Светац знао лек за рак

Ne bojim se više ničega...osim Boga...
Kakva kosa i lepota.
Stvori sliku u glavi Jovana krstitelja...kako je izgledao...bitna je unutarnja lepota...
Slažem se da čovek treba da brine o svom zdravlju, ali da ne bude opterećen sa tim....
Pavle je molio Boga da mu ukloni trn u telu....nije ga uslišio....do groba ga trn pratio...
Svako svoje breme nosi i svako ima svoj trn...pa I ja svoj...Ali tu je verovatno s'razlogom, pa me seti i vrati na prave vrednosti...
Jer zdrav čovek ima hiljadu želja a bolestan samo jednu...
Za 90% smo krivi sami sebi...pola znamo pola ne....pa i zavist kosti grize i svaka loša osobina nas razjeda na svoj način...
Sa druge strane, veselo srce mnogo znači...

Zato tražite prvo kraljevstvo a ovo će vam se sve dodati...
31 Не узнемиравајте се дакле и не реците: Шта ћемо јести?, шта ћемо пити?, чим ћемо се оденути?

32 Јер све то паганци траже. Отац ваш небески зна да вам све то треба.

33 Старајте се најпре за краљевство Божје и за правду његову, а оно ће вам се све додати.

34 Не узнемиравајте се дакле за сутрашњи дан; јер ће се сутрашњи дан сам за себе бринути. Доста је сваком дану своје муке.
(Бакотићев превод).
 
Ne javlja se Hrist gejevima...nemoj me zasmejavati...
Можда је имао такву склоност, али је држао под контролом молитвом. Нпр. није упражњавао такве глупости. Можда се зато непрестано молио, а и вероватно зато позива на непрестану молитву.
А Господ позива да се не умножавају многе речи при молитви. Контрадикторност?:

7 Кад се молите не умножавајте празне речи као паганци (многобошци), који мисле да ће на силу речи својих бити услишени.

8 Не будите као они, јер зна Отац ваш што вама треба и пре молитве ваше.


9 Овако се дакле молите: Оче наш, који си на небесима, нек се свети име твоје,

10 нека дође краљевство твоје, нека буде воља твоја и на земљи као небу;

11 хлеб наш насушни дај нам данас,

12 и опрости нам дугове наше као и ми што опраштамо дужницима својим,

13 и не дај да паднемо у искушење, него нас избави од зла. Јер је твоје краљевство, и сила и слава за навек. Амин.

14 Ако опростите људима увреде њихове, опростиће и вама Отац ваш небески;

15 али ако не опростите људима, ни Отац ваш неће опростити вама греха ваших.
 
Можда је имао такву склоност, али је држао под контролом молитвом. Нпр. није упражњавао такве глупости. Можда се зато непрестано молио, а и вероватно зато позива на непрестану молитву.
Ma jok, kakvi...
Čovek od krvi i mesa u nesavršenom palom telu kao i svi...
Hoćeš napred, telo te vuče nazad...i niko nema većeg neprijatelja od palog tela koje mora da pobedi...to je borba do kraja života...
Ne može te ni jedna sila odvratiti od ljubavi Božije...samo ti to možeš...
Pa sad vidi koga imaš na megdana...samog sebe...
Pa još kada nečastivi sa svojom mrežom šarenih laža krene da peca...Šta bi Čovek bez molitve...

Čiste misli čisto telo i obratno....zato je važna duhovna čista hrana...i molitva što češća...
Nije samo Pavle pozivao na to....Sam Hrist je to ponovio mnogo puta...
 
Можда мисли на Јеховине сведоке. Они за себе кажу да су савршени. Има ли код њих оболелих од рака? Вероватно не. Могу мислити.
Da JS ne obolevaju od raka i drugih bilesti, svi bi bili JS...Ali nije tako...
Pavle je imao trn...Timotej takođe..
Nije to privilegija vere...
 
7 Кад се молите не умножавајте празне речи као паганци (многобошци), који мисле да ће на силу речи својих бити услишени
Tako je...
Ne, Prazne reči i recitacije...već srce koje gori u nedrima jer nema nikog pod kapom nebeskom ko bi mu mogao pomoći...osim samog Boga...

Tražite i daće vama se, kucajte i otvoriće vam se...
 
