Reinkarnacija, fobije, iskustva

Pesadinac

Primećen član
Poruka
519
Ovako. Ne bih voleo da se ovde prica postoji li reinkarnacija ili ne, nek svako veruje u sta zeli. Jos manje neka religiozna prica da nas demoni laznim secanjima obmanjuju, ovo, ono. Zanimaju me vasa eventualna iskustva ili ljudi koje znate. Vase fobije koje je tesko racionalno objasniti. Deja vu iskustva. Regresije...
S moje strane, par stvari za pocetak. Radio sam nehipnoticke regresije. Imam fobije. Neka tesko racionalno objasnjiva interesovanja. Bio sam na dva druga foruma, jedan nas i jedan americki. Upoznao neke osobe sa fantasticnim iskustvima. Oba su bila vezana za dr. svetski rat. Na nasem forumu jedna zena ciji suprug ima strasne fobije od bilo cega povezanog sa Nemcima. Kad se na tv kanalu pojavi neko ko prica nemacki jezik , on menja kanal. Odbija da kupi bilo sta nemacko. Pitao sam je da li je to eventualno istrazivao , radio regresije i bio sokiran kad je ispricala da to njemu nije potrebno, da se seca prethodnog zivota ali da apsolutno ne voli o tome da govori . Neki ljudi bi ga sigurno smatrali caknutim a i ni njoj ne zeli da prica o tome, cutljiv i introvertan covek. Jednom je ipak uspela da mu izvuce priznanje i rekao joj je da je bio Jevrej kog su u stocnom vagonu otpremili u Ausvic i da mu je tamo, posto je po profesiji bio hemicar, postedjen zivot, tj nije bio poslat u red za gusenje gasom. Radio je licno za zloglasnog Mengelea opisao likvidacije logorasa kojima je prisustvovao a i na nju i na mene iz nekog cudnog razloga je poseban utisak ostavio detalj kad je rekao da se njegova baraka a verovatno i druge nisu grejale u zimu i da su u coskovima prostorija visile ledenice, da su se smrzavali.
Ovaj detalj mi je dakle posebno privukao paznju i kasnije kad sam citao knjige i tekstove o Ausvicu , pokusao sam pronaci potvrdu te price ali nije bilo lako. Tek na kraju sam je nasao u knjizi poznatog Prima Levija koji je takodje bio hemicar i takodje bio smesten u Ausvic III .

Na americkom forumu sam upoznao vise neverovatnih osoba a posebno bih izdvojio jednog Engleza, stariji usamljeni gospodin, gej, cija su secanja jednostavno nesto posebno. O tome drugi put, ako tema zazivi.
 
Volim ove priče, izuzetno su mi interesantne, ali ipak ništa slično nisam lično doživeo i ipak mislim da za sve postoji racionalno objašnjenje, negde u oblasti psihologije, medicine, gde ne bih svrstao reinkarnaciju.
Ne bih se mogao sloziti. Ali kao sto rekoh , ne bih voleo da se ovo pretvori u okrsaj kod ok korala, postoji li reinkarnacija ili ne, vec da to bude razgovor ljudi koji imaju svoja iskustva ili su culi iskustva osoba bliskih njima.
 
Odnekud mi je poznata priča da je neka mala devojčica znala stvari koje nikako nije mogla i na kraju se ispostavilo da je imala iskustva kao njena preminula baka. Da li sam ovo pročitao na netu kao iskustvo nečije, ili se možda provuklo kroz neki film, mislim da je strani izvor, ali nema šanse da se setim, osim uz pomoć Gugla.
 
Prema Bibliji ne postoji reinkarnacija a Biblija je Bozja rec
a Bozja rec je istina.
regresija je prevara Demona
i opasna je jer se stavlja pod uticaj Demona
Pročitaj uvodni post i batali ovu temu. Čovek je lepo napisao da ga u ovoj temi ne interesuje da li neko veruje ili ne veruje i da tema ne služi raspravi oko toga već ga interesuju iskustva ljudi.
 
