Pitanje za ginekologa

  • Začetnik teme Zabrinuta
  • Datum pokretanja
ako ne znas razliku izmedju grupe sekreta i grupe pape onda nemoj da skakuces i dajes ovde savete koji nemaju veze sa vezom i da odmah paljbu osujes po njenoj dr, jer ne znas da li je negde pogresila ili nije, ocigledno ne znas....
nije sramota ne znati, al nemoj sad zato sto tebi neke stvari nisu jasne i ne znas ih da joj govoris da joj je gin losa rospija i td...
zena ju je lepo pitala i sve ima svoje razloge.....
Pricala sam o svom lekaru,nadam se u buducnosti bivsem lekaru,a sto da zena ne zna kakvih ima,i oko pape i grupe priznajem da sam pogresila,razumem ja to sve,zeznula sam se dok sam pisala.
 
ma ok o svom ako znas da stvarno gresi
al si osula po njenom sto je pita za trudnocu, i lepo ti kazem ima razloga sto je pita nije zapodenula pricu tek onako, i ti opet rospije i losi lekari
jeste ima losih, al ovo sto smo procitali od doticne nije primer, za sad :lol:
 
Pa sve vreme sam pisala o svom....Neka ne zameram desi se pogresi covek shvati pogresno vish da sam pomesala i papu i grupu pa se desilo i tebi :zcepanje::mrgreen:

Nadam se da si joj precutala to za trudnocu nisi joj duzna odgovoriti,a zasto?Zato sto cenim da ta tvoja samo daje lekove koje se kupuju i isto je kao ova moja po sistemu "ako si trudan zivi,ako neces decu crkni".Ne znam za tebe ja cu sa mojom popricati oko toga,mislim da je ovo cista diskriminacija.Ovo je samo moje misljenje.


pogresno a :aha:


A sta ako sam u pravu?

:hahaha::hahaha::klap:
 
Evo da i ja nesto "naucim",zasto mora da se ceka sledeci ciklus tj. dan pre njegovog pocetka,valjda je logicno da se radi odmah ako se sumnja na trudnocu,pa da zna sta da radi sta da izabere ili?

..testovi registuju porast hormona koji pochinje da se luchi od trenutka implementacije (zakachinjanja embriona za zid materice), nekih 7 dana nakon oplodnje tj ovulacije..
..u shkolskom primeru (koji je naravno teorijski i prisutan kod malog broja zena) ovulacije 14-og dana ciklusa,
prvi porast hormona bi bio od 21-og dana ciklusa, a poshto se duplira na 48-72h
nivo hormona bi dostigao nivo koji moze da detektuje test taman negde pred ochekivanu menstruaciju..
 
..testovi registuju porast hormona koji pochinje da se luchi od trenutka implementacije (zakachinjanja embriona za zid materice), nekih 7 dana nakon oplodnje tj ovulacije..
..u shkolskom primeru (koji je naravno teorijski i prisutan kod malog broja zena) ovulacije 14-og dana ciklusa,
prvi porast hormona bi bio od 21-og dana ciklusa, a poshto se duplira na 48-72h
nivo hormona bi dostigao nivo koji moze da detektuje test taman negde pred ochekivanu menstruaciju..
A zatooooooo ahaaaaaaa ima smisla,hvala puno na "lekciji" :)
ona tera dalje ne jjebe zivu silu
aj vazi :brus:
Zar si sumnjala? :mrgreen:
 
Da li vaginalete sa kantarionom uticu na smanjenje sekreta? Ja sam ih dobila zbog ranice ali zanima me da li deluju i na sekret pored toga.

deluju na ono sto izaziva pojacani sekret, imaju blago antisepticno dejstvo
ne mogu da ti srede ako imas neki jaci problem
ako ti je sekret II i dobila si samo zbog ranica koristi, pospesuju epitelizaciju i dezinfikuju blago
ako imas problema sa pojcanim sekretom a nisi do sad imala takav, onda vidi sa gin da se utvrdi zasto je to tako....
 
Pozdrav svima! Imala sam odnos sa deckom bez zastite pre 7 dana. Kaze da je siguran da nije svrsio u mene, ali ja se ipak jako plasim. Imala sam bolove u stomaku pre 3 dana, ceo stomak mi je bio nadut i boleo. Inace imam samo jedan jajnik i to policistican. I krvarim dva puta mesecno. Pila sam Dianu 3 meseca, pa kad sam otisla na kontrolu doktorka mi je rekla da popijem jos 3 kutije. Popila sam ih, zavrsila sa njima u avgustu. Dok ih pijem, menstruacija mi dolazi redovno jednom mesecno, tacno u dan, a kada prestanem ,ponovo cesto pocinjem da krvarim...Odnos sam imala 8. i 9. septembra, a danas sam malo prokrvarila.. S obzirom na to da sam prestala da pijem Dianu, moguce je da sam opet dobila pre vremena, ali ja se plasim da nisam ostala u drugom stanju. Druge simptome nemam. Molim vas za brz odgovor i hvala unapred!
 
Pozdrav svima! Imala sam odnos sa deckom bez zastite pre 7 dana. Kaze da je siguran da nije svrsio u mene, ali ja se ipak jako plasim. Imala sam bolove u stomaku pre 3 dana, ceo stomak mi je bio nadut i boleo. Inace imam samo jedan jajnik i to policistican. I krvarim dva puta mesecno. Pila sam Dianu 3 meseca, pa kad sam otisla na kontrolu doktorka mi je rekla da popijem jos 3 kutije. Popila sam ih, zavrsila sa njima u avgustu. Dok ih pijem, menstruacija mi dolazi redovno jednom mesecno, tacno u dan, a kada prestanem ,ponovo cesto pocinjem da krvarim...Odnos sam imala 8. i 9. septembra, a danas sam malo prokrvarila.. S obzirom na to da sam prestala da pijem Dianu, moguce je da sam opet dobila pre vremena, ali ja se plasim da nisam ostala u drugom stanju. Druge simptome nemam. Molim vas za brz odgovor i hvala unapred!

nista meni ne znaci samo informacija datum kad si imala odnos
moras mi reci kad si dobila zadnju menstruaciju
mada i nije neka korisna informacija za racunanje plodnih dana posto ti ne ide "normalnim" tokom nego kao sto si rekla nekad i dva puta mesecno
jako je tesko u tvojoj situaciji odrediti kad su ti plodni dani kad ne
zato bi ti bilo najbolje da koristis uvek kondom, sto je sigurno sigurno je....
moras sa gin videti da se pozabavite ozbiljnije oko te kontracepcije ako neces kondome uvek...jer zog takve situacije ne mozes tek tako na svoju ruku da pijes kontraceptive, ne mozes ni za dan posle...
sta ti je rekla zasto ne pijes i dalje pilule, zasto ti je prekinula?
 

Back
Top