Kako Bog sve vidi?

Jok. Mozda ocemo a mozda i necemo.


Vise nego ocigledno da nije tako.


Po hriscanstvu mi apsolutno memamo slobodnu volju.
Bog ne tera nikog ni na šta...

5. Mojsijeva 30,19Svjedočim vam danas nebom i zemljom, da sam stavio pred vas život i smrt, blagoslov i prokletstvo; zato izaberi život, da budeš živ ti i sjeme tvoje,

Svu patnju danas što vidiš oko sebe je posejao čovek...
 
Ja se oko ovoga apsolutno slazem sa tobom. Problem nastaje kad ti u pricu ubacis boga. U toj prici bog je krivac.
Za moje loše postupke, kriv sam samo ja i niko više..

Ako se Hvalimo uspehom...zašto prebacujemo odgovornost sa sebe na nekog drugog, kada uradimo nešto loše...?

Ako ..... onda.....
ovo nije direktno teranje na bilo sta samo eto ako ne bude po mom malko ce da patis......
Nisi ti to lepo razumeo...

I sam znaš da je narkomanski život težak, pa učiš decu da beže od tog zla...
Zašto? Pa propašćeš...

I ne samo Ti...već ćeš uvući i celu porodicu u probleme zbog svog ponašanja...osta bez posla, otkaz...osta bez para...ode u kriminal....osta bez zdravlja....svi trpe...Zlo...

Pa sad vidi ko te kaznio ako uletiš u takav problem.

Bog mrzi Zlo...i savetuje nas kao decu da bežimo od toga....za naše dobro...
I tako za sve što je u njegovim očima Zlo...

Zato danas i patimo što nas Zlo nadvladalao sa svih strana...i ko će obrisati suze sa lica ovim što pate.?
Nema ko drugi nego Bog.
 
Za moje loše postupke, kriv sam samo ja i niko više..

Ako se Hvalimo uspehom...zašto prebacujemo odgovornost sa sebe na nekog drugog, kada uradimo nešto loše...?
Pa tvorac me je napravio loseg. Zasto prebacivati odgovornost sa tvorca na tvorevinu?

Bog mrzi Zlo...i savetuje nas kao decu da bežimo od toga....za naše dobro...
I tako za sve što je u njegovim očima Zlo...
Ako ga mrzi i to je lose za nas zasto ga je uopste stvarao. Zasto je mene stvorio da mogu da cinim zlo?
 
Pa tvorac me je napravio loseg. Zasto prebacivati odgovornost sa tvorca na tvorevinu?


Ako ga mrzi i to je lose za nas zasto ga je uopste stvarao. Zasto je mene stvorio da mogu da cinim zlo?
Bog je stvorio čoveka dobra..

I ovo ti je loš izgovor...

Probaj nekom da izlupaš auto i na sudu navedi ovo kao olakšavajuću okolnost...
Šta misliš koliko će sudija da je uzme u obzir?
Ni jedan...a znaš i zašto...

Tako ti je i na sudu Božijem...
Za sve što znaš da je loše a radiš...svesno to činiš i odgovornost je tvoja...

Ako misliš da je drugačije, kada tebi...recimo komšija bez pitanja uzme auto pa ga slupa....imaj u vidu da ga Bog stvorio da čini loše i nemoj ga dalje terati...oprosti mu...pa sledeći put ponovo i sve tako...
 
I ovo ti je loš izgovor...

Probaj nekom da izlupaš auto i na sudu navedi ovo kao olakšavajuću okolnost...
Šta misliš koliko će sudija da je uzme u obzir?
Ni jedan...a znaš i zašto...

Tako ti je i na sudu Božijem...
Za sve što znaš da je loše a radiš...svesno to činiš i odgovornost je tvoja...

Ako misliš da je drugačije, kada tebi...recimo komšija bez pitanja uzme auto pa ga slupa....imaj u vidu da ga Bog stvorio da čini loše i nemoj ga dalje terati...oprosti mu...pa sledeći put ponovo i sve tako...
Vec sam ti napisao. Ja se sa tobom potpuno slazem sve dok u pricu ne ubacis boga - tvorca. Cim si ga ubacio u pricu automatski krajnja krivica je njegova.
 
kako ne tera, a 10 božijih zapovesti koje ako ne poštujem goreću u paklu
Bog je Bog reda a ne nereda...

Zakon i pravila moraju postajati jer su i za dobro pojedinca i društva...
I svaka ova od 10 je za naše dobro i svih nas...ako nema zakona, nasta haos kao ovaj što vidiš pred svojim očima...ne može i ne sme niko da zadre u tvoja prava a ni Ti u tuđa...znaš i sam zašto...
 

Back
Top