Savremeni muskarac

Sta je savremeno sada ili sta bih zeleo da je savremeno?
Ne mogu biti anti-savremeni kada svi tako rade.
Oni su mozda nesto sto se ne slaze sa mojom mastom, ili razumom.
Mnogo je brzo ovo vreme, mnogo jeftino, shareno...
Teku oni tom sharenom rekom..... ovde ne mislim na efekat neki od droge :)
Sve je nekako bezdusno, klinci, vreme, drzava...
decu uce niskim udarcima, starcima govore 'a sto si ostario?', surovo....
Meni treba Sparta, neka higj-tek Sparta. Surovost, ali fer surovost. Okrutnost koja radja snagu i delije, ne sharene papagaje i klikere.... nesto lepo i mocno izroditi, spojiti.
Savremeni, buduci ljudi koji nisu zaludjeni svojom sadasnjoscu i brigom kako da izive te jadne bogom dane trenutke koje su eto dobili, vec idu polako tamo gde su krenuli, onako kako su krenuli...
Savremena bajka nalik ni na jednu drugu, e to bi bila prava stvar!
Ziveti u svom taktu, svako treba da dobije pravo na to, iskorenjivanje 'mase', zelim da vidim jedinke.
 
NevenaBGD:
Dobro svako vreme nosi svoje kodove ponasanja ali ja sam bas mislila da ce se naci predlozi na tu temu. Jel vreme prolazi a ljudi bi trebalo da evoluiraju (tako kazu jel) pa se pitam u sta je muskarac evoluirao? I bas to sta se ocekuje od tog savremenog muskarca danas.Ili vise sta on od sebe ocekuje! Eto reci mi ti sta od sebe samog ocekujes?
ispunjava nas zadovoljeni ego... osecjaj pripadnosti i potvrda vrednosti... tera nas u konstantnu potragu za onim shto smo, u cilju da definishemo sami sebe, ili trazecji da nas definishu drugi...
"savremen" ima prizvuk vremena i zadovoljenog ega. vreme nosi i prizvuk materje...
istina je da nas ne mogu ispuniti, vecj da ispunjavamo... vezujucji se za svoje postupke. definishemo se na osnovu njih, kao neshto shto jesmo, jer daju potvrdu nasheg delovanja, a samim tim i postojanja.... ali da li su oni zajsta merilo onoga shto smo?... ili smo samo u jednom trenutku delovali u tom pravcu...
ono shto ostaje kada se iskljuchi postignuto, ostaje razum koji klapara pokushavajucji da pohvata stvari koji se deshavaju unutar njega samog, a koje su mozda izazvane, ili isprovocirane stranim uticajem... delovanjem nekog drugog u nashem pravcu... ako mozak koji klapara nije ono shto nas definishe, vecj onaj koji pokushava da nas definishe, onda definicije ni nema... ili makar ne jasne, one koju bi mozak mogao da prihvati, jer za njega on je ono shto smo mi sami... ali da li je tako?... mozda nas samo veshto obmanjuje :)... reche kazhiprst :D... pardon... savremeni kazhiprst :D
...ponekad delamo i bez uticaja razuma... impulsivno...
pa je valjda taj impuls koji se chuje s vremena na vreme ono shto smo... neiskvaren i neukalupljen od strane razuma... vidljiv i pojmvljiv materjalnim ochima tek kada deluje. chini nam se sakriven, a svo vreme kuca u nashim grudima... pitanje je samo koliko je prihvatljiv, ili u kojoj je meri u konfliktu sa razumom... ili zdravo razuman.. koliko je blizak normama koje je nametnulo savremeno drushtvo, ili mozda je mozda bolje recji, vreme u kome se sada nalazimo...
... mozda bi trebali u sushtini da se zapitamo koliko su normalni oni koji diktiraju norme u sadashnjem vremenu.. ili uopshte... mozda josh bolje, da li su normalni oni koji ih prate...
a chemu stremim?... stremim ka narednom udisaju... pa zatim izdisaju... trebalo bi da sam normalan :D... a da li sam "savremen"?... ili mozda ispred svog vremena :D
nekako cje te me vecj definisati :D...
a da li sam evoluirao kao mushkarac... i da li bi trebalo da se poredim sa mushkarcima da bih se definisao kao isti... pa valjda jesam mushkarac, a evoluirao sam u odnosu na dechaka koji sam bio... ne moram da dokazujem... ili moram :D
od sebe ochekujem neochekivano... u svakom trenuku :D...
 
