Može li muškarac da brine o sebi

u braku uvek jedna laganica ko je gazda u kući
Kada sam na zapadu trazio posao i "pohvalio" se da mogu raditi na razlicitim frontovima, da mogu zameniti mnoge kadrove jer sam fleksibilan i po znanju i po iskustvu..........redovno sam dobijao odbijenicu sa obrazlozenjem da moje iskustvo kao "Ein-mann Büro", nije pozeljno i da se trazi saradnik koji ce se uklopiti u timski rad. Tek kada sam promenio retoriku i sebe prezentirao kao "uskovidnog" profesionalca i to , specijalizovano, samo u jednom delu moje profesije, imao sam ponuda na pretek.
Tako je i u braku. Svaka strana mora znati svoje mesto u zajednici, imati odredjene obaveze adekvatne svojim sposobnostima.
Svet u kome je zena u uniformi, sa puskom u ruci na frontu, muskarac sa keceljom za sporetom, svet u kome su uloge muskarca i zene do te mere pomesane da se vise ni u seksu ne zna ko je musko a ko zensko................taj svet je u fazi nestajanja. Eksperiment prekrajanja zakona prirode, doziveo je fijasko.
 
Meni je samo smesno to koliko treba sad nesto kao muskarci da se pravdaju zenama i dokazuju da znaju gde su im carape.
Zar ima takvih?
Uzmes lepo i kazes joj: nema potrebe srce, znam gde su mi carape, umem jaja da isprzim, aj ti lepo produzi svojoj gajbi i tamo organizuj svoj zivot kako te iste volja.
I to je sve sto treba da uradis.
 

Back
Top