Reinkarnacija, fobije, iskustva

I da konacno zavrsim pricu o "mom" Englezu.
Pitao sam kakav je njegov stav prema Rusima zbog tog njegovog proslog zivota, rekao je odbojnost, ali doduse ne moras u proslom zivotu biti vojnik Wehrmachta ubijen u Staljingradu da bi ne-gotivio Ruse ako si Englez. 😁 Hocu reci, danas Englezi mrze Ruse kako god. Govorim o vecini.

Ono sto je zanimljivo je to da se osim tog seca jos jednog zivota u Francuskoj u 16 veku. Tu postoje neke zapanjujuce slicnosti sa ovim nemackim zivotom. Bio je bogati plemic, takodje gej. Drugim recima, tri zivota zaredom gej. Reklo bi se da se seksualna orijentacija prenosi kroz vekove, ili je to samo slucajnost, ni on ne zna na to da odgovori. Druga zapanjujuca slicnost je da je i u tom zivotu izgoreo, doduse vec mrtav. Naime homoseksualnost se u to vreme u Francuskoj kaznjavala smrcu kao " zlocin protiv prirode", tako da je otkriven ( verovatno prijavljen od neprijatelja) i osudjen na spaljivanje na lomaci. Posto je bio bogat, platio je vlastima za privilegiju da izgori mrtav tj da mu dzelat zabije noz u srce pre nego ga plamen dohvati ali ni to nije bilo potrebno jer je osecao toliki uzas i strah od smrti da je njegovo srce samo od sebe stalo, tj doziveo je infarkt i preminuo pre spaljivanja.
I pored toga, rekao mi je da su mu flesbekovi iz tog zivota daleko prijatniji od ovih iz WW2 jer je taj uzas u Francuskoj trajao kratko, par dana za hapsenje i egzekuciju dok je u WW2 mesecima i godinama dozivljavao pakao rata. Progonilo ga je i to sto je ubijao druge ljude, francuske i sovjetske vojnike.

Nasa prepiska je zavrsena prosle godine, rekao mi je i da pise knjigu o tim svojim secanjima na zivot hitlerovog vojnika i da ce pokusati da je objavi ako neka izdavacka kuca bude zainteresovana.
Nadam se da je ziv i zdrav i da ce uspeti u tome.

Toliko o njemu.
 
U onom delu gde prolazim kroz tunel prema svetlu (rađanje)
kazes da je bila reka, a "vodic" te ubedio da je radjanje, ili hipnotizer, regresoterapeut?
On kaže, gasimo sva svetla osim jednog (čeona cakra) da nam ne smetaju.
trece oko koje je bezboznost, a vodic je demon, ti sada verujes da si se rodio tada kada si upao u reku, demon te ubedio, a da li bi sam dosao do tog zakljucka, to ne kazes
Meni je ovaj prijatelj rekao da je to rođenje. Bebe to dožive traumaticno. Bem li ga...

vodic, regresoterapeut, ko? sprijateljili ste se?
 
mislim da tipično prođu godine i decenije između dve reinkarnacije....nije to umreš pa se odmah za par dana opet rodiš.....osim toga retkost je da je neko bio poznata ličnost u prošlim životima
zahebi poznate na koje siparice padaju kao jim, sad su gejevi in, ne pratis temu, samo se glupiras
Drugim recima, tri zivota zaredom gej.
:butkice:
Reklo bi se da se seksualna orijentacija prenosi kroz vekove, ili je to samo slucajnost, ni on ne zna na to da odgovori.
sodoma i gomora, sta te to cudi, tj. njega? ste mislili da je to prozapadna opozicija izmislila, mozda vucic?
ne, ona postoji oduvek, samo ne u % koji nam se potura, vec daleko manjem.
 
Jos manje neka religiozna prica da nas demoni laznim secanjima obmanjuju, ovo, ono
jel mozes da nam objasnis kako i zasto iskljucujes demone,a znamo da nde dozvoljavaju andjele, duhovna bica, evo da potkrepim:
They might include meeting loved ones, living or dead, or spiritual beings such as angels https://www.scientificamerican.com/article/what-near-death-experiences-reveal-about-the-brain/
i dalje, citiram:

NDEs can be either positive or negative experiences. The former receive all the press and relate to the feeling of an overwhelming presence, something numinous, divine. A jarring disconnect separates the massive trauma to the body and the peacefulness and feeling of oneness with the universe. Yet not all NDEs are blissful—some can be frightening, marked by intense terror, anguish, loneliness and despair.

kako sad mogu andjeli, a ne mogu demoni, zasto/kako iskljucujes demone?
 
kazes da je bila reka, a "vodic" te ubedio da je radjanje, ili hipnotizer, regresoterapeut?

trece oko koje je bezboznost, a vodic je demon, ti sada verujes da si se rodio tada kada si upao u reku, demon te ubedio, a da li bi sam dosao do tog zakljucka, to ne kazes


vodic, regresoterapeut, ko? sprijateljili ste se?
Imaš tamo onu biblijasku temu o reinkarnaciji pa tamo o demonima... Ionako su vam sve demoni kao da ste posednuti njima :kafa:
 
jel mozes da nam objasnis kako i zasto iskljucujes demone,a znamo da nde dozvoljavaju andjele, duhovna bica, evo da potkrepim:
1. Zato sto je ovo moja tema, imate onu drugu o Bibliji i regresiji pa pricajte o demonima do sutra.

