Podrska za dijetu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo ja plivam u kontinuitetu i to zbog glupog kolena, jer mi bas prija. inace plivanje ne volim i uvek sam ga izbegavala. sad 3- 4 puta nedeljno na adu. misici itekako jacaju, jer nakon plivanja lepo osetim kako mi je desna noga jaka, isto kao kada sam isla u teretanu zadnjih meseci i prekinula zbog vrucina. inace prvi put posle skoro 6 meseci sam pocela da idem uz stepenice normalno tj. da se oslanjam i u desnom savijenom kolenu bas kada sam otisla na more i plivala. tamo sam samo osetila da mogu. a plus posle plivanja me nista nije bolelo. e da i zatezes se itekao.

jedino sto do jeseni moram da nabavim sobni bajs (sobni smor, al' sta da radim), kada prodje sezona plivanja, jer ja cu ceo zivot morati da vodim racuna da mi desni kvadriceps bude istreniran.
ja rekoh u prvom postu da se nevidjeno zateze ali ne mrsavi od plivanja..sobni bajs je bacanje para..aj sto nema ucinka nego sto se nalozis par dana i posle nista
 
nikada se ne skidaju kg ako unos nije manji od iznosa, bez obzira sta treniras.
gresis..danas sam vozio skijasko trcanje 7 min cini mi se i potrosio 70 kalorija..za 1 obrok pojedem i do 1000..a to nije vezba za pocetnike i treba dobra kondicija..kad pocinjes za minut ti srcka ode na 200..a garantujem da ce svako smrsati ako unese 3-4l vode na ovu vrucinu bez treninga..cak nekad i od stresa ljudi smrsaju..znaci nema veze sa potrosnjom treningom uvek
 
j bt, ja jesam skinula kilograme ali ne i godine :lol:

i nije uopste nabudzeni brus, to mi priroda dala! :p
pa ne vidim prirodu od tolkog sundjera skidaj to:mrgreen:
e pa ne znam za mrsavljenje, ali da oblikuje i jaca misice - radi super. sad iz vode ne bih izlazila. :lol: i ne boli nista. :D
da bre razbija narocito na moru kad talasi nadodju..uh kad se setim sve prshte misici par dana majice pucaju:lol:
 
gresis..danas sam vozio skijasko trcanje 7 min cini mi se i potrosio 70 kalorija..za 1 obrok pojedem i do 1000..a to nije vezba za pocetnike i treba dobra kondicija..kad pocinjes za minut ti srcka ode na 200..a garantujem da ce svako smrsati ako unese 3-4l vode na ovu vrucinu bez treninga..cak nekad i od stresa ljudi smrsaju..znaci nema veze sa potrosnjom treningom uvek

ja sam skijasko trcanje radila kao zagrevanje pred trcanje, posto u toj teretani u koju sam isla je ogranicenje za traku bilo 30 minuta i onda odmah na traku i trcala svih 30 minuta. to pricam za vreme pre povrede i za vreme kada sma prethodno na kosutnjaku umela i po sat vremena da trcim. da ti kazem nesto, bez da se ljutis - najbolja kondicija se stice trcanjem, bolje nego ako samo vozis bajs. plivanje daje kondiciju, ali nisma sigurna koliko, jer nemam sa cime sad da uporedim, vidim da mi je kondicija sve bolja. opet, ne racunaj mene, jer 4 meseca u teretani sve do juna nisam trcala i prakticno sam samo radila na vracanju kvadricepsa u normalu, samo hodanje i voznja staticnog bajsa i vezbe.
ne mogu sad da poredim nista. poredicu kada se vratim u teretanu i pocnem da trcim na traci, jer mi je frka da pocnem u prirodi. tj. videcu koliko je plivanje uticalo na kondiciju prema brzinama i kilometrazi koju budem mogla da predjam.

i uvek racunaj bazalni metabolizam, koji kod muskaraca je sigurno preko 2000 kalorija, a zavisi od tezine, godina i treniranosti. na taj bazalni dodaj svu potrosnju kalorija u toku dana, a kalorije se trose i ako samo sedis ceo dan.
 
