Помоћ при шминкању

Hm...pa iskreno ne sminkam se skoro uopste...slagala bih ako bih pricala o nekoj rutini...mislim da cu je steci kada pocnem da radim...znam samo da mi se jaaaaako dopada ona italijanska fora sa make up - om kada se ne vidi, secam se Ane Okse na San Remu 1989...pesmica bese Donna con te, elem ona je izgledala tada bas kako se meni dopada, blistav, cist, nezan ten, blago sencene oci i prelepe usne same po sebi...meni nista nije privlacnije od negovane zene ili negovanog muskarca svejedno, nonsalantno odevene i diskretno nasminkane, sminka koja se primeti tek kada se opasno zagleda...Jedino sto svakodnevno nanosim je labelo od jagode, uvek imam nekoliko komada za svaku tasnu po jedan ( kada sam zaboravna ), obozavam ga....volim onako blago napucene usne, ne sjajne previse i ne nakarminisane vec samo puckaste i mekane...jedini deo koji potenciram...uvece dodam olovku za usne u boji koze pa labelo odozgo i maskaru i to je sve...moj jedini trik je dakle olovka + labelo ili sjaj, usne sa tim deluju wow istaknuto
 
Obozavam kako je nasminkana ova cura...



Ovo je tutorijal.
Vjerujem da vecina nasih forumasica nema toliku kolekciju olovaka i cetkica da postigne ovakav efekat.

btw
ovaj "nadimljeni" nacin sminkanja je vrlo aktuelan. Pa probajte.

hahahahaha nasmeja me...zasto...zato sto ja kada moram da se nasminkam uradim isto, nadjem curu na youtube-u, samo ja ukucam nemam pojma, tople oci, punije usne, bled ten, brineta i onda mi izadje sve zivo, za dan, za vece, zemljane boje, skoro sam za jedno vencanje imala rijana izgled jel - kombinacija ljubicaste senke i, za ne poverovati, crvenkaste usne...neka Britanka je davala master class, ekstra stvar, super si se dosetio...
 
hahahahaha nasmeja me...zasto...zato sto ja kada moram da se nasminkam uradim isto, nadjem curu na youtube-u, samo ja ukucam nemam pojma, tople oci, punije usne, bled ten, brineta i onda mi izadje sve zivo, za dan, za vece, zemljane boje, skoro sam za jedno vencanje imala rijana izgled jel - kombinacija ljubicaste senke i, za ne poverovati, crvenkaste usne...neka Britanka je davala master class, ekstra stvar, super si se dosetio...

Da gledao sam tu britanku!!! Ima niz tutorijala.
Odlicno objasnjava. Cini mi se da je cak i neko hrkao u pozadini, bez zezanja. Valjda joj neko od ukucana spavao :lol:

Nego podsjetila si me na Anu Oksu sa San Rema. Joj.... kako sam pao na njenu sminku tada. Nije bila napadna ni pretjerana. Bas onako sa mjerom.
 
majchezmajche:
aa, sad vidjeh editovan dio :zplez:
obracala sam se tebi, ali govorila generalno, jer mi je tvoj post samo pokrenuo nekoliko asocijacija, nije se i radilo samo o njemu
da jeste, citirala bih te, izvukla sto me zanima iz konteksta, napala na nekoliko frontova i sahranila :zelenko:
z:pz:pz:p
zapravo mi se mota duze vrijeme po glavi, koliko sve mladjih i mladjih curica pocinje sa podlogama i drugim kamuflaznim mazalicama iako realno nema nikakve potrebe za njima, samo zato sto su u svakom casopisu navedene kao must prilikom sminkanja
"lagana svakodnevna sminka" a u opisu slike mini arsenal z:cry:
dok na drugoj strani imam tetku/mamu/babu/nekoliko zena starije generacije iz susjedstva koje nemaju ni manji dio raznih trzavica sa kozhom kakve imaju cure u najboljim godinama koje srecem po faksu

iliti, rijetko se kad drzim teme, a jos rijedje upucujem citav post bilo kome konkretno... navices se vec, valjda :sneskoz:
 
Da gledao sam tu britanku!!! Ima niz tutorijala.
Odlicno objasnjava. Cini mi se da je cak i neko hrkao u pozadini, bez zezanja. Valjda joj neko od ukucana spavao :lol:

Nego podsjetila si me na Anu Oksu sa San Rema. Joj.... kako sam pao na njenu sminku tada. Nije bila napadna ni pretjerana. Bas onako sa mjerom.

