Popuštate li previše drugima?

Pa ne. Ne popuštam ukoliko je nešto nelogično, kosi se sa mojim, hajde reći ću "ubeđenjima". Kada su kompromisi u pitanju tu nemam problem. Nije mi problem ni reći tj. priznati da je nečija ideja bolja, da neko drugi ima bolje rešenje.
Ni ustupci mi nisu problem, posebno ako će to nekoga da usreći, a meni ne menja ništa. Što da ne.
 
Baš sam razmišljao koliko ima nametljivih ljudi, npr netko te zove na kavu i ti odbijes ali druga strana to jednostavno ne prihvaća, zove te, šalje milijun poruka, pokušava te nagovoriti. Ja s druge strane ako nekoga pozovem i ta osoba odbije, samo kažem ili napišem drugo put ćemo.
 
Popuštate li i {li} zašto?
Ne popuštam nikome, a naročito deci. To što se ne raspravljam, ne znači da se slažem, ali znači da ma baš briga.
Do dece mi je stalo, ali oni nikada ne osećaju moje nepopuštanje kao naku silu, već prosto kao dobar i jasan primer.
Meni se dosta popuštalo jer sam lelujava ličnost i svašta me zanima, ali na taj način mogu da prenesem kasnije to kroz poučavanje mlađih.
Npr., kad čovek kaže: "Ne znam šta da radim.", ja prasnem u smeh.
Na svaku glupost prasnem u smeh kao da je vic, a ne istina.
Danas sam se mladoj ženi smejala jer joj je teško da shvati ZAŠTO je druga mlada žena rodila petoro dece.
Ja nemam nijedno, a ona petoro, sve lepi, zdravi, bistri-pa, ona mene zapravo vadi iz nule na ovom svetu!
Pa, ko si ti da shvataš tu išta? To je tuđ brak, sestro, gledaj samo svoj!
Nijedno dete mi u životu nije reklo da ne zna šta da radi, ali je priznavalo da ne zna KAKO.
 
Нешто ми стоји кнедла у грлу кад морам човеку да кажем да се никако не слажем са њим по питању нечег. Веома тешко улазим у такве расправе. Нарочито ако ће то изазвати свађу. Много тога прогутам у себи. Не знам како да се променим и да без нервирања некоме контрирам својим мишљењем.
 
Ja se osećam slično kao @KraNp zbog rasprave koja često prelazi u svađu. Ne volim da se svađam. Ni ovde a ni u realnom životu.

Ali..sve zavisi od situacije. Ako je nešto važno u pitanju a znam da druga osoba greši, trudim se da objasnim zašto ta neka osoba greši i na kraju se usvoji moje razmišljanje, moj stav.
 
Ja se osećam slično kao @KraNp zbog rasprave koja često prelazi u svađu. Ne volim da se svađam. Ni ovde a ni u realnom životu.

Ali..sve zavisi od situacije. Ako je nešto važno u pitanju a znam da druga osoba greši, trudim se da objasnim zašto ta neka osoba greši i na kraju se usvoji moje razmišljanje, moj stav.
Онда вероватно ниси никад имао-ла посла са тешким глупацима-лудацима-сељачинама, који на твоје констатације реагују.....типа...."Оћеш да ти ЈА сад јеббем матер !! Немој да ти сломим нос ! Шта ти знаш мајку ти јеббем у пиччку" !! И ту видиш ако кажеш још једну реченицу да креће туча. А ја не смем због свог здравственог стања да дозволим чак ни осредњи стрес.
 
Popuštanje u smislu nagovaranja da se učini nešto što možda je, a možda baš i nije dobro
Ne popuštam tj ne podržavam niti ikoga nagovaram ..svako radi onako kako misli da treba
Kompromisi su nešto drugo i svako od nas tokom života dodje u situaciju da napravi kompromis
Podrazumeva se za obostrano dobro..jednosmerni kompromisi nisu prihvatljivi a ni dobri
 
Popuštate li i {li} zašto?
Ne više, bar ne u tolikoj meri. Zašto? Mnogo je malih, na prvi pogled nebitnih razloga. A nijedan nije zanemarljiv, kada stvari krenu lošim tokom.
Bojite li se da zbog popuśtanja izgubite dio samopouzdanja?
Moje samopouzdanje nema veze s eventualnim popuštanjem nekome, jer su to uvek ljudi do kojih mi je stalo.
 

Back
Top