Препоруке за куповину возила

Ljudi ja vas stvarno ne razumem zasto vise kupujete te razdrndane krseve sa 500.000+ iz uvoza

Znate sta je rekao Henri Ford kad su ga pitali koji je najbolji auto? Rekao je - najbolji auto je nov auto.

I ja se sa tim slazem

Pa u Srbiji mozete kupiti nov auto vec od 7000e pa na vise.

Zar vam nije bolje dati 7-8.000 za kupovinu manjeg novog auta, voziti 4-5 god, prodati pa opet voziti nov nego voziti nekog bataljenog krsa za iste pare za kojeg znate gotovo sa sigurnoscu da je samo pitanje vremena kad ce vas negde ostaviti na putu i ko zna koliko ce vas para kostati opravke?


Za mene je best buy Hyundai Elantra benzinac 1.6 motor 130 ks moze se uzeti za 13.000e nov . Garancija 7 godina bez ogranicenja kilometraze.

Posle 4 godine taj auto mozete prodati polovan sa nekih 100.000 koliko cete odprilike preci za nekih 9000e odprilike.

Posle uzmete tih 9000e dodate jos 4000 i opet kupite nov auto.

Tako vozite uvek nov auto koji vas kosta 1000e godisnje na ime amortizacije.

A ako kupite bilo kojeg od ovih polovnih krseva tu vas ceka ko zna koliko ulaganje .
Logično... ko neće da se zeza ili ne zna i treba da plati nečije ruke to je rešenje.. Koreja bajo moj... Uzmes voziš 4 godine prodas pod fabričkom garancijom (sto ide lakše jer je sigurnije za kupca ) dodaš malo i opet tako... I cenu drže dobro sve dok ima garancija..kakvi crni krše u od 300-400hikjada KM koji idu kao novi heheh.. Pa to dok pokrpis ... a to što ih krpe sa polovnim delivima sa sličnih krševa auuu ..
 
Poslednja izmena:
Logično... ko neće da se zeza ili ne zna i treba da plati nečije ruke to je rešenje.. Koreja bajo moj... Uzmes voziš 4 godine prodas pod fabričkom garancijom (sto ide lakše jer je sigurnije za kupca ) dodaš malo i opet tako... I cenu drže dobro sve dok ima garancija..kakvi crni krše u od 300-400hikjada KM koji idu kao novi heheh.. Pa to dok pokrpis ... a to što ih krpe sa polovnim delivima sa sličnih krševa auuu ..


Upravo tako. Auto korejski KIA/Hyundai 7 godina garancija bez ogranicenja kilometraze, vozis 4, prodas za cas nekom drugom polovnjaka sa 3 godine garancije jer to osim tebe ne nudi niko .

Opet kupis nov i tako vozis stalno nov auto , sto te kosta u slucaju Elantre 1000e godisnje.

E a a ko si "pametan" pa pustis da te ubedjuju prodavci polovnih krseva, kako je nov auto los i da je bolje da kupis polovnog "vozila baba do pijace" krsa uvezenog iz nemacke/italije sa realnih 400-500.000 na satu za "samo" 5-6-7.000e e onda to platis papreno kroz opravke kvarove i kidanje zivaca.
 
A ulaganje u reparaciju dizni,turbinu i plivajuci zamajac je koliko para?
Dizne 400,turbina 200-250€ i plivajuci zamajac 250-350€.
Sve kad saberes je daleko manje nego da dodas 4000€ za drugi auto.
A da ne pricam o tome kako se osecas dok vozis taj auto a kako te japanske plastikanere.
Elantra kosta 2 puta manje novca od Passata
I dokle ces da drvis te gluposti?
Elantra kosta 13290€ na akciji a Pasat limuzina sa 1,4TSI motorom krece od 19000€ na akciji i nije duplo skuplji kako nam ti ovde prezentujes.
Isto tako za tu cenu dobijas Elantru u obicnoj boji dok za metalik moras da doplatis 480€ a isto tako doplata za navigaciju ,koju dobijas kod Pasata u ceni,
je 690€ tako da se razlika u ceni jos vise smanjuje.
I da ne zaboravim,dokle ces vise da zajebavas narod ovde na forumu sa americkim modelima i merama?
Pa okaci te mere u centimetrima ako si uopste sposoban za tako nesto.
Da ne pricamo kako vas Thi ubedjuje za kupovinu novog auta a on licno vozi iskljucivo polovnjake i evo auto mu je star 11 godina trenutno i ne hvali se kako ce da kupi ili da je kupio nov auto. O drugom starom 16 godina da i ne pricamo.:hahaha:
 
