Православље и СВЕТ

Mislim da

  • Crkva predstavlja istninu Isusa Hrista

  • tu istinu treba traziti na drugom mestu

  • ne verujem u takve istine (dogme)


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Duh Sekire:
Прво: нисам зен-будиста, Тао ми је много ближи. Једина религија достојна бесмртника. Али не искључујем паметне ствари из других религија. Ја нисам догмата-једнобожац.
Друго: није савремено школство само у Америји. Савремено школство је и у Србији. Савремено школство је дало Михајла Пупина и Николу Теслу - најзнаменитије Србе.
Треће: а да ли се ти самобичујеш кад год "згрешиш" као свети Макарије Чудотворац (филм "Лепота порока" или можда "Чудо невиђено").
Четврто: просветли ме смртниче.
Пето: нисам ти ја ДС, немој ме ни у најлуђим сновима именовати по жутим демонократама.
Шесто: управо си показао да немаш аргумената за озбиљну дискусију.
Шта је човек хтео да каже, да си се одрекао СРБСТВА И ВЕРЕ ТВОЈИХ ПРЕДАКА ЗАРАД АМЕРИКИ ЛАЖИ СЕКТАШКЕ
 
Бл:
СРБСТВА И ВЕРЕ ТВОЈИХ ПРЕДАКА ЗАРАД АМЕРИКИ ЛАЖИ СЕКТАШКЕ

1. Шта је то "СРБСТВО"? Ја не знам шта је то.
2. "ЗАРАД АМЕРИКИ ЛАЖИ СЕКТАШКЕ"
Питали на Пинку у емисији Зашто-Зато шта су панкери, а неки шабан ће рећи:
"То су они са МИНЂУШИМИ на УШИМИ и ЈАКНИ РОКЕРКИ"
3. Можеш ли мало да искључиш та велика слова?!? Ради односа, а и ради реда...
4. Пробај да ме екскомуницираш ;)
 
после овако тужног текста, са филмском аргументацијом, остаје ми да напишем једну тужну причу:
био један цар и звао се навукодоносор. натерао многе народе да му сазидају вавилонску кулу, да покаже да је већи од Бога. попе се на њу и избаци стрелу у небо и рече: јачи сам од Бога. Бог му одузе разум, те луташе као животиња по шуми 10 година, а народима даде многе језике, да се не разумеју, да се не би поново уједињавали у злу. и прође време и појавише се многи навукодоносори,
и Бог им одузе разум и сазидаше више грађевине од вавилонске и натераше
многе народе да опет говоре једним изопаченим језиком.
најтужније у овој причи је да и ми поверовасмо у нове навук. и дичимо се знањем
тог изопаченог језика.
 
Е сад ћеш да научиш како је то стварно било:
НАЈКРАЋА ПРИЧА

Звезда је жестоко пекла тог дана. А горе, на врху непрегледне грађевине, знојила су се два радника.

- Душане, додај ми циглу... Ајде шта си стао.

- Само мало Милутине... Само мало да одморим - додао би он ту и оно да испушим цигару, али пушење дувана још није било измишљено.

Душан се попео на ниво изнад и оданде посматрао равницу испод.

- Лепо смо напредовали Миле, зар нисмо...

- Да. Још мало па ћемо стићи до богова.

Душан, који је претходне ноћи обрнуо једну од девојки из управе (била је то секретарица директора набавке) је знао мало више о свему. Баш је хтео рећи како је то и била намера. Међутим, скочио је на Милутинов ниво не слутећи колико је овај мали скок за човека велики корак за човечанство. Дакле, заустио је то о намери, а из уста му је изашло уместо тога:

- Das war ja ihrer Absicht.

Милутин није могао схватити шта то његов компањон бунца. И зинуо је рећи да ништа не разуме, али чуло се само

- Je n'ai pas compris.

Слично се десило и на нижим спратовима грађевине. Људи једноставно нису разумели једни друге, а спорадично су избијала прва кошкања, корени будућих свађа. Међутим, неки су успевали међусобно да се разумеју. Већ до краја дана почеће се издвајати групице људи које слично говоре. И биће то корен будућих подела у до тада идиличној заједници. Наравно, и пре су се људи свађали на основу комшилука или припадхости у политичкој странци, али ово је већ био нови квалитет.

