Podrska za dijetu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
To im i nije neki uspeh. Poenta trčanja nije da razgovaraš tokom istog, pošto ako istovremeno trčiš i pričaš, nisi u stanju da pravilno dišeš a disanje je jako bitno tokom bilo koje fizičke aktivnosti.:)

Meni trčanje ne prija. izaziva mi glavobolju. Ali sam u parku videla ženu sa štapovima za hodanje (podsećaju na one skijaške). Je l zna neko nešto o ovim štapovima?

To je prava pomama u nekim zemljama. Mm je radio u Nemačkoj pre godinu ipo, kaže, Nemce sa tim štapovima možeš svuda da vidiš. I po gradu, ulicama, parkovima, brdima, livadama, šetalištima. To im je hit
 
oprezno sa trakom, ja sam zahvaljujuci njoj izgubila jako mnogo na kondiciji koju sam stvorila trceci napolju...bilo hladno, ja bolesna te sam se prebacila u teretanu dok ne otopli...cim sam izasla posle prvi put napolje, kad nisam crkla u pokusaju da pretrcim ono sto sam ranije trcala ko od sale :neutral: trcanje napolju je, barem je to moje misljenje, zahtevnije za telo, bolje formira misice i mislim da se vise istrosis...

da. traka zato sto nema ometanja dovodi do povecanja brzine. medjutim, ja nisam primecivala da sam na traci gubila kondiciju, samo mi je napolju nesto losiji rezultat bio.

meni nije jasno kako se plivanjem ne gube kilogrami. sad i pile kaze da s ene gube, a po logici ako je unos manji od potrosnje kg bi trebali da se gube. pa makar ljudi samo plivali. jedino sto plivaci uvek imaju malo sala. bas bacih pogled na gimnasticare i plivace, ove sa olimpijade, i razlika je ocita, ali ni plivaci nisu debeli. imaju samo malo sala da ih greje.
 
da. traka zato sto nema ometanja dovodi do povecanja brzine. medjutim, ja nisam primecivala da sam na traci gubila kondiciju, samo mi je napolju nesto losiji rezultat bio.

meni nije jasno kako se plivanjem ne gube kilogrami. sad i pile kaze da s ene gube, a po logici ako je unos manji od potrosnje kg bi trebali da se gube. pa makar ljudi samo plivali. jedino sto plivaci uvek imaju malo sala. bas bacih pogled na gimnasticare i plivace, ove sa olimpijade, i razlika je ocita, ali ni plivaci nisu debeli. imaju samo malo sala da ih greje.
pa nisam ni ja gubila na traci, naprotiv ali kad sam prvi put izasla napolje i tela da dobijem srcku sve mi bilo jasno....i dosta vremena mi je trebalo da povratim tu kondiciju stecenu trcanjem napolju....kolko sam se smorila tada :neutral: na traci trcim vece kilometraze i duze i vise se znojim, ali ocigledno tu ima nesto sto tebi toliko olaksava sve to da jednostavno ne moze da se poredi sa trcanjem na nekom konkretnom terenu gde oscam da mi telo vise radi....cim je to teze, meni govori da je i efikasnije....ili ti no pain no gain. traka jedino ako udari zimcina pa ne znas sta bi sam sa sobom...ovako nema sanse da se opet navucem na istu...nego napolje pa guli i polako radi na snazi kondiciji itd...:neutral:
 
pa nisam ni ja gubila na traci, naprotiv ali kad sam prvi put izasla napolje i tela da dobijem srcku sve mi bilo jasno....i dosta vremena mi je trebalo da povratim tu kondiciju stecenu trcanjem napolju....kolko sam se smorila tada :neutral: na traci trcim vece kilometraze i duze i vise se znojim, ali ocigledno tu ima nesto sto tebi toliko olaksava sve to da jednostavno ne moze da se poredi sa trcanjem na nekom konkretnom terenu gde oscam da mi telo vise radi....cim je to teze, meni govori da je i efikasnije....ili ti no pain no gain. traka jedino ako udari zimcina pa ne znas sta bi sam sa sobom...ovako nema sanse da se opet navucem na istu...nego napolje pa guli i polako radi na snazi kondiciji itd...:neutral:

drugi vremenski uslovi, a i traka je napravljena za trcanje. staza je meka. kontam da je to kao kada neko navikne da trci u nekom hladnom podneblju i onda ode u afriku i tamo pokusa da trci. mora da se adaptira na uslove. inace, meni je brzina napolju padala za pola km po satu. ako na traci trcim 10 km sat, u prirodi pada na 9,5.
 