Sto se tice onog ocitavanja greske,ona je pristna i ja je necu obrisati dijagnostikom nego moram da promenim deo da bih je obrisao jel tako?
To si ti navikao na tvojoj Hondi da brises greske u samostalnoj reziji jer ti redovno pali pa mislis to je tek tako jednostavno.
O da, ja ne govorim isitinu ali zato ti lazes za medalju sto redovno ustanovljavamo.
Eto pre nekoliko minuta sam te opet uhvatio u lazi kako prdis da je Elantra duplo jeftinija od Pasata.
Daj ti primer gde sam ja nesto slagao.
Nema?
Pa naravno Vucicu da nema kad si lik taksista koji je zao a svi znamo kakvi su taksisti uglavnom.
 
Momcadijo, ajd' jos jedno pitanjce.

Da li vredi koristiti ovaj sprej ...

546361


... pa produvati auto u trecu na 3000o/min. Da li bi sa ovim sprejom bilo veceg efekta ciscenja? Ili kao do sada sto sam radio, mesecno produvam trecom na 3000o/min nekih 15-20km?

Cilj mi je procistiti klipove, cilindre, ventile. Za EGR mi je pretprosle godine receno da je cist kao suza. Tako da bi nakon prethodnog ciscenja klapni i senzora usisne grane i ovo obavio.
 
Ljudi ja vas stvarno ne razumem zasto vise kupujete te razdrndane krseve sa 500.000+ iz uvoza

Znate sta je rekao Henri Ford kad su ga pitali koji je najbolji auto? Rekao je - najbolji auto je nov auto.

I ja se sa tim slazem

Pa u Srbiji mozete kupiti nov auto vec od 7000e pa na vise.

Zar vam nije bolje dati 7-8.000 za kupovinu manjeg novog auta, voziti 4-5 god, prodati pa opet voziti nov nego voziti nekog bataljenog krsa za iste pare za kojeg znate gotovo sa sigurnoscu da je samo pitanje vremena kad ce vas negde ostaviti na putu i ko zna koliko ce vas para kostati opravke?


Za mene je best buy Hyundai Elantra benzinac 1.6 motor 130 ks moze se uzeti za 13.000e nov . Garancija 7 godina bez ogranicenja kilometraze.

Posle 4 godine taj auto mozete prodati polovan sa nekih 100.000 koliko cete odprilike preci za nekih 9000e odprilike.

Posle uzmete tih 9000e dodate jos 4000 i opet kupite nov auto.

Tako vozite uvek nov auto koji vas kosta 1000e godisnje na ime amortizacije.

A ako kupite bilo kojeg od ovih polovnih krseva tu vas ceka ko zna koliko ulaganje .
Joj, joj :D Koji to nov auto u Srbiji košta 7 000 evra? Drugo da li ti očekuješ da će neko ko ima djecu ili vozi auto na duže relacije voziti auto tipa clio, 108, fabia, panda? Treće odeš na oglase i vidiš da u ponudi nemaš ni 40 polovnih elantri. A da micri koje ovde takođe nisu baš popularne ima preko 100. Pa onda odeš na mobile.de i vidiš da je na prodaju 35 elantri i preko 8 000 pasata. Ili preko 1 000 punta ili 307.I da i ta 307 je skuplja od elantre istog godišta? Slučajno? Teško. Četvrto većina ovde mora da uzme kredit da bi kupilo nešto što košta 7-8 000 evra. Naravno na kredit ide i kamata. Gdje je to u računici?Gdje je u računici da ako hoćeš da koristiš garanciju moraš održavati auto u ovlašćenom servisu i kupovati originalne dijelove? Gdje je u računici to što ćeš elantru mnogo teže prodati od bilo kog evropskog automobila? Ja prvi smatram da su njemačka vozila precjenjena ali ti ga brate pretjera. I na kraju ljudi kupuju polovnjake ne što vole nego što moraju.
 
