Rat u Ukrajini (29)

Kada će pasti Avdejevka?

• Ukupno glasova
    52
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Амерички крш М109 пун муниције имао пех да га сними Ланцет Немилосрдни

Жешћа окинава

Screenshot_20231210_223321_org.telegram.messenger_edit_1310618897336470.jpg

Screenshot_20231210_223553_org.telegram.messenger_edit_1310449409556809.jpg

Screenshot_20231210_223603_org.telegram.messenger_edit_1310442923319830.jpg

Screenshot_20231210_223455_com.huawei.himovie.overseas_edit_1310457541485453.jpg

Screenshot_20231210_223438_com.huawei.himovie.overseas_edit_1310464020524515.jpg

Da histerija. Ti si okačio taj snimak sa strelicama, ti s eprimaš na to i hsiterišeš. Ali razumljivo, NATO ozbiljno dobija batine na tom delu fronta. Da, NATO zato što je tamo sve NATO osim većine vojnika, Ne čak ni svi, jer ima puno NATO vojnika koji tamo ratuju kao dobrovoljci. Oprema je NATO, municija je NATO, pare koje im se šalju su NATO, informacije sa radara, avioan i satelita su NATO. Obuka je nato, plan kontraofanzive je NATO. Nasilno pruzimanje vlasti (okupacija) u Ukrajini je NATO.
Taj snimak sa jutuba nebih nikad vidio da ga na ovoj temi nije postavio jedan vaš istomišljenig...
a ja sam htio bit fer i pogledati i sta druga strana ima za reci , pa vidio jedva pola videa... i te silne strelice i odustao jer .. jbte imam tri ciste u glavi ...
za razliku od teb... vas
i kad smo kod histerije ... pogleaj svoj komentar.. bokte točno se vidi da ti pjena ide na usta i da ti je laptop sac zapljuvan..

smiri se :)

Ali jesi neko ko dodje ovde da podjebava.Danima postavljas isto pitanje i podjebavas nas koji smo za Rusiju.To vezano za Kijevsku Rusiju uopste nije bajka nego deo istorije Rusije.Kijev i dooobar deo Ukrajine kakvu je ti znas(ili ne znas,cim ovako pises) i jeste Ruska zemlja,davana u razlicitim vremenima Ukrajinskom narodu da na njoj zivi.
Za Lisabon nisam citao ovde.Sto se Berlina tice,receno je u jednom intervjuu da postoji mogucnost da ruska cizma ponovo udje u Nemacku.Greska je bila sto su ih pustili da se ujedine,osnaze i osamostale,pa cak i da pocnu ponovo da zveckaju oruzjem.Kojeg sada i nemaju,imas u jednoj mojoj poruci,okacio sam link danas.Inace,za sve one grozote koje su pocinili tokom drugog svetskog rata,svabe nisu zasluzile ni noz da imaju za stolom za vreme rucka.Dalje,nije bitno koliko ce Rusi osvojiti prostora,nego da ostane sto manje onih voljnih da prave probleme.U tome je poenta.E sad,ti nastavi i sutra i u narednom periodu da postavljas ono cuveno pitanje.
Lakse malo, za pocetak bih svima preporucio knjigu "Kijevska Rusija" izvinjavam se ako sam pogresio naslov oksvordsko izdanje, prevedena je i na srpski jezik u izdanju izdavacke kuce CLIO.
Ne bih da ulazim u raspravu da li je Kijev majka svih ruskih gradova, ali je neupitno ruski.
Cak je i von Bizmark tvrdio da je prirodan savez izmedu Rusije i Nemacke sto ne negiraju obe strane naprotiv teze tome. Kasnije je izmisljena i opovrgnuta istorijaska laz da je izjavio da Rusiju treba osvojiti, unistiti preko Ukrajine.
Generator razvoja Evrope nesumnjivo moze biti Nemacka pogotovo u savezu sa Rusijom.
Rusi poseduju energente, razvijenu nauku (Lomonosov mozda poslednji bastion),...... ali im i po njihovom tvrdenju fali nesto sto poseduju Nemci organizaciju, disciplinu takode nauku...
Kome smeta, pa onima koji su ostali kao okupatori Evrope nakon rusenja berlinskog zida iako su po dogovoru trebali napustiti istu posto je prestala potreba za njom, ali oni teze svojoj dominaciji koju uspostavljaju sa marionetskim rezimima, politicarima, migracijom itd.

Koji to mi Botorusu???
Koji to mi, ako se ti identifikujes sa russcicima slobodno i dabogda ti u kuci bili pa uzivaj u Russkom miru :per: :rtfm:

.
Колико хоћеш оваквих снимака из САД да ти овде поставим?

