Izjava Žorža Crnogorca zapalila mreže: Ako ste Srbin, vi ste šovinista za njih!

Мислим да сам сасвум јасна била.
Али да пиновим још једном.
Да није било договора тј издаје, не би био извучен командни кадрар из РСК, било би борбе у самој РСК што Хрватима не би било ни мало лако, а онда би помоћ за ВРС била мачији кашаљ.
Та прича не би била лако изводљива да то није предато.
Гледај како голоруки Палестинци истрајавају без ичије помоћи, а да РСК И РС нису здружено могле онако добро наоружане.
Прича за малу децу.
Проблем је што нису биле добро наоружане, није било артиљеријске муниције, артиљерија је била само неупотребљиво гвожђе, недостајало је чак муниције за лако пјешадијско наоружање, добар дио механизације је извучен још почетком године, тако да у тим околностима уз подршку Нато трупа Хрватској и Муслиманској војсци како на терену, тако и из ваздуха, било је практично немогуће одбранити те области.
 
Проблем је што нису биле добро наоружане, није било артиљеријске муниције, артиљерија је била само неупотребљиво гвожђе, недостајало је чак муниције за лако пјешадијско наоружање, добар дио механизације је извучен још почетком године, тако да у тим околностима уз подршку Нато трупа Хрватској и Муслиманској војсци како на терену, тако и из ваздуха, било је практично немогуће одбранити те области.
Другим речим, све је добро припремљено унапред.
 
Другим речим, све је добро припремљено унапред.
Управо тако и по свему судећи припреме су текле још од 94-те, слично је било и у босанском дијелу Крајине, јединице су се повлачиле противно сваком разуму, тако да се намеће закључак да су границе биле унапријед исцртане.
 
Управо тако и по свему судећи припреме су текле још од 94-те, слично је било и у босанском дијелу Крајине, јединице су се повлачиле противно сваком разуму, тако да се намеће закључак да су границе биле унапријед исцртане.
То је тема о којој смо синоћ расправљали.
Нисмо сагласни око тога да ли је план направљен унапред, уз Милошевићево несхватање проблематике, или је просто искоришћен.
Мишљења сам да је све припремљено унапред, а како конце у СФРЈ и онако нису вукли наводни властодршци, тј држали су ситнурију, а кључне ствари су одрадили неки мање видљиви људи из војних структура, Милошевић не ту само био истурена фигура. Као да је он знао шта значи заузимање Бихаћа или Купреса. То нису капирали ни многи школовани официри.
Наравно, тупавци школовани да буду тупавци, тешко да су могли да схвате да ће чистка Срба западно од Уне значити и за све остале Србе источније дословну борбу за голи опстанак.
Зато и јесте унапред планирано.
Јер центрима моћи не требају државотворни народи. То је жилаво, то се неда, то брани своје, то има корен који треба сасећи.
Већина људи мисли да је неолиберализам почео са "Бритвом" тј од отимања власти Трампу, а заправо се кренуло са имплементацијом те идеологије још пре ДСР. Он је чак био покушај да се то брже боље наметне. Па су их Руси укочили. И сад ће. Само се лествица ипак помера.
Све је повезано и ништа се не дешава насумично.
 
Vidi se da nisi odavde. I ne poznajes grad. Ni prilike. Bicu strpliv. Srbi izbeglice 90tih iz Hrv.Bih. zive na periferiji Altina,Batajnica,Ledine,Busije naseljeni da glasaju za radikale. Licani Udbasi,oficiri,funkcioneri KPJ usli su 1945 u vile srpskih industrijalaca na Dedinju.Nikakva restitucija nije pokrenuta samo za taj deo grada.

После приватизације, нема реституције. Толико знаш. То је само трик деце титоизма.

То је њима њихова борба дала, Тита за маршала. Било је корисно бити највећи Титоиста, ниси могао доћи до речи од њих, а данас не можеш доћи до речи од србовања... толико о доследности.

Даље не заборави да је у РС и РСК, услед рата, што јесте безбедоносно исправно, дошло до чишћења по дубини целокупне структуре од тих Титоиста, Југословена, Усташа и Балија... запаћених СеФеРеЈотом. Ипак је тамо дошло до неког, непотпуног прочишћења, што код нас није.

Такође, сав тај ЈУ олош структуре из свих Република је долазио углавном у БГ и ту су Титоисти запошљавали по министарствима и лок.самоуправама...

Ту структуру олоша од 1944. и 1991. док не почистимо кроз неки устанак или рат, нема напред !

Биће то бурне промене у некој катастрофи
 
Па та комунистичка лешина ти је и спречила пад тог истог џепа 1994. Питај неког официра из ВРС како је френки вијао младића око бихаћа да заустави војску.
Војска ушла у сам град готово би било са њима за пар сати,међутим долетео друг из удбе хеликоптером и немало затим доби војска мистериозну наредбу да се повуче....

и паре су бацане из хеликоптера на Бихаћ
 
Rekao sam već da je Krajina mogla da se duže brani ali da generalno nije mogla da se odbrani sama. Pad Krajine u ovako kratkom roku jeste veliki poraz i velika vojnička sramota. Zašto se to desilo? Pa verovatno zato što im je iz BG poručeno da ništa ne očekuju od Srbije. Kad su Hrvati napali Knin, Martić je zvao Miloševića i pitao ga: "Šta da radim predsedniče?" a ovaj mu je odgovorio: "Ubi se Mile.".

Глуп и непотребан перформанс! Све је договорено

Мој другар Книнџа којег сам упознао у Либији, рекао ми је да су му рекли 3 недеље раније и да спакује породицу без ствари, само докумената и паре и пребаци их за БГ, па да се врати.

Такође ми је рекао да су већали да ли да остане њих 1500 у тврђави и сви изгину, док се војска полако измешта и народ сигурно пакује и повлачи
 
Ne. Drugosrbijanci su matore Titine jugoslavenske komunjare i njihovi potomci.

Титини јесу, али они су најмекшег титословенског порекла - пореклом су Латинкини и Никезићеви Леви либерали. из 1972.

Формирали су и подструктуру аутономаша 1974.г.
 
Запад има одличних страна, овде деришта комунизма инсталирају само оно најгоре - бар је то мој утисак
Sa ovime se sasvim slažem, ne samo najgore, već i ono dobro što pokušaju,uspeju da izvuku najgore..
 
и паре су бацане из хеликоптера на Бихаћ
Гађали су турци крушиковим минама произведеним 1994 године српске положаје.
Ко им је то продавао?
Шта кажу у централи удбе ко ли је у питању?
 

Back
Top