PISMO HRVATA KOJE JE UZDRMALO REGION: Balkanci, pozdrav iz normalne Evrope!

Ne zavaravaj se da je tamo ista drugačije.

Ako ne slusas poslodavca brzo ćes morati da tražis novog.

Naravno da cu menjati poslodavca koji od mene trazi da lazem, kradem i varam za njega... ovde je problem sto ljudi to moraju da rade da bi mogli da prezive...ne moze se tako ziveti bez posledica osim ako nisi zesci psihopata
 
Meni ovo sliči na još jedan pokušaj da se ta famozna evropska unija predstavi kao raj. A sudeći kako piše gospodin dotični sigurno se radi o Njemačkoj ili Austriji. Eh da ja vas nešto sada pitam, na čijim leđima se gradila ta ista Njemačka i Austrija ? Nije sve tako bajno ni kod njih. Engleska broji najveći stepen nezposlenosti u svojoj istoriji, ta ista Njemačka ima velikih problema sa korupcijom. Samo što se oni služe znate-već-kojim metodama da to ne izađe u eter. Ne bih ovo sve govorio da mi nije nekoliko čistokrvnih Njemaca reklo ovo koji inače pomno prate stanje u svojoj državi. Znate, svako malo čujete za neke proteste koji se dešavaju u EU. I pazi da će jedan Balkanac da vodi tamo neku firmu u Njemačkoj, bez obzira koliko smo sposobniji od njih, a jesmo, to oni neće dopustiti. Jedna Slavonija i Vojvodina mogu da hrane čitavu Evropu, kao i ona ravnica u Ukrajini.

Već samo to negdje spomenuo, ali evo još ću jednom. Nacistička ideologija o tom nekom Rajhu još živi, znate, samo se sada manifestuje kroz jedan drugi način. Neće više Švabo silom, sada idu fino, diplomatskim putem i ide im uspješno. Kao što je rekao ovaj jedan, ujedinjenje Njemačke je oživljavanje Rajha...
 
Meni ovo sliči na još jedan pokušaj da se ta famozna evropska unija predstavi kao raj. A sudeći kako piše gospodin dotični sigurno se radi o Njemačkoj ili Austriji. Eh da ja vas nešto sada pitam, na čijim leđima se gradila ta ista Njemačka i Austrija ? Nije sve tako bajno ni kod njih. Engleska broji najveći stepen nezposlenosti u svojoj istoriji, ta ista Njemačka ima velikih problema sa korupcijom. Samo što se oni služe znate-već-kojim metodama da to ne izađe u eter. Ne bih ovo sve govorio da mi nije nekoliko čistokrvnih Njemaca reklo ovo koji inače pomno prate stanje u svojoj državi. Znate, svako malo čujete za neke proteste koji se dešavaju u EU. I pazi da će jedan Balkanac da vodi tamo neku firmu u Njemačkoj, bez obzira koliko smo sposobniji od njih, a jesmo, to oni neće dopustiti. Jedna Slavonija i Vojvodina mogu da hrane čitavu Evropu, kao i ona ravnica u Ukrajini.

Već samo to negdje spomenuo, ali evo još ću jednom. Nacistička ideologija o tom nekom Rajhu još živi, znate, samo se sada manifestuje kroz jedan drugi način. Neće više Švabo silom, sada idu fino, diplomatskim putem i ide im uspješno. Kao što je rekao ovaj jedan, ujedinjenje Njemačke je oživljavanje Rajha...

Obicni ljudi na zapadu nisu krivi za ono sto radi njihova vlast a to sto radi ne radi toliko zbog njih (da bi kupovali socijalni mir) nego zbog interesa krupnog kapitala.... ni njima nije lako
 
zašto buka oko PISMA i normalnoj EU?

Normalna je svaka država koja je pravno uredjena, čiji su zakoni oštri gde za svoj rad dobjaš poštenu nadoknadu i koja štiti stanovništvo od gladi i najvažnije- koja daje šansu znanju, trudu i poštenom odnosu.

Pisac je jasno napisao kako zdravorazumna osoba mora da traži izlaz (spas) u nekoj drugoj sredini gde su memla poltronstva i eskort biznis neki drugi pravac-kanal, koji postoje , naravno, ali nisu predominantni da zgnječe
Čoveka, da zatru napredak.
 
Naravno da cu menjati poslodavca koji od mene trazi da lazem, kradem i varam za njega... ovde je problem sto ljudi to moraju da rade da bi mogli da prezive...ne moze se tako ziveti bez posledica osim ako nisi zesci psihopata

Razočaraćes se grdno kad odes i shvatis da je tamo isto ko i ovde.

Ne verujes meni - uveri se sama.
 
Sve je mladi gospodin u pravu, i nista nije u krivu, sto bi rekli.

Pogodio je savrseno.

