Reinkarnacija, fobije, iskustva

Nego da se vratim na temu - licna iskustva- u vezi reinkarnacije. Dosad sam opisao iskustvo te nase zene tj njenog supruga, na pocetku, a onda i onog starog Engleza. Sad je dosao red na mene. Ako nekog zanima . Ako ne , pricacu sam sa sobom, i to je ok.
Dakle , jos kao decak sam imao vizije, tacnije jednu te istu sve vreme. Mogla se javiti bilo kad, kad lezim u krevetu, sedim u skolskoj klupi, setam napolju....
Vizija je predstavljala jedan potpuno zamracen grad sto je bilo i jezivo i nekako jezivo lepo a onda sam u toj viziji " cuo" zvuk aviona koji se priblizavaju i znao sam da je rec o bombardovanju. Kad bih "cuo" zvuk prvih bombi koje padaju, vizija bi iscezla.

To je trajalo par godina i nestalo je ali se istovremeno pojavila opsesija sa WW2 sto samo po sebi i nije cudno jer mnoge decake to zanima, vojnici, uniforme, oruzje, velike bitke....
Ono sto jeste cudno da mene kao Srbina uopste nije zanimalo to oko nase zemlje, partizani, cetnici, ustase, ofanzive, bitke. Mislim znao sam neke osnovne stvari onako uzgred ali me nikad nije sustinski zanimalo. Niti me zanima i danas.
To je vec malo teze za racionalno objasniti. Nije me zanimao nimalo ni rat Amerikanaca i Japana, to sam obavezno preskakao.
Jedino me je duboko zanimalo pitanje nacisticke Nemacke, Poljske i poljskih Jevreja te donekle Istocni front. Ta tema je izazivala velike emocije kod mene. Tek to je tesko racionalno objasniti a nije da nisam mozgao.
Ako sam bio humanista i potresen Holokaustom, te zeleo da saznam sve o njemu, nije bilo logike da Holokaust delim na zanimljiv i nezanimljiv, svi ljudi su isti, sve zrtve isto vredne, ali kod mene to nije bio slucaj . Broj sovjetskih madjarskih, nemackih, francuskih, grckih, itd Jevreja je sigurno bio veci od stradalih poljskih Jevreja ali svejedno nisam imao nikakvu zelju da citam knjige o njihovom stradanju, naravno zalio sam te ljude, zene, decu, Babin Jar pokolj i slicno ali i to je sve nekako bilo uzgred, bez jakih emocija. Jedino je Holokaust nad poljskim Jevrejima kod mene budio jake emocije, jedino sam knjige i filmove o tome gutao i kao sto sam napomenuo, donekle i o istocnom frontu.

Ovo je po meni vec jako tesko racionalno objasniti a da se u jednacinu ne ubaci reinkarnacija. Jednostavno bez nje, ne vidim nikakvu logiku.

Nastavice se....

Nastavak mog iskustva.

Uporedo sa mojom opsesijom nad tim jednim delim dr.sv. rata, dobio sam fobiju od gomile ljudi. Stalno sam imao osecaj da mi od njih preti opasnost, da ce mi se nesto lose desiti. Uvek sam pre birao baste ispred nego unutrasnjost kafica, disko kluba, sta god.
To je bio iracionalan osecaj, nisam imao sukobe sa nikim, nisam se bavio kriminalom, nikom se nisam zamerio ali taj osecaj opasnosti je uvek bio tu. I dalje je tu i mislim da ce ostati sa mnom do kraja zivota.
Nedugo zatim, na moru sam upoznao jednu Poljakinju i ubrzo me je pozvala kod sebe u Poljsku.
Bilo je to jedno manje mesto pored Krakowa, a kad sam zakoracio na ulice Krakowa, to je bio osecaj koji je tesko opisati, osecas se kao pijan a nisi ni liznuo alkohol , treperenje, neka lepota ko kad si dugo odsutan iz svog rodnog mesta pa se vratis kuci.
To je bio prvi i jedini put da sam boravio u Poljskoj. Nije mi se pruzila prilika da idem ponovo a voleo bih.
Sve do tada ja zapravo nisam ni razmisljao o tome odakle one vizije, odakle opsednutost sa WW2 , ali nakon tog dozivljaja u Poljskoj ozbiljno sam poceo da razmisljam o reinkarnaciji i da citam sve sto mi padne u ruke o tome.

Nastavice se...

Poslednja izmena:
Sto bi rekao onaj debeli pevac Sofronije iz crtaca, sve ali sve si to pogresno shvatio. Da ne govorim o tome da se regresija uopste ne mora vrsiti hipnozom, nehipnoticka regresija je cak i mnogo cesca.
Bilo kako bilo, nemam zivaca da objasnjavam dalje, jedino ti mogu garantovati da posle mojih regresija nikakav demon nije uskocio u mene, nisam poceo da davim komsijske macke ili da se tresem i urlam kad udjem u crkvu a ponekad i ulazim.

