Rat u Siriji i Iraku - vesti i analize

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
АМЕРИКА ПОРУЧИЛА ТУРСКОЈ: Ако Руси запуцају, не зовите НАТО да вас спасава!

Прихватајући услове примирја у Сирији са Русијом, САД показују да НАТО неће подржати Анкару,
рекао је бивши амерички дипломата Џим Џатрас.


http://www.pravda.rs/2016/02/24/ame...-rusi-zapucaju-ne-zovite-nato-da-vas-spasava/
 
2162074.jpg


ДАЕШ је резултат борбе САД за катарски гас


21:35 23.02.2016

Одбијањем да се кроз Сирију изгради гасовод којим би се катарски гас извозио у Европу, сиријски председник Башар ел Асад дао је шлагворт Вашингтону да започне кампању за његово свргавање, сматра амерички публициста и нећак бившег председника САД Роберт Кенеди Млађи, пише „Политико“.

„Рат САД против Асада није почео након мирних протеста у оквиру ’арапског пролећа‘ 2011. године, већ 2000. када је Катар предложио да се изгради гасовод у вредности 10 милијарди долара који би ишао преко Саудијске Арабије, Јордана, Сирије и Турске“, каже Кенеди.
4608491.jpg


Према његовим речима, тај гасовод обезбедио би сунитским краљевствима Персијског залива апсолутни примат на светском тржишту гаса и учврстио би савезничке односе Катара и САД.
Кенеди наглашава да се управо у Катару налазе две највеће америчке војне базе, као и штаб ЦИА за целокупни блискоисточни регион.
Међутим, истиче он, Асад је, бранећи руске интересе, одбио да потпише споразум о изградњи катарског гасовода и определио се за цевовод који би водио из Ирана у Либан.
„На тај начин би шиитски Иран избио на лидерску позицију гасног тржишта, а то уопште није у интересу сунитског арапског истока. Одмах након Асадовог ’не‘, обавештајне службе САД, Саудијске Арабије и Израела започеле су припрему устанка у Сирији како би се Асад уклонио са власти“, оцењује Кенеди.
1102316016.jpg

© REUTERS/ Thaier Al-Sudani

ЦИА је, каже он, британском каналу „Барада“ пребацила шест милиона долара како би пропагирао иницијативу за свргавање Асада, док су се сунитске монархије обавезале да ће компензовати Вашингтону све расходе.
И државни секретар САД Џон Кери је признао да су земље које су имале интерес за изградњу гасовода из Катара биле сагласне да компензују Америци све расходе уколико Вашингтон одради тај посао по узору на Ирак, док је сам Катар за обуку устаника издвојио три милијарде долара и позвао Пентагон да их обучава.
„Иако је у западним медијима арапски устанак против Асада изгледао прилично умерен, амерички стратези добро су знали да имају посла са радикалним џихадистима који су спремни да из сунитских региона Сирије и Ирака формирају нови исламски калифат“, тврди Кенеди.
Шире гледано, закључује он, ЦИА је још од 1947. године користила џихадисте да свргава режиме који су се још тада демократским путем учврстили на власти, као и за противтежу тадашњем Совјетском Савезу, а формирање злочиначке организације ДАЕШ резултат је дуге историје америчких интервенција на Блиском истоку.
 
Poslednja izmena:
Rusija se mora povuci iz Sirije i da tako pokaze dobru volju da se kriza ne moze rijesiti zracnim udarima. Rusija mora ostaviti Amerikancima da rijese pitanje ISILa i Assada. Sirija ima umjerenu opoziciju koja zeli doci na vlast i koja zeli proglasiti islamsku drzavu.

Минго се мора повући са теме и да тако покаже добру вољу да се криза неможе решити прдежним ударима. Русија мора оставит прдеканцима да ријеше питање Минга и хоџе. Минго има ограничену свест која жели доћи на своје и прогласити мингоизам.
 
..


De_Sisti,
iz kojeg razloga je ova koordinacija Kurda, Sirije i Rusa za London "veoma zabrinjavajuca"?



..
Велика Британија је забринута због сарадње Курда са сиријском владом и руским Ваздушно-космичким снагама у Сирији.

Велика Британија има доказе о координацији сиријских Курда, Владе Асада и руских Ваздушно-космичких снага, изјавио је министар иностраних послова земље Филип Хамонд.
„То што смо видели последњих недеља је веома забрињавајући доказ координације између сиријских Курда, сиријског режима и Ваздушно-ракетних снага Русије, што изазива забринутост због улоге Курда у свему томе“, рекао је у британском парламенту министар Хамонд.
Он је такође навео да примирје у Сирији неће бити успостављено све док Русија значајно не смањи операцију својих Ваздушно-космичких снага.
„Све док ниво руских ваздушних удара не буде радикално смањен, примирје у Сирији неће бити успостављено, јер оружана опозиција не може да положи оружје и то неће урадити када је бомбардују руски авиони“, тврди он

http://rs.sputniknews.com/evropa/20160223/1103475875/Kurdi-Sirija-Asad.html#ixzz411MAsjZl

Kurdi nisu na spisku terorističkih organizacija UN . Sa druge strane turci qurci kažu da su teroristi . Ako Rusi pomažu Kurdima zajedno sa Asadom onda to može da bude problem za turrce qurce i sve one koji bi da imaju neki uticaj u Siriji . Veliki deo kozoebaca je na spisku terorista a samo mali broj je konstruktivna opozicija .....ako Kurdi pređu na stranu Asada onda u Siriji ostaju samo teroristi .
Stvaranje neke kurdske autonomije ili još gore po sve , kurdske države , preti da se rat prelije na teritoriju turca qurca i to je u stvari problem ....zbog toga zavijaju , jauču . skiče i pričaju gluposti .
Svaka saradnja bilo koje grupacije u Siriji sa Asadom je za njih pogubna jer stvaraju medijsku sliku da je Asad sam protiv svih ostalih što nije uopšte tačno jer se veliki broj sirijaca različitih religija bori za njega .
 
