Srbin - građanin

Ma NE MOZE covece biti Srbin u Americi i imati americko drzavljanstvo!

Zaboravi to!

Moze SAMO PO POREKLU biti Srbin i vise NISTA!

Ето одговора, сам си до њега стигао.

Држављани државе Србије су Срби, који по пореклу могу бити Мађари, Румуни итд.

Исто као што је регулисано свугде у свету.
 
Не знам зашто расправљати о том измишљеном -Србијанац, када нас нико у свету тако не назива.

То чине само ови из окружења, бивших СФРЈ република, како би нас вечито увлачили у вештачке поделе и стварали пометњу међу нама самима.

Не треба пристати на ту полемику, јер нам само штети.
 
Mislim da nijedan od tih naziva nije opasan za urusavanje nacionalnog identiteta Srba. Ko sto postoje jos i Sumadinci i Gedze i Bachvani i Timochani i sl...sve su to nazivi Srba na tim teritorijama i svi su ti nazivi ok, ukljucujuci i Srbijanci. Ja volim da budem i Srpkinja i Srbijanka oba naziva su mi jednako simpaticna kakva god da je istorijska osnova reci Srbijanac (ne zanima me).

Medjutim, rec gradjanin, kao zamena za Srbin, perfidan je nacin da se naziv Srbi stopi u rec gradjanstvo i da se kasnije kroz zakone, tom recju manipulise:rtfm: a samim tim i srpskim narodom.

Da ne postoji zla namera kod forsiranja te reci, onda bi i druge zemlje dozvoljavale to na svojim teritorijama, a to nije slucaj. U drugim zemljama se upravo obrnuto radi, forsira se naziv nacije pa cak i kad je ta nacija nastala kao smetliste mnogih drugih...(you know what the country is). Recimo tamo su uspeli da prevare mnoge druge nacije da batale svoje nazive i da svi postanu veseli i tupi ponosni ameri. I njima se manipulise, itekako, samo sto je razlika izmedju nas i njih sto je na ovom podrucju, manipulacija pojmom nacije, mnogo osetljivija stvar nego u belom svetu. Mi smo zbog takvih manipulacija (izmedju ostalog) gubili i teritorije i postali ozloglasen narod.


Мени је назив Србијанац иста подвала као и ово "грађанин".

И то сам заборавила и да напишем у оној поруци коју си цитирала, а која је требало да гласи овако:

Дакле ако су Срби из уже Србије Србијанци, у Војводини Војвођани а сви остали ГРАЂАНИ- куд нестадоше СРБИ???

То је то - још један доказ о расрбљавању Србије.


А ту подвалу си лепо описала у оном болдованом делу.
 
Ma NE MOZE covece biti Srbin u Americi i imati americko drzavljanstvo!

Zaboravi to!

Moze SAMO PO POREKLU biti Srbin i vise NISTA!

Ja vidim da se pravis glup /. daklem , kad Amerikanac oce da kaze nesto o Tadicu , on kaze Srpskji Predcednik , a na Srbijanski predcednik ,. trazumes , ili je vama hrvatima lakse uterati u gu..zic..cu ,nego u glavu .
O tome sam govorio .
A posto mi nismo gradjanska drzava , kao amerika , ovde ce da bude , ko i svuda u evroppi , a ne ko u mamerici . Obzirom da nigde u Evropi ne postoji takva , ili slicna podela kao stoje Srbin - Srbijanac . ne treba ni kod nas da je bude . Mi smo svi Srbi , gde god da smo ,na balkanu .
 
Не знам зашто расправљати о том измишљеном -Србијанац, када нас нико у свету тако не назива.

То чине само ови из окружења, бивших СФРЈ република, како би нас вечито увлачили у вештачке поделе и стварали пометњу међу нама самима.

Не треба пристати на ту полемику, јер нам само штети.

Da . to cne samo ovi iz okruzenja , tacnije , samo zlonamerni , koji korise situaciju ,to jest cinjenicu da nas prdstavlja i vodi nas apslolutni drustveni talog . Da nas predstavlja elita , vec bi letele protestne note , na sve strane , pa nas ni jedana komsika namam ne bi tako zavala , a i ovi nasi zbunjeni bi znali o cemu se radi .
 
Мени је назив Србијанац иста подвала као и ово "грађанин".

Sta god da je ta podela znacila kroz istoriju, isforsirano je sada praviti od nje problem jer problema izmedju Srba i Srbijanaca nema ni u perspektivi jer se vecina nas oseca lepo pod oba naziva. Oba naziva imaju morfolosku osnovu u reci Srbija. Meni je za sada problematican samo naziv gradjanin. Njega ne mogu da smislim. Njegova morfoloska osnova je grad, totalno denacionalizovan pojam.