Само мали број људи говорио је првобитни језик. Наравно, појам 'језик' пре тога није ни постојао. Много касније, групице таквих стићи ће на једно полуострво. И они писмени прочитаће натпис Монтенегро и остаће тамо. А остали, куд који мили моји... Али то већ није тема моје приче.
 
tamanite:
питам се нешто. у кога су веровали наши чукун дедови, док су били под османлијских ропоством п е т векова, а у шта они што се потурчише?


pa..samo su bili praktichni :I
izvalicesh da su poturcheni uglavnom po gradovima...a oni shto su sacuvali su bezhali u brda
pa je valjd abilo tako jednostavnije za zhivot...to je cena koju su platili
danas je tesko drzati neke obichaje...kad te zivot tera u drugom pravcu
a sveshtenici ne znam koliko su u toku.....mora biti jako iskusan da bi mogao da ti kaze a da se ne drzi strogo pravila
ili ja neshto gresim...ali koliko znam i njih ima raznih, i koji insistiraju na pravilima i koji ne.
a sveshtenik tebi predaje svoju energiju.....ok boga...ako on neshto zgresi tebi ne stigne 100% energija nego neshto pokvareno
 
tamanite:
после овако тужног текста, са филмском аргументацијом, остаје ми да напишем једну тужну причу:
био један цар и звао се навукодоносор. натерао многе народе да му сазидају вавилонску кулу, да покаже да је већи од Бога. попе се на њу и избаци стрелу у небо и рече: јачи сам од Бога. Бог му одузе разум, те луташе као животиња по шуми 10 година, а народима даде многе језике, да се не разумеју, да се не би поново уједињавали у злу. и прође време и појавише се многи навукодоносори,
и Бог им одузе разум и сазидаше више грађевине од вавилонске и натераше
многе народе да опет говоре једним изопаченим језиком.
најтужније у овој причи је да и ми поверовасмо у нове навук. и дичимо се знањем
тог изопаченог језика.

i sta je cilj
ljudi znate li vi da je ovo opasno
ili nije opasno
ali sve te religija priche...to je gadno kad je tako.....kad mislish da si mnogo jak
to ja nekad mislim.....pa
:I
mislim kad se to sve radi na svoju ruku i kad se gubi u tome
?
ok glup post ignorisati
 
Duh Sekire:
1. Шта је то "СРБСТВО"? Ја не знам шта је то.
2. "ЗАРАД АМЕРИКИ ЛАЖИ СЕКТАШКЕ"
Питали на Пинку у емисији Зашто-Зато шта су панкери, а неки шабан ће рећи:
"То су они са МИНЂУШИМИ на УШИМИ и ЈАКНИ РОКЕРКИ"
3. Можеш ли мало да искључиш та велика слова?!? Ради односа, а и ради реда...
4. Пробај да ме екскомуницираш ;)
Зар сам те повредио, па шта да ти радим када секташиш по форуму
 
Питаше једном сарацени Константина Философа (Св.Кирила Солунског),који су иначе по вери били муслимани , зашто хришћани ратују кад њихов закон (Нови Завет) каже: “Ако те неко удари по десном образу, ти му окрени и други ‘(Мат.5:39)? Одговори им Св.Кирил да је истина то једна од заповеди Христових, но да је исти тај Христос рекао “Од ове љубави нема веће но да неко да свој живот за ближњег “ (Јован 15:13)
 
Бл:
Зар сам те повредио, па шта да ти радим када секташиш по форуму

Ко каже да сам повређен?!?
Само сам те питао шта значи реч СРБСТВО, пошто такве речи нема у срПском језику.
А оно неписмено "АМЕРИКИ ЛАЖИ СЕКТАШКЕ" ме је подсетило на неке глупости које сам већ чуо.

Бл:
Питаше једном сарацени Константина Философа (Св.Кирила Солунског),који су иначе по вери били муслимани , зашто хришћани ратују кад њихов закон (Нови Завет) каже: “Ако те неко удари по десном образу, ти му окрени и други ‘(Мат.5:39)? Одговори им Св.Кирил да је истина то једна од заповеди Христових, но да је исти тај Христос рекао “Од ове љубави нема веће но да неко да свој живот за ближњег “ (Јован 15:13)

Добро, схватили смо поенту. Учење Исуса Христа је контрадикторно, а он сам је изгледа био контраверзна личност.
 
