Помоћ при шминкању

nda
sve su plavooke sem azijatkinje
=/

...Poneka je i zelenooka...;)...Moj izbor - licni i kao preporuka - je diskretan make up, posebno dnevni, koji odabrane fotografije, cini mi se, prilicno dobro ilustruju, bez obzira na kolorit modela...Neutralna paleta, kao osnova nude/natural (water&soap) ili svezeg (fresh face) make up-a, odlicna je osnova za postizanje prirodnog, negovanog izgleda, bez utiska 'teske' sminke...Bez obzira na boju ociju i licni kolorit u celini, tesko je pogresiti sa nezno roza, ljubicastim ('hladna' paleta) ili breskva ruzicastim (peachy) i tkzv. zemljanim (earth tones) nijansama ('topla' paleta)...Vecernja sminka - smokey eyes (naglasene oci i gotovo neprimetne usne - barely there lips), ili svez make up, sa naglasenim usnama i jagodicama (berry nijanse su uvek odlican izbor) i diskretnim, nenaglasenim ocima...

...P.S....Toplooke:

index.jpg
cindy-crawford-050708-022066.jpg
SGG-064179.jpg
http://4.***************/_BkO1fat72jA/R41vbiWuUOI/AAAAAAAAA94/nn5QSb_r4ak/s1600-h/Juliette+Binoche.jpghttp://4.***************/_BkO1fat72jA/R41vbiWuUOI/AAAAAAAAA94/nn5QSb_r4ak/s1600-h/Juliette+Binoche.jpg
Keira-Knightley101.jpg
 
Poslednja izmena:
Da, da foto-šop čuda radi i Gargamela bi ulepšali njime bio bi lep ko Aladin:zskace:

...Istina, ali subjektivan dozivljaj lepote modela na fotografijama, 'prirodne' ili 'fabrikovane' nije, ukoliko ne gresim, bitan za ovu temu, vec sminka(nje) - tehnika, nijanse, stil primeren vecernjem i dnevnom izgledu - i u toj funkciji su postavljene fotografije, kao primer licnih preferencija i eventualna inspiracija... :)
 
Dobra tema Soff :)

Za dnevnu varijantu: zimi koristim puder i malo korektora, eventualno malo rumenila - ali tako da izgleda prirodno. Leti bez pudera. Ponekad stavim malo kreona i senke, uglavnom koristim crnu, smeđu, zelenu i ljubičastu boju... Ali ne šminkam se svaki dan, samo kad mi dođe.

Uveče sve to isto samo pojačam sa malo bronzera, naglasim oči, deblju liniju kreona, onu maskaru što daje efekat veštačkih trepavica i stavim malo sjaja u uglove očiju, i iznad obraza...
Usne retko šminkam, samo stavim malo labela preko dana, i nekog sjaja uveče

Ove senke koristim već neko vreme, i odlične su mi:

Cos43_5.jpg
 
ok, jel bi mogo neko da mi kaže kako da dobijem boju usana kao azijatkinja sa prve babine slike?
ne mora da bude toliko masno/sjajno
samo eto... boja
prirodno su mi dosta tamnije usne, muka živa

...Posto je prirodna nijansa usana tamnija, transparentne formule, odnosno proizvodi sa niskim procentom pigmenta ne bi dali zeljenu nijansu...Dakle, ruzevi koji imaju vecu moc pokrivanja od sjajeva, bili bi dobro resenje, kao i sjajevi jace pigmentacije, sa tkzv. lak efektom (tecni ruzevi)...Da bi se postigao translucentni efekat mekoce, punoce i sjaja, preko ruza (najbolje je utrljati ga prstom na usne blagim kruznim pokretima) naneti u manjoj kolicini na celu povrsinu, ili samo na sredinu donje i gornje usne, sjaj u zeljenoj nijansi, ili za nijansu-dve svetliji ...Ukoliko ruz ne obezbedjuje dovoljnu pokrivenost, cela povrsina usana se moze nijansirati olovkom za usne u zeljenoj ili svetlijoj nijansi i preko nje naneti sjaj...Ne koristiti olovku za oivicavanje usana, ili je prstom utrljati kako bi se izbegla ostra, neprirodna kontura...Moze se koristiti, samo za konturu, olovka svetle, 'nude' nijanse (boja koze ili svetlija) - takodje izbegavati ostre, vidljive linije...Srecno!...:)

