SMRT NIJE KRAJ

L

loga

Gost
Život ljudske duše
Rezultati istraživanja predstavljeni pred naučnicima u California Institute of Technology, ponovo su oživeli raspravu postoji li život posle smrti ili nešto što se naziva "život ljudske duše".
Dr Sam Parnia jedan od lekara iz Glavne bolnice Southampton u Engleskoj koji se bavi proučavanjem takozvanih "iskustava u blizini smrti" (NDE), tvrdi da je primetio da su ljudi razmišljali i kada mozak nije pokazivao nikakve funkcije.
Neki od njih, koji su uspeli da se povrate u život, čak su se tih razmišljanja i sećali.
Taj britanski naučnik tvrdi kako ima dokaz da se svest zadržava i kada mozak prestane da funkcioniše, odnosno kada je pacijent klinički mrtav.
 
loga:
Život ljudske duše
Rezultati istraživanja predstavljeni pred naučnicima u California Institute of Technology, ponovo su oživeli raspravu postoji li život posle smrti ili nešto što se naziva "život ljudske duše".
Dr Sam Parnia jedan od lekara iz Glavne bolnice Southampton u Engleskoj koji se bavi proučavanjem takozvanih "iskustava u blizini smrti" (NDE), tvrdi da je primetio da su ljudi razmišljali i kada mozak nije pokazivao nikakve funkcije.
Neki od njih, koji su uspeli da se povrate u život, čak su se tih razmišljanja i sećali.
Taj britanski naučnik tvrdi kako ima dokaz da se svest zadržava i kada mozak prestane da funkcioniše, odnosno kada je pacijent klinički mrtav.

Gomila doktora i dalje nema pojma. A tolike titule i svakodnevne vesti. Svakog dana odkriju nesto novo. Pa zaborave, da su prosli put tvrdili nesto suprotno...
A gle, nase telo je material u dve moguca nivoa: ima zivota/ nema zivota.
Zar onda ne mozemo prosto zakljuciti da:
zivot = tzv. dusa???
 
Слађем се - смрт ниjе краj. Мислим, ово jе врата и почетак новога вечнога живота или новоj вечноj смрти и муке.

Поздрав.
 
Procitaj ponovo to si napisao,mozak je i dalje ziv u blizini smrti,u blizini.A kad si klinicki mrtav niko nije rekao da je mozak mrtav zar ne?Pazi kad umres mrtav si,za mene je to kraj.Kao ides na bolje mesto,smrt je nagrada...za mene je to sranje.Jedan covek (poznati muzicar)je pricao jednom o tome i pametno je rekao da je to otprilike kao odes kod lekara nakon bolesti,znaci ozdravis pa onda odes.Glupost.Trenutno ti je zivot sve sto imas jer ne znas ima li nesto posle zato nemoj da rizikujes i pazi ovo sto imas
Peace out
 
Алjона:
Слађем се - смрт ниjе краj. Мислим, ово jе врата и почетак новога вечнога живота или новоj вечноj смрти и муке.

Поздрав.

Gle, draga Aljona i ostali, da se razumemo: smrt je kraj zivota. Smrt je kazna za greh. Adam je bio besmrtan, dok nije napravio greh. On se preneo na sve njegove potomce. Zato smo svi smrtni. Ali zbog zrtve Isusove (jer to njemu nije bilo potrebno, pa je ipak ucinio iz svoje ljubavi i Bozje ljubavi i milosti, a ne sto je bio jadan, kako neki misle) postoji vaskrsenje.

Neki ce vaskrsnuti neki nece. Neki u nebesa (kao Hrist), znaci u duhovnome obliku, ka andjelima, neki na zemlju (kao Lazar), u materialnome obliku. Od mrtvih. Inace: kad si mrtav, nema nikakvih muka i nikavih osecanja. Mrtav si. Ko kamen. Tako je to. Kakav bi bio Bog, kad bi nas mucio posle smrti??? Neki ce biti predani vecitoj SMRTI.

