PONOS

ja sam ponosna na sebe.
koliko sam postigla u životu, a koja sam dileja bila:lol:
ponosna sam i na mog đaka prvaka, i moju malu šmizlu.
na mog muža.
na naš uspeh.
 
mogu mnogo govana da pojedem nazalost...nisam previse ponosna..cutim, trpim i gutam...i pomalo se razboljevam...za sada je to diskretno...ipak nisam jos toliko stara...i verujem da ovo sto pisem nije tako...mada verovatno trpe i mene a to ne zelim da vidim...

tesko je biti na roditeljskoj grbachi
 
kako ti se promenio nick odjednom ? :shock:
nisam jos finansijski samostalna a kao ocu da zvrsim faks koji me muchi eto to je na nekom nivou problem...sad moze se kopati i dublje...
 
nije odjednom 8)

Nece ni te studije trajati vecno. Koncentrisi se na ono sta te ceka posle i potrudi se da budes sto efikasnija. Stalno si mi nesto negativna i depresivna - ne daj se! :D
 
ma muci me odnos s roditeljima sad... ne uspem svaki put da se obuzdam neke svoje hirove i onda sam u sukobu s njima i plasim se da moze krvavo da se zavrsi...recimo bilo bi mi pametnije da se odreknem neta ali to nikako ne uspevam.....plasim se da moje studije mogu da traju vecno
 
Trajace vecno ako ti tako odlucis. Ogranici net na sat vremena dnevno i to tek kad ispunis dnevni plan. Vredi pokusati;). Obavezno ubaci i neku fizicku aktivnost, ali ne kad se setis vec uvedi sebi kao obavezu makar setnju. Iznenadices se koliko ce i roditelji biti drugaciji i prijatno iznenadjeni. Kada je covek zadovoljan sobom manje mu smetaju lose okolnosti.

Ucini sve da se sebi dopadas, a potrebno je samo malo pojacati disciplinu. (ne obracam ti se da ti solim pamet vec kao neko ko je imao i tu fazu o kojoj pises) Obecaj sebi, ispuni obecanje i pisi da nam javis da si PONOSNA na sebe.

Imam osecaj da ces uspeti :P
 
sve je u malim stvarima, svi veliki pomaci :)

btw. jagodice, PRIRODNO je da u nekim dvadesetim godinama osećaš želju da se odvojiš od roditelja - prirodno je i da to uradiš ;)
 
Stalno kad pomislim na ponos, i kad cujem tu rec, pomislim samo na ovu ovu pesmu:



Dara Bubamara
Nemoj da brines mali

Na tvome licu vidim
i u tvojim ocima
k'o da mi kazes idi
jer vise nema nacina

Ovo je jutro poslednje
da pored tebe osvanem
to dobro znam

Ref. 2x
Nemoj da brines mali
samo cu svoje stvari
da iznesem iz tvog stana

Do vrata ne prati me
na miru ostavi me
ponos je moje drugo ime

Precuti reci tuzne
tvoja mi se gluma ne gleda
losa iskustva sluze
da znamo sta nam ne treba

A ti si bio najgore
sto srce deli na dvoje
bez kajanja
 

Back
Top