2. Zato sto nigde ovde nisam povezao regresiju i NDE i andjele niti pricao o andjelima uopste pa ne vidim zasto bih pricao o demonima.

3 . Zato sto mi je smesna, presmesna ideja da neko legne na krevet , pusti muziku za opustanje , da sebi instrukciju da mu je telo opusteno a onda neki demon u blizini povice - joj vidi ovoga, radi regresiju, sad cu da mu uskocim u mozak i dusu ( inace ne bi mogao).

4. Zato sto verovanje da demoni mogu da uskoce u nas onako po zelji po meni upravo porice Boga koji je pun ljubavi i pravde.

5. Eto zato jer mi se moze.
 
1. Zato sto je ovo moja tema, imate onu drugu o Bibliji i regresiji pa pricajte o demonima do sutra.

2. Zato sto nigde ovde nisam povezao regresiju i NDE i andjele niti pricao o andjelima uopste pa ne vidim zasto bih pricao o demonima.

3 . Zato sto mi je smesna, presmesna ideja da neko legne na krevet , pusti muziku za opustanje , da sebi instrukciju da mu je telo opusteno a onda neki demon u blizini povice - joj vidi ovoga, radi regresiju, sad cu da mu uskocim u mozak i dusu ( inace ne bi mogao).

4. Zato sto verovanje da demoni mogu da uskoce u nas onako po zelji po meni upravo porice Boga koji je pun ljubavi i pravde.

5. Eto zato jer mi se moze.
Jedan od razloga zašto je bilo korisno imati dva razdvojena podforuma. Pdf Religija i pdf Duhovnost. Uletali su i na pdf Duhovnost religiozni talibani, ali daleko manje. Sada se bukvalno svaka tema pretvori u prepucavanje "moja vera je jedina ispravna, a tvoja je lažna".
 
2. Zato sto nigde ovde nisam povezao regresiju i NDE i andjele niti pricao o andjelima uopste pa ne vidim zasto bih pricao o demonima.
pa ja sam zato i citirao, da se upotpune iskustva kako si trazio u naslovu, za koja ti nisi cuo
Uletali su i na pdf Duhovnost religiozni talibani, ali daleko manje. Sada se bukvalno svaka tema pretvori u prepucavanje "moja vera je jedina ispravna, a tvoja je lažna".
ovo sa fobijom od talibana shvatam kao neslanu salu, mislim, zasto salve, logika nalaze da se analiziraju sva duhovna bica koja se javljaju u NDE
Imaš tamo onu biblijasku temu o reinkarnaciji pa tamo o demonima... Ionako su vam sve demoni kao da ste posednuti njima :kafa:
Znaci, mi sada trebamo da nagadjamo da li je vodic regresoterapeut ili neki duh i koji?
I jel sam ja tebe terao sa tema ikada? Cemo ovo neprijateljstvo?
 
pa ja sam zato i citirao, da se upotpune iskustva kako si trazio u naslovu, za koja ti nisi cuo

ovo sa fobijom od talibana shvatam kao neslanu salu, mislim, zasto salve, logika nalaze da se analiziraju sva duhovna bica koja se javljaju u NDE

Znaci, mi sada trebamo da nagadjamo da li je vodic regresoterapeut ili neki duh i koji?
I jel sam ja tebe terao sa tema ikada? Cemo ovo neprijateljstvo?
Druže, pročitaj uvodni post. Nećemo demone ovde. I previše ih je na biblijskim temama. Ima bukvalno identična tema, ali iz ugla Biblije, koja je trenutno aktivna i "gori" od demona.
Što se tiče odgovora u vezi vodiča, meni je regresiju radio moj dugogodišnji prijatelj.
 