da. traka zato sto nema ometanja dovodi do povecanja brzine. medjutim, ja nisam primecivala da sam na traci gubila kondiciju, samo mi je napolju nesto losiji rezultat bio.

meni nije jasno kako se plivanjem ne gube kilogrami. sad i pile kaze da s ene gube, a po logici ako je unos manji od potrosnje kg bi trebali da se gube. pa makar ljudi samo plivali. jedino sto plivaci uvek imaju malo sala. bas bacih pogled na gimnasticare i plivace, ove sa olimpijade, i razlika je ocita, ali ni plivaci nisu debeli. imaju samo malo sala da ih greje.
hahah salo greje vazi:lol:pusti ti sta mi kazemo prosto je do znoja skidanje kga a prilikom plivanja ga tesko ima..mislim da je bolje samo lezati na plazi na +35c i topiti se:lol:
 
hahah salo greje vazi:lol:pusti ti sta mi kazemo prosto je do znoja skidanje kga a prilikom plivanja ga tesko ima..mislim da je bolje samo lezati na plazi na +35c i topiti se:lol:

salo se ne skida znojenjem, tako se gubi samo voda. salo se skida fizickom aktivnoscu i deficitom kalorija koji se ostvaruje prilagodjenom ishranom. dakle, skida se i plivanjem, ali se drugacije oblikuje telo.

i da salo greje, ne bi ga beli medvedi imali u onolikim kolicinama ili morski lavovi, foke ili bilo koja zivotinja iz polarnog pojasa.

tj. moze ishrana i da se ne prilagodi, ali u tom slucaju radi se o nezdravom gubitku kg.
 
to sto neko plivanjem ne smrsa je zato sto najverovatnije jede onoliko koliko potrosi. pa ja npr. ne mrsam, jer ne plivam zbog toga, a jedem ko tornado posle plivanja. e da i ne gojim se. ako idem sama u vodi budem i po sat ipo do sat i 45 minuta iz dva puta (tada i skviknem od gladi). ako idem sa nekim, budem u vodi 15-20 minuta, pa izadjemo. vise je suncanje, nego plivanje.

neki ljudi jednostavno lazu i sebe i druge da vode racuna o ishrani i onda ispadne da neki sport nije za skidanje kg.
 
salo se ne skida znojenjem, tako se gubi samo voda. salo se skida fizickom aktivnoscu i deficitom kalorija koji se ostvaruje prilagodjenom ishranom. dakle, skida se i plivanjem, ali se drugacije oblikuje telo.

i da salo greje, ne bi ga beli medvedi imali u onolikim kolicinama ili morski lavovi, foke ili bilo koja zivotinja iz polarnog pojasa.

tj. moze ishrana i da se ne prilagodi, ali u tom slucaju radi se o nezdravom gubitku kg.
ja sam objasnio da bez znoja nema gubitka kg ne znam sto dalje filozofiras na tu temu..izgubis vodu za 5o dnevnom nivou..ali salo na visemesecnom..jesi gledala ove biggest luzere na pinku..da nije bilo znoja sigurno da bi smrsali a..i sve je voda a..po 10 kila skinuli za mesec dana..plivanjem mozda i skines 1 kg mseceno a bajsem i trcanjem 10x vise
 
ja sam objasnio da bez znoja nema gubitka kg ne znam sto dalje filozofiras na tu temu..izgubis vodu za 5o dnevnom nivou..ali salo na visemesecnom..jesi gledala ove biggest luzere na pinku..da nije bilo znoja sigurno da bi smrsali a..i sve je voda a..po 10 kila skinuli za mesec dana..plivanjem mozda i skines 1 kg mseceno a bajsem i trcanjem 10x vise

