Препоруке за куповину возила

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
passat b5... 5.5... 1.9 TDI potrošnja 6....6.5
veliki servis na 60kkm je oko 60 000 dinara. delova i majstora ima na svakom ćošku.
samo: budi spreman da je 2003 gosište = 9 godina x 40000= 360000kkm i budi spreman na pijačni imidž :-)
mislim da je passat bolja kupovina od golfa. sve košta slično a u vožnji je daleko udobniji i prostraniji. sharan je veći ali i više troši i za neke delove problematičniji (čitaj skuplji) jer ga manje ima na ulicama.
zafiru i vektru nisam vozio ali drugar koji drži GM delove tvrdi da još nije prodavao delove za generalnu za 2.0 dizel.
za zafiru sam čuo samo lepe reči a za mondea samo da je jeftin i velik.
 
Idem ja juce sa drugarom po Vojvodini da gledamo neke Zafire a vodi mene jer se ja kao razumem.Prvo smo isli u B.Topolu gde je bila prelepa Zafira ali na kojoj smo nasli manu da guta antifriz i da pali ventilator iako nije toliko toplo a posuda za antifriz je prazna i posle pregleda na kanalu smo ustanovili da joj curi negde a sve izgleda zbog pritiska koji stvara tokom rada.Verovatno je dunuo dihtung glave pa nije hteo da eksperimentise.Onda je na red dosla Kikinda gde je lik za 2003 rekao 3500 a kad smo stigli a ono jad i tuga od auta.
Poenta price je da je kod mene imao Zafiru ali koja je bila 2001 i 3500 ali je to njemu bilo preskupo.Razocaran jer je shvatio da ce tesko naci dobar polovan auto na mj nagovor ode da pogleda i ovu moju i odjednom -radost i sreca na njegovom licu jer je nasao ono sto je hteo i pomirio se sa cinjenicom da dobar auto ipak mora da plati.
Zato i tebi popkeee dajem savet da ove najjeftinije ne gledas jer tu leba nema i zna se zasto je jeftin auto a pominjanje kako je kriza i da zbog toga moze da se nadje jeftin auto je prica za malu decu tj samo jedan jako mali procenat takvih vozila moze da se nadje ali treba cekati mesecima da bi naletelo nesto i da bi ti bio dovoljno brz da odreagujes.
Od svega pomenutog naveo si kola koja su uglavnom skuplja za odrzavanje od Scenica koji vozite u sta ces se i sam uveriti ako nazoves prodavnice delova i ustanovis posto su dizne ,zamajci,protokomeri i sve ostalo.
PAsat je dobar ali proveri koliko kosta dizna kod motora od 130ks pa ti nece biti dobro a sto se tice potrosnje taj auto trosi u gradskoj voznji i 8L eurodizela a 6-6,5L mu je samo prosek.
C-Max je odlican auto i ako naletis na dobar onda je to to samo sto dizeli iz PSA korporacije zahtevaju lepo gorivo i imaju plivajuce zamajce i FAP filtere.
Vectru C mozes da zaobidjes u sirokom luku jer imaju dosta elektronike i ako ti kazem da samo Dis modul kosta oko 400 eura i da joj je homokineticki zglob oko 24000 din verovatno odustajes momentalno.
Mondeo je dobar ali 2.0TDCI ima neverovatno cudan rad i da parkiras 10 Mondea jedan kraj drugog i da ih upalis -svi ce da rade razlicito a pritom znaj da on trosi preko 8L eurodizela i da ima izrazen problem sa plivajucim zamajcem koji kosta prilicno ako se ugradi pravi.
Astra je ok autop ali ako uzimas dize onda samo 2.0 DTI ali koji opet trosi po 8L u gradskoj voznji.Tu su benzinci jako dobri i kod njih ne mozes mnogo pogresiti s tim sto 1,6 16V fabricki voli da pije ulje.
Golf IV je pravi auto za nase uslove i da je neudoban to je velika odvala onih koji se nisu ni vozili u njemu a kamoli ga imali o eksploatisali. Najbolji motor kod njega je 1,9 TDI sa 90 ks ali je tu problem sto mislim da ga nema u godini iz koje bi ga ti voleo.
Zafira je odlicna ali ce ti posle Scenica biti prilicno tvrd auto jer takva i jeste.NEko to voli a ja sam jedan od tih mada mi se drugar odusevio Kangoo-om kog vozim jer za 330 km koliko smo juce presli on nije osetio put i bio je u jako velikoj nedoumici dali da uzme njega ili Zafiru.Na kraju je odlucila estetika.
Moja preporuka je da pogledas malo Oktaviu jer to je auto napravljen na platformi Golfa IV sa odlicnim TDI motoima kao i benziskim a sa povoljnim odrzavanjem i ogromnim gepekom kojim se svi oduseve.
 
