Препоруке за куповину возила

Које ауто бисте препоручили за жену почетника у вожњи, ауто за кратке релације типа село-град и обратно то је нешто око 20 км.. Дакле чешће а краће вожње. Ако су краће релације можда боље дизела избацити у оптицају или не? Дакле жена и да се возе двоје деце. Размишљао сам о Тојоти Јарис 4 врата. Да је мењач лаган и ауто није претежак за вожњу женског света. Дајте неке предлоге до 4.000 - 5.000 евра.



K9w8v0N.jpg
 
Ja sam mojoj zeni ostavio Punto 1,2 iako sam joj kupio Polo 1,4 ali ona,svesna toga da je pocetnik,je rekla da bi radije Punto i ja ga registrovao.
Sad se Polo prodaje a auto je presao 35k km i 2004 je godiste a sa 5 vrata i benzinac 1,4. Znas kad su prve fabricke gume na autu i fabricki akumulator sto govori o tacnosti kilometraze plus servisna nalepnica a i sami delovi jer sam mu uradio mali servis i kupio kaiseve jer poslednji veliki sevis mu je uradjen na 16800km.
 
Za te pare neki noviji model Opel Korse D to su ti od 2006. pa noviji za 4000-4500 moze da se nadje u veoma dobrom stanju.
Postoje razlozi i za i protiv i za dizel i za benzin licno preferiram benzince zbog jacih motora, lepseg zvuka i jeftinijih delova, dizelasi su malo laksi za voznju i izdrzljiviji su mana im je pojedini delovi mogu da izadju skuplje od auta cena goriva se u poslednje vreme izjednacila.
https://www.polovniautomobili.com/p...origin=&city=&registration_price=&page=&sort=
 
Poslednja izmena:
zato su te zvezdice i bezvezne...neka uvedu neko univerzalno bodovanje sa naprimer 20 zvezdica gde bi svaka zvezdica predstavljala nesto i da se fiksira...

Pa nije im bodovanje bezvezno. Zvezdice su neki suma-sumarum, ali uvek mozes otici na njihov sajt i pogledati rezultat testiranja za svaku kategoriju.
Sta se promenilo u standardu za testiranje nakon 2009. godine?
- stroziji su kriterijumi za postojece testove
- uvela su se dva nova testa: test ponasanja sa ili bez elektronskih pomagala i sto je najvaznije, test ponasanja pri sudarima za dete u decijem sedistu.
Kad odes na njihov sajt, imas detaljan izvestaj sa testa za svaku kategoriju testova, tako da mozes i da vidis koliko je pojedinacno bodova (0-100) osvojeno na svakom pojedinacnom testu.
Evo ti jedan primer: https://www.euroncap.com/en/results/honda/civic/10927
 

Back
Top