Ovako. Ne bih voleo da se ovde prica postoji li reinkarnacija ili ne, nek svako veruje u sta zeli. Jos manje neka religiozna prica da nas demoni laznim secanjima obmanjuju, ovo, ono. Zanimaju me vasa eventualna iskustva ili ljudi koje znate. Vase fobije koje je tesko racionalno objasniti. Deja vu iskustva. Regresije...
S moje strane, par stvari za pocetak. Radio sam nehipnoticke regresije. Imam fobije. Neka tesko racionalno objasnjiva interesovanja. Bio sam na dva druga foruma, jedan nas i jedan americki. Upoznao neke osobe sa fantasticnim iskustvima. Oba su bila vezana za dr. svetski rat. Na nasem forumu jedna zena ciji suprug ima strasne fobije od bilo cega povezanog sa Nemcima. Kad se na tv kanalu pojavi neko ko prica nemacki jezik , on menja kanal. Odbija da kupi bilo sta nemacko. Pitao sam je da li je to eventualno istrazivao , radio regresije i bio sokiran kad je ispricala da to njemu nije potrebno, da se seca prethodnog zivota ali da apsolutno ne voli o tome da govori . Neki ljudi bi ga sigurno smatrali caknutim a i ni njoj ne zeli da prica o tome, cutljiv i introvertan covek. Jednom je ipak uspela da mu izvuce priznanje i rekao joj je da je bio Jevrej kog su u stocnom vagonu otpremili u Ausvic i da mu je tamo, posto je po profesiji bio hemicar, postedjen zivot, tj nije bio poslat u red za gusenje gasom. Radio je licno za zloglasnog Mengelea opisao likvidacije logorasa kojima je prisustvovao a i na nju i na mene iz nekog cudnog razloga je poseban utisak ostavio detalj kad je rekao da se njegova baraka a verovatno i druge nisu grejale u zimu i da su u coskovima prostorija visile ledenice, da su se smrzavali.
Ovaj detalj mi je dakle posebno privukao paznju i kasnije kad sam citao knjige i tekstove o Ausvicu , pokusao sam pronaci potvrdu te price ali nije bilo lako. Tek na kraju sam je nasao u knjizi poznatog Prima Levija koji je takodje bio hemicar i takodje bio smesten u Ausvic III .

Na americkom forumu sam upoznao vise neverovatnih osoba a posebno bih izdvojio jednog Engleza, stariji usamljeni gospodin, gej, cija su secanja jednostavno nesto posebno. O tome drugi put, ako tema zazivi.
Mislim da sam reinkarnacija Bele Hamvasa koji je preminuo pocetkom novembra 1968. u Madjarskoj, a ja se rodio malo kasnije
isto u novembru 1968. I to sam provalio upravo na forumu u temi o ukusima zena, i onda pogledam biografiju lika i saberem 2+2.
 
Mislim da sam reinkarnacija Bele Hamvasa koji je preminuo pocetkom novembra 1968. u Madjarskoj, a ja se rodio malo kasnije
isto u novembru 1968. I to sam provalio upravo na forumu u temi o ukusima zena, i onda pogledam biografiju lika i saberem 2+2.
mislim da tipično prođu godine i decenije između dve reinkarnacije....nije to umreš pa se odmah za par dana opet rodiš.....osim toga retkost je da je neko bio poznata ličnost u prošlim životima
 
mislim da tipično prođu godine i decenije pa i vekovi između dve reinkarnacije....nije to umreš pa se odmah za par dana opet rodiš.....osim toga retkost je da je neko bio poznata ličnost u prošlim životima
Ono što sam čitao oko toga je da npr. sam proces reinkarnacije traje prosečno oko 49 dana ili 7 nedelja ("Tibetanska knjiga života i smrti"). Sad, može i puno brže, a može da potraje i vekovima u nekim slučajevima.
 
