Rat u Ukrajini (29)

Kada će pasti Avdejevka?

• Ukupno glasova
    52
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
eo aj malo ukljuci mozak...
znam da si ti kao i ja bio srecom lišen ruske cizme proteklo stoljece.
pod tim mislim na SFRJ... zemlje koje se očito naoruzavaju su bivše zemlje varšavskog pakta, one zemlje koje su za razliku od SFRJ patile pod ruskom čizmom...i očito ne zele da im se to ponovi.
zato su i trazile pristup NATO savezu.
pod drugo, da rusiju nesto zabole, ne bi sada mi pisali na ovoj i ovakvoj temi,

ti nekom govoriš da je banana drzava a iz srbije si... ja se to isto ne bih usudio reci a iz drzave sam koja je clanica EU, Šengena, imamo bolji standard, mogu svuda bez vize.. po cijeloj europi pa čak i tebi u srbiju samo s osobnom (ličnom) kartom... a ti??
Jesu banana drzave,cuj balticke prcije nesto prete rusiji sankcijama kao nervozne pudlice.
Sad si otisao na moralisanje i offtopic

opet kao i prosle godine trafo stanice su vrh ruske SVO...
druga vojna sila svijeta...
vrhunac im je ugasiti struju civilima...
bruka
Ne znam kako da ti kažem, ali prva sila sveta je Srbiji raketirala električnu mrežu već prve nedelje bombardovanja. Pokazalo se da grafitne bombe koje izazivaju kratke spojeve na dalekovodima nisu baš efikasne. Majstorima eps-a je trebalo 15 minuta da reše problem. Posle toga su gađali trafo stanice u distributivnoj mreži i to je bio trenutak kad je Milošević potpisao Kumanovski sporazum. Srbija nije imala nijednog saveznika koji bi isporučio opremu za uništen trafo, a ceo grad bez struje može da bude veliki problem za svaku vlast.
Dakle, SAD je prisilila Srbiju na kapitulaciju gaseći struju civilima.

Ti već dve godine vičeš to "oce" samo što pored nepismenosti ništa drugo nisi pokazao.

Mariupolj - završeno
Soledar- završeno
Bahmut- završeno
Avdejevka - kreće se ka završenom
Ostavi ti moju " nepismenost" sa strane, Brini se ti o svome mentalnom zdravlju inace onaj ciko dole mos ti pomogne :kafa:
2 God. od tri grada jedan posten svaka cast :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Ovaj bi se uklopio u krstine botorusse bez probljem :rtfm::hahaha:

Prilagođavam raspravu ljudima na temi koji vide NATO u Ukrajini...
Dakle NATO je i tamo gdje ga nema...

.
.
Ај се мало правимо луди.

Сукоб Украјине и Русије завршен је почетком априла 2022. када је потписан прелиминарни споразум о прекиду непријатељстава.

Русија је тада, као знак добре воље повукла своје снаге око Кијева.

Дотрчао је одмах у Кијев Борис Џонсон и рекао, ми не дајемо никакве гаранције, ајде да ратујемо.

Од тада траје рат Русије и НАТО лузера и идиота који у својој историји ни један рат нису добили.

.

Al Dzazira shvatila da ih NATO laze
Ubilačko ludilo koje guta Palestince u razorenim ostacima Gaze i pregaženoj okupiranoj Zapadnoj obali ponovo je otkrilo prevaru i otvoreno licemjerje Bidena i ulizičke družine koji se protive ruskoj “agresiji”, ali zagovaraju izraelsku bezobzirnu nehumanost i okrutnost.
Njihova odbrana međunarodnog prava je zgodna prevara. Njihova odbrana konvencija o ljudskim pravima je zgodna prijevara. Njihova odbrana takozvanog “teritorijalnog integriteta” je zgodna prijevara. Njihova odbrana navodnog svetog načela “odgovornosti za zaštitu” zgodna je prijevara. Njihova odbrana pravila koja reguliraju kako se “ratovi” procesuiraju i oružje koje se zabranjuje koristiti protiv civila je zgodna prijevara. Njihovo fleksibilno tumačenje onoga što predstavlja “ratni zločin” je mučna prijevara. Konačno, njihovo oportunističko tumačenje onoga što predstavlja “genocid” je odvratna prijevara.
Kao tek su sad skontali , a gde su bili 99 kada je nama NATO privremeno okupirao južnu pokrajinu KIM.
Da kažu koju......

Konačno su počeli da koriste FAB-1500. Ima neko teoriju zašto na jugu i severu Avdejevke koriste dronove? Nema nikakvih civila. Bolje da ih ostave za gradske borbe. Ja bih bacio minimum FAB-9000.
.
Колико сам пратио, на тим правцима користе врло мало камиказе дронова.

Само извиђачки, а онда артиљерија одрађује.

Украјинци се бране мањим јединицама распоређеним по линији сукоба и бацање таквих бомби за ликвидацију одбрамбеног положаја који држи двадесетак војника нема смисла.

Углавном раде артиљерија и минобацачи.

Тактика је "вагнеровска" из Бахмута. Шаље се мања извиђачко диверзантска група и када се открије напријатељски положај засипа се гранатама.

.

Pa dobro

Холандија опет почела да купује руски гас

💸 У септембру, после тромесечне паузе, Холандија је поново почела да купује течни природни гас из Русије, показују статистички подаци ове земље.
Током септембра Амстердам је од Москве купио 211,5 милиона кубних метара гаса за 109 милиона евра.
To je maketa ruskog gasa..,

Ostavi ti moju " nepismenost" sa strane, Brini se ti o svome mentalnom zdravlju inace onaj ciko dole mos ti pomogne :kafa:
2 God. od tri grada jedan posten svaka cast :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Ovaj bi se uklopio u krstine botorusse bez probljem :rtfm::hahaha:

Za sad imamo poprilično veliki uspeh Rusa i nikakav uspeh NATO i urkajinaca. Zato i koristiš smajlije, jer nemaš argumente. Lepo je gledati kako zločinci gube.

Putinizam bolest neizleciva.
"asad [putin] mora da ode" -
jel tu terapiju primas?
promeni doktora, nije ti bolje
stvarno nije u redu da ljude koji su na terapiji ismevamo
umesto sto su opsednuti sa tudjim predsednicima, treba im reci da pogledaju svoje, koje su njihove vodje, politicke elite itd, a koje ih vode u vrli novi svet, ekonomski prosperitet kao npr. sto mi ameri imamo slozenicu: bajdenomiks

Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back