Peugeot 406
dance3-1.gif
 
PAsat je dobar ali proveri koliko kosta dizna kod motora od 130ks pa ti nece biti dobro


Колико су дизне и на колико оквирно рикњавају?


samo: budi spreman da je 2003 gosište = 9 godina x 40000= 360000kkm i budi spreman na pijačni imidž :-)


Можеш ти њега да увезеш и са мање од 200к км само треба да будеш спреман да га платиш скупље него у Шапцу. :)
 
Evo konkretno juce sam zvao da proverim za jednog drugara koji vozi 2.0TDI 140ks i njegova dizna u originalu kosta 580 eura dok u kopiji je 400 a reparacija je 200 i sto je najsladje od svega on radi u prodavnici VW delova i kad sam mu ja rekao da mogu da mu nabavim originalne dizne sa VW i Audi znakom na sebi za 320 on sav srecan kaze da ce verovatno uzeti.
Konkretno za 1,9TDI od 130 ks ne znam ali znam da je svojevremeno drugar menjao na Pasatu koji je presao 330k km i da ga je sve izaslo 2500 eura.To je bilo pre jedno 5-6 godina ali ako je i palo nesto dole da je palo i na polato je opet 1250 eura.
Zato kazem da je najbolji TDI sa 90 ks jer on ima mehanicke dizne koje ocistis za smesne pare i opet vozis ko zna koliko.
 