Kada? Posle velike bitke, Harmagedona. "Jer osveta je moja," rece Bog. Kada tacno? "To zna samo Otac," rece Hrist.
 
Слађем се, Кусско, са тобом.
Jа сам говорила да "смрт ниjе краj, али почетак..." да бих показати, на пример, за материалиста, коjи говоре данас ми живимо, а послjе - смрт и...све, да ми живимо. Живот jе на овом свету и живот ће бити послjе смрти. Питање jе тако: какав живот на овом свету и какав живот ће бити на другом.

Поздрав.
 
Алjона:
Слађем се - смрт ниjе краj. Мислим, ово jе врата и почетак новога вечнога живота или новоj вечноj смрти и муке.

Поздрав.
....ej pa sad si me totalno iznenadila,pa otkud to da ti verujes u zivot posle zivota?
 
pucanjuprazno@hotmail.com:
Алjона:
Слађем се - смрт ниjе краj. Мислим, ово jе врата и почетак новога вечнога живота или новоj вечноj смрти и муке.

Поздрав.
....ej pa sad si me totalno iznenadila,pa otkud to da ti verujes u zivot posle zivota?

heheh, pa ti onda ne poznajes Aljonu :o)
 
pucanjuprazno@hotmail.com:
Алjона:
Слађем се - смрт ниjе краj. Мислим, ово jе врата и почетак новога вечнога живота или новоj вечноj смрти и муке.

Поздрав.
....ej pa sad si me totalno iznenadila,pa otkud to da ti verujes u zivot posle zivota?

Због тога само веруjем...у Православљу:о)))
 
die_happy:
pucanjuprazno@hotmail.com:
Алjона:
Слађем се - смрт ниjе краj. Мислим, ово jе врата и почетак новога вечнога живота или новоj вечноj смрти и муке.

Поздрав.
....ej pa sad si me totalno iznenadila,pa otkud to da ti verujes u zivot posle zivota?

heheh, pa ti onda ne poznajes Aljonu :o)

Ево:о))), мило Среће, због чега:о)))?
 
Kissko:
??j???:
?????? ?? - ???? ??j? ???j. ??????, ??? j? ????? ? ??????? ?????? ??????? ?????? ??? ????j ?????j ????? ? ????.

???????.

Gle, draga Aljona i ostali, da se razumemo: smrt je kraj zivota. Smrt je kazna za greh. Adam je bio besmrtan, dok nije napravio greh. On se preneo na sve njegove potomce. Zato smo svi smrtni. Ali zbog zrtve Isusove (jer to njemu nije bilo potrebno, pa je ipak ucinio iz svoje ljubavi i Bozje ljubavi i milosti, a ne sto je bio jadan, kako neki misle) postoji vaskrsenje.

Neki ce vaskrsnuti neki nece. Neki u nebesa (kao Hrist), znaci u duhovnome obliku, ka andjelima, neki na zemlju (kao Lazar), u materialnome obliku. Od mrtvih. Inace: kad si mrtav, nema nikakvih muka i nikavih osecanja. Mrtav si. Ko kamen. Tako je to. Kakav bi bio Bog, kad bi nas mucio posle smrti??? Neki ce biti predani vecitoj SMRTI.

Kada? Posle velike bitke, Harmagedona. "Jer osveta je moja," rece Bog. Kada tacno? "To zna samo Otac," rece Hrist.

Smrt je kazna za greh...reci mi sta su zgresila onolika deca sto su pobijena u Kragujevcu? (dobro ovo samo navodim kao primer) A ljudi su umirali i pre Hrista......

Mislim da je telo materijalno i ono ima svoj kraj , ljudska dusa kao i energija je neunistiva i samo kruzi...

Ljudi mogu da se sete svojih proslih zivota...i da tacno opisu dogadjaje i mesta na kojima nikad nisu bili, i da se ispostavi da je sve to postoji !

Ja verujem u reinkarnaciju
 

Back
Top