Je li covek napravljen isto kao bog?
Je li covek bice koje je stvarao ceo dan a sve ostale zivotinje isto dan- znaci covek je mnogo kvalitetnije uradjen.
Najbolje bozje delo.
Čovek ne može biti nikako napravljen kao Bog...to je neuporedivo...
Mi smo telesni i imamo početak...Bog je duh i nema početak...
Mi smo samo stvoreni po liku Božijem...što se tiče osobina...

A ovo drugo se slažem ako govorimo o čoveku pre pada...nakon toga Ne...

Ćelije prestaju da se obnavljaju, starimo i umiremo...jer je Bog tvar podložio propadljivosti...
 
Čovek ne može biti nikako napravljen kao Bog...to je neuporedivo...
Mi smo telesni i imamo početak...Bog je duh i nema početak...
Mi smo samo stvoreni po liku Božijem...što se tiče osobina...

A ovo drugo se slažem ako govorimo o čoveku pre pada...nakon toga Ne...

Ćelije prestaju da se obnavljaju, starimo i umiremo...jer je Bog tvar podložio propadljivosti...
pise u bibliji
 
То сам само фигуративно написао за аспирин. Као пример.
Dobro, ali tema ne sme ići u pravcu nagađanja koji bi to lek mogao biti. I tako to
nije suština teksta iz uvodnog posta. I tamo se kaže da lekaru treba ići. Ono o
čemu na Religiji možemo da pišemo je da li emocija može biti uzrok bolesti i
kakva osećanja mogu pomoći da se bolest isceli.
 
Dobro, ali tema ne sme ići u pravcu nagađanja koji bi to lek mogao biti. I tako to
nije suština teksta iz uvodnog posta. I tamo se kaže da lekaru treba ići. Ono o
čemu na Religiji možemo da pišemo je da li emocija može biti uzrok bolesti i
kakva osećanja mogu pomoći da se bolest isceli.
Страх као узрок болести како каже преподобни Порфирије. Стрес. Грех као узрок болести. Мислим да је ово задње најчешће - грех.
Старост опет не можемо избећи. А старост је немоћ, болест сама по себи, пропадање.
И смрт као неизбежна свима. Изузев за сада светом Илији и Еноху.
 
Страх као узрок болести како каже преподобни Порфирије. Стрес. Грех као узрок болести. Мислим да је ово задње најчешће - грех.
A i strah i stres su greh. Isus je tako lepo objasnio da čovek ne treba da brine
i da je pretežan u odnosu na sve postojeće, a mi se brigom dičimo. Nekako,
ko ne brine, u društvu se neozbiljnim u najmanju ruku smatra.
 
A i strah i stres su greh. Isus je tako lepo objasnio da čovek ne treba da brine
i da je pretežan u odnosu na sve postojeće, a mi se brigom dičimo. Nekako,
ko ne brine, u društvu se neozbiljnim u najmanju ruku smatra.
Треба се трудити и радити и што мање оптерећивати мислима. Без опседнутости радом, привређивањем, парама. Прво Бог и Божије. Без рада се не може живети.
 
Треба се трудити и радити и што мање оптерећивати мислима. Без опседнутости радом, привређивањем, парама. Прво Бог и Божије. Без рада се не може живети.
Al zamisli da sretneš čoveka nasmejanog, vedrog. Prvo pomisliš, pijan, drogiran ili lud.
I da, ovo si lepo rekao. Raditi treba, ali to ne znači da ti rad mora teško pasti.
 
Православни светитељ Порфирије Кавсокаливит је знао лек за канцер.

Од ученика старца сазнали смо да је старац сањао да пронађе лек за рак и замолио је Бога да му открије каква је то супстанца. Најзад му је Господ открио која је супстанца лек за рак. Испоставило се да је лек за рак супстанца коју лекари стално користе у свакодневном животу... Међутим, старац никоме није рекао шта је то супстанца...
Тада се Старцу откри зашто Бог не даје људима овај лек...
Taj starac je sebicnjak......
 
Al zamisli da sretneš čoveka nasmejanog, vedrog. Prvo pomisliš, pijan, drogiran ili lud.
I da, ovo si lepo rekao. Raditi treba, ali to ne znači da ti rad mora teško pasti.
Има таквих људи. Али, мало. То је она безазленост која се помиње у псалмима и кад Господ каже да треба да будемо као деца, безазлени и без лукавости. Једноставно добри. Наравно да они који су лоши у свему виде лоше, па им се добри, нормални људи чине лудима...
 

Back
Top