Samopouzdanje koje nema osnova

ako ti neko neprekidno govori kako si glup los neinteresantan..ne moze nikako da ti urusi samopouzdanje..samopouzdanje pocnes da rusis sama sebi kad pocnes da razmisljas o tim recima tj zapadnes u tzv "zablji sindrom" po onoj bajci o princezi i zabi..princ je bio princ..dosla vestica rekla princu da je zaba i princ je postao zaba,,pa dosal princeza i rekla zabi da vise nije zaba nego princ i zaba postala ponovo princ..ko da princ nema svoju licnost:lol: i da sam odluci sta jeste sta nije..i inace je ova pricica izraz bihjevioralne gluposti..pardon teorije

moze ti neko svasta govoriti..pitajne je hoces li ti prihvatiti i ili odbaciti taj uticaj.a mozes i prevazici taj uticaj cime samo jacas svoje samopouzdanje jer stices nove i poboljsavas stare sposobnosti


To je ta druga strana, inat.
Ali ne mozes poreci da se na taj nacin pouzdanje moze srusiti,
primeri su psiholoske igre macke i misa.
Takve osobe, mozda, nikada nisu imale dovoljno izgradjeno samopouzdanje,
zbog cega je ono uruseno??
Cest primer su zene koje trpe da ih muzevi zlostavljaju.
Neko se zacudi, kao zena moze trpeti godinama, i pocne prica o tome kako joj je zlostavljac sistematski srusio samopouzdanje i oduzeo dostojanstvo.....
Da ne bude da su samo muskarci zlostavljaci,
zene itekako dobro igraju psiholoske igre i zlostavljaju
na njima svojstven nacin .:lol:
Suvise je zbrkano.....kod pojedinih se samopouzdanje rusi,
a kod pojedinih se budi lazno samopouzdanje.

Sama tema je lose koncipirana, ne moze se reci za nekoga da je nistavan,
jer niko nije potpuno nistavan.....prejak je to izraz, arogantan, prikrivena patetika.
Mozda neko nije postigao poslovni uspeh, mozda je neko prost,
los covek prema drugim, nepoznatim osobama,
ali mozda taj neko voli svoju porodicu, prijatelje.....
i to su kvaliteti.
 
Sama tema je lose koncipirana, ne moze se reci za nekoga da je nistavan,
jer niko nije potpuno nistavan.....prejak je to izraz, arogantan, prikrivena patetika.
Mozda neko nije postigao poslovni uspeh, mozda je neko prost,
los covek prema drugim, nepoznatim osobama,
ali mozda taj neko voli svoju porodicu, prijatelje.....
i to su kvaliteti.

Ne već vi niste pročitali temu. Ništavan u profesionalnom smislu, a ne opštem. I naravno da neko može biti ništavan, pa čak i u opštem smislu. A u profesionalnom itekako. Mnogi poslovi su proverljivi i imaju skalu doprinosa. Malo bolje čitajte ako želite da diskutujete.
 
Ne već vi niste pročitali temu. Ništavan u profesionalnom smislu, a ne opštem. I naravno da neko može biti ništavan, pa čak i u opštem smislu. A u profesionalnom itekako. Mnogi poslovi su proverljivi i imaju skalu doprinosa. Malo bolje čitajte ako želite da diskutujete.

Ako je neko nistavan u profesionalnom smislu,
poslovno neuspesan, bez uticaja
zasto bi mene doticaolo njegovo/njeno lazno samopouzdanje?
Ako je neko profesionalno nistavan, ali uspesan i uticajan,
zar se u tom slucaju ne bi moglo, jednim delom,
govoriti o mojoj ljubomori, zavidnosti? :think:
Moguce je da nisam dovoljno arogantna,
da bih bilo koga smatrala nistavnog u svakom smislu.
 
sa rogobatnom jezikom kontrukcijom iz naslova teme se slazem..
uostalom ako se ne znaju ni osnovi samopouzdanja ni sta samopouzdanje jeste..ne moze se znati ni sta ej to "lazno samopouzdanje" ili "samopouzdanje bez osnova" ovakvo krescenje pojmova stavalja ljude u nedoumicu

to je isto kao kad se govori o "pravoj" i "laznoj" ljubavi..ili je ljubav ili je nesto drugo..
 
Ako je neko nistavan u profesionalnom smislu,
poslovno neuspesan, bez uticaja
zasto bi mene doticaolo njegovo/njeno lazno samopouzdanje?
Ako je neko profesionalno nistavan, ali uspesan i uticajan,
zar se u tom slucaju ne bi moglo, jednim delom,
govoriti o mojoj ljubomori, zavidnosti? :think:

Pa jedino ako smatrate da treba da budete uticajni ali bez doprinosa. Ljudima je cilj različit. Nikada ne bih volela da se kroz posao provlačim i služim muvanjima, pa tako budem uticajna. Ako vama nije bitno zašto ste uticajni, onda možete biti ljubomorni. Onda ste poput kriminalaca i gadite mi se.
 
