Srbija dobija ekonomske diplomate

B92 Info Vesti Ekonomija
Srbija dobija ekonomske diplomate
7. mart 2010. | 11:07 | Izvor: B92
Beograd -- Buduće ekonomske diplomate, koje će od 1. aprila biti raspoređene u najveće svetske metropole, ovih dana privode kraju ubrzani ekonomsko - diplomatski kurs.
Srbija će tako za oko tri nedelje imati spremne ekonomske predstavnike u 28 zemalja, među kojima su i one privredno najrazvijenije - Amerika, Nemačka i Francuska.
Kako bi nas što bolje predstavili u zemljama u kojima će službovati i privukli što veći broj stranih kompanija da ulažu baš u Srbiju, dvadesetosmoro ekonomskih diplomata od 20. januara svakodnevno prolazi kroz obuke i treninge.
U Agenciji za strana ulaganja i promociju izvoza, gde su trenutno na kursu, kažu da će pet dana koliko traje njihova obuka iskoristiti da ih bolje upoznaju sa poslovnim prilikama zemalja u koje odlaze i načinima na koje će animirati strane investitore, kao i da uspostave što bolji međusobni kontakt koji je itekako važan za dalje aktivnosti.
"Oni definitivno nemaju iskustva. Većina njih nema nikakvog iskustva u promociji, ali su to mladi, obrazovani ljudi iz različitih vrsta industrije. To se sve uči u hodu. Naučiće oni brzo kako treba da se radi", kaže direktorka "SIEPE", Vesna Perić.
Ekonomske diplomate nisu srpski izum. Od zemalja sličnog stepena razvoja ima ih recimo Makedonija, ali prema pisanju tamošnjih medija, osim što su u proteklih godinu dana potrošili 600 hiljada evra iz makedosnkog budžeta na avio karte i reprezentaciju, u tu zemlju nisu doveli ni jednog jedinog investitora
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=03&dd=07&nav_id=416094
_____________________________________________________________________________________________________

Изгледа да се број оних који би да се баце у дипломатске воде толико намножио да се више не зна шта ће се са њима па им се морају измишљати радна места !
 
Изгледа да се број оних који би да се баце у дипломатске воде толико намножио да се више не зна шта ће се са њима па им се морају измишљати радна места !

Ne bi oni da se bace u diplomatske vode toliko, koliko bi da uzivaju, da se spasu Srbije i bede i da jos kao placeni odu u inostranstvo!
 
Ne bi oni da se bace u diplomatske vode toliko, koliko bi da uzivaju, da se spasu Srbije i bede i da jos kao placeni odu u inostranstvo!

Ценим да је њима са њиховим платама и у Србији добро али њихови захтеви и жеље полако превазилазе њихове могућности па се мора наћи нови извор прихода који би то могао да покрије.
 
Ценим да је њима са њиховим платама и у Србији добро али њихови захтеви и жеље полако превазилазе њихове могућности па се мора наћи нови извор прихода који би то могао да покрије.

Pa i to sto kazes! Sve je moguce! Jer je nekima toliko fino da biu sad da iizvoljevaju!

Nego ja sam shvatila da je rec o mladim ljudima, takoreci pripravnicima.

Ako i nije, to su sigurno oni koji bi da pobegnu u inostranstvo jer vec imaju 'putera na glavi" preko G17.
 
Pa i to sto kazes! Sve je moguce! Jer je nekima toliko fino da biu sad da iizvoljevaju!

Nego ja sam shvatila da je rec o mladim ljudima, takoreci pripravnicima.

Ako i nije, to su sigurno oni koji bi da pobegnu u inostranstvo jer vec imaju 'putera na glavi" preko G17.

Ако је реч о младим приправницима питам се каквог они искуства имају за обављање дипломатских мисија ?
Тако да претпостављам да се ради о овим другим.
 
Poslednja izmena:
Ja sam čuo ''Bez kralja ne valja''...Kapitalizam koji je tada počeo da se gradi je bio na dobrom putu i sigurno bi bili u E.U. možda od 70. i neke i bio bi nam tužan život ostalih istočnoevropljana pod ruskom čizmom...Ovako samo jedemo šta smo sami zakuvali:cool:

Pa nije sve posledica komunizma - ima i do (lopovskog i podanickog) mentaliteta.

Uglavnom, stari su mi pricali da nikad vece bede nije bilo nego za vreme kralja, a sad...
 
Pa nije sve posledica komunizma - ima i do (lopovskog i podanickog) mentaliteta.

Uglavnom, stari su mi pricali da nikad vece bede nije bilo nego za vreme kralja, a sad...
Nepobitna je činjenica da bi smo od 70. i neke bili članovi E.U. i sigurno da bi za 40,da li možeš da zamisliš uopšte tu brojku,40 godina jasnog političkog i ekonomskog pravca preležali te dečije bolesti...:cool:
 

Back
Top