Prijateljstvo izmedju muskarca i devojke:DA ili NE?

giovaniI:
Eto,vidis Nevena,znaci slazes se da nema pravog prijateljstva izmedju dvoje razlicitoga pola.Mogu se druziti i povremeno vidjeti,popiti kafu i to je sve.POZ :razz:

Pa jesi to ti na slici? :) Ne neslazem se svama! Kako mislis da izbrises polove onda bi mi svi bili saaamo prijatelji i nikad se ne bi zaljubljivali! Ja verujem u musko/zensko prijateljstvo ali ga razumem na drugaciji nacin od zensko/zenskog i musko/muskog. Mislim da ako se samo druzis s muskarcima stvari postaju jaaako dosadne! :D
Pozrav! ;)
 
NevenaBGD:
Pa jesi to ti na slici? :) Ne neslazem se svama! Kako mislis da izbrises polove onda bi mi svi bili saaamo prijatelji i nikad se ne bi zaljubljivali! Ja verujem u musko/zensko prijateljstvo ali ga razumem na drugaciji nacin od zensko/zenskog i musko/muskog. Mislim da ako se samo druzis s muskarcima stvari postaju jaaako dosadne! :D
Pozrav! ;)
Pa ako ga razumijes na drugaciji nacin to valjda potvrdjuje da se radi o dvije razlicite stvari.
p.s.naravno da je slika moja. :razz:
 
kao sto rece neko meni drag, moze, ali...(znaci pricamo o praaavom prijateljstvu):
-ako ne postoje ni sa jedne strane nikakve sexualne tendencije
-ako su postojale davno, davno, pa se to vremenom prevazislo i nestalo;

mislim da je ovo drugo vise zastupljeno.
prijateljstvo je "bespolno".
popiti sa suprotnim polom povremeno kafu, pice, pricati o tralala temama je ok, ali to nije prijateljstvo. to je drugarstvo. a iz drugarstva svasta moze nastati....
 
pitam ima li skola...
-neko je rekao nema,ne bi bilo zanimljivo...."..citat.

Sve je to spontano...ispada chovek treba da se vishe.,..u mladosti da bi bio zreo za kasnije,
pitanje je koje u meni buni--da li iskusan muskrac moze da se prevari ako se ozeni sa sebi slichnim..(karakterom,pogledom...-istog pogleda na..bla,bla..bez obzira na blagoslov..:roll:))
a prijateljtstvo-sve je mogucje na ovom svety...kloniraju bebe,svashta..
 
giovaniI:
Mislite li da je moguce iskreno prijateljstvo uzmedju muskarca i djevojke,bez ikakvih drugih primjesa??
Pazite situaciju:djevojka ima decka sa kojim se ne slaze najbolje ali su ipak duuugo zajedno-godinama,a od mene trazi da joj budem kako kaze najbolji prijatelj,,,da ne zna sta hoce od meno i sta osjeca u vezi mene,..da cekam.
Rekao sam joj da je to prijareljstvo nemoguce,da mi je stalo do mje,ali da odlazim.To je bio moj izbor.
Da cujem komentare:da li je moguce prijateljstvo izmedju muskarca i djevojke???
Zavisi... od toga koliko se ko lozi na ono drugo... Ako se jako lozite samo prijateljstvo je nemoguce... cak bi preraslo u patnju jednog vremenom...
Ali prijateljstvo jeste osnovni pocetni odnos za bilo sta drugo...
 
Kako biti pravi prijatelj a ne ispoštovati njenu želju da bude voljena (ako je tip koji želi da bude voljen) ili da bude seksualno podčinjena (ako je taj tip).

Žena je frojdov teren tj ono što je pričao da se sve vrti oko seksualne energije za nju više stoji nego za muškarca....(netačno jer muškarac sa zadrškom i kroz složenije reakcije takodje trpi nedostatke ili poremećaje seksualne energije, ali je očiglednije u ponašanju što je ovde bitno jer je socio kategorija dva bića u fokusu).

Ako se ne pomešaju poštovanje i prijateljstvo ,onda je moguće privremeno prijateljstvo dok god su oba učesnika seksualno energetski puna i u punom toku.Inače.....je moranje da se isključi seksualno polje jer prijatelj je bespolan, a to više odmaže jedinki (pomaže emotivno , degradira je emotivno na seksualnom planu). Zato su potrebni polu prijatelji , tj osobe drugog pola (u ovom slučaju suprotnog pola koje služe da se povredjenost uzrokovana suprotnim polom ne generalizuje na neku malu ili veću mržnju prema tom suprotnom polu) koji služe kao psihoterapeuti, ali to nije baš pravo prijateljstvo više je simbioza na psihološkom planu....
 

Back
Top