Aha...i ona sama stalno nekog proverava...valjda psa...ali kako objasnjava devojka, zamisli kada ja umem da ponovim a nisam umela do skoro sama sebi ni obrve da sredim, za sve pravo pa levo pa kod kozmeticara...Sve je bilo savrseno kod Ane, sminka, kosa (ako se secas teska tamna kosa vezana u stilizovani repic), odelo, mokasine (takvo vreme bese) a tek pesma...kada sam je videla godinama godinama kasnije bila se bas puno promenila...
 
Aha...i ona sama stalno nekog proverava...valjda psa...ali kako objasnjava devojka, zamisli kada ja umem da ponovim a nisam umela do skoro sama sebi ni obrve da sredim, za sve pravo pa levo pa kod kozmeticara...Sve je bilo savrseno kod Ane, sminka, kosa (ako se secas teska tamna kosa vezana u stilizovani repic), odelo, mokasine (takvo vreme bese) a tek pesma...kada sam je videla godinama godinama kasnije bila se bas puno promenila...

Tako je. Tako je. :zskace: Provjerava psa. A to sam gledao pa ja mislim ima vise od godinu dana.
Ja sam to gledao i proucavao, proucavao... A proucavao sam da bih mogao da objasnim mojoj voljenoj kako da se nasminka. Pa je i ona gledala. :lol:
Obozavam vidjeti dobro nasminkanu djevojku ili zenu.
Sto se Okse tice, svega se sjecam ali stvarno. Do tada sam se na neki nacin lozio na Albu Parietti (valjda se sjecas Albe) koja je tokom devedesetih imala fenomenalan izgled i stajling. Radi Albe sam svake nedjelje sjedao ispred televizora i gledao emisiju na RAI UNO pod nazivom "Domenica In". Cesto bi mi se postavilo pitanje zasto ne promjenim kanal a ja bih odgovarao da je "vrlo interesantno: ;)
 
Hm...pa iskreno ne sminkam se skoro uopste...slagala bih ako bih pricala o nekoj rutini...mislim da cu je steci kada pocnem da radim...znam samo da mi se jaaaaako dopada ona italijanska fora sa make up - om kada se ne vidi, secam se Ane Okse na San Remu 1989...pesmica bese Donna con te, elem ona je izgledala tada bas kako se meni dopada, blistav, cist, nezan ten, blago sencene oci i prelepe usne same po sebi...meni nista nije privlacnije od negovane zene ili negovanog muskarca svejedno, nonsalantno odevene i diskretno nasminkane, sminka koja se primeti tek kada se opasno zagleda...Jedino sto svakodnevno nanosim je labelo od jagode, uvek imam nekoliko komada za svaku tasnu po jedan ( kada sam zaboravna ), obozavam ga....volim onako blago napucene usne, ne sjajne previse i ne nakarminisane vec samo puckaste i mekane...jedini deo koji potenciram...uvece dodam olovku za usne u boji koze pa labelo odozgo i maskaru i to je sve...moj jedini trik je dakle olovka + labelo ili sjaj, usne sa tim deluju wow istaknuto

...Napisala sam u komentaru uz reputaciju da se do sada vise puta dogodilo da nam se stilski afiniteti podudaraju gotovo do tancina, kao i ovog puta...z:)...Secam se fantasticnog zelenog odela, frizure i sminke koja upravo odgovara dnevnom izgledu za koji se najcesce odlucujem, doduse, sa neznatno izmenjenom paletom nijansi koja odgovara mom koloritu (Ana je tada bila brineta smedjih ociju) i u nesto blazoj formi...z:poz:

...Odlicna je egzoticna verzija smokey eyes make up-a koju je postavio @cizmice i koja bi odlicno pristajala crnkama i brinetama tamnijeg tena...Meni najdraza verzija, lagana i savrseno odabrane nijanse rumenila i usana, prilagodjena nesto svetlijem koloritu i cak dnevnoj nameni je ova...:

 
:zcepanje::zcepanje::zcepanje:aaaaaaaaaaaaaa:zcepanje:
imala sam u srednjoj u odeljenju devojku kojoj se redovno videla crta od pudera, onako do linije vilice neshto narandzasto(jer je htela tamniji ten) a na dole njen ten, a ochi crnaaaaaaaaa olovka sve zamazano pa josh kad se nakupi u uglu oka..bljak...
najtuznije je shto se i sad isto shminkaz:(

