Puna Podrska Cjelovitoj I Nedjeljivoj BiH

Ово је Иво Андрић још давно рекао:

"Четири вјере живе на овом уском, брдовитом и оскудном комадићу земље.

Свака од њих је искључиво и строго одвојена од осталих.

Свака од њих сматра да су њено добро и њена корист условљени штетом и назатком сваке од остале три вјере, а да њихов напредак може бити само на њену штету.

И свака од њих је од нетрпељивости начинила највећу врлину и свака спасење очекује однекуд споља, и свак из супротног правца."

Толико о "јединственој и недељивој" "Бее и Хаа"!

(Да не буде забуне четврта вера били су Јевреји.)
 
inace Marine hrvatski i srpski politicari mogu da daju podrsku kakvu hoce dzaba kad Srbi i Hrvati u BiH tako ne misle...
inace mi je stvarno interesatno kad Hrvati iz HR krenu da daju lekcije o tome kako bi narodi u BiH trebali zajedno da zive bez djeljenja i to samo da slucajno ne bi Srbija koji komadic zemlje vise dobila pa su zbog toga cak i spremi da zguze svoju bracu tamo samo da to ne bi dozivili a za Hrvate koji zive u s onima s kojima se stalno ratuje koga briga
ponekad mi je krivo sto nemam carobni stapic
prva zelja bi mi bila da onim tamo Hrvatima dam slobodu a vas da smjestim nazad u to multikulturno drustvo zajedno s vasom omiljenom Srbijom
ubio bi dve muve jednim udarcem
Hrvatima Hrvatske bi omogucio multikulturan zivot a Hrvatima BiH nezavisan i obe strane bi bile zadovoljene:)
 
Marin55:
Bosanski Srbi i Bosnjaci ce ponovo biti zajedno jer im je mentalitet slican.Ovo je samo jedna bura koja ce ako Bog da ubrzo proci.Prije rata Bosanske Srbe sam smatrao veoma tolerantnim narodom, nadam se da ce Bosanski Srbi shvatiti pogubnost razdvajanja dva naroda.

potpisujem... ali ne za to vec za ovo...

http://forum.krstarica.com/threads/161266
 
boki1979:
inace Marine hrvatski i srpski politicari mogu da daju podrsku kakvu hoce dzaba kad Srbi i Hrvati u BiH tako ne misle...
inace mi je stvarno interesatno kad Hrvati iz HR krenu da daju lekcije o tome kako bi narodi u BiH trebali zajedno da zive bez djeljenja i to samo da slucajno ne bi Srbija koji komadic zemlje vise dobila pa su zbog toga cak i spremi da zguze svoju bracu tamo samo da to ne bi dozivili a za Hrvate koji zive u s onima s kojima se stalno ratuje koga briga
ponekad mi je krivo sto nemam carobni stapic
prva zelja bi mi bila da onim tamo Hrvatima dam slobodu a vas da smjestim nazad u to multikulturno drustvo zajedno s vasom omiljenom Srbijom
ubio bi dve muve jednim udarcem
Hrvatima Hrvatske bi omogucio multikulturan zivot a Hrvatima BiH nezavisan i obe strane bi bile zadovoljene:)
Pa postoji nachin..ali nazalost Hrvati iz BiH nisu dovoljno osveshceni da misle na svoj interes pa dozvoljavaju da ih Zagreb guzi.:lol:Da krenu sa Dodikom da saradjuju prvo na dobijanju entiteta a posle i razbijanja te veshtachki na silu stvorene drzave.Ali ko zna..mozda smo mi u zabludi i mnogo im je lepo sa Muslimanima?:lol:
 
Pijanista:
Косово се ни неће отцепити референдумом.
Ne,ali kao glavni argument za nezavisnost se uzima "pravo naroda Kosova da odluchuje o svojoj sudbini".
A referenduma nece biti i iz chisto tehnichkih razloga,jer da ga bude morali bi prvo zapadnjaci da naprave PRAVI popis....a nisu ludi to da urade jer ovako uvek mogu da manipulishu brojkama.
 
Шон:

avatar_1915.gif
 
Ha-Nocri:
Nisu to bile hladne glave za vreme Tite. Sada ima sanse da se to uradi, ali moraju biti pametni. Moguce je, ja sam uveren. Pa pogledaj Nemacku i Francusku sada. To je jedini put. Ako i dalje nastave da mrze jedni druge ponavljanje istorije im ne gine.
Ти Немци и Французи нису били комшије, нису живели у истим селима, градовима и засеоцима. Нису били до те мере блиски. Зато су и могли лакше да пређу преко тога. Када ратујеш са првим комшијама и када такве ствари доживиш од неког тако блиског, ко говори твојим језиком, и код кога си ишао на Бајрам, а он долазио код тебе на божић, и сличне ствари. Када се то понови двапут за 50 година, о каквом помирењу говориш. То поверење се не може никада више повратити. Страшно је што је тако, али тако је. И када је већ тако, онда боље спречити нове ратове него стварати погодно тло за неке нове сукобе.
 
