Rat u Ukrajini (33)

Šta očekujete na frontu nakon smene Šojgua i započetih vojnih operacija oko Harkova?


  • Ukupno glasova
    70
Ako Rusi pregaze Ukrope NATO salje Poljake i Balticke Civave da crknu za Bajdena i Sorosevce.


Odakle svima ideja da će Poljaci pojuriti da se kolju sa Rusima i da izginu gore nego Ukrajinci.

Nisu Poljaci glup narod pa da ih neko tako zahebe, to vam garantujem.
O baltičkim mijaturnim državama ne bih ni trošio vreme, njih zaista ne poznajem ali za Poljake nemam traga sumnje.

Dakle,

ovih dana Bajden na West Pointu garantuje da neće slati američke vojnike u Ukrajinu. Ako neće on tek Tramp ne bi slao.

To vam je početak i kraj priče o direktnom uključivanju NATO pakta. Niko od ostalih članica nije poparen vrelom vodom po glavi pa da krene bez Amera, grlom u jagode i biciklom na Ruse. NATO može krenuti samo jedinstveno, sve članice, predvođene sa USA koja mora da obezbedi POLOVINU vojnika ili NIKAKO. Sve druge opcije su isključene.
 
Odakle svima ideja da će Poljaci pojuriti da se kolju sa Rusima i da izginu gore nego Ukrajinci.

Nisu Poljaci glup narod pa da ih neko tako zahebe, to vam garantujem.
O baltičkim mijaturnim državama ne bih ni trošio vreme, njih zaista ne poznajem ali za Poljake nemam traga sumnje.

Dakle,

ovih dana Bajden na West Pointu garantuje da neće slati američke vojnike u Ukrajinu. Ako neće on tek Tramp ne bi slao.

To vam je početak i kraj priče o direktnom uključivanju NATO pakta. Niko od ostalih članica nije poparen vrelom vodom po glavi pa da krene bez Amera, grlom u jagode i biciklom na Ruse. NATO može krenuti samo jedinstveno, sve članice, predvođene sa USA koja mora da obezbedi POLOVINU vojnika ili NIKAKO. Sve druge opcije su isključene.
Baltičke pudlice bi samo glasno cvilile. Tu njihov angažman počinje i prestaje.
 
Vidim klipove, ne znam već koji po redu, gdje okupatorski vojnik uzme AK sebi pod bradu i prosvira si mozak.
Evo pa uživaj, ovo je iznimka samo za tebe:

18+


Čekam objašnjenje umjesto da fantaziraš o mojoj mašti.

Прво, једна ласта не чини пролеће.
Друго, нема никакве потврде да није твој хохол.
Треће, разумем човека у течким боловима који види увирање живота и чели да оконча муке.

Ово све скупа и појединачно потврђује неку твоју машту, зар не?
 
Novi potvrđeni gubici

Rus
Rusi u problemu, prelazak granice kod Harkiva se pretvorio u zamku za njih, ogromni gubici u ljudstvu i tehnici, naređeno hitno ukopavanje.
U Donbasu uništena kompletna baterija S400, 4 lansera i radar.

20240526_191839.jpg
20240526_191841.jpg
Screenshot_20240526_191931_com.android.chrome_edit_113806135253988.jpg


Ukr
20240526_191906.jpg
Screenshot_20240526_191917_com.android.chrome_edit_113816196695653.jpg
 
Nije mu jasno kako je moguće da se ljudi opiru uništenju 🙄🙄🙄

Pa ne ide im nešto to opiranje, srljaju u sve veće i veće uništenje i pogibelj.

Možda da probaju drugim putem a ne ratom, mada je sada kasno za mnogo toga.

NEPRIJATELJI UKRAJINE u koje, na marginama, spadate ti, Frt i ekipica su gurnuli Ukrajinu u rat koji nije mogla da dobije i nastavljaju da ih lože da je rat dobro rešenje.
 