nema potrebe da uporedjujes jer zato i postoji triatlon..kondicija trcanja bajsa i plivanja nema veze jedna s drugom..vozim bajs 80km a tesko da bih sad 2 mogao pretrcati jer prosto mi za kicmu ne prija i nemam za to kondicije..cak ni plivanje posle pada s bajsa..kazu ledjno je dobro ali nemam gde..10ak ljudi u bazenu i vec je guzva da ne mogu tek tako ledjno opusteno
 
nema potrebe da uporedjujes jer zato i postoji triatlon..kondicija trcanja bajsa i plivanja nema veze jedna s drugom..vozim bajs 80km a tesko da bih sad 2 mogao pretrcati jer prosto mi za kicmu ne prija i nemam za to kondicije..cak ni plivanje posle pada s bajsa..kazu ledjno je dobro ali nemam gde..10ak ljudi u bazenu i vec je guzva da ne mogu tek tako ledjno opusteno

onda nemoj ako je zbog kicme. ma ne mozes ni na adi bas ledjno, tj. mozes, ali da odes bas iza bova, jer i u blizini bova ima dosta ljudi.
 
mozda bih i ja vozila bajs od ade do dorcola, nego mi i to frka sada da se negde ne smandrljam. :lol: a pri tom mi je bajs 18 inca. meni rekli da kada ga kupujem kupim tako da kada spustim noge mogu da stojim na prstima. i ja kupila i podigla sediste zbog amortizacije i taman mi visina, ali mi je taj bajs nekako tezak za voznju. :roll:

maunti bajk.
 
ma kakvo stajanje na prstima bajs je da se vozi ne da se stoji ili sedi :lol:vidi svi ti do 200-300e su teski ko zemlja i losi..za upravljanje pravo mucenje..ali opet je fora u menjaju brzina i olaksavanju kolena..kad to naucis bice uzivancija..steta sto se nisi javila nesto polovno bolje da uzmes preko cikloberze
 
ma kakvo stajanje na prstima bajs je da se vozi ne da se stoji ili sedi :lol:vidi svi ti do 200-300e su teski ko zemlja i losi..za upravljanje pravo mucenje..ali opet je fora u menjaju brzina i olaksavanju kolena..kad to naucis bice uzivancija..steta sto se nisi javila nesto polovno bolje da uzmes preko cikloberze

uzela sma ja taj bajs pre par godina, al' se nisma pretrgla od voznje. :lol: na ulicu ne smem. stalno imam osecaj da ce me neki auto oduvati, realno vozim onako, ne vozim nesto extra. vise volim rolere, al' ove godine to ne smem. :evil:

ma sad mi dodje da ga vozim tj. prvo sredim pa vozim, pa klaj klaj do dorcola. polako, pa kad stignem i posle nazad. :lol:
 
Koscela, možda ti ne primećuješ, ali sigurno ima rezultata. Moguće da vaga ne pokazuje, ali sigurno ti se telo učvrstilo i ima bolji oblik. Slikaj se sada u kupaćem ili donjem vešu, pa se slikaj posle nekog vremena takvog tretmana - bicikl, plivanje, hodanje.
Salo se topi, ali se stvaraju mišići, zato nema gubitka kilograma, ali ti se sigurno bolje osećaš, bolja ti je kondicija, sporije se umaraš.. zar ne?

Ovo za slikanje je iz mog iskustva. Slike sa mora dok nisam vežbala i slike sledeće godine, posle 6 meseci rekreacije 3 x nedeljno. To su bile razne vežbe, ne znam stručne termine i ne znam koje su zašta, ali znaš kakva vidljiva razlika!. Jeste bilo 6 meseci, ali u medjuvremenu se nisam slikala.... pa ne znam kad su tačno rezultati počeli da bivaju vidljivi.

Ovo sa slikanjem je super ideja...svakako cu to napraviti... primjecujem ja da sam se zategla i da puno bolje se osjecam... nego bih u staru garderobu ...a to jos ne mogu... moram pregledati sta ste pisali o debljanju u klimaksu... cak mislim da mi se zadrzava tecnost u organizmu... iako imam nizak pritisak..
 
Ovo sa slikanjem je super ideja...svakako cu to napraviti... primjecujem ja da sam se zategla i da puno bolje se osjecam... nego bih u staru garderobu ...a to jos ne mogu... moram pregledati sta ste pisali o debljanju u klimaksu... cak mislim da mi se zadrzava tecnost u organizmu... iako imam nizak pritisak..