...P.S...Vizazisti kao idelanu nijansu ruza i rumenila preporucuju onu koja najvise odgovara, ili najmanje odstupa od prirodne boje usana (vidljive povrsine ili sluzokoze) i jagodica/obraza kada porumene (stipkanjem, trljanjem ili od hladnoce, na primer)...
 
Poslednja izmena:
Овдје износите ваше проблемчиће везано за шминкање, а остатак екипе ће да проба да помогне...

Ево... мени никада није пошло за руком да правилно нанесем руменило, увијек испаднем к'о кловн, па га скинем... :( :besna: Купила сам ону велику четку, али џаба... :( Тако да га због тога и не наносим...
Ако неко зна неки трик, нека напише... :manikir:

Само мало стави, не размазуј по целом образу него направи један потез од увета ка носу...и обавезно погледај на дневној светлости како изгледа, мање се види на вештачком светлу колико заиста имаш шминке.z:)
 
Imate li neku provjerenu formulu za šminkanje?
Koliko make-up dnevno koristite, i do koje granice idete u ekstravagantnom šminkanju, za posebne prilike?
Koji make-up koristite?

Postavite i sličice nekih dobrih kombinacija u šminkanju, nešto što vam se posebno sviđa... :)



Ja npr. svakodnevno koristim maskaru,kreon i neki sjaj za usne.
Bez šminke sam kao gola.
Naravno,volim nekad i odmoriti kožu,pa se po nekoliko dana uopšte ne šminkam.

Kreon koristim jer mi on nekako... definiše oči, često kažem da su mi oči bezbojne bez kreona i maskare.

Htjela bih nekad probati i vještačke trepavice. :)


Dakle, pišiteeee... :zskace:

Како кад! Зависи од расположења и времена које имам z:)

Некад изађем без ичег, некад само маскару ставим, али ево данас сам имала пудер, маскару, сенку и сјај.

Волим да експериментишем, испробавам нове стилове.

Баш пре пар вечери сам имала времена и воље да испробавам разне комбинације сенки, гледала сам и неке туторијале на јутјубу и откирла сам неке нове и одличне комбинације!

Мислим да је важно ускладити шминку са бојом косе и теном, ја рецимо имам зелене очи и црвену косу и кад сам ставила плаву сенку изгледала сам скроз некако мегајефтино. А црнкама та боја сенке лепо стоји.
 
pa ja sam mislila konkretno ako bi moglo
to i to taj i taj broj
al snaćiće se parka već =)


...Tesko je dati konkretnu preporuku ovim putem, pa cak i okvirnu, jer proizvodjaci stalno menjaju paletu boja proizvoda u ponudi, a tu je i pitanje raspona cena, reakcije koze na odredjeni brand i mnogo drugih faktora koji savet 'na nevidjeno' cine 'nemogucom misijom'...Najbolje je probati, ne na nadlanici, vec na usnama - postoji higijenski problem kada su testeri u pitanju, ali, ukoliko zelis da svedes nagadjanje na najmanju mogucu meru, nema drugog resenja...Potraziti parfimeriju sa sto svezijim, malo koriscenim testerima (sto skuplji brand to su testeri manje upotrebljavani, po pravilu, kada je o domacim prodavnicama rec), obrisati aplikator vlaznim maramicama pre i usne odmah nakon upotrebe testera...Srecno, jos jednom...
 