znojem se gubi voda, a ne salo. salo se gubi iskljucivo ako postoji deficit kalorija. odnosno ako je unos kalorija manji od potrosnje. a energija koju organizam koristi u toku dijete (stanje gladi za organizam) potice od sala. osim ako nekome nije totalno sheban metabolizam (extremno debeli) da protein prepoznaje kao prvu energiju za potrosnju, sto nije nimalo dobro. ali, mislim da na ovoj temi nema nikoga ko je extrem. sve zene skidaju od par kg do 20-ak, a to nisu extremi, to su samo gojazne osobe. nisam gledala tu emisiju, ali kontam da su u njoj extremno debeli ljudi koji su totalno shebali metabolizam i moraju da smrsaju i po duplo od svoje normalne tezine. fazon da imaju 150 kg pa navise.

i ne filozofiram u vodi se trosi energija na rad koji zahteva plivanje i na zagrevanje organizma, kao sto se i zimi trosi energija na zagrevanje.

msm, bzvz ja da raspravljamo svako neka radi kako hoce, plivanje je rad i zahteva energiju kao i svaki rad. druga stvar je sto se organizam drugacije oblikuje i prilagodjava uslovima boravka u vodi. veceras ima prenos na eurosportu plivanje od pola 9. pa baci pogled na one plivace, nema ih sa onim izrazenim misicima kao sto ih imaju gimnasticari ili sprinteri. a svi imaju neke slaufcice, a nisu ni slabi, ni debeli, nista.
 
Poslednja izmena:
pa to je jos 1 dokaz da se plivanjem ne mrsavi..ja ti kazem da nisam smanjio niti drzao dijetu vec iskljucivo bajsem to jes znojenjem skidao kg..ortak ide svake god na planinarenje..i jede mnogo vise i jacu hranu..ali uvek dodje sa 10ak kg manje..znaci ne gubi vodu vec topi mast..unosi vise kalorija nego obicno jer jede slaninu i kajmak..ali se trosi vise..znaci ne gubi vodu jer uvek varira kilaza..zbunjujete ljude kad govorite da je neko izgubio vodu a ne salo..a mogu se lako izmeriti cm
 
pa kroz kozu ti izbija voda a ne mast, valjda ti je jasno kad se tusiras da ne moras da se odmascujes domestosom il koje kakvim sredstvima za kuhinju ili masine vec je dovoljno sapunom da se operes :lol:. mos da se znojis i na suncu i tad samo gubis vodu,a ako je znojenje praceno trosenjem energije u telu to je druga stvar. ja nisam pristalica plivanja kao rekreativnog sporta jer je potrebno jako puno da stvoris neku kondiciju a sport je sam po sebi zahtevan i tezak i dosta trosi telo. meni ne prija u toj funkciji al ne mos reci da se ne mrsavi. i tacno je da se telo ne znoji, ali zato sto je u sredini koja ga hladi, sto samo znaci da energiju trosi na grejanje i odrzavanje temperature sto kao takvo dovodi do topljenja. lepo je sve objasnila zlozi,..
 
...ako je bila mozda ce je opet biti:)
...e to bi mi bilo savrseno jedan prevoz, za cas i tamo i nazad...hvala na ovoj informaciji, a znas li bar od prilike
gde se to odrzavalo...verovatno u nekoj skoli?

kad sidjes kod stanice kod crkve, krenes ka crkvi i predjes ulicu na prvom semaforu. i udjes u ljesku. prodjes autoperionicu (desno je) i ides jos malo pored zida iznad su dvorista zgrada. ulaz je malo uvucen ima par stepenika, pa stazica i vrata, a ja ne znam broj. prostor je mali. nesto je renovirano, pa najbolje vidi dal su povecali salu za vezbanje, jer tu je tamo 2007 bila teretana athletic gym, pa znam da je bio mali prostor. a sad je to renovirano i nema teretane na tom mestu, al' ne znam dal su nesto menjali. imas i onaj put preko terena kad se ide iz turgenljeve. prosle godine je bilo zumba, aerobik i ostalo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top