PISMO HRVATA KOJE JE UZDRMALO REGION: Balkanci, pozdrav iz normalne Evrope!

Зашто неки људи жељу за великом платом правдају потребом за тзв нормалним системом вредности?

Чему увијање правих мотива у моралистичко паковање?

ne radi se o velikoj plati vec o NORMALNOJ plati i NORMALNOM zivotu...
200-300 evra mesecno je na novou burkine faso...
 
Корупције има јер има спремних да плате.

Мој муж је, ако те то занима, одбио на десетине 'поштењачина' који су покушали да новцем утичу на њега.

Нажалост, увек се нађе неко ко може мирно да спава иако је узео новац. Има их, и то доста.


pa ja to uvek i kazem. nije problem u drzavi, nego u narodu. drzava bi bila uredjena da gradjani zele uredjenu drzavu.

p.s. veliku platu na legalan nacin mozes da imas u uredjenoj drzavi. sta je za koga veliko je relativno, ali da imas pristojan zivot da platis racune, jedes i odvojis neki novac za licna interesovanja, neke hobije itd. obicne stvari, a ne avione, kamione i privatne jahte.
 
Poslednja izmena:
Корупције има јер има спремних да плате.

Мој муж је, ако те то занима, одбио на десетине 'поштењачина' који су покушали да новцем утичу на њега.

Нажалост, увек се нађе неко ко може мирно да спава иако је узео новац. Има их, и то доста.


Nemam razloga da ti ne verujem za supruga postenjacinu ali to je u Srbiji samo redak izuzetak.
 
...ovo je bila
normalna Zemlja...
...
68906_3610482075777_1247390947_n.jpg
 
ne radi se o velikoj plati vec o NORMALNOJ plati i NORMALNOM zivotu...
200-300 evra mesecno je na novou burkine faso...


Нису сви у Србији запослени по киосцима и кинеским локалима. Забога.

Неко вози она скупа кола и вечерава по извиканим ресторанима, слажеш се?

Ја не памтим кад сам била на мору а неки ни једно лето нису пропустили.

Тако да...Орах да му не узмеш из руке а може да те купи са све намештајем.

Кука а први је да уплати за ресорт на Црвеном мору.
 
Poslednja izmena od moderatora:
pa ja to uvek i kazem. nije problem u drzavi, nego u narodu. drzava bi bila uredjena da gradjani zele uredjenu drzavu.

p.s. veliku platu na legalan nacin mozes da imas u uredjenoj drzavi. sta je za koga veliko je relativno, ali da imas pristojan zivot da platis racune, jedes i odvojis neki novac za licna interesovanja, neke hobije itd. obicne stvari, a ne avione, kamione i privatne jahte.


Бинго! Коначно смо дошли до истине!
 
Нису сви у Србији запослени по киосцима и кинеским локалима. Забога.

Неко вози она скупа кола и вечерава по извиканим ресторанима, слажеш се?

Као и да јесу, јер је просечна српска плата довољна за једну и по пристојну лондонску вечеру за двоје, три ако не поручујеш вино. Чињеница да пар хиљада људи зарађује на нивоу касирке из Теска - значи хиљаду, хиљаду и по евра месечно - не значи да Србија није сиротињска земља.
 
Нису сви у Србији запослени по киосцима и кинеским локалима. Забога.

Неко вози она скупа кола и вечерава по извиканим ресторанима, слажеш се?

reci mi ko u srbiji ima platu vecu od 500-600 evra...cak se i sa tim novcem ne moze puno toga uraditi, s obzirom na to da su zivotne namirnice na zapadu jeftinije...a ko ima malu platu dobija novcanu pomoc od drzave...
 
Као и да јесу, јер је просечна српска плата довољна за једну и по пристојну лондонску вечеру за двоје, три ако не поручујеш вино. Чињеница да пар хиљада људи зарађује на нивоу касирке из Теска - значи хиљаду, хиљаду и по евра месечно - не значи да Србија није сиротињска земља.

Да, Србија је сиротињска земља али пуна људи који су се снашли на прилично сумњиве начине.

Знам само шта ме је искуство научило - никога више не жалим. Људи страшно лажу.
 
reci mi ko u srbiji ima platu vecu od 500-600 evra...cak se i sa tim novcem ne moze puno toga uraditi, s obzirom na to da su zivotne namirnice na zapadu jeftinije...a ko ima malu platu dobija novcanu pomoc od drzave...

Код нас су плате јако мале, слажем се. То нико није спорио.
 
А како то баш да је у овом тренутку "стигло писмо" о правом правцатом домољубу и патриоти који је ето завршио у ЕУ, знате као случајно и то баш у ЕУ не Аустралија, не Канада, него ЕУ.
ПАХ, који фолови, дајте молим вас смешно и јадно. Ово ми звучи као што су ови из федерације убеђивали Србе у РС како лоше живе! Хахахахххахаа . . . . као што рекох смешно и јадно. Зашто се није јавио неко ко живи ето у неком другом развијеном делу овог света?? Дајте молим вас . . .
 
Да, Србија је сиротињска земља али пуна људи који су се снашли на прилично сумњиве начине.

Знам само шта ме је искуство научило - никога више не жалим. Људи страшно лажу.

Знаш шта је супер? Кад не мораш да се сналазиш ("сналазиш", тај српски неологизам за мутне и смрадне радње) а опет живиш лепо, мирно и имућно.
 
reci mi ko u srbiji ima platu vecu od 500-600 evra...cak se i sa tim novcem ne moze puno toga uraditi, s obzirom na to da su zivotne namirnice na zapadu jeftinije...a ko ima malu platu dobija novcanu pomoc od drzave...

Знам их колико хоћеш. Али то није српски просек, реч је о високообразованим људима са доста година стажа.

- - - - - - - - - -

Знаш шта је супер? Кад не мораш да се сналазиш ("сналазиш", тај српски неологизам за мутне и смрадне радње) а опет живиш лепо, мирно и имућно.

Да. Сналажење је за мене ружна реч.
 

Back
Top