Idem ja juce sa drugarom po Vojvodini da gledamo neke Zafire a vodi mene jer se ja kao razumem.Prvo smo isli u B.Topolu gde je bila prelepa Zafira ali na kojoj smo nasli manu da guta antifriz i da pali ventilator iako nije toliko toplo a posuda za antifriz je prazna i posle pregleda na kanalu smo ustanovili da joj curi negde a sve izgleda zbog pritiska koji stvara tokom rada.Verovatno je dunuo dihtung glave pa nije hteo da eksperimentise.Onda je na red dosla Kikinda gde je lik za 2003 rekao 3500 a kad smo stigli a ono jad i tuga od auta.
Poenta price je da je kod mene imao Zafiru ali koja je bila 2001 i 3500 ali je to njemu bilo preskupo.Razocaran jer je shvatio da ce tesko naci dobar polovan auto na mj nagovor ode da pogleda i ovu moju i odjednom -radost i sreca na njegovom licu jer je nasao ono sto je hteo i pomirio se sa cinjenicom da dobar auto ipak mora da plati.
Zato i tebi popkeee dajem savet da ove najjeftinije ne gledas jer tu leba nema i zna se zasto je jeftin auto a pominjanje kako je kriza i da zbog toga moze da se nadje jeftin auto je prica za malu decu tj samo jedan jako mali procenat takvih vozila moze da se nadje ali treba cekati mesecima da bi naletelo nesto i da bi ti bio dovoljno brz da odreagujes.
Od svega pomenutog naveo si kola koja su uglavnom skuplja za odrzavanje od Scenica koji vozite u sta ces se i sam uveriti ako nazoves prodavnice delova i ustanovis posto su dizne ,zamajci,protokomeri i sve ostalo.
PAsat je dobar ali proveri koliko kosta dizna kod motora od 130ks pa ti nece biti dobro a sto se tice potrosnje taj auto trosi u gradskoj voznji i 8L eurodizela a 6-6,5L mu je samo prosek.
C-Max je odlican auto i ako naletis na dobar onda je to to samo sto dizeli iz PSA korporacije zahtevaju lepo gorivo i imaju plivajuce zamajce i FAP filtere.
Vectru C mozes da zaobidjes u sirokom luku jer imaju dosta elektronike i ako ti kazem da samo Dis modul kosta oko 400 eura i da joj je homokineticki zglob oko 24000 din verovatno odustajes momentalno.
Mondeo je dobar ali 2.0TDCI ima neverovatno cudan rad i da parkiras 10 Mondea jedan kraj drugog i da ih upalis -svi ce da rade razlicito a pritom znaj da on trosi preko 8L eurodizela i da ima izrazen problem sa plivajucim zamajcem koji kosta prilicno ako se ugradi pravi.
Astra je ok autop ali ako uzimas dize onda samo 2.0 DTI ali koji opet trosi po 8L u gradskoj voznji.Tu su benzinci jako dobri i kod njih ne mozes mnogo pogresiti s tim sto 1,6 16V fabricki voli da pije ulje.
Golf IV je pravi auto za nase uslove i da je neudoban to je velika odvala onih koji se nisu ni vozili u njemu a kamoli ga imali o eksploatisali. Najbolji motor kod njega je 1,9 TDI sa 90 ks ali je tu problem sto mislim da ga nema u godini iz koje bi ga ti voleo.
Zafira je odlicna ali ce ti posle Scenica biti prilicno tvrd auto jer takva i jeste.NEko to voli a ja sam jedan od tih mada mi se drugar odusevio Kangoo-om kog vozim jer za 330 km koliko smo juce presli on nije osetio put i bio je u jako velikoj nedoumici dali da uzme njega ili Zafiru.Na kraju je odlucila estetika.
Moja preporuka je da pogledas malo Oktaviu jer to je auto napravljen na platformi Golfa IV sa odlicnim TDI motoima kao i benziskim a sa povoljnim odrzavanjem i ogromnim gepekom kojim se svi oduseve.

wow,nisam se nadao ovako obimnom odgovoru...zato pre nego sto ista odgovorim,hvala! :))
e sad...mi kad smo uzimali senika,isli smo na varijantu da posto je francuz,malo ce vise da kosta odrzavanje,ali zato ce trositi ispod 10 litara gasa,posto ima neki holandski sistem bla bla...i tako je i bilo,samo sto to odrzavanje iz godine u godinu je sve vece i skuplje,a delova ima samo originalnih i svaki kvar,pa i najsitniji je 100e plus ruke,sto je mnogo.
i onda smo resili da ga zamenimo,a gde cu se bolje informisati za neki sledeci auto,nego ovde :)
znaci najbolji izbor od navedenih su mi ford focus c max,astru karavan,mondeo karavan i zafiru...
ok,videcemo sta cemo,da li cemo ici na neku zamenu ili cemo prvo prodati senika pa zameniti za neki od navedenih...a Dule021 ako ti u skorije vreme naidje neki od navedenih,javi se :)
ps. oktavija karavan je mnogo odvratna...treba nekad i zensku da pokupim kolima.ne treba da bude prelep al bar da lici na nesto :)
 
Evo konkretno juce sam zvao da proverim za jednog drugara koji vozi 2.0TDI 140ks i njegova dizna u originalu kosta 580 eura dok u kopiji je 400 a reparacija je 200 i sto je najsladje od svega on radi u prodavnici VW delova i kad sam mu ja rekao da mogu da mu nabavim originalne dizne sa VW i Audi znakom na sebi za 320 on sav srecan kaze da ce verovatno uzeti.
Konkretno za 1,9TDI od 130 ks ne znam ali znam da je svojevremeno drugar menjao na Pasatu koji je presao 330k km i da ga je sve izaslo 2500 eura.To je bilo pre jedno 5-6 godina ali ako je i palo nesto dole da je palo i na polato je opet 1250 eura.
Zato kazem da je najbolji TDI sa 90 ks jer on ima mehanicke dizne koje ocistis za smesne pare i opet vozis ko zna koliko.