Poslednja izmena:
Ja nosim koralno-narandzasto-crveni karmin. Preko dana samo to i malo maskare i breskvastog rumenila. Uvece dodam i neku braonkastu senku.
Ali karmin je obavezan.

I to loreal coral sunrise-ima kao neke sljokice u sebi i uopste ne izgleda kao farba, ostali crveni karmini cesto izgledaju. Mada, ja i prirodno imam crvenkastije usne, tako da neko ko sa strane gleda verovatno misli da je to labelo od jagode a ne crveni karmin.
 
ja se shminkam bash sa uzivanjemz:)
obozavam da se mackam i dugarice lude od mene kad se sredjujemo za grad jer onda bash volim polako da se shminkam uz pictjencez:lol: jedan gucz:mrgreen: pa malo zamazem pa tako do besvestiz:)
mada u stanju sam bash brzo da se nashminkam samo kad hocu/moram
juche sam na primer bash izmerila vreme i mislim da je proshlo 12min od momenta kad sam pochela da utrljavam kremu do momenta kad sam stavila sjaj, a ishlo je sve po redu:
-krema
-puder techni lagani
-korektor na podochnjake
-rumenilo
-senka
-olovka
-maskara
-sjaj:zgrudvanje:

volela bih da ne moram da koristim puder, ali lice mi nije bash ujednacheno shto se tiche boje i nije najchistije(kako kad) tako da uglavnom puder i korektor obavezno, ako bash nisam raspolozena za mackanje (retko) onda samo malo nekog sjaja na obraze(kao rumenilo, ali nije), crna olovka uz uz rub trepavica(gornji kapak) da bi izgledale gushce i maskara,labelo umesto sjaja za usne i to je to

a za veche:zskace:
mrzi me da pishem, uglavnom je to smokey eyes u sivo/crnoj ili ljubichastoj bojiz:)
mada bih o tome mogla elaborat da napishem...
neki drugi put:zpozdrav:
 
EEEEE :D
ovo sam saznala od jedne sminkerke u Italiji da ujutro prije sminkanja lice operem hladnom vodom i bebi sapunom a posle hidrantnu kremu
Dnevna sminka
Kad nanesem hidrantnu kremu cekam da se osusi, posle nje stavljam tecni puder, posle njega puder u kamenu, koristim liquide ajlajner pa isrtam oci, sjenka u odgovarajucoj boji za odjevnu kobinaciju..i bezbojni sjaj za usne ..i obavezno maskara.
:D
 
ako izbacis make up na neko vrijeme, predjes na zdraviju hranu i potrudis se za dovoljno sna, svjezeg vazduha i vode, ten ce ti dobiti zdraviju boju i lakse ce se cistiti
a ubuduce ti nece trebati toliko slojeva dok ne zadjes u kasnije godine kada ten dobija mrlje i sl.

ako se obracash meni, zao mi je shto te moram razocharati...
nisam rekla da imam nezdravu boju, nego neujednachenu a to se odnosi na predeo oko nosa jer imam izrazenije kapilare, a bash svetao ten.
spavam sasvim dovoljno, ne pushim, pijem vode dosta, vezbam i ne hranim se nezdravo.
ne shminkam se svaki dan, nego po potrebi,a to shto volim da se shminkam ne znachi da opterecujem kozu svaki dan.
shto se tiche toga da li ce se i kad ce se lakshe chistiti, to samo ja mogu da procenim jer zivim sa svojom kozom 25 god pa znam kako se ponasha (a problematicha je jer sam je takvu nasledila do mame i nema veze sa shminkanjem)

a za savete postoji posebna tema "bakini saveti za lepotu"(znam da su ovo neki generalni saveti shto si napisala i hvala ti na njima, ali bzv mi shto si odmah zakljuchila kako stavljam tonu shminke svaki dan i zivim nezdravo, garant me zamishljash sa nekom zutom kozom:) )
 
Poslednja izmena:

Back
Top