Ocito je da demoni imaju druga posla no da spopadaju regresioniste. Na svu srecu.
pa ne spopadaju oni regresoterapeute, bice da ti sve pogresno shvatas
vidi, mene u temi samo zanima sta kolega manem ima da kaze, nemoj da se ljutis sto ti posteno kazem, mozda knjigu objavis, ali mene vise ovo zanima:
Ne znam. Mogu ga pitati. Nisam ga puno ispitivao šta radi tokom procesa. Samo mi je to rekao, da ćemo ugasiti sva svetla osim jednog da ostala ne bi smetala u tom momentu.
cimni me @bas kao ako budes imao jos neke informacije za nas

Kvantna fizika je fantasticna stvar, prvi put naucnici tvrde da smrt kao kraj postojanja ne postoji i to ne objasnjavaju nekakvim prastarim knjigama vec najnovijim naucnim otkricima. Opsirnije ovde.

https://atma.hr/kvantna-fizika-zivot-nakon-smrti/

pa ne spopadaju oni regresoterapeute, bice da ti sve pogresno shvatas
vidi, mene u temi samo zanima sta kolega manem ima da kaze, nemoj da se ljutis sto ti posteno kazem, mozda knjigu objavis, ali mene vise ovo zanima...
Ja tebe stvarno nish ne razumem a posto te ionako ne zanima sta ja pisem ( zasto si prvi poceo da komentarises moje postove - to ocito ostaje misterija) , onda ovde stavljamo tacku.

Nastavak mog iskustva...

Kao sto rekoh, tada sam poceo iskreno da se interesujem za reinkarnaciju. Ne iz straha od smrti, ne iz mode, vec stoga sto sam u njoj video jedino koliko toliko logicno objasnjenje svega sto mi se desava. Istovremeno sam i dalje gutao sve sto je povezano sa nacistickom Nemackom, Poljskom, poljskim Jevrejima i Istocnim Frontom.

Ako bi u nekom ratnom filmu o Poljskoj, obicno holivudskom , nemacki vojnici i/ ili jevreji u getu govorili engleski, film bih prekidao, gubio bi mi svaku draz. Procitao sam kad je rec o WW2 " milion knjiga" a primera radi knjigu Scroll od Agony od Chaima Kaplana sam procitao bar 5 puta. Kaplan je bio jevrejski profesor u Varsavi a knjiga je njegov dnevnik sve od pocetka rata 1939-e pa do par dana pre slanja u Treblinku 1942-e , gde je ubijen.

Moja prva nehipnoticka regresija je bila grupna i odigrala se u zgradi jedne novinske kuce u Beogradu, nije bitno koje, bilo nas je 20-ak u grupi. Posto se ovde iz neobjasnjivih razloga regresija vodi kao nekakav zlokobni okultni obred, preskocicu detalje i reci da nije uspela. Ali zato, kad sam sledece vece u svom stanu ponovio celu proceduru , islo je dosta bolje. Video sam dva prizora, kao da gledam film ali istovremeno i da sam u telu glavnog junaka.
U prvom prizoru sam bezao kroz sumu po noci ali bila je mesecina i znao sam da su oni , oni koji me jure, tu blizu Iza mene. Dok sam trcao, sklanjao sam grane da mi ne povrede oci . Odjednom stigao sam do reke, mracne, velike, zlokobne ali sa druge strane reke se prostirao jedan velicanstven dvorac koji je vecinom bio u mraku ali na nekoliko prizora su sijale baklje, svecnjaci , ili slicno, ne znam. Osetio sam paniku, znao sam ako me oni stignu da sam gotov a znao sam i da nema sanse da preplivam tu ogromnu reku. Tu se " film" naglo prekinuo i odjednom je poceo drugi. I on je bio traumatican. Bio sam mornar na brodu usred pomorske bitke, po brodovima bih rekao 15,16 vek. Veliki metez, mnogo mrtvih i ranjenih, krici. I ja sam bio ranjen, jedna noga mi je bila skroz krvava i lezao sam na palubi, nisam mogao stajati. Moj brod je bio ostecen i poceo je da se iskrece i da tone. Znao sam da mi nema spasa a zadnja misao je bila - steta, tako mlad...
Tu se film prekinuo.
Taj film, taj dozivljaj je bio otprilike kao da neko gleda film ali istovremeno i glumi u njemu a slika je bila kao na najmodernijem tv- u.
Tesko je to opisati ali razlika izmedju ovoga te obicnih snova i mastanja je ogromna.

Nastavice se...

