Rat u Ukrajini (29)

Kada će pasti Avdejevka?

• Ukupno glasova
    52
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Како се становници Одесе понашају током ваздушног напада.

На снимку, једна од главних улица Одесе је Дерибасовскаја.

📷 Саопштавају о експлозијама у областима Одесе и Херсона

Према прелиминарним информацијама, прилети су били у рејону Черноморска Одеске области.

Локални Телеграм канали пишу о нападу „Герана“.
11:03 AM · Dec 10, 2023 - ...https://twitter.com/DonbassSegodnya/status/1733925376043151538

Jedan od milion
Screenshot_2023-12-10-22-07-31-591_com.twitter.android.jpg

Samo Volga Ukropima garantuje život.
Ovi nisu bili dovoljno pametni da pozovu.

Na zalost nije svako u mogucnosti da pozove volgu, ako se ne varam bilo je likvidacije sa ukrajinske strane cak su i jedan pikap pogodili dronom.
Nije lako kada iza sebe imas komesara sa zadatkom da te po potrebi ubije.
Velika vecina barem u zadnje vreme je prisilno mobilisana, ali mala grupa psihopata moze u svakom okruzenju od grada, sela do fronta napraviti pakao.

Ne da stanu jer to nije bitno za Amere (Ebe se njima za Ukrajinu) Već da oni nekako izadu iz ovog sranja dignute glave ..Teško da će to moci progurati posle ove propagande
Рећи ће да су побили пола милиона Руса, уништили им 50% технике али не желе даљу ескалацију бла бла бла

Dobici ruske aktivne obrane su počeli da se materijalizuju.
Konačnu je potvrđena ruska kontrola nad Marinkom, kao i ulazak ruskih trupa i tenkova u Novomihajlivku i Bogdanovku.
Takođe, Rusi su napredovali u istočnom delu Avdijevke.
Ukrajinski generalštab izveštava o prelasku Ukrovermahta u defanzivu.
Ostaje da se vidi da li su Ukrajinci u stanju da organizuju uspešnu odbranu ili će morati da skrate liniju fronta i da se povuku sa velikih delova teritorije.

Dobici ruske aktivne obrane su počeli da se materijalizuju.
Konačnu je potvrđena ruska kontrola nad Marinkom, kao i ulazak ruskih trupa i tenkova u Novomihajlivku i Bogdanovku.
Takođe, Rusi su napredovali u istočnom delu Avdijevke.
Ukrajinski generalštab izveštava o prelasku Ukrovermahta u defanzivu.
Ostaje da se vidi da li su Ukrajinci u stanju da organizuju uspešnu odbranu ili će morati da skrate liniju fronta i da se povuku sa velikih delova teritorije.
Cisto sumnjam da sad imaju vremena da prave utvrdjenja

Данас је био дан добрих вести.

Фронт, који држе украјинске оружане снаге, није се срушио – већ је почео приметно да пуца; Украјинске јединице се боре на више праваца – али су и даље принуђене на повлачење.

Ово је тек почетак.

За десетине хиљада мобилисаних људи који су приморани у Оружане снаге Украјине, једини начин да преживе је да позову Волгу и предају се.

Koga nato drzave pomazu na sve nacine?Ko salje placenike?Ko daje novac za sve sto je potrebno Ukrajini da se bori protiv Rusije?Ko je uveo sankcije toj istoj Rusiji?
koja je to NATO divizija, satnija, bitnica, vod u bitci .. molim te navedi
eo ja sam bio npr 16 TRBR Bjelovar...topničko Raketna Brigada , 1 Bojna 1 Bitnica 1. vod

eto sad ti meni reci koja je to NATO jedinica u bitci trenutno...

baš me zanima a i gledalište.

ne lazi Kolazenkov rekao da je poginulo ukupno 9000 rusa od 2022
AJ SAD MALO OZBILJNIJE...
GLEDAM SNIMKE... da gine se svuda obje strane... ali ovi ruski napadi... i njihovi gubitci... pa pun k su manji nego ukrajinski kad su krenuli u kontraofanzivu,,, pa vidjeli da su udarali na tvrd orah ,, popušili dosta tehnike i ljudstva i promjenili taktiku... ali rusi... jbte oni pice kao da kloniraju ljude i tehniku...
nisu mi jasni.... zar se toliko boje putinja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back