Kako Bog sve vidi?

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.348
Na jednoj temi se povela prica pa se ovo spomenulo pa me je zainteresovalo.

A kako Bog sve vidi?

Vizuelno ili nekako drugacije?

Na primer budisti kad se obracaju klapnu rukama da bi Budi privukli paznju da ih poslusa.

Kako Bog zna da mu se obracate i molite kad ni na jedan nacin mu ne skrecete paznju da mu se obracate?

Takodje, kako ima multitasking, odnosno sposobnost da prati veliki broj ljudi istovremeno, drugim recima jel ih on sve vidi ili oseca ili kako?
 
po mom shvatanju Bog je fenomen svesnosti i izvor svesnosti tj. on je sva svesnost u svemu...on živi kroz sav živi i neživi svet (mislim da i ono što smatramo neživim ima neki rudimentarni oblik svesnosti jer je sve izgrađeno od iste osnovne energije)......
Bravo.
Ni mnogi verujući koji se busaju u prsa ne bi ovoliko blizu bili kao ti...
 
Na jednoj temi se povela prica pa se ovo spomenulo pa me je zainteresovalo.

A kako Bog sve vidi?

Vizuelno ili nekako drugacije?

Na primer budisti kad se obracaju klapnu rukama da bi Budi privukli paznju da ih poslusa.

Kako Bog zna da mu se obracate i molite kad ni na jedan nacin mu ne skrecete paznju da mu se obracate?

Takodje, kako ima multitasking, odnosno sposobnost da prati veliki broj ljudi istovremeno, drugim recima jel ih on sve vidi ili oseca ili kako?
Bog je duhovno bice.
Dakle govoris o drugoj o dimenziji koja nam je svima teze shvatljiva jer nemamo iskustva na toj perspektivi.

Ali moglo bi ovako mozda da se opise:

Prema novoj analizi više od 1500
Naucnih radova potvrdjuju da prosečni odrasli muškarac ima zapanjujućih 36 trilijina stanica,.

I nase telo je na svaku svesno i na svaku reaguje sve medjusobbo saradjiju iz centra...
I to ne cudi nikoga?
A sta je par milijardi ljudi za Boga?
To je cudno? 😉😀
 
Na jednoj temi se povela prica pa se ovo spomenulo pa me je zainteresovalo.

A kako Bog sve vidi?

Vizuelno ili nekako drugacije?

Na primer budisti kad se obracaju klapnu rukama da bi Budi privukli paznju da ih poslusa.

Kako Bog zna da mu se obracate i molite kad ni na jedan nacin mu ne skrecete paznju da mu se obracate?

Takodje, kako ima multitasking, odnosno sposobnost da prati veliki broj ljudi istovremeno, drugim recima jel ih on sve vidi ili oseca ili kako?
Zna i vidi Svojim Duhom.
Pa kada je Božiji onda je i Sveti Duh...

I hajde razumeću i troičare, kada se radi o Svetom Duhu jer je to zapravo isti Bog, Jedan Bog....Dok kod Sina se neću složiti nikada...Ali dobro, nije to tema sada...

Bog je svojim Duhom sveprisutan i vidi sve i zna sve. Kao kada si ti tu na licu mesta pa vidiš nekog, pričaš sa njim, skoncentrisan si i posvetio si punu pažnju onom o čemu ti govori.
Bog je Duhom pored svakog od nas i sve vidi i sve zna isto tako sa punom pažnjom...

Ima i ono 'Ali'..
Kaže da njemu dolaze molitve 'pravednika', tako da je pitanje da li Bog sluša sve molitve. One iskrene i gorljivog srca svakako sluša.
Ali recitacije i one pro forme radi, sigurno Ne...

I s'obzirom koliko malo danas ima onih koji se srcem, a ne jezikom mole....nije mu ni teško da sve čuje...

Znam da će me mnogi odmah napasti vezano za molitvu, pa da odmah dodam...