Ako je neko nistavan u profesionalnom smislu,
poslovno neuspesan, bez uticaja
zasto bi mene doticaolo njegovo/njeno lazno samopouzdanje?
Ako je neko profesionalno nistavan, ali uspesan i uticajan,
zar se u tom slucaju ne bi moglo, jednim delom,
govoriti o mojoj ljubomori, zavidnosti? :think:
Moguce je da nisam dovoljno arogantna,
da bih bilo koga smatrala nistavnog u svakom smislu.

...gde ti zivis...jel zaista mislis da su u ovoj zemlji pravi ljudi na pravim mestima, od politike do nauke... koji su kriterijumi vazniji da neko zauzme odredjeni polozaj u drustvu: njegova strucnost ili pripadnost tamo nekoj partiji ili nesto trece...zato smo tu gde smo
 
Samo sam odgovorila na vašu poruku. Bolje se zapitajte šta ste napisali tamo. Vama je bitno da neko ima uticaj a ne kako je došao do toga. I to kažete bez ikakvog blama.

Ne, kazem da stavovi slicni Vasem stavu
mogu ukazivati na ljubomoru i ogorcenost,
a ne samo na realnu teznju za promenom......
Velike reci ne znace uvek i velika dela,
mogu biti prazno ispucavanje i vabljenje mase.
Ja Vas ne znam i ne mogu na osnovu reci prosuditi kom
tipu pripadate, a Vi olako osudjujete.
Nastavite da se raspravljate sa samom sobom....

Andreavk:
...gde ti zivis...jel zaista mislis da su u ovoj zemlji pravi ljudi na pravim mestima, od politike do nauke... koji su kriterijumi vazniji da neko zauzme odredjeni polozaj u drustvu: njegova strucnost ili pripadnost tamo nekoj partiji ili nesto trece...zato smo tu gde smo

Srbija?
 
Ne, kazem da stavovi slicni Vasem stavu
mogu ukazivati na ljubomoru i ogorcenost,
a ne samo na realnu teznju za promenom......
Velike reci ne znace uvek i velika dela,
mogu biti prazno ispucavanje i vabljenje mase.
Ja Vas ne znam i ne mogu na osnovu reci prosuditi kom
tipu pripadate, a Vi olako osudjujete.
Nastavite da se raspravljate sa samom sobom....

Odgovarate a ja se raspravljam sama sa sobom. Važi.
 
...mada se to ne odosi samo na srbiju ali mi smo za to skolski primer
....zasto se unutrasnja vrednost ljudskog bica, strucnost, pamet, rad, ljubaznost i plemenitost ne cene i ne garantuju uspeh dok sa druge strane prosecne licnosti koje su uz to agresivne i narcisoidne dospevaju na naslovne strane i postaju vodece licnosti

Osim sto su grleni i imaju jake laktove, spremni su da rizikuju.
Svaki uspeh, izdvajanje iz mase, zahteva rizikovanje,
na koje vecina nije spremna.....
U vezi sa tim mogla bih sutra jos nesto da napisem,
ali mislim da bih skrenula sa teme, sto se andji
nece dopasti.:lol:
 
...mada se to ne odosi samo na srbiju ali mi smo za to skolski primer
....zasto se unutrasnja vrednost ljudskog bica, strucnost, pamet, rad, ljubaznost i plemenitost ne cene i ne garantuju uspeh dok sa druge strane prosecne licnosti koje su uz to agresivne i narcisoidne dospevaju na naslovne strane i postaju vodece licnosti
Nije mi jasno da ne znaš odgovor.
Nije bitno ko si i šta si, već čiji si (ko stoji iza tebe).
Ali nije dobro baš ni generalizovati i reći da to važi baš svuda i u svakoj oblasti.
Ne važi tamo gde nema interesa velike braće (ili velikog bratstva).
Lepo je to kad su ljudi kao braća, bar nekima. Samo onima drugima nije lepo.
 
Nije mi jasno da ne znaš odgovor.
Nije bitno ko si i šta si, već čiji si (ko stoji iza tebe).
Ali nije dobro baš ni generalizovati i reći da to važi baš svuda i u svakoj oblasti.
Ne važi tamo gde nema interesa velike braće (ili velikog bratstva).
Lepo je to kad su ljudi kao braća, bar nekima. Samo onima drugima nije lepo.

Jao- moram da ispricam:
ja pocela staziranje, i prvi dan me bivsi nacelnik pita "A cija si ti?"

moj odgovor "mamina !":heart:

Tek sam drugi dan shvatila sta me covek pitao, kada sam videla i osetila na svojoj kozi tezinu tog pitanja- hebi ga, ja samo mamina :mrgreen::rumenko:
 
Nije mi jasno da ne znaš odgovor.
Nije bitno ko si i šta si, već čiji si (ko stoji iza tebe).
Ali nije dobro baš ni generalizovati i reći da to važi baš svuda i u svakoj oblasti.
Ne važi tamo gde nema interesa velike braće (ili velikog bratstva).
Lepo je to kad su ljudi kao braća, bar nekima. Samo onima drugima nije lepo.
...nije to jedini razlog negativne selekcije...ima ih vise :)
 