I da nastavim svoju prvu poruku.
Taj stariji gospodin, Englez, rodjen tek koju godinu Iza WW2, ,mislim 1947, znaci sad je 76, lepe godine. Dosta smo poruka razmenili. Jos kad je bio mali decak, rekao je roditeljima Englezima da mu je zao sto Nemacka nije dobila rat a ne Engleska - i dobio batine. Posle je mudro cutao ali dok su njegovi drugari skupljali figurice engleskih i americkih vojnika, on je skupljao nemackih. Krisom je uzimao knjige u biblioteci koje govore o i opisuju Wehrmacht i nacisticku Nemacku.
Ispricao mi je i jedan zanimljiv dogadjaj za koji ce znatno kasnije pronaci objasnjenje. Njegovi roditelji su imali veliku bastu koju su napale neke stetocine, insekti, zaboravio sam detalje, uglavnom njegov otac je uzeo ondasnji bacac plamena da spali ta neka mesta sa stetocinama i ovaj Englez koji je tad bio decak je odjednom doziveo napad panike kad je cuo onaj roar zvuk bacaca, bukvalno je poceo da se znoji i srce da mu strasno lupa.
Kao sto rekoh, znatno kasnije je nasao objasnjenje tog dogadjaja.
Tu negde u dobu kad pocinju tinejdz godine je dobio prve vizije, flesbekove, svog proslog zivota u kome je bio Nemac, takodje gej kao i sad, i vojnik hitlerove armije. Pitao sam ga kako zna da su te vizije nesto realno a ne samo masta, fantazija , a njegov odgovor je bio otprilike da masta i fantazije ne proizvode emocije kod njega dok ti flesbekovi stvaraju veliki emotivni odgovor, da se videci neke situacije oseca potreseno, mucno, da oseca bol u grudima i da uopste ti flesbekovi imaju znatno vecu dubinu dozivljaja od obicnih mastanja.
Secam se da sam mu postavio pitanje kako je to izgledalo biti gej u hitlerovoj vojsci i ko je znao za to a on je odgovorio da se samo poverio nekolicini drugara, vojnika, ali da misli da su i ostali to znali, ukljucujuci i oficire ali da je pravilo bilo- ti cuti a mi ne pitamo nista.
Ispricao mi je kako je nemacka vojna kampanja protiv Francuske bila uzivanje spram onog sto ce doci kasnije. Nakon sto je Francuske kapitulirala, ziveli su ko kraljevi, kupali se u rekama, pili Francuska vina, setali po Parizu, slali francusku robu familijama u Nemacku...
Samo da uzgred napomenem da ti njegovi flesbekovi nisu dolazili hronoloski, danas bi se moglo javiti secanje dogadjaja s pocetka rata a sutradan neposredno pred pogibiju. To je bilo kao jedno mukotrpno uklapanje kockica, kao puzzle.

Nastavice se...
 
Ono što sam čitao oko toga je da npr. sam proces reinkarnacije traje prosečno oko 49 dana ili 7 nedelja ("Tibetanska knjiga života i smrti"). Sad, može i puno brže, a može da potraje i vekovima u nekim slučajevima.
pitanje je da li vreme u duhovnom svetu ima veze sa vremenom u ovom materjalnom...možda možeš da posle smrti u duhovnom svetu provedeš vek spremajući se za naredni život a ovde da se ponovo rodiš nekoliko dana posle smrti
 
pitanje je da li vreme u duhovnom svetu ima veze sa vremenom u ovom materjalnom...možda možeš da posle smrti u duhovnom svetu provedeš vek spremajući se za naredni život a ovde da se ponovo rodiš nekoliko dana posle smrti
Ne znam. Moguće. Nisam stručnjak oko reinkarnacije. Rađena mi je regresija i kao što @Pesadinac navodi u postu, vizije nisu vremenski linearne već te šetaju tamo vamo. Bilo bi dobro da imamo nekoga ovde ko bolje poznaje sam proces.
 
I još jedna informacija. Vidim da se u komentarima koristi izraz "ja sam bio to i to u prošlom zivotu..". Kao da je to "ja" duša, tj. neka nepromenljiva suština. Budisti ne vole da koriste taj izraz "duša" već koriste više termin "svest". Što se njih tiče, ne postoji ništa nepromenljivo što se seli. Mi se konstantno reinkarniramo i tokom života. Naša svest pre 10,20...50 godina je potpuno drugačija nego sada. Mi smo skroz druge osobe. Ali, pripadamo "istom toku". Branko Kovačević, starešina budistickog manastira u Čortanovcima je taj proces uporedio sa rekom. Kada kažemo Dunav, to nije ista voda kao pre 10 minuta ili pre 10 godina. Ali pripada "istom toku" koji zovemo Dunav. Tako i mi iz jedne i inkarnacije u drugu potpuno druge osobe, ali pripadamo istom toku.
 