Svakako će čuti i molitvu najvećeg grešnika kada iskreno celim srcem i svojom nutrinom probudi Boga u sebi....
 
Zna i vidi Svojim Duhom.
Pa kada je Božiji onda je i Sveti Duh...

I hajde razumeću i troičare, kada se radi o Svetom Duhu jer je to zapravo isti Bog, Jedan Bog....Dok kod Sina se neću složiti nikada...Ali dobro, nije to tema sada...

Bog je svojim Duhom sveprisutan i vidi sve i zna sve. Kao kada si ti tu na licu mesta pa vidiš nekog, pričaš sa njim, skoncentrisan si i posvetio si punu pažnju onom o čemu ti govori.
Bog je Duhom pored svakog od nas i sve vidi i sve zna isto tako sa punom pažnjom...

Ima i ono 'Ali'..
Kaže da njemu dolaze molitve 'pravednika', tako da je pitanje da li Bog sluša sve molitve. One iskrene i gorljivog srca svakako sluša.
Ali recitacije i one pro forme radi, sigurno Ne...

I s'obzirom koliko malo danas ima onih koji se srcem, a ne jezikom mole....nije mu ni teško da sve čuje...

Znam da će me mnogi odmah napasti vezano za molitvu, pa da odmah dodam...

Svakako će čuti i molitvu najvećeg grešnika kada iskreno celim srcem i svojom nutrinom probudi Boga u sebi....
A sta je Bog?
 
Na jednoj temi se povela prica pa se ovo spomenulo pa me je zainteresovalo.

A kako Bog sve vidi?

Vizuelno ili nekako drugacije?

Na primer budisti kad se obracaju klapnu rukama da bi Budi privukli paznju da ih poslusa.

Kako Bog zna da mu se obracate i molite kad ni na jedan nacin mu ne skrecete paznju da mu se obracate?

Takodje, kako ima multitasking, odnosno sposobnost da prati veliki broj ljudi istovremeno, drugim recima jel ih on sve vidi ili oseca ili kako?

Bog je splet prirodnih zakona, i ti zakoni rade non-stop (kao i svi prirodni zakoni), tako da zato "Bog sve vidi", jer se sve povinuje tim zakonima :)
Posto je to splet, sastavljen od mnogo zakona prirode/univerzuma/nazovi-kako-god-hoces, multitasking je podrazumevan :D

E, sad, sto ljudima tesko da zamisle to, pa utripovali da je Bog po njihovom oblicju, to je vec druga neka prica :D
 
Ја то видим овако. Бог је позитивна енергија која је свеприсутна у простору и души човека Не само у човеку, маси, држави, континенту, планети......већ чиватом универзуму. Та енергија осећа сваку вибрцију наших душа и сваку вибрацију простора. Исто тако и само зло, само у негативном смислу. Бог живи кроз све што је материја и енергија на сваком месту. То каже и сам Псалтир.
 
Na jednoj temi se povela prica pa se ovo spomenulo pa me je zainteresovalo.

A kako Bog sve vidi?

Vizuelno ili nekako drugacije?

Na primer budisti kad se obracaju klapnu rukama da bi Budi privukli paznju da ih poslusa.

Kako Bog zna da mu se obracate i molite kad ni na jedan nacin mu ne skrecete paznju da mu se obracate?

Takodje, kako ima multitasking, odnosno sposobnost da prati veliki broj ljudi istovremeno, drugim recima jel ih on sve vidi ili oseca ili kako?
Radi na principu procesora.
 
Na jednoj temi se povela prica pa se ovo spomenulo pa me je zainteresovalo.

A kako Bog sve vidi?

Vizuelno ili nekako drugacije?

Na primer budisti kad se obracaju klapnu rukama da bi Budi privukli paznju da ih poslusa.

Kako Bog zna da mu se obracate i molite kad ni na jedan nacin mu ne skrecete paznju da mu se obracate?