Duh Sekire:
Ко каже да сам повређен?!?
Само сам те питао шта значи реч СРБСТВО, пошто такве речи нема у срПском језику.
А оно неписмено "АМЕРИКИ ЛАЖИ СЕКТАШКЕ" ме је подсетило на неке глупости које сам већ чуо.



Добро, схватили смо поенту. Учење Исуса Христа је контрадикторно, а он сам је изгледа био контраверзна личност.
КОНТРАДИКТОРАН ТИ МОЗАК,
ПОЕНТА ЈЕ ПОШТО СИ СПОР ПА ДА ТИ ОБАЈСНИМ:
ГРЕХ ЈЕСТЕ УБИТИ ЗА СВОЈУ КОРИСТ, АЛИ НАЈВЕЋЕ ПОДВИЖНСТВО ЈЕ СПАСИТИ БЛИЖЊЕГ И ЖРТВОВАТИ СЕ ЗА ЊЕГА.
То ви секташи неби знали, код вас је све себично.
 
Бл:
КОНТРАДИКТОРАН ТИ МОЗАК,
ПОЕНТА ЈЕ ПОШТО СИ СПОР ПА ДА ТИ ОБАЈСНИМ:
ГРЕХ ЈЕСТЕ УБИТИ ЗА СВОЈУ КОРИСТ, АЛИ НАЈВЕЋЕ ПОДВИЖНСТВО ЈЕ СПАСИТИ БЛИЖЊЕГ И ЖРТВОВАТИ СЕ ЗА ЊЕГА.
То ви секташи неби знали, код вас је све себично.

А да ја теби објасним:
Нико неће рећи: "Да, убио сам за своју корист..." него ће наћи оправдање, па ће онда да му попа опрости грехе. У ствари, некада су људи и признавали то да раде за своју корист (па ако баш мора и убијају) и гле чуда, нису се убијали тако много из ирационалних разлога, није толико цивилизација уништавано... Римљани су само Картагину сравнили са земљом и касније Јерусалим, нису рецимо Галима или Египћани наметали СВОЈЕ, а забрањивали ЊИХОВО. А хришћани Шпанци шта учинише над народима у Америкама...
Сад ћеш ти рећи како ПРАВОСЛАВЉЕ није такво. У много чему и није, али не мислиш ваљда да су стотине хиљада паганских Словена (и они су своју веру звали "православље") тек тако прихватили Христа и пљунули на све што су до тада веровали - односно не све, јер је и Црква била толико паметна да очува неке старе обичаје. Шта мислиш "пукло им пред очима", "доживели просветљење"...Дечаче не сањај - они су СИЛОМ крштени. Њихови владари су прихватили хришћанство из политичких разлога. И пази богати и даље су се убијали... Колико ли је само ПРАВОСЛАВАЦ Иван Грозни побио људи, из чисте забаве. Па онда сви они расколи у Византији између иконокласта, несторијанаца, монофизита... а лепо су могли да поред својих прихвате и уверења других како на Истоку раде одувек - па један будиста може бити и конфучијанац. И пази молим те не убијају се толико иако некима од њих чак вера то експлицитно не забрањује...
Где смо оно стали. Значи по теби грех је убити, а није грех дати живот за другога. Онда су српски војници у околини Сребренице морали да својим телима стану пред муслиманске метке и тако бране српске цивиле. Нипошто нису смели да побију непријатеље. Морали су да их воле.
Ја на то све кажем - НЕКА ХВАЛА.
 
Да додамо и нешто о секташтву...
Занимљиво је то секташтво кад неко гледа различита учења, па онда долази до разних увида и закључака, преузима разне ствари...
А није секташтво кад неко понавља стално исте фразе, сматра да су људи само они што верују у исто што и он, вређа и омаловажава сва остала уверења?!?
Што се мене тиче, по мојој дефиницији секташтва - секташи су Бл, Димитрије, таманите и склопотница.
 