Nastavak mog iskustva...

Taj dozivljaj prilikom individualne regresije je zaista bio nesto posebno, evo i posle toliko godina pamtim svaki detalj. Ja ipak nisam bio zadovoljan jer sam ocekivao " film" iz WW2.
Evo jednog od dokaza da regresija nije masta i fantazija jer da jeste lako bi moj mozak i moja podsvest izfantazirale nesto iz WW2 da me " zadovolje", jer to je ono sto sam zeleo i ocekivao.

Nisam odustajao i probao sam jos nekoliko puta ali ni tada nisam uspeo . Istovremeno je kod mene sve jaci bio unutrasnji osecaj da ja ustvari stitim sam sebe tim sto ne uspevam da se setim i da je taj zivot bio toliko tragican i traumatican da mi secanje niceg dobrog ne bi donelo . I ona dva ciji sam " film" gledao su ocito bili traumaticni jer je moj kraj bio nasilan ali osecaj mi je govorio da je ovo bilo nesto mnogo,mnogo, mnogo gore.
Zato vise ne radim regresije, samo zbog toga a ne stoga sto se bojim da ce neki demoni ko loptice skocice uskociti u mene . Da odrasli ljudi, u drugim oblastima verovatno vrlo inteligentni, veruju u takve bedastoce je meni potpuno neverovatno.

I da zakljucim, sto se tice mojih iskustava. Imam ona dva " filma" o kojima sam govorio. Imam opsesiju sa WW2, nacistickom Nemackom i poljskim Jevrejima tog doba te jak osecaj da je taj zivot bio uzasan, bar na kraju.
Kad bih nagadjao , rekao bih da sam verovatno bio poljski Jevrej koji je doziveo Holokaust, Geta, ubistvo cele porodice, stocne vagone, Ausvic,Treblinku...
Ali to su samo nagadjanja, ocito je bolje da ne saznam.
Nadao sam se da ce ovde na forumu biti vise forumasa koji takodje imaju neke neobjasnjive fobije, neke flesbekove na prosle zivote ili regresije ali osim jednog kolege, nista od toga. Zato religioznih fanatika ima za izvoz. Steta

Mozda je to u stvari vidovitost jer je takve dogadjaje najlakse "videti" na daljinu pa ako moze kroz prostor zasto ne bi i kroz vreme

Kako to da su svi bili Jevreji a niko Rom?
poistovecuje se covek, nema tu nista cudno:
  • gledas film, pa se poistovetis sa glavnim junakom
  • budes zrtva, pa se poistovetis sa onim koji te zrtvuje - stokholmski sindrom
  • itd

on da bi poverovao u informaciju, mora da se poistoveti, i tu onda uskace doktrina o reinkarnaciji, a tvoje pitanje je na mestu: mozda je on samo vidovit? ti si upravo na pravom tragu, svaka cast na razmisljanju

ja sam se poistovetio sa adamom, prvim covekom, a nije se adam reinkarnirao u mene - drasticna razlika

Mozda je to u stvari vidovitost jer je takve dogadjaje najlakse "videti" na daljinu pa ako moze kroz prostor zasto ne bi i kroz vreme?

Svesna i nesvesna (tacna) secanja su neoborivi dokazi vidovitosti a sto se tice reinkarnacije mogu a i ne moraju biti.
Vidovitost u kom smislu? Da sam u tom specijalnom stanju opustenosti " video" sta se nekad desilo nekim drugim ljudima? Ono ko u holivudskim filmovima?
Skeptican sam. Te prizore nisam gledao sa strane, tog muskarca sto je bezao kroz sumu i tog mornara sto je bio ranjen nisam video sa strane, nisam video njihova lica, ne znam kako su izgledali, bas kao sto ni danas ne mogu videti svoje lice bez ogledala. Znaci dozivljaj je bio " iznutra".
Tako da... skeptican sam.

Jos jedna stvar koju sam zaboravio da napisem. Ja sam u principu racionalan covek i vise mi npr znaci ovaj naucni clanak koji sam vec postovao no religijske knjige.

https://atma.hr/kvantna-fizika-zivot-nakon-smrti/#google_vignette

Vise dokaza za postojanje Boga vidim u nauci , u ovakvim clancima, u strukturi celije itd nego u religijskim knjigama.
Nisam prvo citao knjige o reinkarnaciji jer su tako cool, pa onda poceo da verujem u reinkarnaciju vec obrnuto, tek kad moje fobije i opsesije nisam mogao objasniti racionalno, tek se onda javila misao o reinkarnaciji.
Evo jos jedan primer. Osim perioda WW2 gajim i neku vrstu opsesije prema istoriji Francuske ali samo dva veka, 16-i i 17-i. Koliko puta sam uzeo knjige o istoriji Francuske i jednostavno preskocio sve sto je bilo recimo 1300 i neke, 1400 i neke, 1700 i neke, 1800 i neke i samo gutao ono sto sto je bilo otprilike u periodu 1500-1700.
Gde je tu racionalno objasnjenje? Ja ne vidim nijedno. Gutam npr sve detalje o zivotu francuskog kralja Anrija Ii za koga od 100 ljudi na ulici Beograda nije cuo niko zivi a preskacem Francusku revoluciju jedan od najvecih istorijskih dogadjaja svih vremena, zato sto me to uopste ne zanima.

