Zašto ne govore sve religije o čakrama?

To je sve ok. Meni je zasmetao pokušaj gašenja teme jer se priča o cakrama i energijama iako rad sa njima pripada praksama hinduizma, taoizma i nekih grana budizma hiljadama godina.
Ne moze se stvarati "Frankenstajn" od vere/vera spajajuci nespojivo, ako pripadaju jednoj, onda neka ostane tako i u okviru te jedne i neka se tako pise.

Pa nismo ovde valjda retardi da ne znamo sta ide a sta ne u okviru svoje vere?

Nema boljih pitanja. Tema je tu, ako hoćeš piši, ako nećeš, meditiraj. :lol:
pa ti meditiras, a ja cu onda da pitam:
jel to da budes manje povrediva od spoljnih negativnih uticaja, ili da sama ne budes negativna, da ne prasnes? ili je to povezano, niko ne moze da se iskljuci?
mislim, sta da radim, da idem u manastir ili da meditiram u svojoj sobi? za mene je sve to bekstvo, a znas da sam u stanju i mogao bih i jesam prosao sve... a mogu da kidnem, da pobegnem, sa teme, samo reci da kidam, ja ionako sada samo dezerterstvo zagovaram za sve ratove, pa ko kidne moz da meditira moze u manastir, moze bre sta god pozeli... ali opet Hristos rece uzmite svoj krst, tako da nema beganja

Poslednja izmena:
Ne moze se stvarati "Frankenstajn" od vere/vera spajajuci nespojivo, ako pripadaju jednoj, onda neka ostane tako i u okviru te jedne i neka se tako pise.

Ne znam gde si ti frankenštajna videla. Sasvim je jasno na temi šta su zvanični
stavovi nekih religija, a šta moje mišljenje. Niko ne kaže da je rad sa čakrama
u hrišćanstvu neophodan ili da nedostaje, nego sam rekla upravo suprotno.

pa ti meditiras, a ja cu onda da pitam:
jel to da budes manje povrediva od spoljnih negativnih uticaja, ili da sama ne budes negativna, da ne prasnes? ili je to povezano, niko ne moze da se iskljuci?
mislim, sta da radim, da idem u manastir ili da meditiram u svojoj sobi? za mene je sve to bekstvo, a znas da sam u stanju i mogao bih i jesam prosao sve... a mogu da kidnem, da pobegnem, sa teme, samo reci da kidam, ja ionako sada samo dezerterstvo zagovaram za sve ratove, pa ko kidne moz da meditira moze u manastir, moze bre sta god pozeli... ali opet Hristos rece uzmite svoj krst, tako da nema beganja
Pitao si i odgovorio si. I šta sad ja treba da kažem?

Zašto je to tvoj problem? 🤔
Niko tebe ne tera ni na šta. Ja ako hoću, kombinovaću budizam, pravoslavlje, aboridzinsku veru i samanizam. Moja stvar.

Meditacija ima puno vrsta. Pretpostavljam da Jasna radi klasičnu mindfulness meditaciju
Neka me ispravi. Posmatranje stvari kakve jesu. Tela i uma. Da vidimo šta se tu stvarno dešava. U većini slučajeva tu dolazi do stanja dublje smirenosti. Posmatranjam tela uocavas gde je napeto, a nisi bio svestan. Posmatranjem procesa u umu, distanciras se od njih. Više nisi u milosti i nemilost reke(nesvesnih misaonih procesa) već na obali i posmatraš reku. Posledica je smirenost.
Ne znam o kakvom bekstvu govoriš?