Koji su tvoji dokazi za to?
Nemam nikakvih dokaza osim intuicije i toga da sam slucajno saznao da nekog potsecam na njega...
i ja sam kad sam gledao Džima Morisona u nekom intervjuu primetio da liči na mene i gledajući u njegove oči prepoznao sebe u njegovim očima..

ovaj intervju je bio u pitanju


pa sam neko vreme triipovao da sam možda bio on...čak sam jednom pri buđenju imao neki trip ili sećanje kako se valjam na sceni u kožnim pantalonama...pa sam povezao to sa time da kad sam bio mali da sam na kursu engleskog imao ime Džim...pojavilo se i neko sećanje iz tinejdžerskih dana da su neki drugovi rekli za mene da ličim na Džima Morisona a ja tad nisam ni znao baš ko je on......i iz nekog razloga sam bio ubeđen da je Džim Morison ubijen verovatno od strane američke službe.....

kad sam imao one tripove sa demonima tu se pojavljivao i Džim Morison kao moja ličnost iz prošlih života i pomagao mi..trip je bio da svaka duša ima više nezavisnih ličnosti...
.
kasnije sam rekao sebi da nije previše verovatno da sam bio neko poznat a posebno ne muzičar s obzirom da nisam nešto muzikalan u ovom životu...inače ne volim njegovu poeziju..liči mi na apstraktnu umetnost.. .a muziku Doorsa koja je ok je pravio uglavnom Rej Manzarek a ne Džim.....
 
Poslednja izmena:
Ne znam. Mislim da hinduisti smatraju da postoji nepromenljiva suština ili "duša" dok budisti odbacuju to. Ne postoji nepromenjivo. Sve se menja, uključujući i svest.
Fora je u tome da si kao sustina ista ona iz prethodnog zivota, no svaki zivot donosi nove promene, ali oblast interesovanja,
uvek vuce ka sustini, pa i osobine. Recimo sticajem okolnosti, dakle kao da me nesto navodi, bas da se zainteresujem
za religiju i radim ovako kako sam radio.
 
Ovako. Ne bih voleo da se ovde prica postoji li reinkarnacija ili ne, nek svako veruje u sta zeli. Jos manje neka religiozna prica da nas demoni laznim secanjima obmanjuju, ovo, ono. Zanimaju me vasa eventualna iskustva ili ljudi koje znate. Vase fobije koje je tesko racionalno objasniti. Deja vu iskustva. Regresije...
S moje strane, par stvari za pocetak. Radio sam nehipnoticke regresije. Imam fobije. Neka tesko racionalno objasnjiva interesovanja. Bio sam na dva druga foruma, jedan nas i jedan americki. Upoznao neke osobe sa fantasticnim iskustvima. Oba su bila vezana za dr. svetski rat. Na nasem forumu jedna zena ciji suprug ima strasne fobije od bilo cega povezanog sa Nemcima. Kad se na tv kanalu pojavi neko ko prica nemacki jezik , on menja kanal. Odbija da kupi bilo sta nemacko. Pitao sam je da li je to eventualno istrazivao , radio regresije i bio sokiran kad je ispricala da to njemu nije potrebno, da se seca prethodnog zivota ali da apsolutno ne voli o tome da govori . Neki ljudi bi ga sigurno smatrali caknutim a i ni njoj ne zeli da prica o tome, cutljiv i introvertan covek. Jednom je ipak uspela da mu izvuce priznanje i rekao joj je da je bio Jevrej kog su u stocnom vagonu otpremili u Ausvic i da mu je tamo, posto je po profesiji bio hemicar, postedjen zivot, tj nije bio poslat u red za gusenje gasom. Radio je licno za zloglasnog Mengelea opisao likvidacije logorasa kojima je prisustvovao a i na nju i na mene iz nekog cudnog razloga je poseban utisak ostavio detalj kad je rekao da se njegova baraka a verovatno i druge nisu grejale u zimu i da su u coskovima prostorija visile ledenice, da su se smrzavali.
Ovaj detalj mi je dakle posebno privukao paznju i kasnije kad sam citao knjige i tekstove o Ausvicu , pokusao sam pronaci potvrdu te price ali nije bilo lako. Tek na kraju sam je nasao u knjizi poznatog Prima Levija koji je takodje bio hemicar i takodje bio smesten u Ausvic III .

Na americkom forumu sam upoznao vise neverovatnih osoba a posebno bih izdvojio jednog Engleza, stariji usamljeni gospodin, gej, cija su secanja jednostavno nesto posebno. O tome drugi put, ako tema zazivi.

Ја сам “З” годиште. Ово брате дави!
 

Back
Top