Duh Sekire:
А да ја теби објасним:
Нико неће рећи: "Да, убио сам за своју корист..." него ће наћи оправдање, па ће онда да му попа опрости грехе. У ствари, некада су људи и признавали то да раде за своју корист (па ако баш мора и убијају) и гле чуда, нису се убијали тако много из ирационалних разлога, није толико цивилизација уништавано... Римљани су само Картагину сравнили са земљом и касније Јерусалим, нису рецимо Галима или Египћани наметали СВОЈЕ, а забрањивали ЊИХОВО. А хришћани Шпанци шта учинише над народима у Америкама...
Сад ћеш ти рећи како ПРАВОСЛАВЉЕ није такво. У много чему и није, али не мислиш ваљда да су стотине хиљада паганских Словена (и они су своју веру звали "православље") тек тако прихватили Христа и пљунули на све што су до тада веровали - односно не све, јер је и Црква била толико паметна да очува неке старе обичаје. Шта мислиш "пукло им пред очима", "доживели просветљење"...Дечаче не сањај - они су СИЛОМ крштени. Њихови владари су прихватили хришћанство из политичких разлога. И пази богати и даље су се убијали... Колико ли је само ПРАВОСЛАВАЦ Иван Грозни побио људи, из чисте забаве. Па онда сви они расколи у Византији између иконокласта, несторијанаца, монофизита... а лепо су могли да поред својих прихвате и уверења других како на Истоку раде одувек - па један будиста може бити и конфучијанац. И пази молим те не убијају се толико иако некима од њих чак вера то експлицитно не забрањује...
Где смо оно стали. Значи по теби грех је убити, а није грех дати живот за другога. Онда су српски војници у околини Сребренице морали да својим телима стану пред муслиманске метке и тако бране српске цивиле. Нипошто нису смели да побију непријатеље. Морали су да их воле.
Ја на то све кажем - НЕКА ХВАЛА.

За твоју информацију у Сребреници се десио злочин над Србима, а не муслиманима. У Сребреници су побијени Оричеви муаџахедини, који су клали Србе. Сви остали су стављени у аутобусе и за педерацију БиХ.
 
Duh Sekire:
Да додамо и нешто о секташтву...
Занимљиво је то секташтво кад неко гледа различита учења, па онда долази до разних увида и закључака, преузима разне ствари...
А није секташтво кад неко понавља стално исте фразе, сматра да су људи само они што верују у исто што и он, вређа и омаловажава сва остала уверења?!?
Што се мене тиче, по мојој дефиницији секташтва - секташи су Бл, Димитрије, таманите и склопотница.
ЈА нисам вређао друга "уверења" ВЕЋ САМО НАЗАВО ПРАВИМ ИМЕНОМ, нити Димитрије колико сам сконто из постова његових
 
Duh Sekire:
Да додамо и нешто о секташтву...
Занимљиво је то секташтво кад неко гледа различита учења, па онда долази до разних увида и закључака, преузима разне ствари...
А није секташтво кад неко понавља стално исте фразе, сматра да су људи само они што верују у исто што и он, вређа и омаловажава сва остала уверења?!?
Што се мене тиче, по мојој дефиницији секташтва - секташи су Бл, Димитрије, таманите и склопотница.

шта више таквима да се каже сем:
margaritas ante porcos.
 
Бл:
За твоју информацију у Сребреници се десио злочин над Србима, а не муслиманима. У Сребреници су побијени Оричеви муаџахедини, који су клали Србе. Сви остали су стављени у аутобусе и за педерацију БиХ.

Ма не спорим ја то пријатељу, него да ли су војници ВРС морали да слушају Исусове заповједи док су убијали њихове ближње... Да ли би једино право решење било да се као тампон зона поставе испред муслиманских метака.
Према ономе што је рекао Иса ибн Мирјам, и према твоме тумачењу његових речи они нису смели ни да узврате паљбу, јер речено је НЕ УБИЈ, речено је НЕ БОРИ СЕ ПРОТИВ ЗЛА. Знаш, ако се узврати паљба, лако се може десити да некога ипак УБИЈЕШ...
 
Duh Sekire:
Ма не спорим ја то пријатељу, него да ли су војници ВРС морали да слушају Исусове заповједи док су убијали њихове ближње... Да ли би једино право решење било да се као тампон зона поставе испред муслиманских метака.
Према ономе што је рекао Иса ибн Мирјам, и према твоме тумачењу његових речи они нису смели ни да узврате паљбу, јер речено је НЕ УБИЈ, речено је НЕ БОРИ СЕ ПРОТИВ ЗЛА. Знаш, ако се узврати паљба, лако се може десити да некога ипак УБИЈЕШ...
Ја стварно нисам у стању да се убеђујем, обиђи Србску сирочад по Сребреници и питај како је деловала та зона У.Н, лда су им муслимани клали родитеље.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top