Poucno boga mi.
Samo ne znam zasto mislis da norme moraju biti lose ili zasto mislis da nam norme namecu drugi? Po meni mi ih postavljamo sami. Postavlja nam ih nasa savest. U ovom slucaju muskarc postavlja samom sebi nove norme. Cilj drustvenog ostvarivanja tj.licnog ostvarivanja (a zivis jos uvek unutar drustva-koristis komp nisi otisao u brda i odreko se savremenog drustvrnog zivota). Da li je taj cilj drugaciji nego sto ga je tvoj otac imao. Da li si u generacijskom smislu evoluirao? Naucio? Ili imas iste norme kao i tvoj tata pre tebe. Ili ti se njegova razmisljanja cine zastarelim? Ili ti mozda i ne verujes u evoluciju ni muskog a ni zenskog roda? Ima li ovaj svet neki svoj koliko toliko zajednicki cilj? Da li nam je zaista cilj da budemo bolji ili nas je bas briga? Ako jeste? A na koji to nacin da budemo bolji? Da bolje radimo? Produktivnije? Da budemo lepsi? Da osecamo vise, bolje dublje? Da razumemo vise? A opet koga? Biljke ili jedni druge? Zasto? Kako?;)
 
pa... odakle da pochnem...
norme nam postavljaju drugi, chak i ako ih postavljamo sami, jer su merilo nashe uspeshnosti, a mogu se izmeriti samo ako usporedimo sa drugima...
nigde nisam rekao da su norme loshe... dobro i loshe je relativno, jer je individualno, ali ako i jesam shvacjen tako, to je samo lichno mishljenje za koje sam i upitan, a verujem da sam obrazlozhio...
lichno i drushtveno ostvarivanje nisu isto... cilj drushtvenog i lichnog ostvarivanja, kao postupci po kojima mozemo da se definishemo... i to sam pojasnio :)...
moj cilj je definitivno je drugachiji od cilja mog oca, ali je vrlo slichan cilju moga dede... dok o5, moj pradeda, kazhu, nije bio takav.... e,sad. shta to znachi na generacijskom smislu... nemam pojma :D...
da li sam nauchio... mislish iz generacijskog nasledja, ili uopshte :D...
o ostalim pitanjima cju ti detaljnije obrazlozhiti kada otvorish zasebne teme :D... mozda :P
 
Da da...norme nam postavljaju drugi ok...da ne dubimo vise to.
Mislim na generacijsko nasledje.
Kako mislis da odvojis licno od drustvenog. Mislim vide na to da se ostvarujes u poslovnom smislu znacu unutar drustva. Ne moras biti ajnstajn, ali imas ciljeve kako da zaradis vise love da uspes na poslu....e tu smo:) jel imas te ciljeve? Jesu ti oni bitni? Ili imas ambiciju da se jednom zaposlis i nikad vise ne promenis kancelariju do penzije?:) ;) E o tome pricam?
 
a... biti savremen znachi imati ambiciju... a pitanje je koje su vashe ambicije i koliko vam je stalo do materjalnog...
pa shto odma ne pitash tako :D
imam ciljeve.. bitni su mi... a imam i ambicije....
weeeee
vish' kak' ti ja sve lepo odgovaram :P
 
Artinve:
a... biti savremen znachi imati ambiciju... a pitanje je koje su vashe ambicije i koliko vam je stalo do materjalnog...
pa shto odma ne pitash tako :D
imam ciljeve.. bitni su mi... a imam i ambicije....
weeeee
vish' kak' ti ja sve lepo odgovaram :P

Fala, fala! Bez vas bi ova tema savremeni muskarac zamrla. Mozda vi i jeste doista SAVREMENI! 8)
A sto da nema materijalne ambicije? Promasio si poentu ali nema veze? Covek da bi bio zadovoljan treba da bude ostvaren na svim poljima posao, ljubav, druzenje, porodica....jel tako. I da biti savremen mozda znaci imati ambicije. Ali nije ni bitno sta ja kazem vec TI! ;-)
 
savremen....hmmmm...
ono što ja želim da bude savremen muškarac, ili ono što društvo prezentuje!!!?

tužna je slika savremenog sveta u kome su duše onih koji poseduju misao, kreativnost, maštu, unutrašnju snagu, rečitost, senzualnost, dušu, iskrenost.....zatvorene u svojim malim tvrđavama....a svaki izlazak duše na videlo- baca na njih podsmeh ''savremenih''...
 