Pijanista:
Ти Немци и Французи нису били комшије, нису живели у истим селима, градовима и засеоцима. Нису били до те мере блиски. Зато су и могли лакше да пређу преко тога. Када ратујеш са првим комшијама и када такве ствари доживиш од неког тако блиског, ко говори твојим језиком, и код кога си ишао на Бајрам, а он долазио код тебе на божић, и сличне ствари. Када се то понови двапут за 50 година, о каквом помирењу говориш. То поверење се не може никада више повратити. Страшно је што је тако, али тако је. И када је већ тако, онда боље спречити нове ратове него стварати погодно тло за неке нове сукобе.
Ti znaci ne mislis da se mogu ikada pomiriti?! Pa niko ti ne brani da mislis tako. Svi smo mi ljudi i ako budu pazljivi prema novim narastajima mogu barem ziveti jedni pored drugih.
 
Ha-Nocri:
Ti znaci ne mislis da se mogu ikada pomiriti?! Pa niko ti ne brani da mislis tako. Svi smo mi ljudi i ako budu pazljivi prema novim narastajima mogu barem ziveti jedni pored drugih.

Ako je to princip, onda ga treba primeniti...Ali, zašto su nam Ameri i kompanija prosipali mudrolije o multi-kulti? :roll: To su radili u BiH - pa odustali , to su radili na Kosovu - pa odustali... Gde god da su pričali o multi-kulti, to nije zaživelo...

A u Srbiji živelo odvajkada i još živi...Govori li to nešto?
 
Архангел:
Ako je to princip, onda ga treba primeniti...Ali, zašto su nam Ameri i kompanija prosipali mudrolije o multi-kulti? :roll: To su radili u BiH - pa odustali , to su radili na Kosovu - pa odustali... Gde god da su pričali o multi-kulti, to nije zaživelo...

A u Srbiji živelo odvajkada i još živi...Govori li to nešto?
Ne znam zasto mi ti govoris. Stvarno nema potrebe.
 
Ha-Nocri:
Ti znaci ne mislis da se mogu ikada pomiriti?! Pa niko ti ne brani da mislis tako. Svi smo mi ljudi i ako budu pazljivi prema novim narastajima mogu barem ziveti jedni pored drugih.
Боље да живе једни поред других и да временом превазилазе мржњу, него да живе заједно мрзећи се. Имаш пример у нашем комшилуку. Са Бугарима смо ратовали Х пута, али опет нисмо били толико блиски да би та мржња била толико изражена деценијама.
 
Pijanista:
Боље да живе једни поред других и да временом превазилазе мржњу, него да живе заједно мрзећи се. Имаш пример у нашем комшилуку. Са Бугарима смо ратовали Х пута, али опет нисмо били толико блиски да би та мржња била толико изражена деценијама.
PA o tome ti pricam. To je moguce i mislim da je zaista doslo doba kade je to moguce.
 
Архангел:
Ako je to princip, onda ga treba primeniti...Ali, zašto su nam Ameri i kompanija prosipali mudrolije o multi-kulti? :roll: To su radili u BiH - pa odustali , to su radili na Kosovu - pa odustali... Gde god da su pričali o multi-kulti, to nije zaživelo...

A u Srbiji živelo odvajkada i još živi...Govori li to nešto?
То само говори да смо толерантни, што је један велики плус за нас.
 
Pijanista:
То само говори да смо толерантни, што је један велики плус за нас.

hvala bogu...Zato me i pogađaju razne nebuloze o multi-kulti, kao da smo največi divljaci pa ne kapiramo kako treba organizovati život u Srbiji, a u BiH se na silu pokušava zadržati na okupu "tri sveta"...Ebote, i slepcu je bilo jasno da posle raspada SFRJ i svih "naplata i preplata dugova od ranije" nije bilo moguće održati Bosnu jedinstvenom...
 
nesha taxista:
Nemaju pravo, ako tvrdiš suprotno, pokaži dokument po kom imaju.

Ne bi se klali da im rukovodstva to nisu htela.



vid se da nikada nisi bio u bilo kojem kraju gde zive muslimani i srbi. rukovodstva se ne mrze . rukovodstva super saradjuju u podeli plena i vlasti . oni koji se mrze su narodi.

u novom pazaru recimo su u vlasti DSS i SDA dok istovremeno u gradu srbi i muslimani(bosnjaci) zive totalno odvojeno, izlaze u razlicite kafice, prakticno nema mesanog srpsko-muslimanskog drustva niti druzenja. svi kontakti su zvanicni, poslovni, hladni.

jednostavno srbi i muslimani se mrze medjusobno i to nece moci niko da promeni ni narednih 1000 godina.
 
Никола:
Ја сам реална, и кажем, ако се, не дај боже КиМ отцијепи, па ко ће нама у РС објаснити да ми не можемо да се осамосталимо?! Ми имамо РС, па полако, нигдје нам се не жури, али ако нам узму КиМ (наслијеђе свих Срба), онда ће у БиХ да постане незгодно, наравно не мислим на рат и слично већ политички... Иначе РС имам једно 1000 пута више основа за отцјепљење!
e, nema.tkz.rep.srpska je stvorena genocidom i etnickim ciscenjem domicilnog zivlja,tkz.rep.srpska nema nikakav historjski kontinuitet,nego se pojavila ratnim osvajanjem,a Kosovo je drugi par opanaka.dovoditi Bosnu i Kosovo je bez veze.niti kOSOVO ima vezu sa Bosnom ni Bosna sa Kosovom.Kosovo je pitanje Srbije i medjunarodne zajednice.
 

Back
Top