko talasa.

Poruka
23.604
Svaki srpski političar pristajući da se se sastaje i pregovara sa teroristima kao što su Tači, Harainaj, Veslj priznaje Kosovo na rate.

To što je 27. trebalo da se dogodi u Vašingtonu svima je u početku delovalo kao finalizacija procesa priznavanja Kosova sve dok nije objavljeno od strane SAD šta će tamo ziasta biti ponuđeno da se potpiše.

Tada je i on promenio priču.

Ali zašto baš u trenutku početka pregovora neko podiže debelo zakasnele optužnice protiv arnautskih terorističkih namesnika nije bilo teško zaključiti.

To i jeste bilo planirano. Nije ništa netačno rekao.

Čudi me da ne uviđaš modus operandi pošto mnogo toga dobro uviđaš.

Kako se suprotstaviti hunti koja je plasiranjem bestijalnih laži iz minuta u minut sistemske medije poput Der Blitz-a, Das Kurira, U92, Noivosti učinila negledljivim i nečitljivim.

Ne može se protiv senzacionalističke vlasti boriti akademskom istinom. Septička jama se izlila.

Nije to najgore što sam video.

Onaj drugi je npr. uoči Trampove pobede otrčao da novčano i lično pomogne kampanju Hilari Klinton.

To je svakako jedan od najglupljih i najštetnijih postupaka jednog srpskog političara ikada.

Međutim ono što otkriva tvoju tendencioznost kada njega komentarišeš jeste što nisi pomenuo ništa od onog što je tačno predvideo insistirajući isključivo na kontroverzama.

Prenaglašen vokabular je bacanje mamca.

Na žalost hunta je toga svesna.

Ali podržavam svakog ko talasa.
Па тако и баба Курана може да се бави политиком.Најављује све и свашта па кад се не деси,само каже,јбг тако је било планирано мајке ми...Човек мења причу како ветар дуне.
Најављивао је и да ће Зоран Пановић бити следећи директор РТС-а.Ај' да сачекамо па да видмо дал' је погодио...
Сваким новим наступом човек себе дисквалификује као озбиљног политичара.
Овамо се буса у груди одговорности и принципијелности,само његову одговорнст за силне промашаје не видесмо.
Што лепо сад не каже извините људи погрешио сам,или слагао сам,него се прави блесав.Могуће је да и он рачуна на кратку памет грађана.

Boris Grušenko

Veoma poznat
Poruka
10.032
Па тако и баба Курана може да се бави политиком.Најављује све и свашта па кад се не деси,само каже,јбг тако је било планирано мајке ми...Човек мења причу како ветар дуне.
Најављивао је и да ће Зоран Пановић бити следећи директор РТС-а.Ај' да сачекамо па да видмо дал' је погодио...
Сваким новим наступом човек себе дисквалификује као озбиљног политичара.
Овамо се буса у груди одговорности и принципијелности,само његову одговорнст за силне промашаје не видесмо.
Што лепо сад не каже извините људи погрешио сам,или слагао сам,него се прави блесав.Могуће је да и он рачуна на кратку памет грађана.
Tako se i hunta bavi politikom. Ništa od svega što je oećavala nije ispunjeno.

Takva su vremena došla, ne može se blagoglagoljivošću na apsolutnu uzurpaciju.

Boris Grušenko

Veoma poznat
Poruka
10.032
Па у чему је онда разлика између Нога и Вучића ?
U tome što Noigo voza huntu iz pozicije vanparlamentarne opozicije koja ne nema nikakvu odgovornost za trenutno stanje dok režim čini objektivnu štetu.

U redu je ako porgrešiš u proceni ali ako grešiš dva mandata zaredom to više nije greška već namera.

Ali suštinska razlika je u tome što sam siguran da Nogo ne bi nikada izjavio da mu je dopuštanje povratka dijaspore najveća greška u životu.

Ja više uopšte ne razmišljam o najvišim standardima razvijene demokratije već podržavam svakog ko je spreman da se suprotstavi potpunom civilizacijskom sunovratu u koji nas režim gura silom.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.