Meditacija ima puno vrsta. Pretpostavljam da Jasna radi klasičnu mindfulness meditaciju
Neka me ispravi. Posmatranje stvari kakve jesu. Tela i uma. Da vidimo šta se tu stvarno dešava. U većini slučajeva tu dolazi do stanja dublje smirenosti. Posmatranjam tela uocavas gde je napeto, a nisi bio svestan. Posmatranjem procesa u umu, distanciras se od njih. Više nisi u milosti i nemilost reke(nesvesnih misaonih procesa) već na obali i posmatraš reku. Posledica je smirenost.
Ne znam o kakvom bekstvu govoriš?
To je uobičajena predrasuda. Sećam se jedne osobe koja je došla na petodnevno
povlačenje zato što je imala smrtni slučaj u porodici. Imala je ideju da će se tu
meditacijom opustiti, da će izbeći da se suoči sa nerpijatnim. Posle dva dana
je otišla kući jer joj je bilo nepodnošljivo. Da se bar sa nekim posavetovala pre
nego što je došla..

povlačenje zato što je imala smrtni slučaj u porodici. Imala je ideju da će se tu
je otišla kući jer joj je bilo nepodnošljivo. Da se bar sa nekim posavetovala pre
nego što je došla..
Da, ne znam odakle potiče ta ideja da čovek koji meditira izbegava nešto?🤔 Možda iz izgleda. Deluje kao da spava sedeći, a u stvari je budniji i svesniji nego ikad.

Ne može se to ni u hrišćanstvu niti u bilo kojoj drugoj religiji. Buda je negativne
emocije nazivao otrovom, a budistička meditacija ne služi da se doživljavaju
neka posebna stanja (mada mogu biti usputna pojava, ali nisu cilj) već da se
čovek negativnih emocija oslobodi i probudi.
ti

manem78

previdjas neke postove
Da, ne znam odakle potiče ta ideja da čovek koji meditira izbegava nešto?🤔 Možda iz izgleda. Deluje kao da spava sedeći, a u stvari je budniji i svesniji nego ikad.
jel jasna sama rekla da bezimo, tj oslobadjamo se neg. emocija?

nego što je došla..
pa ko je tu kriv? ej, meditacija da sluzi za zivot i smrt? pa to ti ja i kazem - meditacija nema veze se religijim, vi ste tu zenu prevarili, a i sami ste prevareni, nije da nije... nemam ja nista protiv meditracioje, samo joj pripisujete ono sto ona ne moze, dok mastate da moze, a nemate pojma o zivotu, pa ni 3 oko niste otvorili, samo se smirujete, tj. coolirate

pa ko je tu kriv? ej, meditacija da sluzi za zivot i smrt? pa to ti ja i kazem - meditacija nema veze se religijim, vi ste tu zenu prevaruili, a i sami ste prevareni, nije da nije... nemam ja nista protiv meditracioje, samo joj priupisujete ono sto ona ne moze
Prevarili su je takvi ko ti, koji seju predrasude. Da je rekla zašto dolazi, bilo bi
joj objašnjeno da meditativno povlačenje može samo da je suoči sa emocijama
koje drži u sebi, a ne da joj pomogne da zaboravi. Ili kako ti kažeš, da pobegne
od stvarnosti..

koje si meditantske skole zavrsio? nemas pojma, kao i jasna, samo se folirate, a ja sam diplomiraio na mediticiji, u svakom slucaju znam vise od vas, i teoretski i prakticno

vi ste 2 mangupa, samo to, a u stvari ste diletatnti:p samo ponavljate kao papagaji sto ste usput pokupili na pop sajtovima ili po literaturi, tipa "trecve oko". "mostyerije\" bla-bla truc

Poslednja izmena:
koje si meditantske skole zavrsio? nemas pojma, kao i jasna, samo se folirate, a ja sam diplomiraio na mediticiji, u svakom slucaju znam vise od vas, i teoretski i prakticno

vi ste 2 mangupa, samo to, a u stvari ste diletatnti:p samo ponavljate kao papagaji sto ste usput pokupili na pop sajtovima ili po literaturi, tipa "trecve oko". "mostyerije\" bla-bla truc
Oh, master show us the way! :worth:
Imamo samog Budu na forumu. Diskusija završena. Može lock.

ja sam odgovorio na tvoja pitanja zasto nema cakri u religijama u najkracem - jer nemaju veze sa njima, a ti na moja pitanja nisi odgovorila - cakre nemaju veze sa Bogom, sa religijama itd, one su prosto kako nas organizam funkcionise
Tako je cakre nemaju veze sa Bogom zato toga nema u Bibliji.

Vec sam rekla sa cime imaju veze - sa uplitanjem demona

Back