Predlozite dobru strategiju.

Total war је закон !!!
Medieval 2 је најбоља потезна стратегија која се може нађи. Једини проблем јој је што има мало фракција и градова па мораш то сам решити неким добрим patch-ом.

Чудо нико до сада није споменуо Crusader Kings. Игрица је страва, и дан данас је играм.

- Радња је смештена у Средњем веку.
- Имате три кампање, једна почиње стартом око 1080 године, друга око 1200 године, и трећа око 1300 године. Сами се одлучујете кад ћете стартовати ( у овом последњем вам је Србије на врхунцу моћи са царом Душаном на челу)
- Циљ вам је да изабрану владарску породицу водите до завршетка игре (око 1450 године), и притом на крају имате највише престижа који зарађујете разним победама, краљевским венчањима, ....
- Постоји гомила евента и мноштво особина које може добити ваш владар, тако да вам игрица неће досадити дуго времена.
- Игра је реална да реалнија не може бити
- Постоји преко 1000 провинција, 5 религија, гомила различитих култура,...
- У старту имате велику листу краљевства, области и малих покрајна које од којих једну бирате за даљу игру
- У вашем краљевству или области којом управљате ви доносите законе и одлучијете шта ће се истраживати и сами постављате људе из вашег двора на разне функције чиме ће вам побољшавати ефикасност ваешег краљевства.
- Можете освајати, постављати вазале, проглашавати краљевства, и постоји заиста много опција па ме чуди што до сада нико није спомињао ову игрицу
- Једини проблем је што је игрица тешка док је не научити и ако не пазите може вам се за час разбити краљевство, вазали окренути леђа, итд...

Crusader-Kings-1-6M4PHJD79I-800x600.jpg

90344_large.jpeg

Слика дела Балкана

- У игрици имате много српских породица међу којима су главне Немањић, Војисављевић, Бранковић, Мрњавчевић, Хребрељановић,....

Poslednja izmena:
Trazim dobru strategiju pa ko zna ...
Po meni odlicne su:
Warcraft,Stronghold,Rise of nations,Age of mytology(dok mi se Age of empires uopste ne dopada)
Dok od poteznih mi je dobra Age of wonders(inace zahteva malo hardware-a od pentium II)
Pa ako neko zna nesto na taj fazon sam da nisu 3D (jako me nerviraju komande)

Zavisi kakve volish.... moje omiljene su Total War Serijal. Znaci Rome Total War ali ne obicna igrica (Vanila) nego Modifikacije i to Europa Barbarorum i Roma Surrectum. ;)
To je remek djelo....

Back