Pitanje za sve pravoslavce

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
mr622016.jpg

Hilandar, unutrasnjost Sabornog hrama, fotogrfija iz vremena posjete kralja Petra Karadjordjevica, 25. marta 1910. godine: jasno se vidi da na podu hrama nema krsta!

hilandarkrstnapodu1cx8.jpg

Nase vrijeme: krst na podu hilandarskog Sabornog hrama.

8796posetahilandar1.jpg

Hilandar, krst na podu, pod nogama

9075hilandar20096.jpg

Hilandar, Saborna crkva, krst pod nogama

9065hilandar20097.jpg

Hilandar, Saborna crkva, krst pod nogama

hilandar1.jpg

Hilandar, svestenici SPC gaze krst nogama

Izvor:
http://www.va.mod.gov.rs/cms/view.php?id=10058

Пошто нам је животворним крстом откривено спасење, ми морамо све старање наше уложити, да се одаје достојна част ономе, средством кога смо се спасли од старога пада. Према томе, одавајући часноме Крсту поклонење и умом, и ријечју, и осјећајем, заповједамо, да са свијем морају бити изглађене слике крста, што неки на поду цртају, да се, кад стају ногама они што иду, не наноси увриједа знамењу побједе наше. Ради тога наређујемо да се одлуче сви они, који у напријед буду цртали на подовима слике крста. (Sesti vaseljenski sabor, kanon 73.)

djurdjic048.jpg

Kragujevac, krst na podu

djurdjic027.jpg

Krst kao podnozje nogama njegovim

Svi koji krse strogu naredbu Sestog vaseljenskog sabora i opet crtaju krst po podovima, svjesno krseci strogu naredbu Vaseljenskog sabora kazanu 73. kanonom, jesu antihristi. Po Pravilu Crkve, tj.po naredbi Sestog vaseljenskog sabora* takvi treba da se odluce iz Crkve, tj. da se izbace iz Crkve.

Molim moderatore da ovo ne brisu, jer da tacno, tacno je i to sto neke nazivam antihristima, to je moje vjersko pravo argumentovano zasnovano na pravilima Pravoslavne Crkve i Pravoslavne vjere koju ispovijedam.

Ovim je dat i odgovor na pitanje iz naslova ove teme o porijeklu i znacenju piramidalnog pecata sa prosfore.

Hvala!

----------------------------------------------

* Pravilo 73. Sestog vaseljenskog sabora:

http://www.rastko.rs/rastko/delo/11053

Ovdje mozete vidjeti kako je prije "restauracije" poda izgledala unutrasnjost Sabornog hrama u Hilandaru (slika 16):
Хилендар : српска царска лавра у Светој Гори : Његовом Величанству Краљу Србије Петру 1.

http://digital.nb.rs/collection/fa-hilandar
.
 
Poslednja izmena:
ma nemoj kasti x) ja ni nekrijem da nisam hrishcjanin.
a o5 znam o hrishcjanstvu vishe nego ti, kome se prividjaju teorije zavere od najobichnijih ukrasa.

Znanje ne cini vjeru. Znanje dolazi umnim i fizickim trudom, vjera Duhom Svetim. Ti nisi hriscanin, hvala na priznanju!

Najobicniji ukrasi? Kao da su u vrijeme Sestog vaseljenskog sabora bili idioti pa im se takvi ukrasi prividjali u krstove.
Ti nisi hriscanin, a svako ko nije hriscanin, antihriscanin je! Zato volis gazenje krstova od tvoje sabrace infiltriranih u SPC.:ok:

PS Nisu hriscani ni oni koji ljube ruke onima sto crtaju krstove po podovimada bi ih oni i budale koje ih slijede gazili.
 
Poslednja izmena:
Znanje ne cini vjeru. Znanje dolazi umnim i fizickim trudom, vjera Duhom Svetim. Ti nisi hriscanin, hvala na priznanju!

Najobicniji ukrasi? Kao da su u vrijeme Sestog vaseljenskog sabora bili idioti pa im se takvi ukrasi prividjali u krstove.
Ti nisi hriscanin, a svako ko nije hriscanin, antihriscanin je! Zato volis gazenje krstova od tvoje sabrace infiltriranih u SPC.:ok:

Ko nije s vama, protiv vas je? Dobro da znamo.:zper:
 
Ti nisi hriscanin, a svako ko nije hriscanin, antihriscanin je! Zato volis gazenje krstova od tvoje sabrace infiltriranih u SPC.
a sad ti josh i chitash misli, pa znash shta ja volim ili nevolim. inache sam protiv gazhenja krstova, iako nisam hrishcjanin, i mislim da je to lazhna vera, mislim da je treba (makar toliko) poshtovati.
a ja sam prichao o osmokrakoj zvezdi na podu, koja simbol hrishcjanstva, vecj najobichniji ukras.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top