:)...Vremenom se otkriva vlastiti stil, stice iskustvo i vestina u nanosenju make up-a, tako da se veoma mladim devojkama, koje tek traze svoj estetski izraz, mogu tolerisati pocetnicke 'greske', uslovno receno...Gafovi se dogadjaju i prelepim zenama koje imaju dugogodisnje iskustvo, izgradjen stil, pristup vrhunskim proizvodima i strucnu pomoc renomiranih vizazista:

czj.jpg
 
Poslednja izmena:
:)...Vremenom se otkriva vlastiti stil, stice iskustvo i vestina u nanosenju make up-a, tako da se veoma mladim devojkama, koje tek traze svoj estetski izraz, mogu tolerisati pocetnicke 'greske', uslovno receno...Gafovi se dogadjaju i prelepim zenama koje imaju dugogodisnje iskustvo, izgradjen stil, pristup vrhunskim proizvodima i strucnu pomoc renomiranih vizazista:

czj.jpg

uf ovde je bronzer radio onako bash, bashz:(
ne bih da lupim, ali je l' ovo ketrin zita dzouns?
 
...naravno...kada sam bila balavica u gimnaziji najvise sam volela izguzvanu kosu i crveni karmin, svaka zurka a ja isto teram, crveni karmin i lokne...sada ne bih ni za zivu glavu uvijala kosu niti bih stavljala tako agresivan karmin jos manje kombinovala sve to uz crnu garderobu koju takodje skoro pa da ne nosim nikada a tek total look...klincurija je ipak samo klincurija i treba tako da bude, zato valjda i jesu slatki kada naprave takve gluposti...
 
ok, jel bi mogo neko da mi kaže kako da dobijem boju usana kao azijatkinja sa prve babine slike?
ne mora da bude toliko masno/sjajno
samo eto... boja
prirodno su mi dosta tamnije usne, muka živa

njene usne su vjerovatno izuzetno svijetle
stavis svijetli tecni puder i preko toga jedan od svijetlo roze sjajeva
loreal je imao one sljokicaste sa srcastom cetkicom
mozda i maybelline ima, oni su nesto mnogo reklamirali taj vodenkast izgled usana

jedna moja drugarica ima tamne usne, i kada stavi sjaj, one izgledaju kao da je stavila crveni karmin, pa stavlja puder, preko cega malo razmaze i mekanu olovku bijele boje i nakon toga sjaj

samo sto usne moraju biti njegovane, jer kada se stavi puder, istaknu se pukotine, ako ih ima
 
ne šminkam se svaki dan.
iskreno, mrzi me :D
mislim, kad ustanem u 7 ujutru nikako nemam volje za šminkanje (:
ako se desi da se našminkam preko dana-to bude samo maskara.

inače, uglavnom samo oči šminkam.. alajner i puuuno maskare. nekad i neka senkica.
puder nikad ne stavljam.
korektor na bubuljicu (kada se pojavi) i to je to.
ježim se od onog zamazanog lica :l

mrzim da skidam šminku kad se vratim onako umorna :D
:sneskoz:
 
ok, jel bi mogo neko da mi kaže kako da dobijem boju usana kao azijatkinja sa prve babine slike?
ne mora da bude toliko masno/sjajno
samo eto... boja
prirodno su mi dosta tamnije usne, muka živa

Bourjois sjajevi za usta Effet 3D Max 61 ili 66 mislim da bi doveli do sličnog efekta kao na slici.

Volim da se šminkam, za dnevnu varijantu obično stavljam leti toniranu kremu, zimi kompaktni puder, malo rumenila, maskaru, sjaj ili karmin (roze boja ili boja kože), eventualno neku senku blage nijanse. Za veče volim da stavim tečni puder, rumenilo, smoky eyes look (za sada eksperimentišem sa bež/braon nijansama, ne usuđujem se da probam baš jake boje senki), a usne u drugom planu, ili kao za dnevnu varijantu, samo neka jača boja senke i više slojeva maskare, malo jača boja sjaja za usne...
A ima dana i kada mi uopšte nije do šminkanja, tad stavim samo hidrantnu kremu i labelo.
 

Back
Top