Takodje, kako ima multitasking, odnosno sposobnost da prati veliki broj ljudi istovremeno, drugim recima jel ih on sve vidi ili oseca ili kako?
u fantaziji je sve moguce..............a ti pripazi sta pricas i radis jer, ako te bog vidi, nay.ebo si.
 
Pričao sam o Božijim delima a ne ljudskim.
Ako je u svakom milimetru kreacije vidljiva ljubav, ako je čovek biće ljubavi kako on napravi tolika zlodela?
U ime Boga inkvizicija je spalila milione ljudi na lomači.
Krokodili, ajkule su Božija kreacija pa su mašine za ubijanje.
Uragani, zemljotresi su Božja kreacija i ubiju hiljade dobrih ljudi.
Ovo su banalni primeri, ali se na njima vidi da ljubav nije ključna u procesu kreacije, niti da je čovek toliko bitno biće na planeti koliko je sebe uzdigao. To je Niče odlično objasnio u "Volja za moć".
 
Ako je u svakom milimetru kreacije vidljiva ljubav, ako je čovek biće ljubavi kako on napravi tolika zlodela?
U ime Boga inkvizicija je spalila milione ljudi na lomači.
Krokodili, ajkule su Božija kreacija pa su mašine za ubijanje.
Uragani, zemljotresi su Božja kreacija i ubiju hiljade dobrih ljudi.
Ovo su banalni primeri, ali se na njima vidi da ljubav nije ključna u procesu kreacije, niti da je čovek toliko bitno biće na planeti koliko je sebe uzdigao. To je Niče odlično objasnio u "Volja za moć".
Zaboravio si slobodnu volju koju imamo.

Znamo mi mnogo štošta da ne valja a svakodnevno to radimo...pa iznova i opet iznova svakodnevno...
I uvek prstom retko kad pokažemo pravog krivca....sebe...

Nažalost postoje nesreće i nepredviđeni događaji, ali imamo i razum koji nam pomaže da se uklonimo od nevolje.

Pa opet i u takvoj nevolji, ne vidim bolju pomoć od Božije...
 
Kakva slobodna volja kada je čovek fizički, umno, društveno ograničen.
Zašto neko sa slobodnom voljom ne zaustavi rat u Ukrajini?
Hrist je u svoje vreme za masu ljudi i one koji su bili vladari u političkom i religioznom pogledu, bio samo jedan fanatik.

A želeo je da promeni svet.
I pokazao da sve može što ovi ne mogu... lečio, hranio, podizao mrtve, pokazao da može da kontroliše i vremenske prilike...i kao takvog su ga ubili...
Sve je na pojedincu dok ne dođe Božija volja na zemlju, za koju nas je učio da se molimo.

Svako od nas može promeniti sebe.
Svet i njegov poredak - 'duh ovog sveta', Ne...
To može promeniti samo Bog.

Hrist će prepoznati one koji su ubelili haljine u krvi njegovoj. Tj. One koji su očistili svoja tela prema njegovim moralnim načelima.

Ne poznaje On ove prljave, niti su oni njegovi...naprotiv, rećiće im...'Idite od mene nikada vas nisam poznavao'...

Ustima ga oni zovu, ali njihovo srce daleko stoji od njega.. Na dve stolice sede i dva gospodara služe...

Ja biram i po cenu svog života da služim samo Gospodaru vremena....A ovim zemaljskim.... ne klanjam se, niti sledim, niti ih slušam kada od mene traže da idem preko onog što Gospodar vremena od mene traži.
Moj vojvoda je na nebu.
Moj mač je reč i istina.
Moj štit je vera..

Svoje koplje sam davno raskovao u srp a mač u raonik i boju se ne učim, osim ovom duhovnom...

I nikako nisam sam.
Ima ovakvih Fanatika koji slede samo Hrista širom kugle zemaljske...
 

Back
Top