Problem je i sto tihijeva racunica koliko pada cena automobila ne pije vode nikako.
Dokazano u praksi je da je Kum kupio novu Astru za 12k i posle 3 godine je prodao za 5900€,Skodu Oktaviu je platio 16900 i posle 3 godine je prodao za 9000 a Acord je platio 22800 a prodao ga posle 4 godine za 13k.
E sad vi sami izracunajte koliko se puca na novom autu.
Ovde se vidi da se za 3 godine otprilike izgubi 50% vrednosti auta sto je daleko vise od spomenutih 1000€ godisnje i pre ce biti 2000€ godisnje.
Auto u tom periodu najvise i izgubi a onda pocinje slabije da mu pada cena.
Ako hocete da pucate samo slusajte Tihija.
Da ne pricamo o tome da on potencira kupovinu novog auta a ko sme u danasnje vreme da digne kredit za auto a posao uglavnom nije tako siguran jer smena vlasti je moguca uvek a sa smenom dolazi i promena radnika.Barem je do sad bilo tako.
Sto ljudi ne uzmu kredit za stan pa placaju rate nego bivaju podstanari i placaju vlasnicima stanova?
Pa zato sto ne smeju da se zarobe narednih 25 godina jer za to vreme moraju imati i posao a ko im danas garantuje da ce ga imati bez prekida svo to vreme?
Nazalost ,niko.
I vec smo pisali o toj garanciji od 7 godina i to nije dokaz kvaliteta nego osiguravajuce kuce produzavaju garanciju da bi se kola odrzavala u ovlascenom servisu.Zamislite koliko je to vise novca izdvojeno na odrzavanje u odnosu na obican neovlasceni servis?
To se ne racuna jel da?
Pa na toj razlici se moze dosta toga promeniti sto je potrosno.
 
Problem je i sto tihijeva racunica koliko pada cena automobila ne pije vode nikako.
Dokazano u praksi je da je Kum kupio novu Astru za 12k i posle 3 godine je prodao za 5900€,Skodu Oktaviu je platio 16900 i posle 3 godine je prodao za 9000 a Acord je platio 22800 a prodao ga posle 4 godine za 13k.
E sad vi sami izracunajte koliko se puca na novom autu.
Ovde se vidi da se za 3 godine otprilike izgubi 50% vrednosti auta sto je daleko vise od spomenutih 1000€ godisnje i pre ce biti 2000€ godisnje.
Auto u tom periodu najvise i izgubi a onda pocinje slabije da mu pada cena.
Ako hocete da pucate samo slusajte Tihija.
Da ne pricamo o tome da on potencira kupovinu novog auta a ko sme u danasnje vreme da digne kredit za auto a posao uglavnom nije tako siguran jer smena vlasti je moguca uvek a sa smenom dolazi i promena radnika.Barem je do sad bilo tako.
Sto ljudi ne uzmu kredit za stan pa placaju rate nego bivaju podstanari i placaju vlasnicima stanova?
Pa zato sto ne smeju da se zarobe narednih 25 godina jer za to vreme moraju imati i posao a ko im danas garantuje da ce ga imati bez prekida svo to vreme?
Nazalost ,niko.
I vec smo pisali o toj garanciji od 7 godina i to nije dokaz kvaliteta nego osiguravajuce kuce produzavaju garanciju da bi se kola odrzavala u ovlascenom servisu.Zamislite koliko je to vise novca izdvojeno na odrzavanje u odnosu na obican neovlasceni servis?
To se ne racuna jel da?
Pa na toj razlici se moze dosta toga promeniti sto je potrosno.
Ne mora da bude.. Zavisi kako radiš.. Ja npr ne uzimam nov već demo kom je cena već pala nekih 15-20% .. Servise možeš da radiš samo na ono što ti garancija podrazumjeva tj menjanje ulja u mjenjaču i motoru sve ostalo možeš da radiš sam ili kod nekog drugog .. Nema garancije na kočnice lezaje kvacilo i sl tako da ne vidim razlog zašto bi plaćao ekstra za održavanje tih stvari.. Tako ja bar radim.. Isključivo zamjena ulja i stembilj u servisnu knjižici sve ostalo im kažem da zaborave..
 