NevenaBGD:
Fala, fala! Bez vas bi ova tema savremeni muskarac zamrla. Mozda vi i jeste doista SAVREMENI! 8)
A sto da nema materijalne ambicije? Promasio si poentu ali nema veze? Covek da bi bio zadovoljan treba da bude ostvaren na svim poljima posao, ljubav, druzenje, porodica....jel tako. I da biti savremen mozda znaci imati ambicije. Ali nije ni bitno sta ja kazem vec TI! ;-)
nema na chemu... sluzhimo naraodu...
a gde sam to rekao da ne treba da ima materjalne ambicije?... promashio sam poentu... mogucje... ali ako to vidish, znash shta je poenta, pa bi mogla to i da podelish sa nama...
da li mora biti ostvaren na svim poljima?...
kada kazhesh ostvaren... mislish na "uspeshan", ili na "radi u tom pogledu"? :D
poenta je da nema poente... stoga nije bitno ni ovo shto ja pripovedam...
 
Pre nekog vremena dodjem u situaciju gde se nadjem u vecem broju ljudi. Ljudi se zazaju muvaju, ono zive. Energija, i ja se krecem, nije dosadno, zabavno, samo sto ja malo odudaram, po ponasanju, oblacenju, izgledu.. i to se primeti.
Jedan tip pokusavajuci da se nahvali i zaradi par poena kod nekih devojaka me pita nesto fensi, ne secam se sta, i ja mu skromno em skruseno odgovorim da ne znam.
Tip 100kg, debeljan mrcina obucena u 'papagajke', sav sharen da ga dovati neki mutirani muzjak papagaja od 3 metra, zamenio bi ga za zenku i rascepao mu farke u stilu 'the nutty proffersor 2'..
I kada mu odgovorim da ne znam, umesto da sam pricao neke price i lupao i izmisljao kao sto je navikao, on se nakezi, pogleda svoju publiku i kaze 'a sta ti znas' tonom koji se podsmeva i izaziva. I jos jednom se nakezi.
Pomislim u sebi 'nije vredan toga' i odgovorim mu da se razumem u video igre. Njega to malo zbuni i on odvrati pogled od neke cice preko puta i pogleda me, i shvati u mom pogledu da treba da se umiri. I na tome ostane. Meni nije stalo do par poena.

U pitanju je stav. Ne mozes biti dobar sa covekom, ne mozes biti ni bolji, niti se trazi, trebas samo biti jaci, silu svako postuje, zna da izmeri izvaga, i zna se nje bojati.
Nema nista od savremenosti dok se masa ne iskoreni i dok ne prekinemo sa zivotinjama unutar nas samih.
Mislim samo, da ce biti gore a nadam se da nece.....
 
Breaking:
U pitanju je stav. Ne mozes biti dobar sa covekom, ne mozes biti ni bolji, niti se trazi, trebas samo biti jaci, silu svako postuje, zna da izmeri izvaga, i zna se nje bojati.
Nema nista od savremenosti dok se masa ne iskoreni i dok ne prekinemo sa zivotinjama unutar nas samih.
Mislim samo, da ce biti gore a nadam se da nece.....

Benjamin....ako princ Meandor i njegovi Darkelfs ~Cult OF Storm~ ne budu "okrenuli" /.....(ako si igrao Age of Wonders).... :lol:

I T W I L L B E GOOOD! :twisted: :twisted:
 
Kad nećeš da se igraš kako treba. Nećeš da čitaš , a hoćeš da pišeš da te drugi čitaju....

Mora malo tvrdo, inače na balkanu odmah pomisle da si šmoklja , usporeni , ma nikakvi....
A ti sad reci da nisam u pravu.....

Izvini , nije moglo kraće.....
 
Tuzni_patak:
Kad nećeš da se igraš kako treba. Nećeš da čitaš , a hoćeš da pišeš da te drugi čitaju....

Mora malo tvrdo, inače na balkanu odmah pomisle da si šmoklja , usporeni , ma nikakvi....
A ti sad reci da nisam u pravu.....

Izvini , nije moglo kraće.....

e stvarno si surov.. :lol:
 

Back
Top