Rat u Siriji i Iraku - vesti i analize

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Iz Latakije dobre vesti.
Umesto direktnog napada na selo Kabani, strateski vazno mesto na glavnom latakijskom grebenu, izgleda da se sprema opkoljavanje.

Mala ilustracija




greben.jpg
 

Prilozi

  • greben.jpg
    greben.jpg
    46,1 KB · Pregleda: 23
trebaju oni jos americi, moraju da se nateraju da jos vise kupuju americko oruzje

zato ce ameri da ih klackaju i ucenjuju

dok im ne istekne rok upotrebe

Zavisi dosta od SAD predsjedničkih izbora... ako ne pobijedi Hilari, puštaju oni Turke niz vodu... osniva se Kurdistan u Iraku i autonomija u Siriji, a onda Turska gori... moguće je da bude tako i ako Hilari pobijedi, mada su manje šanse...
 
Утврђен идентитет терористе одговорног за напад у Анкари


Бомбаш самоубица који је одговоран за терористички напад у Анкари је турски држављанин Абдулбаки Сомер, а не сиријски грађанин Салих Неџар како су првобитно тврдиле турске власти, саопштила је турска полиција.

Опширније: http://rs.sputniknews.com/evropa/20...vrdjen-identitet-teroriste.html#ixzz414ic2WXS

Баш сам изненађена.
 
stvarno mislis da predsednici vode neku politiku u americi?

najozbiljnije

nekako mi se cini da je samo razlika u nijansama, vektor je uvek isti - agresija, bombardovanje, ratovi i u krug

Pa ne vode predsjednici politiku.... ali u republikanskoj ekipi se jasno čuju glasovi protiv dosadašnje politike SAD-a na bliskom istoku... jasno se kaže da je nemoguće u isto vrijeme podržavati Tursku i vladu u Bagdadu (i Kurde) i takođe nemoguće istovremeno biti protiv ISIL-a, Asada, Irana, Rusije...

SAD jeste vodio agresivnu i ekspanzionističku spoljnu politiku, ali totalno bezuspješno... koga god su oni podržavali, na kraju je hebban (neki i bukvalno)...
 
Утврђен идентитет терористе одговорног за напад у Анкари


Бомбаш самоубица који је одговоран за терористички напад у Анкари је турски држављанин Абдулбаки Сомер, а не сиријски грађанин Салих Неџар како су првобитно тврдиле турске власти, саопштила је турска полиција.

Опширније: http://rs.sputniknews.com/evropa/20...vrdjen-identitet-teroriste.html#ixzz414ic2WXS

Баш сам изненађена.

Znaci jos jednom su Turci uhvaceni u besramnoj lazi, isto kao vezano za obaranje SU-24.

Za ovo im treba uputiti zuti karton pred iskljucenje.
 
Ljudi, postalo je opste mesto kada kazemo da SAA nema dovoljno ljudi za ovo, ono i slicno.
E sad se meni javlja jedno pitanje:

Ok, a kako to ISIL ima dovoljno ljudi da se brani na vise frontova, kako to moze da odrzava i najisturenije linije? Sto je najgore, kako to ima dovoljno ljudi da ih brzo skoncentrise na nekom mestu i napravi proboj?
Prosto mi je neverovatno da slicnu stvar ne moze da uradi i SAA.
Gledamo kako se mesec dana zatvara onaj lonac kod Kveirisa, a onda u roku od 2 dana izgube teritoriju iste velicine.
Nije mi jasno kako to ne moze da se prave neki blic proboji i opkoljavanja bar po onim polupustinjskim selendrama duz istocnog oboda koridora?
 
Ljudi, postalo je opste mesto kada kazemo da SAA nema dovoljno ljudi za ovo, ono i slicno.
E sad se meni javlja jedno pitanje:

Ok, a kako to ISIL ima dovoljno ljudi da se brani na vise frontova, kako to moze da odrzava i najisturenije linije? Sto je najgore, kako to ima dovoljno ljudi da ih brzo skoncentrise na nekom mestu i napravi proboj?
Prosto mi je neverovatno da slicnu stvar ne moze da uradi i SAA.
Gledamo kako se mesec dana zatvara onaj lonac kod Kveirisa, a onda u roku od 2 dana izgube teritoriju iste velicine.
Nije mi jasno kako to ne moze da se prave neki blic proboji i opkoljavanja bar po onim polupustinjskim selendrama duz istocnog oboda koridora?

Verovatno zato sto se regrutuju ljudozderi iz celog sveta, tu je najmanje Sirijaca, mozda ih ni nema.
 
Ови из Тутина само сањају о Турској...
Служио сам у ЈНА са појеБинцима...
Јбт, каква челенка, таква интелигенција...
Иначе, на тему: остало је 72 сата до примирја.
Уколико се буде поштовало...
Значи да можемо очекивати пржиону до суботе.
 
„Јастребови“ предложили Обами план против Русије

1102187548.jpg


Високи војни званичници и припадници обавештајних служби САД на последњим седницама у Белој кући пооштравају
исказе о Москви. Према подацима извора „Волстрит џурнала“ из администрације председника САД, они позивају
Вашингтон на стварање правих проблема Русији“.


Опширније: http://rs.sputniknews.com/rusija/20160224/1103491742/Pentagon-CIA-Sirija-Rusija.html#ixzz414tYy1V1
 
koja je razlika umerenih i neumerenih?

i jedni i drugi rade za amere

isti gazda isto pozoriste ista pudlica

Znam ali naši drugari ovde vole da koriste te izraze. Umereni seku glave a neumereni ruše hramove macolama osim što seku glave.

Muslimani kad su ispod jorgana oni se golicaju i prde i pricaju o svemu i pricaju viceve.

Sad imaju medu u dvorištu pa će malo sačekati s golicanjem.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top