Kočnice, ležajevi i ostalo se u početku i ne kvare, ali klepaju za redovne servise. Ako se vozi 3 - 4 godine gubitak je priličan, a ako je recimo 15 onda nije. To su još Ameri dokazali, bila tema na Ekonomiji.
Pa jeste ali ne ova auta od 10k... ne moze izgubiti 5soma za 4 godine . . Ne kvari se ništa prvih 100k tu i tamo ode neki senzor .. Cak sam prve klocne menjao na 60k diskove na 130k.. Sve traje dosta duže, gume Conti na 80k sledeci set na 130:) isto Conti .. Doduše vozim dosta auto put manja je potrošnja delova..
 
Kočnice, ležajevi i ostalo se u početku i ne kvare, ali klepaju za redovne servise. Ako se vozi 3 - 4 godine gubitak je priličan, a ako je recimo 15 onda nije. To su još Ameri dokazali, bila tema na Ekonomiji.
Redovne servise moras da radis i na polovnom valjda, svaki mali servis kod ovlascenog servisa mi je bio ispod 100e, jedino ovaj poslednji 5
je bio 150e jer sam menjao i prednje kocnice, i jos neke sitnice +.
Imas 4 obavezna posle mozes bilo gde servis. To jest zavisi koliko godina je garancija.
 
Ni taj plivajući nije toliko skup više.. . Bježe jer su vozila koja se uzimaju na granici, (spremna za ulaganje) a para za odrzavanje malo . Set sa plivajućim se danas može naći za oko 300€ ako se malo potrudiš da tražiš a možes i da konvertiras u obični ako je bas toliki problem mada ne vidim razlog ako staviš neki od renomiranih prizvodaca npr Luk ili Sachs miran si dosta dugo....
 
Ljudi se vezuju za godine, a najveći uticaj imaju stanje, kilometraža, način vožnje, mane određenog modela ...


upravo tako

Godiste je nebitno samo je kilometraza bitna

Sve se kvari i strada uglavnom na odredjeni broj kilometara.

A ljudi misle ako su kupili tipa auto 2015 godiste da je to mlad auto i da ce da ih sluzi ne znam kako. A to razdrndana kanta koja je presla 300.000

Zato je uvek bolje kupiti 15 godina star auto sa 80.000 km nego 2 godine star sa 300-400.000 km

Evo primera

2012 godiste Passat sa 400.000 km . Ko "casa" sto bi rekao dule :)

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/...searchId=7b57c322-a2d6-7eba-da3c-281a9126ff98

A evo i 2017 sa 250.000 km

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/...searchId=67881c75-bd6f-1600-69a7-1ce5d17b66ee

A evo i 2005 sa 64.000 km

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/...searchId=854706e8-11df-78ee-efb1-8a377fb035b7

Naravno nasi trgovci ce uvek uvesti ove mlada godista sa ogromnom kilometrazom jer je san skoro svakog Srbina da vozi mlad auto za male pare
 
upravo tako

Godiste je nebitno samo je kilometraza bitna

Sve se kvari i strada uglavnom na odredjeni broj kilometara.

A ljudi misle ako su kupili tipa auto 2015 godiste da je to mlad auto i da ce da ih sluzi ne znam kako. A to razdrndana kanta koja je presla 300.000

Zato je uvek bolje kupiti 15 godina star auto sa 80.000 km nego 2 godine star sa 300-400.000 km

Evo primera

2012 godiste Passat sa 400.000 km . Ko "casa" sto bi rekao dule :)

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/...searchId=7b57c322-a2d6-7eba-da3c-281a9126ff98

A evo i 2017 sa 250.000 km

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/...searchId=67881c75-bd6f-1600-69a7-1ce5d17b66ee

A evo i 2005 sa 64.000 km

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/...searchId=854706e8-11df-78ee-efb1-8a377fb035b7

Naravno nasi trgovci ce uvek uvesti ove mlada godista sa ogromnom kilometrazom jer je san skoro svakog Srbina da vozi mlad auto za male pare
Tihi tvoje kombinacije su nevjerovatne. Koliko znaš auta starih 15 godina a da su prešla 80 000 km? Pa moj drug sa golfom 3 prelazi bar 10 000 godišnje.
 

Back
Top