Što se tiče odgovora u vezi vodiča, meni je regresiju radio moj dugogodišnji prijatelj.
pa poznavao sam i ja jednog, pa sam radoznao, koliko ti je trebalo dok se nisi odlucio, ako ti je bio dugogodisnji, ili ste potom postali prijatelji?
Pa gde je to tvoje regresiono iskustvo i gde je bilo cije iskustvo regresije na prosle zivote u kome ta osoba prica o andjelima i demonima, ja to nikad ne videh.
pa, ostavio sam 1 link za NDE, a evo ovde se pominje 'rebirthing' , a to je vec biblijski pojam, sa linka koji sledi :thumbdown:

znaci, bezveze se brecate, tema je interesantna i za nauku https://en.wikipedia.org/wiki/Age_regression_in_therapy
 
pa poznavao sam i ja jednog, pa sam radoznao, koliko ti je trebalo dok se nisi odlucio, ako ti je bio dugogodisnji, ili ste potom postali prijatelji?
Nisam se ja odlučio. Povremeno odem kod njega na tretman ako imam neki problem. I fizički i psihički. I znao sam ga već godinama. I jednom kada sam bio kod njega pita me da li želim da probam regresiju. Ja rekoh, što da ne. I tako...
 
Nisam se ja odlučio. Povremeno odem kod njega na tretman ako imam neki problem. I fizički i psihički. I znao sam ga već godinama. I jednom kada sam bio kod njega pita me da li želim da probam regresiju. Ja rekoh, što da ne. I tako...
ovaj sto sam ga ja znao, regresoterapeut, jak covek, savije te, a da te ne dodirne, ne salim se, i bioenergeticar pored regresoterapeuta, samo ja nisam bio za hipnozu, a danas sam jos manje, volim sam da resavam svoje probleme, tj. ne mislim da su problemi u proslosti, vec resenja... eto, pa sad ako sam vam smetao, ...
 
ovaj sto sam ga ja znao, regresoterapeut, jak covek, savije te, a da te ne dodirne, ne salim se, i bioenergeticar pored regresoterapeuta, samo ja nisam bio za hipnozu, a danas sam jos manje, volim sam da resavam svoje probleme
Možda je isti 😁 Pošto je i ovaj takav. 100+ kg. Stavi ruke oko mene, ne dodiruje me i savija me na sve strane. Probaš da se opires, dobiješ upalu mišića.
 
pa, ostavio sam 1 link za NDE, a evo ovde se pominje 'rebirthing' , a to je vec biblijski pojam, sa linka koji sledi l:thumbdown:

znaci, bezveze se brecate, tema je interesantna i za nauku https://en.wikipedia.org/wiki/Age_regression_in_therapy
Ja i dalje ne shvatam kakve veze ima NDE sa nehipnotickom regresijom. Vi ocito zamisljate nehipnoticku regresiju kao neki strasan misticni obred a to je u stvari obicna vezba opustanja uz odgovarajucu muziku , ili nekad bez muzike, i uz vodjstvo regresoterapeuta, uzivo ili snimljeno.

Gde su tu demoni? Jel ti stvarno mislis da sam ja posle tih regresija postao neki satanista, agresivac, psiho, da citam Kroulija i crtam pentagrame po stanu, sta god? Meni je stvarno neshvatljivo da odrasli ljudi mogu imati takve ideje dostojne onog poznatog dijaloga iz stripa - Mirko pazi metak, hvala Slavko,- .

Meni je strasno kad citam onu temu Biblija i regresija, bukvalno me tuga obuzme.
 
Komentarisem post kolege a ne iznosim svoja iskustva. Cak sta vise nikad nisam cuo niti citao , a citao sam uzasno mnogo o tome, da je neko prilikom nehipnoticke regresije video tunel i svetlo na kraju tunela niti da je koristio onaj metod koji je Manem78 opisao.
 
Komentarisem post kolege a ne iznosim svoja iskustva. Cak sta vise nikad nisam cuo niti citao , a citao sam uzasno mnogo o tome, da je neko prilikom nehipnoticke regresije video tunel i svetlo na kraju tunela niti da je koristio onaj metod koji je Manem78 opisao.
pa to su zapravo dve teme, ali imaju dodirnih tacaka:
  1. reinkarnacija koja je doktrina, da kazemo teorija, bez vredjanja, za koju se mogu interesovati ljudi koji nemaju problema
  2. regresoterapija ili samo regresija sa kojom se prakticno ide do pocetka zivota hipnozom, kako bi se pronasao problem, uzrok fobije itd, pa onda neki odu i u prethodni zivot, logicki
 
Sto bi rekao onaj debeli pevac Sofronije iz crtaca, sve ali sve si to pogresno shvatio. Da ne govorim o tome da se regresija uopste ne mora vrsiti hipnozom, nehipnoticka regresija je cak i mnogo cesca.
Bilo kako bilo, nemam zivaca da objasnjavam dalje, jedino ti mogu garantovati da posle mojih regresija nikakav demon nije uskocio u mene, nisam poceo da davim komsijske macke ili da se tresem i urlam kad udjem u crkvu a ponekad i ulazim.

Ocito je da demoni imaju druga posla no da spopadaju regresioniste. Na svu srecu.
 

Back
Top