Претпостављам да тај другар вози b6 са 140 кс. Они имају проблем са дизнама али колико је мени познато без обзира на пређену километражу и истек гарантног рока замениће ти их о свом трошку. Наравно услов је да је ауто одржаван у овлашћеном сервису. Нећу да тврдим 100% али то је информација из нашег поршеа.
 
Ne! Drugar vozi Golf V+ sa BKD motorom i boschovim diznama dok u Pasatu imaju oni neki BK...SKLJ motor koji je sa Siemens diznama i taj svi izbegavaju jer je tek on skup za odrzavanje.
Mozda ovi u servisu i menjaju ali samo pod uslovom da je auto pod garancijom a posto je ovo 2005 godiste nema menjanja. Inace znam kad sam svojevremeno na placu imao neki Megan koji je presao pravih 147k km da je imao problem.Bio je iz uvoza ali su kod Cvijica u Novom Sadu prihvatili da ga poprave o njihovom trosku jer je auto jos bio po garancijom koja je vazila do 150k km ili 3 godine.Znaci,iako je auto bio iz uvoza prihvatili su garanciju jer je bio odrzavan od prvog dana u ovlascenom servisu.
@popkeee
Nemam sad bas nista tog tipa mada danas su mi rekli da ce biti jedan lep BMW 520i 2001 karavan a dali cu ga uzeti to cemo da vidimo.
 
Ne! Drugar vozi Golf V+ sa BKD motorom i boschovim diznama dok u Pasatu imaju oni neki BK...SKLJ motor koji je sa Siemens diznama i taj svi izbegavaju jer je tek on skup za odrzavanje.
Mozda ovi u servisu i menjaju ali samo pod uslovom da je auto pod garancijom a posto je ovo 2005 godiste nema menjanja. Inace znam kad sam svojevremeno na placu imao neki Megan koji je presao pravih 147k km da je imao problem.Bio je iz uvoza ali su kod Cvijica u Novom Sadu prihvatili da ga poprave o njihovom trosku jer je auto jos bio po garancijom koja je vazila do 150k km ili 3 godine.Znaci,iako je auto bio iz uvoza prihvatili su garanciju jer je bio odrzavan od prvog dana u ovlascenom servisu.
@popkeee
Nemam sad bas nista tog tipa mada danas su mi rekli da ce biti jedan lep BMW 520i 2001 karavan a dali cu ga uzeti to cemo da vidimo.

bmw nikako nije u opticaju :)
ps. kupovina je sigurna,kupuje se posle zime..pa ako nesto tad naidje,imas kome da ponudis! :) pozdrav!
 
Ne! Drugar vozi Golf V+ sa BKD motorom i boschovim diznama dok u Pasatu imaju oni neki BK...SKLJ motor koji je sa Siemens diznama i taj svi izbegavaju jer je tek on skup za odrzavanje.
Mozda ovi u servisu i menjaju ali samo pod uslovom da je auto pod garancijom a posto je ovo 2005 godiste nema menjanja. Inace znam kad sam svojevremeno na placu imao neki Megan koji je presao pravih 147k km da je imao problem.Bio je iz uvoza ali su kod Cvijica u Novom Sadu prihvatili da ga poprave o njihovom trosku jer je auto jos bio po garancijom koja je vazila do 150k km ili 3 godine.Znaci,iako je auto bio iz uvoza prihvatili su garanciju jer je bio odrzavan od prvog dana u ovlascenom servisu.
@popkeee
Nemam sad bas nista tog tipa mada danas su mi rekli da ce biti jedan lep BMW 520i 2001 karavan a dali cu ga uzeti to cemo da vidimo.


На тај сам и мислио. Ако је одржаван у овл. сервису решиће ти дизне о њиховом трошку јер је до њих. Голф и џета ако се добро сећам имају бошове и немају тај проблем.
 
