PONOS

igracke za decu. i odrasle. :lol: neka vrsta cigre , ako se dobro secam. mislim i da sam se ja jednom igrala sa tim blejdovima.


koliko god se moze reci da sam ponosna, toliko, pa i vise sam samokriticna i nezadovoljna onim sto sam postgla. zivot dozivljavam kao neprestalnu borbu za ostvarenje svojih ciljeva, vrednosti koje sam usvojila i ideala kojima tezim. u tom smislu cu verovatno do kraja zivota biti vise samokriticna i relativizovati ono sto sam postala i ono sto sam postigla, nego sto cu biti ponosna na sebe. svakako da i pored toga postoje stvari kojima se manje ili vise ponosim.
 
E, ponos: bas o tome cesto razmisljam. Mislim da je to odlican odbrambeni mehanizam. Kod mene je nesto zatajio u poslednje vreme, jedino se ponosim - Beogradom. I to do yaya. I bas sam ponosna sto sam iz Beograda, jer je strasno lep. Sve ostalo mi je vise - manje svejedno.
 
HeBePoBaTaH_:
Ponosim se sobom (hebo vas ante), zato što sam veoma mudar za svoj uzrast, i zato što imam divne osobine.
Ponosan sam na svoje pretke i prijatelje, a najviše sam srečan i ponosim se sa Ane, zato što je stvarno genije!
ovo je stvarno super,iskreno
ja mislim da ponos nije losa pojava dok je opravdan
glupo je sto se moj komsija ponosi kako je zeznuo drzavu i maznuo nesto
ali ponositi se uspehom,detetom ili tako nesto paaaa why not?
nas su ucili da kad pohvalimo nekog a on kaze "pa to je samo moj posao" da mu kazemo "ja sam mislila da je to nesto fantasticno ali ako kazes da je to SAMO tvoj posao onda ok"
 
Ponosna sam na odnos koji imam sa svojim sinom :D

Za mene je danas bio veliki kompliment kada mi je priznao neku sitnu deciju brljotinu koju niko iz drustva nije smeo da prizna svojima. Otisli su bez dozvole da kupe fudbalsku loptu dalje nego sto ih pustamo. Da mi nije rekao, ja to, naravno, ne bih saznala. Nije ne znam kakav prekrsaj, ali nisu se prethodno javili, niti je poneo mobilni.

Doslo mi je da ga izljubim, ali nisam - ipak ne bi bilo pedagoski... ;)

Osecam da smo jos korak blizi. Na meni je da prihvatim da nije vise tako mali. :rolleyes:

Ponosna sam na cinjenicu da ima hrabrosti da prizna gresku, kao i na to da me dovoljno poznaje i oseca da smo doboljno bliski i da cu ga razumeti...

Sunce mamino.... :D
 
Betty:
Kratko / jasno: jesam, na sve gore navedeno :) Zašto da ne? Ponosna sam na sebe, jer je sve to, mahom, moja sopstvena zasluga. Šta ima loše u tome? Zašto da drugi procene, mislim, to je druga priča - kako vas drugi doživljavaju / vide. Naravno, daleko od toga da je sve sasvim savršeno..;)

Ma i ja sam ponosna na sebe, mada deluje malo neskromno, ali eto... 8)
 
Nije valjda da te to brine? Koliko mi je poznato (ako cemo iskreno) svi smo samodopadljivi ukljucujuci i one koji to drugima spocitavaju.

Mislim da je sasvim zdravo biti zadovoljan sobom, a svestan nedostataka i spreman na korekcije.

(nisam se kasnije ukljucivala na onu temu jer srecom nemam iskustva i nisam kompetentna da o tome diskutujem, ali mi je savrseno jasno na sta si mislila i potpuno razumem tvoj stav)

Pozdrav!
 

Back
Top