Tako vam je to kad se deru privatnici da bi se izdrzavao glomazni i neefikasni drzavni aparat, odnosno paraziti na drzavnoj sisi.

Parazitizam drzavnih sluzbenika je najvece zlo koje sisa krv postenom privatniku.

- - - - - - - - - -

I naravno da je "tamo" normalno a ovde nije.

Pobogu, pa to je aksiom.
 
zivot je jedan i brzo prodje i zelim da ga zivim sto je lepse moguce

a sto kaze corba za ideale ginu budale.

25 godina se nesto boris, radis i nadas se i onda se okrenes zivot ti je prosao i golja si kog ne postuje niko i balavci se prave pametniji od tebe.

razgovarajte sa nekim profesorom osnovne ili srednje skole pa cete videti.

ja i ne zivim toliko lose ali bih ziveo 5 puta bolje da zivim u normalnoj drzavi gde se ceni rad i kvalitet.sta se ovde najvise ceni videcete ako pogledate oko sebe.

Sit gladnom ne veruje,uvek je bilo i bit ce..meni je pozelela srecan put,a nije ni procitala sta sam napisala..samo je izvukla iz konteksta...i sad je mnogo pametna...ovde vise nemas prava ni na misljenje...koja jebena drzava
 
Razočaraćes se grdno kad odes i shvatis da je tamo isto ko i ovde.

Ne verujes meni - uveri se sama.

Ne moze biti isto gde je deset puta uredjenija drzava u svakom pogledu...jedino kao ti funkcionises u haosu,pa je za tebe to prirodno staniste...Nitko ne bi ni razmisljao ,a kamoli bezao iz ove zemlje da mozes normalno da radis i da zivis..i ovde nije problem da mi matori odemo ,vec da deci svojoj pruzimo bolji zivot,jer godine prolaze,nas zivot je prosao,a oni ostaju u toj kaljuzi...ili da ih naucimo da budu lopovi i lazovi i opstanu u ovoj drzavi ili posteni i srecu traze gde je bolje...

- - - - - - - - - -

Povedi me sa sobom.

Radio bih bilo sta.

Pa ako imas neku ideju,mozda se i udruzimo...
 
ajd slazem se sa opisom balkana,ali sto se evrope tice- tip je zelen.
kaze kontrola mu se najavila- ok to rade prve, dve godine, i placas manji porez, stimulacija...onda kasnije ti sve naplate itd...
djete nece uciti maternji-totalna glupost, djete ce brzo nauciti taj jezik u kojoj zemlji zivi, ali kao roditelj napravice gresku ako ga ne uci njegov jezik...
istina je da postoje mora sem Jadranskoga, i kad obidjes dosta toga vidis, turizam, da su samo nijanse....
a fino spava, pa citava evropa pati od stresa- zelen tip...i tvrdim za par godina, da napise ponovo pismo, pisao bi o balkanu pozitivnije, a o zapadu negativnije...
 
Хрвати су ваљда у нормалној Европи.



А може се променити систем на боље, не само побећи. Ако сви будемо тако размишљали, у Србији ће остати само Роми, Кинези и надолазећи Арапи.

Уосталом, зашто сви мислите да је Европа рај?

neka ostanu. od srbije i onako nema nista, propala zemlja.
imas jedan zivot i treba da ga zivis, a ne da se bavis zemljom koja unistava sopstvene gradjane, a gradjani su u sustini sami krivi zbog toga i tako u krug.
 
ajd slazem se sa opisom balkana,ali sto se evrope tice- tip je zelen.
kaze kontrola mu se najavila- ok to rade prve, dve godine, i placas manji porez, stimulacija...onda kasnije ti sve naplate itd...
djete nece uciti maternji-totalna glupost, djete ce brzo nauciti taj jezik u kojoj zemlji zivi, ali kao roditelj napravice gresku ako ga ne uci njegov jezik...
istina je da postoje mora sem Jadranskoga, i kad obidjes dosta toga vidis, turizam, da su samo nijanse....
a fino spava, pa citava evropa pati od stresa- zelen tip...i tvrdim za par godina, da napise ponovo pismo, pisao bi o balkanu pozitivnije, a o zapadu negativnije...

znas kako...i pored toga sto je hrvat kontam ga. covek je sad ljut na hrvatsku i zato ne zeli da mu dete bude hrvat, niti da zna hrvatski. mada ja ne znam ljude koji su se vratili u srbiju, jedino par slucajeva koji su kukali da se puno radi.
 
Sit gladnom ne veruje,uvek je bilo i bit ce..meni je pozelela srecan put,a nije ni procitala sta sam napisala..samo je izvukla iz konteksta...i sad je mnogo pametna...ovde vise nemas prava ni na misljenje...koja jebena drzava

Прочитала сам и ништа ново нисам сазнала. Мислиш да само ти запажаш неправилности и нелогичности у нашој држави?
 
kazu da bila jako mala izlaznost,znaci glasali su neobrazovani,siromasni ,povodljivi ...po tebi optimisti..onda mi je drago sto spadam u vecinu pesimista

И, шта рећи на овакве шлампаве констатације, да не кажем - увреде.