MA sve je jeftino ali i teska kopija pa tako i stoji tako da ti je moj savet da uzmes polovno i original jer haubu limar retko kad uspe da upasuje da stoji kako treba,jer branik nije kvaliteta kao original i mnoooogo lakse pukne a farovi su posebna prica i znaju da sijaju kako ne treba pa da ti svi blicaju a ti ni kriv ni duzan.
Platices na otpadu sve delove cak i skuplje nego nove u prodavnici ali bar znas da je originalno i kvalitetno.
Evo ti broj u BG gde mozes da uzmes povoljno nove delove 011-3471-030 a salju ih na kucnu adresu.
Sam branik kosta oko 3000 din ali u njega nisu uracunate resetke pa gledaj da iskristis svoje ako mozes jer te resetke dodju otprilike jos ko ceo branik.Farovi izadju oko 4000 din komad a za haubu stvarno ne znam ali verujem da je i ona jeftina.
 
Šta bi jesi li ga sjebal tehniku,pa to što ti opisa ne isplati se da se radi a ispod 1000 € nećeš da prođeš.
ihhh sto ga ubode ,jel ti to zezas?
Trenutno sprovodim istragu o nekontrolisanom akcidentu koji je izazvao ostecenja prednjeg dela putnickog motornog vozila punto mk2 1,2L 8v ,bice potrebno jos par dana za izvlacenje definitivnih zakljucaka tako da jos uvek nemam odgovor.
 
Da nije HHO eksplodirao? :) Brat od tetke je imao cukanje, otisli mu farovi, hauba i branik, izaslo ga oko 1000 evra, doduse, u ovlascenom servisu, jer je morao tamo da radi zbog garancije.
jos uvek pokusavamo da izvucemo podatke sa nase crne kutije tj. laptopa koji se raspao i analiziramo snimak iz radionice da bi utvrdili sta se zaista desilo...
nasao sam majstora koji ce srediti sve za oko 300e , bice nova hauba jer je nemoguce ispraviti a i dupli je lim + farbanje iste , zatim 2 fara , a branik ce se ispraviti...motor i iznenadjujuce hladnjak su ok ,rezervoar kocione tecnosti ,usisnik i filter vazduha su ionako bili skinuti .
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi ,da nekazem drugari heheh.
Da se uozbiljim zanima me sledece,verujem da mi vi mozete pomoci.Kupio bih ovih dana tj posle prvog renault lagunu 1.9 dci otpr 2004 godiste e sad znam otprilike da prepoznam ocuvan auto ,a dijagnostika ce ostalo valjda da pokaze,nego me interesuje sledece dali da uzmem model sa privilege opremom tj sa onim dodatnim displejom kod km sata i velikom navigacijom ili da idem na initiale bez onog displeja na centralnom delu ispred vozaca i malim bord kompjuterom ,i sta imate da mi dodate ??? Hvala unapred na korisnim savetima !!!!:worth::worth::super:
 
Poz svima, jedno pitanje... Negde u martu sledeće godine planiram kupovinu automobila, polovnjaka do nekih 12,13k evra.
Uslov je da bude komfornija limuzina, da izgleda atraktivno i da može da povuče. Trenutno naginjem Pasatima (b6) sa 2.0 motorom od 140 ili ako uspem da nađem 170ks. Išao bih na 2008+ godiste zbog već poznatog problema oko dizni kod starijih modela...
Šta mislite o ovome na primer? http://www.polovniautomobili.com/oglas2618471/volkswagen_passat_b6_20_tdi/
Vidim da im je pala cena dosta u poslednje vreme ali da li realno može da se kupi dobar b6 za 12,13k evra?
Takođe gledam i nešto niže klase ali jaču marku (Audi a4, bmw 3 serija pa čak i neke a3) ali i jeftinije oktavije...
Bitno mi je takođe da auto ima dobru prodajnu cenu i nakon 3-4 godine kada odlučim da ga prodam..
Šta mislite? Takođe imam mogućnost da dovezem auto iz Nemačke pošto tamo imam rodbinu pa možda bih tamo mogao da gledam pre nego ovde?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top