Da nisi mozda preskocila ovaj post? Jednostavno ne moze biti isto.
Da je rec Srbijanac dovoljno nesrpska, ne bi neki ni posegli za recju gradjanin u svojim podmuklim nastojanjima.
 
taman posla . Mi ne treba da glumimo ludilo ovde ,neo treba da imamo drzvu ko i vecina Evropskih naroda . A ne ko Francuzi , jedini u EU .

Pa mi glumimo ludilo jos od cara Dusana...

Bas o tome se radi: treba jednom da pocnemo da zivimo ko sve ostale normalne drzave.

A u drugim, normalnim drzavama, ne mozes biti u isto vreme i Srbin i Englez. (Jedino se mozes praviti Englez)
 
Da . to cne samo ovi iz okruzenja , tacnije , samo zlonamerni , koji korise situaciju ,to jest cinjenicu da nas prdstavlja i vodi nas apslolutni drustveni talog . Da nas predstavlja elita , vec bi letele protestne note , na sve strane , pa nas ni jedana komsika namam ne bi tako zavala , a i ovi nasi zbunjeni bi znali o cemu se radi .

Vama nikako u pamet ne moze da stane da Srbijanac nije nikakva nacionalnost kao sto su recimo Srbi.

Srbijanac je GEOGRAFSKA ODREDNICA!
 
Pa mi glumimo ludilo jos od cara Dusana...

Bas o tome se radi: treba jednom da pocnemo da zivimo ko sve ostale normalne drzave.

A u drugim, normalnim drzavama, ne mozes biti u isto vreme i Srbin i Englez. (Jedino se mozes praviti Englez)

P o tomee ija pricam ,. Kao sve ostale drzave .. samo srbin , a ne i srbijanac i srbin ,. Mislim da ovo radis namerno . To o cemu ti pricas nema veze sa mozgom . Nigde , sem u Anmerici , Francuskoj , Svajcarskoj . Sve ostale d4rzave su nacionalne i imaju samo jedo ime za svoju naciju .
 
Ето одговора, сам си до њега стигао.

Држављани државе Србије су Срби, који по пореклу могу бити Мађари, Румуни итд.

Исто као што је регулисано свугде у свету.

I ti si sam stigo do resenja: kako se zovu (svi) DRZAVLJNI Srbije jednim imenom?

(Nisu li Srbijanci?)
 
I ti si sam stigo do resenja: kako se zovu (svi) DRZAVLJNI Srbije jednim imenom?

(Nisu li Srbijanci?)

A kako se zovu svi drzavljani tvoje hrvatske m jednim imenom ?
Kako se zovu svi drzavljani Madjarske jednim imenom ?
Kako se zovi svioi drzavljani Slovenije jednim imenom ?

U ostalom , znas da Srbi iz Vojvodine , i ako su drzavljani Srbije , nikad ne bi pristali da ih neko naziva Srbijancima .

Oni vide jasnu razliku , tamo gde razlika ne postoji .
 
A kako se zovu svi drzavljani tvoje hrvatske m jednim imenom ?
Kako se zovu svi drzavljani Madjarske jednim imenom ?
Kako se zovi svioi drzavljani Slovenije jednim imenom ?

U ostalom , znas da Srbi iz Vojvodine , i ako su drzavljani Srbije , nikad ne bi pristali da ih neko naziva Srbijancima .

Oni vide jasnu razliku , tamo gde razlika ne postoji .

Zasto mene pitas kako se zovu Hrvati jednim imenom?

Pitaj to njihove lingviste, izmislice vec oni rec, ta izmislili su vec par hiljada novih reci.

Nema sta da pristanu ili ne pristanu. Pa kada bi trebalo na sve zakone svi da pristanu - nikad ne bi ni postojali zakoni!

Kada se dones Zakon, svako ko ne pristane ne moze dobiti licnu kartu ni pasos. I tacka.

Bice tretiran kao radnik na privremenom radu.

Kao u svim drugim zemljama.

Evo ti primer Madjara: oni NE PRIZNAJU za Madjare one iz Vojvodine!

Moraju brda papaira i dokaza da podnesu da bi dobili madjarsko drzavljanstvo.

I uz to 10 godine nakon dobijanja drzavljanstva ne smeju da se bave politikom u Madjarskoj.

pa ko voli nek izvoli, a ko ne voli nek ide u ....Honduras.
 
Jeko, kako bi ti nazvala SVE stanovnike Srbije, bez obzira na nacionalnost?

Pa stanovnici Srbije, a sve pripadnike srpskog naroda Srbi, kako drugacije. A kad uocim kod nekog nesto sto je specificno za nas mentalitet u nekom kraju, onda bih, u zavisnosti od mesta za koje je ta osobina vezana rekla pravi Srbijanac, Vojvodjanin, Bachvanin, Gedza i sl.

Mozda je bolje pitanje bilo kome pripada Srbija.
Po mom misljenju ona BI TREBALO DA PRIPADA Srbima, a ne ni gradjanima ni stanovnicima Srbije.:manikir:
 
Poslednja izmena:

Back
Top