Међутим, овакви идиоти (каквих нико није поштеђен) у Русији се моментално шаљу на дугогодишњу изградњу арктичких постројења, а у САД пуштају до суђења уз минималну кауцију, па ко се појави...

.

Ne nego razumem sta pokusavas da mi kazes sto se zemlje oko ukrajine naoruzavaju nekim sranjima koje prvo nemaju veze s temom,a drugo rusiju zabole nesto za te banana pribaltik zemlje
BRTe nemoj da mrdaš sad... znaš ti dobro, nisi od jučer, pa i sam si spominjao ovdje rusko priednoslavlje... ili kako se vec zove ona dio rumunije gdje su rusi napravili svoju SAO

ne moj se praviš glup.. nema potrebe ;)

Британска обавештајна служба: Русија је прешла на усаглашенију кампању за уништавање енергетске инфраструктуре Украјине.

Ово се наводи у извештају Министарства одбране Велике Британије.

Британски обавештајци подсећају да су руске Ваздушно-космичке снаге у ноћи 7. децембра 2023. године први пут после дуго времена покренуле снажан талас напада на Кијев и централни део Украјине користећи тешке бомбардере.

„Ове летелице, највероватније Ту-95, лансирале су најмање 16 крстарећих ракета из ваздуха.

Британски обавештајци верују да је вероватно да је Руска Федерација складиштила крстареће ракете за употребу током зиме.

„Ово је вероватно био почетак усаглашеније руске кампање за уништавање енергетске инфраструктуре“, саопштила је обавештајна агенција.
IMG_20231210_225921_586.jpg

BRTe nemoj da mrdaš sad... znaš ti dobro, nisi od jučer, pa i sam si spominjao ovdje rusko priednoslavlje... ili kako se vec zove ona dio rumunije gdje su rusi napravili svoju SAO

ne moj se praviš glup.. nema potrebe ;)
Ruske mirovnjake ce oterati Rumuni? Ne bih da prejudiciram, ali Moldavci su uglavnom ako ne racunamo "elitu" rusofili.

Британска обавештајна служба: Русија је прешла на усаглашенију кампању за уништавање енергетске инфраструктуре Украјине.

Ово се наводи у извештају Министарства одбране Велике Британије.

Британски обавештајци подсећају да су руске Ваздушно-космичке снаге у ноћи 7. децембра 2023. године први пут после дуго времена покренуле снажан талас напада на Кијев и централни део Украјине користећи тешке бомбардере.

„Ове летелице, највероватније Ту-95, лансирале су најмање 16 крстарећих ракета из ваздуха.

Британски обавештајци верују да је вероватно да је Руска Федерација складиштила крстареће ракете за употребу током зиме.

„Ово је вероватно био почетак усаглашеније руске кампање за уништавање енергетске инфраструктуре“, саопштила је обавештајна агенција.
Pogledajte prilog 1461900
opet kao i prosle godine trafo stanice su vrh ruske SVO...
druga vojna sila svijeta...
vrhunac im je ugasiti struju civilima...
bruka

Ne nego razumem sta pokusavas da mi kazes sto se zemlje oko ukrajine naoruzavaju nekim sranjima koje prvo nemaju veze s temom,a drugo rusiju zabole nesto za te banana pribaltik zemlje
eo aj malo ukljuci mozak...
znam da si ti kao i ja bio srecom lišen ruske cizme proteklo stoljece.
pod tim mislim na SFRJ... zemlje koje se očito naoruzavaju su bivše zemlje varšavskog pakta, one zemlje koje su za razliku od SFRJ patile pod ruskom čizmom...i očito ne zele da im se to ponovi.
zato su i trazile pristup NATO savezu.
pod drugo, da rusiju nesto zabole, ne bi sada mi pisali na ovoj i ovakvoj temi,

ti nekom govoriš da je banana drzava a iz srbije si... ja se to isto ne bih usudio reci a iz drzave sam koja je clanica EU, Šengena, imamo bolji standard, mogu svuda bez vize.. po cijeloj europi pa čak i tebi u srbiju samo s osobnom (ličnom) kartom... a ti??

koja je to NATO divizija, satnija, bitnica, vod u bitci .. molim te navedi
eo ja sam bio npr 16 TRBR Bjelovar...topničko Raketna Brigada , 1 Bojna 1 Bitnica 1. vod

eto sad ti meni reci koja je to NATO jedinica u bitci trenutno...

baš me zanima a i gledalište.
.
Ни једна НАТО армија није по квалитету и оспособљености ни близу украјинске армије.

У време почетка СВО Украјина је имала армију 400К војника. Британска армија је око 90К, Француска 110-130К, немачка 80К.

Руси су до сада убили пет британских армија...

.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back