Neko ce reci, mozda te zanimaju manje poznati istorijski dogadjaji. Zasto onda ne gutam ono sto je bilo 1200 i neke,1300 i neke, 1400 i neke, nema logike. Isto tako cuvana Bartolomejska noc je bila 1572 , jako poznat dogadjaj, pa njega gutam za razliku od F. revolucije.

Sve u svemu, zaista ne vidim nikakvo racionalno objasnjenje i onda nije cudo sto se okrecem reinkarnaciji.

Gde je tu racionalno objasnjenje?
Svaki covek veruje u nesto. Kad naleti na nesto, sto se kosi sa njegovom verom, negira ili trazi objasnjenje uokviru svoje vere.
Tako da je to vizija necega, kazu, a materijalista bi reko da je halucinacija. Neko ko veruje nesto trece uklopio bi opet u svoje...
Ti si nasao objasnjenje u reinkarnaciji. Zapravo, niko tu nema cvrstih dokaza, jer je um neotrkrivena tajna.
Ti si to nasao u sebi, i veruj kako ti odgovara, jer niko drugi, nema dokaza za bilo sta u tom smislu...

Ti si nasao objasnjenje u reinkarnaciji. Zapravo, niko tu nema cvrstih dokaza, jer je um neotrkrivena tajna.
Ti si to nasao u sebi, i veruj kako ti odgovara, jer niko drugi, nema dokaza za bilo sta u tom smislu...
I slazem se i ne slazem se. Slazem se kad su u pitanju vizije, te slike koje covek vidi u regresiji. Mozda je prosli zivot, mozda su fantazije, mozda je odlomak nekog davnog zaboravljenog filma koje mozak malo preradi. Sve se tu slazem.
Ali kad je rec o opsednutosti iskljucivo jednom drzavom, jednim periodom u istoriji, tu se ne slazem. Evo neka neko pokusa da mi da alternativno objasnjenje zasto me pod jedan uopste zanima francuska istorija jer nikad nisam bio tamo a danasnju Francusku prezirem, i kako to da me zanimaju iskljucivo dva veka te istorije. Kako to da me boli pedu sta je bilo u Francusko 1450-e a gutam sve knjige, sve izvore koji govore o Francuskoj 1550- e.
Ja tu ne mogu naci nikakvo racionalno objasnjenje i to je to.

Mene isto zanima kineska istorija pa ne znači da sam bio Kinez u prošlom životu.
Kao sto i sam znas jedno je kad te nesto ili neko zanima a drugo je kad si opsesivno, do usiju, zaljubljen. I jedno je kad ne pravis razliku vec citas sve od reda a drugo kad te zanima samo jedan period u toj istoriji.

Da te zanima npr samo 15 i 16 vek kineske istorije a da te apsolutno ne zanimaju svi ostali, to bi bilo tesko objasniti racionalno , zar ne?
I na kraju, ne znaci da jesi bio Kinez ali ne znaci ni da nisi.

Kao sto i sam znas jedno je kad te nesto ili neko zanima a drugo je kad si opsesivno, do usiju, zaljubljen. I jedno je kad ne pravis razliku vec citas sve od reda a drugo kad te zanima samo jedan period u toj istoriji.

Da te zanima npr samo 15 i 16 vek kineske istorije a da te apsolutno ne zanimaju svi ostali, to bi bilo tesko objasniti racionalno , zar ne?
I na kraju, ne znaci da jesi bio Kinez ali ne znaci ni da nisi.
Postoje periodi koji me više zanimaju. Nije to ništa neobično. Imaš istoričare koji se specijalizuju za jedan period.

Postoje periodi koji me više zanimaju. Nije to ništa neobično. Imaš istoričare koji se specijalizuju za jedan period.
Istoricarima je to posao i vrse specijalizaciju kao i u svakom drugom poslu , to nema veze sa onim o cemu ja pricam. Postoji i periodi ruske istorije koji me vise i koji me manje zanimaju pa ne tvrdim da sam bio Rus ali ne postoji situacija da me samo jedan ruski vek zanima 100% a svi drugi 0%. Ako ne vidis razliku onda heb ga.

Back