Samoubistvo iz Ljubavi

Urbani mit...

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Nazalost licno sam poznavao par ljudi koji su izvrsili samoubistvo, ali ne iz ljubavi, vec im je iz ovoga ili onoga razloga mozak usao u mrtvu petlju i sprzio se.

Ne zelim da vredjam,narocito ljude koji nisu vise zivi, ali moje misljenje je da su to (samoubice) ljudi koji beze pred problemom ma koliko on bio veliki...naravno to se odnosi na mentalno normalne licnosti....
A tek ljudi koji se ubijaju zbog ljubavi su posebna prica.....nema tog koji se nije zaljubio i voleo vise puta u toku zivota.....kao na pr. scaryv sada:) a i ubuduce ce:lol:
 
ovo pitanje-samoubistvo seksom-:roll:

a sto se tice prvog pitanja- samoubistvo iz ljubavi- mislim da je mit. cak iako je neki samoubica sebi reakao da je to razlog podizanja ruke na sebe, to samo lepse i "plemenitije" zvuci... ljudi se ubijaju kada dugo vremena trpe, i misle da se iz toga ne moze izaci, mislim samo zmislite koliko tesko treba nekome da bude da izabere smrt naspram zivota. da veruje da se nista ne moze promeniti... ljudi se ubijaju kada zivot postane mucenje, pakao, a ne zbog nesrecne ljubavi... razlozi su mnogo dublji...
 
Igre recima...

Jezik je oruzje zablude, sto lepsi i slatkoreciviji, lakse zabludu nosi.

Vrednost kvalitetnog i dobrog zivota naspram isterivanja casti u ljudskim ocima?

Čast u ljudskim očima je posledica teške sujete, nikako ljubavi. Ubiješ se recimo, kažu budala, da, treba imati petlju, ali daleko mu lepa kuća,....., i svako čudo za tri dana, a ti se ubio.:(
 
ovo pitanje-samoubistvo seksom-:roll:

a sto se tice prvog pitanja- samoubistvo iz ljubavi- mislim da je mit. cak iako je neki samoubica sebi reakao da je to razlog podizanja ruke na sebe, to samo lepse i "plemenitije" zvuci... ljudi se ubijaju kada dugo vremena trpe, i misle da se iz toga ne moze izaci, mislim samo zmislite koliko tesko treba nekome da bude da izabere smrt naspram zivota. da veruje da se nista ne moze promeniti... ljudi se ubijaju kada zivot postane mucenje, pakao, a ne zbog nesrecne ljubavi... razlozi su mnogo dublji...


To je već druga priča.
 
ja znam jednu koja se ubila
tj znala sam
bila je heroinski zavisnik i hiv pozirivna
upucala se u glavu

mislim da je za sada jedina koju sam licno znala...ali znam bar jos 5 slucajeva u blizem i daljem okruzenju...
 
Где ти живиш?

У мом ближем окружењу било их је једно 7-8 до сада....:roll:

Ja sam čula za više njih koji su u srodstvu sa nekim mojim poznanicima, ali zaista nikoga nisam poznavala ko se ubio.

Očigledno nisam u toku.

Statistika po tom pitanju mi je poznata, ali da je vas troje, na jednom mestu, poznavalo toliko takvih ljudi, onda je to zaista užasna statistika.
 
nisam čitala šta ste pisali.. zato što mi je tema bliska i prebliska. i na sreću (hm?) mi je poznat samo jedan slučaj, više pokušaja... i jbg, mislite vi slobodno da sam gadna i gruba, ali odvratno mi je to. fuj, kukavički i sebično.... ubiješ se iz ljubavi.. kakve bre ljubavi?! kako nekome koga voliš možeš da natovariš taj osećaj krivice na vrat da ga nosi do kraja života? kako to toliko voliš, a da ne pomisliš šta ćeš sve tim činom da zasereš "predmetu svog obožavanja"?
nije to samoubistvo iz ljubavi nego iz nemogućnosti da podneseš samog sebe i da sa sa sobom živiš... ako imaš ljubav tog nekoga znači možda ipak nije tačno da si takvo ***** i da ne zaslužuješ da živiš... ako je nemaš - pomisliš bio si u pravu i rokneš se...

ne osuđujem samoubice... ljudi raspravljaju o eutanaziji kad je fizički bol u pitanju, a psihički može gore da te sjebe. osuđujem samo lažne motive i kukavičluk čak i u tom trenutku kad više nema razloga za bilo kakvo foliranje, pred sobom ili drugima.
 
®:
sudeći po mom.... ja sam svoj na svom :D:D:D
Pogriješila si smajlija, trebalo bi ovaj da stoji: :mrgreen:

To mi je hvala za komplimente, koje niko NEBI dobio od mene bez razloga. Taj smajli je previše grub za tebe, to ću nekom drugom.

Dobro, znači samo sam to pogrIJešila, tekst je u redu. Hvala ti što se slažeš, nema sada ispravke. :D
 

Back
Top