Ти си, нормално, паметна у три п.м. чим ниси изашла на гласање.
 
ajd slazem se sa opisom balkana,ali sto se evrope tice- tip je zelen.
kaze kontrola mu se najavila- ok to rade prve, dve godine, i placas manji porez, stimulacija...onda kasnije ti sve naplate itd...
djete nece uciti maternji-totalna glupost, djete ce brzo nauciti taj jezik u kojoj zemlji zivi, ali kao roditelj napravice gresku ako ga ne uci njegov jezik...
istina je da postoje mora sem Jadranskoga, i kad obidjes dosta toga vidis, turizam, da su samo nijanse....
a fino spava, pa citava evropa pati od stresa- zelen tip...i tvrdim za par godina, da napise ponovo pismo, pisao bi o balkanu pozitivnije, a o zapadu negativnije...

Kao sto to ja radim od prvog posta na ovoj temi.
 
ajd slazem se sa opisom balkana,ali sto se evrope tice- tip je zelen.
kaze kontrola mu se najavila- ok to rade prve, dve godine, i placas manji porez, stimulacija...onda kasnije ti sve naplate itd...
djete nece uciti maternji-totalna glupost, djete ce brzo nauciti taj jezik u kojoj zemlji zivi, ali kao roditelj napravice gresku ako ga ne uci njegov jezik...
istina je da postoje mora sem Jadranskoga, i kad obidjes dosta toga vidis, turizam, da su samo nijanse....
a fino spava, pa citava evropa pati od stresa- zelen tip...i tvrdim za par godina, da napise ponovo pismo, pisao bi o balkanu pozitivnije, a o zapadu negativnije...

Ja tipujem da je pismo izmišljeno, ono, kao što sam već gore naveo, želja da se EU predstavi kao raj.
 
Прочитала сам и ништа ново нисам сазнала. Мислиш да само ти запажаш неправилности и нелогичности у нашој држави?

Iz tvojih postova izbija neiskustvo. Razmisljao sam slicno tebi i propustio priliku da odem iz drzave uprkos gomili problema sa kojima sam se (uz vecinu stanovnistva) suocavao jer sam verovao u bolje sutra moje drzave. Znas ono krivi su nam ratovi sankcije tranzicija itd i to nece vecno trajati a onda sam se nasao u prilici da imam posla sa nasim sudstvom i nasim komunalnim i gradjevinskim inspektorima. Susret sa tom neopisivo korumpiranom bagrom vise mi je ubio veru u bolje sutra od svih izgubljenih ratova, nepravednih sankcija i propasti ekonomije.
 
Iz tvojih postova izbija neiskustvo. Razmisljao sam slicno tebi i propustio priliku da odem iz drzave uprkos gomili problema sa kojima sam se (uz vecinu stanovnistva) suocavao jer sam verovao u bolje sutra moje drzave. Znas ono krivi su nam ratovi sankcije tranzicija itd i to nece vecno trajati a onda sam se nasao u prilici da imam posla sa nasim sudstvom i nasim komunalnim i gradjevinskim inspektorima. Susret sa tom neopisivo korumpiranom bagrom vise mi je ubio veru u bolje sutra od svih izgubljenih ratova, nepravednih sankcija i propasti ekonomije.

Важи, ти си искусан. Све се само теби дешава и ником другом.
 
Важи, ти си искусан. Све се само теби дешава и ником другом.

Naravno da se ne desava samo meni i naravno da "uredjene" evropske drzave nisu idealne ali shvati da je kod nas partokratija i korupcija toliko uzeli maha da se vise ne vidi zrdavo tkivo.
I da jesam iskusan.
 
Хахахах "уздрмало регион".

Прднем на регион и на сваког ког овакве једноставне истине могу да уздрмају. Нико са бар пола киле мозга не доводи у питање да је лепше, лакше, нормалније и на сваки начин боље живети у некој Швајцарској или Аустрији него у разним Хрватскама и осталим балканским FYROM-ima.
 
Naravno da se ne desava samo meni i naravno da "uredjene" evropske drzave nisu idealne ali shvati da je kod nas partokratija i korupcija toliko uzeli maha da se vise ne vidi zrdavo tkivo.
I da jesam iskusan.


Корупције има јер има спремних да плате.

Мој муж је, ако те то занима, одбио на десетине 'поштењачина' који су покушали да новцем утичу на њега.

Нажалост, увек се нађе неко ко може мирно да спава иако је узео новац. Има их, и то доста.
 

Back
Top