Ljudi, postalo je opste mesto kada kazemo da SAA nema dovoljno ljudi za ovo, ono i slicno.
E sad se meni javlja jedno pitanje:

Ok, a kako to ISIL ima dovoljno ljudi da se brani na vise frontova, kako to moze da odrzava i najisturenije linije? Sto je najgore, kako to ima dovoljno ljudi da ih brzo skoncentrise na nekom mestu i napravi proboj?
Prosto mi je neverovatno da slicnu stvar ne moze da uradi i SAA.
Gledamo kako se mesec dana zatvara onaj lonac kod Kveirisa, a onda u roku od 2 dana izgube teritoriju iste velicine.
Nije mi jasno kako to ne moze da se prave neki blic proboji i opkoljavanja bar po onim polupustinjskim selendrama duz istocnog oboda koridora?

pa ako bi se ti lično prijavio da jurišaš nadrogiran , brzo bi otkrili gde je problem :zcepanje:

išiš napada nadrogiran i nema problema ako poginu jer nisu svesni toga , dok kod Asadovih su normalni ljudi sa svim normalnim strahovima . Problem koncetracije nije tako velik jer se sa onim kamiončićima išiš veoma brzo kreće .

Da Asadovi koriste drogu za dva dana bi izbili kod Johanesburga :)
 
Није толико битно како ћемо да умремо, сви смо ми смртни, сечење главе можда и није најгоре, али битно је што и САД и Турска и СА и Катар и ЕУ-ропска унија итд. подржавају сатанизам. А ми се братимимо са њима?
 
Po planu B cemerika hoce da parca Siriju a Rusi ih cekaju kao napeta puska.
Prvo ce traziti da se parca Ukrajina, pa BiH itd.
EU nece dati svoju podrsku za taj plan jer bi to znacilo usitnjavanje iste.

"Даћу, даћу, даћу него шта ћу, али хоћу прво да те мучим мало" - Сашка Каран, ако сам добро запамтио - песма. Као да ЕУ-ропска унија има своју политику? Своју политику још има наравно Велика Британија, Мађарска (захваљујући искључиво Орбану који нам је непријатељ, али бих волео да је он на челу наше државе, да је Србин) и донекле Немачка и такозвана "Вишеградска група".
 
"Даћу, даћу, даћу него шта ћу, али хоћу прво да те мучим мало" - Сашка Каран, ако сам добро запамтио - песма. Као да ЕУ-ропска унија има своју политику? Своју политику још има наравно Велика Британија, Мађарска (захваљујући искључиво Орбану који нам је непријатељ, али бих волео да је он на челу наше државе, да је Србин) и донекле Немачка и такозвана "Вишеградска група".


Ma pirgavi (VB) su kao mali psici stekcu a niko ih se ne boji.
Nekad davno su bili neko i nesto i imali svoju prvaljavu politiklu zavadi pa vladaj a sad samo stekcu sto im gazda iz cemerike naredi.
 
Ma pirgavi (VB) su kao mali psici stekcu a niko ih se ne boji.
Nekad davno su bili neko i nesto i imali svoju prvaljavu politiklu zavadi pa vladaj a sad samo stekcu sto im gazda iz cemerike naredi.

Немој тако, неки кажу да је обрнуто. Сети се ко је кога подржао у рату са Аргентином, примером класичног остатка колонизације. Ко ће знати шта је права истина?
 
Nemac, pripadnik YPG-a, lisen zivota u Siriji





Cb-mc3aUEAACzvf.jpg

Немац гине у Сирији, а ви сви нисте на турској граници да се борите са курдским "терористима"? Немој само да ми напишеш да ја све ово пишем иза монитора и тастатуре, деведесетих сам скоро још један војни рок као резервиста провео у униформи. Да не улазим у детаље.

А сигуран сам да си много млађи од мене и таман спреман да будеш "шехид".
 
Poslednja izmena:
АМЕРИКА ПОРУЧИЛА ТУРСКОЈ: Ако Руси запуцају, не зовите НАТО да вас спасава!

Прихватајући услове примирја у Сирији са Русијом, САД показују да НАТО неће подржати Анкару,
рекао је бивши амерички дипломата Џим Џатрас.


http://www.pravda.rs/2016/02/24/ame...-rusi-zapucaju-ne-zovite-nato-da-vas-spasava/

He he, ovo već spomenuh...

http://forum.krstarica.com/showthre...в-исис-а-2?p=31949998&viewfull=1#post31949998
 
Situacija u Latakiji.
Pogled sa onog "cuvenog" turskog klina.
Vec se vide polozaji SAA.
Grebe koji sam oznacio plavom bojom je, odavde gledano, od velike vaznosti, ako se izbijanjem na turski klin zeli efektivno odseci i staviti pod nadzor dobar deo dzihadistickog podrucja zapadno od klina

Untitled.jpg



O ovom grebenu se radi

Untitled.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top