Koja vam je omiljena ličnost iz svetske i srpske istorije?

Uvek ću radoznalom ispričati svoju verziju pažljivo prikupljene priče velikog Cara Dušana.
Ako ikog zanimamo kao Srbi, treba da znaju za naš najveći ponos, Cara Dušana, ali i za Uroša Velikoga koji je venčao Jelenu Anžujsku i kojoj se na spomen svake godine sade novi jorgovani, raj za dušu i oči, bez prestanka. Da me neko pita šta je Srbija, zgrabila bih ga rukom pod ruku i povela u Dolinu Jorgovana, skoro pa sad će.
Lepota Božija, čistota, vernost sebi i tradiciji-lepota koja se rađa svake godine samo tu, na mestu u Srbiji, i nigde više.
Turistička atrakcija plus-Srbima istorijski pečat i rekognicija njihove važnosti.
 
Pre će biti da su ličnosti, ne likovi. No, evo ovako.

Za Srbiju bih odabrao Nikolu Teslu, a možda i Cara Dušana.
Za svetsku istoriju, hmm. Isus Hrist?
Da nije bilo jednog Cara Dušana, srpski narod ne bi imao nikakvog Nikolu Teslu. Možda bi svet bio i dalje u mraku!
Srbi imaju svoju istoriju i slabo je znaju. Sasvim je očekivano da od jednog Velikog Nemanje ispadne narod koji stvara i daje.
"NEMANJA!", nije imao ništa, Nemanja je pošao iz nemanja. Taj "Nemanja" je praktično osmislio Srbe, i misliti da Srbi kao narod treba da nestanu... to je izdaja, lična i javna, jednom Stevanu Nemanji-nezapamćenom po zlu-sve samo po dobru.
I kako ja danas da Srpstvo doživim i pljunem, zaboravim?

Ipak, za istoričare, što se zovemo Srbima, a ne upravo i dalje Nemanjićima?
 
Pre će biti da su ličnosti, ne likovi. No, evo ovako.

Za Srbiju bih odabrao Nikolu Teslu, a možda i Cara Dušana.
Za svetsku istoriju, hmm. Isus Hrist?
Da nije bilo jednog Cara Dušana, srpski narod ne bi imao ni jednog Nikolu Teslu.
Srbi imaju svoju istoriju i slabo je znaju. Sasvim je očekivano da od jednog Velikog Nemanje ispadne narod koji stvara i daje.
"NEMANJA!", nije imao ništa. Taj "Nemanja" je praktično osmislio Srbe, i misliti da Srbi kao narod treba da nestanu... to je izdaja, lična i javna, jednom Stevanu Nemanji-nezapamćenom po zlu-sve samo po dobru. I kako
 
Poslednja izmena:
Da nije bilo jednog Cara Dušana, srpski narod ne bi imao nikakvog Nikolu Teslu. Možda bi svet bio i dalje u mraku!
Srbi imaju svoju istoriju i slabo je znaju. Sasvim je očekivano da od jednog Velikog Nemanje ispadne narod koji stvara i daje.
"NEMANJA!", nije imao ništa, Nemanja je pošao iz nemanja. Taj "Nemanja" je praktično osmislio Srbe, i misliti da Srbi kao narod treba da nestanu... to je izdaja, lična i javna, jednom Stevanu Nemanji-nezapamćenom po zlu-sve samo po dobru.
I kako ja danas da Srpstvo doživim i pljunem, zaboravim?

Ipak, za istoričare, što se zovemo Srbima, a ne upravo i dalje Nemanjićima?
Mi i nismo imali Teslu, već Amerikanci.
 
Da nije bilo jednog Cara Dušana, srpski narod ne bi imao nikakvog Nikolu Teslu. Možda bi svet bio i dalje u mraku!
Srbi imaju svoju istoriju i slabo je znaju. Sasvim je očekivano da od jednog Velikog Nemanje ispadne narod koji stvara i daje.
"NEMANJA!", nije imao ništa, Nemanja je pošao iz nemanja. Taj "Nemanja" je praktično osmislio Srbe, i misliti da Srbi kao narod treba da nestanu... to je izdaja, lična i javna, jednom Stevanu Nemanji-nezapamćenom po zlu-sve samo po dobru.
I kako ja danas da Srpstvo doživim i pljunem, zaboravim?

Ipak, za istoričare, što se zovemo Srbima, a ne upravo i dalje Nemanjićima?
Fascinantno je kako se amerikanci busaju u grudi svojom "istorijom" dok je naša istorija tako bogata, a srbi je zaboravljaju (čak uče iskrevljeno u školama). Jedan takav primer je boj na Kosovu.
 
Na prvu loptu to su :

Kraljica Elizabeta II i Knez Miloš Obrenović, zatim Mikelandjelo,
Salvador Dali ,Koko Šanel,Marija Kalas, Tesla,Merlin Monro
Sada ovako, jedno ozbiljno pitanje. Zašto Elizabeta druga? Čisto zlo.

Ovi danas na vlasti ne koriste inteligenciju, već je uništavaju.
Velike umove svi trebaju.
 

Back
Top