Препоруке за куповину возила

na internetu ćete pronaći mnogo ljudi koji tvrde kako je start-stop štetan za motor. I kao i uvek, mnogi od njih nisu stručnjaci za ovu materiju, i nemaju ništa što bi moglo da im posluži kao dokaz. A dok se ne donesu dokazi koji pokazuju suprotno, sigurno je pretpostaviti da su moderna vozila napravljena da izdrže efekte start-stop tehnologije.

Znači nije štetan. Mada moj majstor kaže da jeste
 
Snimak tog istog auta je dule kačio pre pola godine šta pokušavate da dokažete? Prevaranti.
Hahaha... fakturu sam mu poslao pogledaj datum..
Screenshot_20240323_112858_Dinero.jpg
 
Dule snima po otpadima a igi piše profakture, drimtim. Glupan i tupan :lol:
Dule je ovo snimio u carinskom skladistu a nudio mi se ovaj auto sa malo kilometara kad ono tabla se naduvala.
Znaci kvalitet vrh.
Kolega prodavao Sportage u kao nekoj ful opremi a tasteri grejaca sedista kao da su ubaceni naknadno i izgledaju kao sa pijace.
Sve se to moze lepo naci na internetu i ustanoviti da je istina.
Uostalom pridjete tim kolima na parkingu i uverite se sami. Ne treba vam nikakav otpad a dobro je Igi ustanovio da te Kie idu na otpad sto je i mario potvrdio. 😂😂😂
 
Start stop sistem bi bio dobar da ima komunikaciju sa semaforima koji bi slali info o broju sekundi crvenog svetla pa bi se motor gasio na 30 sekundi ispod toga ne jer nema nikakve uštede. Osim toga i farovi bi mogli da se gase a ne da sijaju na ugašenom autu što mi je isto besmisleno. I to sutra kada bi regulisali onda bi utanjili anlaser i bateriju. Dakle nema leba od toga svega.

Start stop muljanje sa potrošnjom.
 
Start stop sistem bi bio dobar da ima komunikaciju sa semaforima koji bi slali info o broju sekundi crvenog svetla pa bi se motor gasio na 30 sekundi ispod toga ne jer nema nikakve uštede. Osim toga i farovi bi mogli da se gase a ne da sijaju na ugašenom autu što mi je isto besmisleno. I to sutra kada bi regulisali onda bi utanjili anlaser i bateriju. Dakle nema leba od toga svega.

Start stop muljanje sa potrošnjom.
Ima kontakt sa autom isped ako si drugi u redu samo moras imati i ACC....
 
I da @botr sve je to 651 ovaj sto ga zovu 2,1 ..2143 zapremine ..najproblematicniji je 651,955 koji ide u Sprintere e sad da li ima razlike izmedu 651,955 vs 651,921/924 /925 ili problem pravi teret to nzn to bi trebao da zna neko ko ih radi .. Ja nisam imao takvih problema ni na jednom do sad a imao sam ih dosta i sa preko 400k km
IZ jednog servisa je infirmacija da jednostavno nema resenja, jer nije utvrdjeno u cemu je problem.
 
Komšija kupio opel zafiru na metan, drugi dan mu eksplodiralo crevo od hladnjaka do motora. Čeka novo crevo 15 dana da stigne, rekoh vidi i ovo drugo je kao kačkavalj kupi odmah i to drugo.

Flomasterom pisana kilometraža kada je navodno rađen veliki servis 160.000 km flomaster na vodenoj bazi sav se razmazao.

Zafira na metan sa pravih 180tkm :rotf:

Ovako spolja izgleda kao nov. Uglancani krš iz uvoza sa milion km.

Screenshot_2024-03-26-18-44-26-314-edit_com.infostud.android.pa.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top