Ukrajinski narod nije želeo rat, nametnut mu je, ali takođe Ukrajinski narod ne odlučuje ni kada će rat stati.
U tome su identični sa nama.
Zato ne uzimaj Ukrajince u usta jer oni ne žele ovo što se dešava i kao što vidiš dosta im je rata, svakog novog regruta skupljaju policijom po ulici, prete, oduzimaju pasoše, kartice, milioni su pobegli. Mnogi biraju da se udave prilikom bekstva nego da stradaju kao topovsko meso na frontu.
Nemoj samo ti da ih braniš i hrabriš da se bore i dalje, licemerno je i bedno
Ako su mogli skupiti 100 000 ljudi na Majdanu, paliti Ruse po zgradama, vezati za bandere i batinati ih, ne vidim što ne bi ponovili sličan scenarij protiv Zelenskog. Valjda je lakše protestirati, dobiti pendrek pod bubrege, nego da te se pošalje u rov, odnosno u 90%-nu smrt.

Meni se cini da ukrajinci vecinom zele nastavak rata sa Rusijom, a i oni koji ne zele, koji su rusofili, su obicni oportunisti koji cekaju definitivan kraj rata da znaju kome ce se prikloniti.
 
off topic, ali me šokiraju prizori iz Lisabona.

Nisam znala da su i oni pali...



Sve je to vrlo organizovano, očigledno.

Već par meseci čujem sa svih strana priče da masovno ODLAZE strani radnici iz Srbije. Naši ih uzeli da im rade i taman kad su pomislili da su rešili problem radne snage oni kreću da nestaju preko noći, samo ih nema ujutru. Pričao mi čovek koji je imao 35 zaposlenih migranata da su svi otišli za tri dana, 10 pa 10 i na kraju preostalih 15 :D Na pitanje gde odlaze najćešće se pominjala upravo Portugalija, ponekad Španija a vrlo retko nekedruge zemlje.

Znači da su nanjušili rutu i svi idu u tom pravcu
 
Ti ne možeš razumjeti da Ukrajinci nisu Srbi i da se ne žele predati okupatoru.
Pa ako ne možeš razumijeti, zašto se praviš da razumiješ?
Srbi su se branili sami i okruženi, bez moderne tehnologije protiv celog zapada na njihovom vrhuncu ekonomske i vojne moći. Odabrali smo da ne ginemo i na vreme smo izvukli dobar kompromis, to što su oni prekršili ugovor nije naša krivica, nego njihova sramota.

Mi nemamo čega da se stidimo.

Ukri daju svoje živote za šarenu lažu, oni se od ovoga nikad neće oporaviti. Vi licemeri ih hrabrite, gurate im oružje u ruke i obećavate im kule i gradove, a svi znamo da će Rusija da pobedi i to ćete iskoristiti da operete ruke od njih i pustite ih niz vodu da trunu u siromaštvu. Samo da naglasim, mislim na zapadne Ukrajince, istočni će biti deo Rusije i živeće mnogo bolje od njih.

Evo sad je maj 2024, ja to pišem praktično od starta SVO, čujemo se za 2 godine.
 
Ako su mogli skupiti 100 000 ljudi na Majdanu, paliti Ruse po zgradama, vezati za bandere i batinati ih, ne vidim što ne bi ponovili sličan scenarij protiv Zelenskog. Valjda je lakše protestirati, dobiti pendrek pod bubrege, nego da te se pošalje u rov, odnosno u 90%-nu smrt.

Meni se cini da ukrajinci vecinom zele nastavak rata sa Rusijom, a i oni koji ne zele, koji su rusofili, su obicni oportunisti koji cekaju definitivan kraj rata da znaju kome ce se prikloniti.

Ko bre da protestvuje, žive duše nema, ko god je mogao pobegao je ili je na frontu ili je pokojni.

A od tih na Majdanu malo je živih ostalo, posebno oni glavni ekstremisti
 
Opet pronalaziš opravdanje za svaki poraz Rusije, prosto je neverovatno koliko ne vidiš i koliko te je omađijala ruska prolaganda, pa sam ****** je govorio godinama u nazad pre rata da će širenje granica NATO-a ka Rusiji dovesti do sukoba, a možda i do rata.... ovo je ogroman geostrateški poraz Rusije, a vi rusku plaćeni botovi na sve moguće načine spinujete sa svakom informa ijom kako bi opravdali svaki ruski potez.
Sve je ovo prožvakano X puta, pregledaj malo upise veterana: Dobro situirani gospodin, Mstislav, F. Chief, Frtlajler, Mej bregami, Patata Caliente, Marin83, febo_ch ... uči se, jer se iz drona vidi da si početnik.
 

Back
Top