Srbi odmah da primoraju Vučića da pokrene inicijativu ratne odštete za bombardovanje 1999 god.

nesko101

Elita
Poruka
18.537
Autorska
G7 je otvorila pandoinu kutiju kada je donela odluku da Rusija mora ispatiti Ukrajini 500 milijardi dolara za ratnu odštetu e sada na osnovu toga Srbija ne sme ćutati ni dana.
Svi znate da Vučić to ne sme i ne želi.
Ali mi Srbi nećemo u EU već da nam isplate 100 mlijardi dolara ratne osštete za bombardovanje čiji je bio jedini cilj otimanje teritorije Kosovo i Metohija.

Autorska
G7 je otvorila pandoinu kutiju kada je donela odluku da Rusija mora ispatiti Ukrajini 500 milijardi dolara za ratnu odštetu e sada na osnovu toga Srbija ne sme ćutati ni dana.
Ali mi Srbi nećemo u EU već da nam isplate 100 mlijardi dolara ratne osštete za bombardovanje čiji je bio jedini cilj otimanje teritorije Kosovo i Metohija.
valjda nato a ne eu treba da se tuze

Vučiću niko ništa ne može, POMIRITE SE. Vladaće dok sam jednog lepog sunčanog dana ne ustane na sednici i kaže:
"Gospodo, GOOBYE!"
Zezno si se po difoltu.
Pošto Vučića lično znam i razgovarali ukupno jedno 40min. mogu ti reći da taj nikada ali zapamti nikada samovoljno neće uraditi tako nešto.

Zezno si se po difoltu.
Pošto Vučića lično znam i razgovarali ukupno jedno 40min. mogu ti reći da taj nikada ali zapamti nikada samovoljno neće uraditi tako nešto.
On se već sprema da napusti političku scenu, nije on bez razloga dao ostavku na mesto predsednika stranke.

Zezno si se po difoltu.

On će biti gospodin i izaći sam iz ludnice. Znam čoveka, ti mi tu nešto pričaš?
U penziju u Zimbabve, pa neka Srbijom vlada ko stigne. Njemu je sad tačno 5 popodne i vreme za čaj.

Što se tiče Ukrajine Rusi će izgradjivati svoj deo a zapad njihov. Tako da su te odštete nerealna priča.

I jeste i nije. To je priprema za trgovinu. Rusi su zauzeli Harkov da trguju sa njim, EU im je sad zalepila "odštetu". Pa će onda u pregovorima da bude "Herson za odštetu". Još se oni natežu ali će svakako do trgovine doći pre ili kasnije (ne bi bilo dobro da ne dođe) ;)

Autorska

Srbija je već bila pokrenula to pred Međunarodnim sudom pravde i izgubila slučaj.

Ne, mislim da će se on povući posle 2027. Zna on da vremenom dođe do prezasićenja ljudi jednom ličnošću.

Nema nikakve teorije. Štaviše, možemo da se kladimo da neće.

Milo Đukanović je bio na rukovodećim funkcijama 34 godine. Dakle, od 1989. do 2023. godine; do prošle godine, bukvalno.

I grčevito se borio za svoj treći predsednički mandat, tj. bio bi predsednik Crne Gore i dan-danas.

Ne razmišljaju uopšte ljudi na taj način u tim pozicijama; oni srastu potpuno sa funkcijom na kojoj su, koja im bukvalno postane život. Ne mogu da zamisle svoj život van politike, ni na koji način.

Tako da nema apsolutno nikakve logike očekivati da će se Vučić, koji sve vreme gradi sistem oko sebe i sopstveni kult ličnosti, dobrovoljno se povući 2027. godine. Za ljude u toj poziciji to je i egzistencijalno pitanje. Gubitak vlasti njima je istovetan gubitku života. Posebno zato što bi izgubili privilegije, a možda i završili iza rešetaka.

Nema nikakve teorije. Štaviše, možemo da se kladimo da neće.

Milo Đukanović je bio na rukovodećim funkcijama 34 godine. Dakle, od 1989. do 2023. godine; do prošle godine, bukvalno.

I grčevito se borio za svoj treći predsednički mandat, tj. bio bi predsednik Crne Gore i dan-danas.

Ne razmišljaju uopšte ljudi na taj način u tim pozicijama; oni srastu potpuno sa funkcijom na kojoj su, koja im bukvalno postane život. Ne mogu da zamisle svoj život van politike, ni na koji način.