...vec sam ti pisala da proveris stitnu zlezdu, ako si se naglo ugojila, plus svi ostali simptomi koje imas mene podsecaju na moje u tom periodu i dugo posle dok nisam dobila lek,
sad je vec bolja situacija.....puno bolja....
 
...vec sam ti pisala da proveris stitnu zlezdu, ako si se naglo ugojila, plus svi ostali simptomi koje imas mene podsecaju na moje u tom periodu i dugo posle dok nisam dobila lek,
sad je vec bolja situacija.....puno bolja....[/QUO
TProvjeravala sam proslo ljeto, bilo je ok. Nego ja sam preko zime nabacala 7 kg. i to zato sto sam se malo kretala i vise jela, ali bi to obicno pocetkom ljeta skinula, nego kako idu godine, teze ide...bas sam mjesec dana pazila sa ishranom, a svaki dan bar jedna zesca aktivnost i slabo nesto ide... jos nista vaga ne pokazuje...
 
...vec sam ti pisala da proveris stitnu zlezdu, ako si se naglo ugojila, plus svi ostali simptomi koje imas mene podsecaju na moje u tom periodu i dugo posle dok nisam dobila lek,
sad je vec bolja situacija.....puno bolja....[/QUO
TProvjeravala sam proslo ljeto, bilo je ok. Nego ja sam preko zime nabacala 7 kg. i to zato sto sam se malo kretala i vise jela, ali bi to obicno pocetkom ljeta skinula, nego kako idu godine, teze ide...bas sam mjesec dana pazila sa ishranom, a svaki dan bar jedna zesca aktivnost i slabo nesto ide... jos nista vaga ne pokazuje...

...pokazace vaga, samo ne odustaj....

...znam ja odlicno i sta su godine i sta je klimax,samo izbaci ono sto i sama znas da goji, plus veceru zaboravi u neke kasne sate....
 
nemam takve osobe u okruzenju?ali idem u sportski centar 15 god..srecem ljude i s viskom kg..i koje idu na plivanje..citam ljude bar ovde..i nikog ne znam ko je skidao plivanjem

Da se i ja jednom složim sa Džordžijem.
Plivanjem se kilogrami ne skidaju. Fizička aktivnost za mršavljenje: bicikla, trčanje (u prirodi ili na traci, meni lično je traka bolja jer se krećeš kontinuirano), brzo hodanje, ona spravica što simulira nordijsko skijanje. Kada se nakon par meseci istopi salo na red dolazi plivanje, joga i slično, da bi se kilogrami držali pod kontrolom.
 
Reših na 10 dana da totalno izbacim sve vrste hleba iz upotrebe,da vidim kako mo ide. :lol: Čini mi se da je Afro dobro prošla sa tom restrikcijom. :think: Ima li neko predlog za doručak i večeru ,a da bude raznovrsno,ne mogu svaki dan isto da jedem. ;)
 
...jeste ja sam izbacila hleb ali sam i radila kao konj, pa se svo salo tad istopilo....
...dorucak jedi vocke ima ih cele godine, i jedi ono kome je sezona....
...meni je vecera uglavnom solja jogurta, mozes i pola litre slobodno da popijes....

...jedva cekam da se sredim i da se upisem negde na nesto gde cu se bar tri
puta dooobrooo umoriti i oznojiti, ali onako da mi majica bude potpuno mokra...

...jos kad bih tako nesto nasla po nekoj pristupacnoj ceni....eh puste zelje...
 
Da se i ja jednom složim sa Džordžijem.
Plivanjem se kilogrami ne skidaju. Fizička aktivnost za mršavljenje: bicikla, trčanje (u prirodi ili na traci, meni lično je traka bolja jer se krećeš kontinuirano), brzo hodanje, ona spravica što simulira nordijsko skijanje. Kada se nakon par meseci istopi salo na red dolazi plivanje, joga i slično, da bi se kilogrami držali pod kontrolom.
oprezno sa trakom, ja sam zahvaljujuci njoj izgubila jako mnogo na kondiciji koju sam stvorila trceci napolju...bilo hladno, ja bolesna te sam se prebacila u teretanu dok ne otopli...cim sam izasla posle prvi put napolje, kad nisam crkla u pokusaju da pretrcim ono sto sam ranije trcala ko od sale :neutral: trcanje napolju je, barem je to moje misljenje, zahtevnije za telo, bolje formira misice i mislim da se vise istrosis...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top