Zanima me vaše razmišljanje o ovome. Poznajete li ljude, makar jednu osobu, koja o sebi razmišlja kao o jakoj, sposobnoj, pametnoj, nadprosečnoj osobi, a vi (i ne samo vi) jasno vidite i znate da je ta osoba potpuno ništavna? Čak vas čudi toliko samopouzdanje. Pamet i sujeta ne idu pod ruku. Znanje i lupetanje, takođe. Veliki znalci su priznati u svojoj strukovnoj sredini. Drugo je to da vas znaju ali vas osporavaju, s razlogom ili ne, a drugo kada vas ni ne znaju. Ako nekoga ne poznaju kolege, a radi godinama, kako je moguće da takva osoba bude egoista? Zanima me kako objašnjavate ovakve slučajeve?
Mislim da nijedna osoba na ovom svetu nije ništavna. Može biti u pojedinim oblastima manje ili više sposobna.

Osoba koja želi sebe da probije u oblasti u kojoj nije nešto naročito sposobna mora da bude mnogo samopoouzdanija, drskija, bezobraznija, agresivnija...
Ako u toj svojoj težnji uspe, da li se zbog toga treba nervirati? Zašto bi nam smetao uspeh nekoga drugog?
Možda bismo mogli da se zapitamo zašto mi nismo uspeli, i kako je to neko ko je manje sposoban uspeo da se nametne. Mislim, problem je više u nama i našem pogledu na svet oko nas, nego u onome drugome.
 
Zanima me vaše razmišljanje o ovome. Poznajete li ljude, makar jednu osobu, koja o sebi razmišlja kao o jakoj, sposobnoj, pametnoj, nadprosečnoj osobi, a vi (i ne samo vi) jasno vidite i znate da je ta osoba potpuno ništavna? Čak vas čudi toliko samopouzdanje. Pamet i sujeta ne idu pod ruku. Znanje i lupetanje, takođe. Veliki znalci su priznati u svojoj strukovnoj sredini. Drugo je to da vas znaju ali vas osporavaju, s razlogom ili ne, a drugo kada vas ni ne znaju. Ako nekoga ne poznaju kolege, a radi godinama, kako je moguće da takva osoba bude egoista? Zanima me kako objašnjavate ovakve slučajeve?

Osoba jednostavno ne razmišlja racionalno.
Mislim, ima očigledno drugačije stavove i norme.
I želi da bude superiorna, i ubeđuje sebe da jeste, i there you go.

Zato ja o sebi pričam i mislim samo skromno i realno.
 
Izgleda da si ti Andjo precenila nekoga:per:
Zasto ne bi mogao neko da radi odgovoran posao i bez nekih strucnih kvalifikacija:eek:
Mnogi zavrse fakultet pa nisu sposobni za taj posao.
Ako si se ti licno razocarala u nekoga ne mozes ga okvalifikovati kao nistavnim:evil:
Odakle tebi pravo da sudis o necijim kvalitetima i sposobnostima:mrgreen:
Mozda ljudi u mladosti zapuste neko obrazovanje ali steknu ga na drugi nacin tokom zivota.
Mnogo je gorcine u tvojoj temi:rtfm:
Ko te je tako prevario da si pomislila da je neko drugi:zcepanje:
Da je neko i nesto.Da je veeeliko m*do.
Covek je uspeo u svojem poslu .Pa zasto bi onda bio nistavan.:rtfm:
Zbog toga sto si ti tako procenila i potcenila neciji trud i borbu nekoga da buda neko i nesto.
Drugi put Andjo trazi kvalifikacije a ne kvalitet(velicina nije bitna)vazna je tehnika:rotf:
Ako si se za*ebala mozda si tu neku mukicu unesrecila.Ne moze se imati sve:whistling:
 
Zanima me vaše razmišljanje o ovome. Poznajete li ljude, makar jednu osobu, koja o sebi razmišlja kao o jakoj, sposobnoj, pametnoj, nadprosečnoj osobi, a vi (i ne samo vi) jasno vidite i znate da je ta osoba potpuno ništavna? Čak vas čudi toliko samopouzdanje. Pamet i sujeta ne idu pod ruku. Znanje i lupetanje, takođe. Veliki znalci su priznati u svojoj strukovnoj sredini. Drugo je to da vas znaju ali vas osporavaju, s razlogom ili ne, a drugo kada vas ni ne znaju. Ako nekoga ne poznaju kolege, a radi godinama, kako je moguće da takva osoba bude egoista? Zanima me kako objašnjavate ovakve slučajeve?

svako ko procenjuje na taj nacin ljude tj. smatra ih nistavnim ,ima problem sa svojim samopouzdanjem ozbiljno , nikog ne treba potcenjivati i tako sebi otezavati zivot ,nego bas suprotno temelje svoje licnosti ne treba postavljati na druge ljude ,vec iskljucivo na sebe ...uradi sve da se sebi svidis u svakom smislu ,i tek onda ti niko nista ne moze ,kada si sa sobom nacisto ,briga te za druge ...
 

Back
Top