Tako da nema apsolutno nikakve logike očekivati da će se Vučić, koji sve vreme gradi sistem oko sebe i sopstveni kult ličnosti, dobrovoljno se povući 2027. godine. Za ljude u toj poziciji to je i egzistencijalno pitanje. Gubitak vlasti njima je istovetan gubitku života.
Ali je Milo sve vreme bio predsednik DPS-a, napustio je politiku posle poraza na izbora tako što se povukao sa mesta predsednika stranke.

Meni je nelogično da Vučić nastavi da se bavi politikom kao premijer a više zvanično njje ni u Glavnom odboru SNS-a koliko mislim.

Poslednja izmena:
Ali je Milo sve vreme bio predsednik DPS-a, napustio je politiku posle poraza na izbora tako što se povukao sa mesta predsednika stranke.

Meni je nelogično da Vučić nastavi da se bavi politikom kao premijer a više zvanično njje ni u Glavnom odboru SNS-a koliko mislim.
Svi u stranci i dalje slušaju Vučića kao da je na čelu stranke. Razlog njegove ostavke je samo to da napravi novu koaliciju u kojoj će biti SNS, SPS, SRS, Zavetnici i ostali a on biti lider tog novog pokreta a ne samo SNS.

Svi u stranci i dalje slušaju Vučića kao da je na čelu stranke. Razlog njegove ostavke je samo to da napravi novu koaliciju u kojoj će biti SNS, SPS, SRS, Zavetnici i ostali a on biti lider tog novog pokreta a ne samo SNS.
Pa SNS je već bio u koalaciji sa mnogim strankamai pre njegove ostavke, Pokret socijalista, Karićeva stranka i mnoge druge su bile već u koaliciji sa SNS-om i pre ovih poslednjih izbora.

Autorska
Trazicemo pare od Sredera, tj. od Rusije, tj. od Putina.

Pa SNS je već bio u koalaciji i pre njegove ostavke sa mnogim strankama, Pokret socijalista, Karićeva stranka i mnoge druge su bile već u koaliciji sa SNS-om.
Propuštaš da su SPS, SRS i Zavetnici po prvi put stavljeni pod jedan šinjel. Ranije su izlazili odvojeno od SNS. Pošto su naprednjaci počeli slabiti u velikim gradovima Vučiću je bilo potrebno da svi dodju na jednu listu i da se počne stvarati novi Pokret za narod i državu. Više nikada neće SPS ići odvojeno od SNS na izborima a čak se i radikalima i zavetnicima ne dozvoljava da se rasipaju ispod cenzusa. Nekako je sve bilo uigrano, Vučić podnosi ostavku i u isto vreme najavljuje i pravi novi pokret.

Milo je pretpreo izborni poraz, zato se povukao. Dakle, jedino ako ti to predviđaš pobedu opozicije 2027. godine, možemo da govorimo o tome.

SNS je prevaziđen. Nebitna je ta partija u dobroj meri, a kako vreme bude prolazilo, biće sve nebitnija.

Sad je suština Narodni pokret za državu, čiji će biti predsednik Vučić.

Milo je pretpreo izborni poraz, zato se povukao. Dakle, jedino ako ti to predviđaš pobedu opozicije 2027. godine, možemo da govorimo o tome.
Ali zašto se Vučić povukao sa mesta predsednika stranke? Postavio je Vučevića i na mesto premijera i na mesto predsednika stranke. Meni sve to miriše da će se polako povući iz politike posle 2027.

Ali zašto se Vučić povukao sa mesta predsednika stranke? Postavio je Vučevića i na mesto premijera i na mesto predsednika stranke.

Zato što je to uradio Toma Nikolić kad je postao predsednik Srbije i cela ideja bila da se neće ponašati kao Tadić tj. da će tu praksu u Srbiju SNS uvesti da predsednik Srbije ne može da bude član nijedne stranke.

Vučić je potvrdio da će ispoštovati pravilo koje je Nikolić bio uveo i isto tako se povući iz stranke, zato što je predsednik države predsednik svih građana. Samo što je stalno smišljao neke izgovore zašto bi odložio to, pa je bukvalno dotično odlagao jedan celi predsednički mandat i onda obećao da će zaista to učiniti za drugi mandat.

Vreme prvog mandata je proveo učvršćujući svoj položaj u stranci, obračunavajući se sa Nikolićevom i drugim strujama, kako se njemu ne bi dogodilo ono što se desilo Nikoliću, koji je odlaskom izgubio svoj uticaj i priliku da se vrati na to mesto po isteku mandata. I uspeo je; ima vrlo čvrstu kontrolu nad SNS iako čak nije ni formalno član te stranke i nema praktično nikakve teorije da mu je neko preotme do isteka mandata 2027. godine

Back