PISMO HRVATA KOJE JE UZDRMALO REGION: Balkanci, pozdrav iz normalne Evrope!

Pa vidi ,druze..ovo sto si ti napisao,nije nista optimisticnije od mog tzv,pesimizma...ja i jesam ceo svoj zivot optimista,cekam i radim da bude bolje i mojoj deci i meni..i dan danas idem dalje i borim se za bolje..svoju decu sam vaspitala da budu ljudi sa svim pravim vrednostima kojima sam i sama ucena u ona bolja vremena i gde su bili bolji ljudi i uspela sam u tome...svi mi sebe smatramo dobrom osobom,ja jesam dobra osoba i imala sam nauciti od koga da uvek budem jos bolja,ali nikakve vajde od toga...imam obrazovanje,imaam vaspitanje,imam posao koji volim,obozavam i maksimalno sam mu posvecena,jer je i sam po sebi human posao,ali ljudi sa kojima radim,su upravo takvi kakve sam i opisala u drustvu..zavrsavaju ubrzane kurseve,dopisne skole,nalaze preko veze mesta gde i ne treba ukljuciti mozak,odgovornost ce drugi da snose,tipa oni koji nisu podobnii nisu deo takvog sistema rada i razmisljanja..to osecam na svojoj kozi..kome to pricam,svi kazu,svugde je tako ,takavo je drustvo..i nisu losa vremena,vec losi ljiudi i Andric genijalac je lepo rekao odavno,pravi vizionar...pametni zacutali,budale progovorile,fukare se obogatile....ja nisam glasala a ovu vlast i ne nadam se boljem..i ne cekam ja nikoga,jer radim na sebi ,kao sto i deci pomazem i ucim i iskreno se nadam da ce se nesto promeniti...li riba smrdi od glave,dragi moj...i sam vidis,ako bas nisi toliko zasleplejn da u ovoj drzavi odavno su poremecene sve vrednosti i da nista ne fukcionise i ne mozes mi prodavati pricu da sam ja pesimista,da budem bolja i da nesto poradim na sebi ,jer sto god uradim,ne samo ja vec vvelika vecina koj arazmislja kao ja,mi smo skrajuti..losi su postali agesivniji i opset se vracamo Andicevoj,mi smo zacutali,..jedno tako da sacuvas zdrav razum i zdravlje i porodicu...ovi agresivniji su ti u stanju sve unistiti...mi nismo demokratsko drustvo i to je pojamkoji je toliko izvikan da vise nitko ne zna pravo znacenje...i sta ja sad po tebi treba da usradim..da povucem drzavu za uvo da iskoristi tu kamenu sumu...oni za takve stvari dobijaju platu ,kao sto i ja dobijam za posao koji radim...ali ja zaista radim svoj posao ,iako nisam adekvatno placena..a oni aista ne rade svoj posao ,a placeni su za svoj nerad..a ja treba da budem bolja..ma da...i spominjes velikane istorije i usporedjujes neusporedivo..mi na vlasti vec veoma duze vreme imamo veleizdajnike,koji po svim zakonima jedne pravne drzave trebaju da robijaju do jednog..a to se ne desava..vrana vrani ,oci ne vadi

По ономе што си написала, испало је песимистично. Вредности се јесу пореметиле, али за то смо делимично сами криви. Сервирају нам са Запада њихове вредности, а ми то примамо. А онда неки Хрват почне причу како у Европи рај, а у деловима исте те Европе, у Шпанији, Грчкој итд. влада пакао.
Да бисмо их повратили, морамо срушити државу каква јесте, не насилним путем, већ лепо, демократски. Све политичаре лепо скинути са позиција, укинути демагогију и млаћење глупости. Они су само представнци народа, али ту функцију обављају као да су краљеви. Свакако да ово није демократија, али ако већ јесте како причају онда хајдемо да делујемо демократски како причају. Ми, као народ, имамо већу моћ од политичара, далеко смо јачи. Али јесмо заслепљени, јесмо демотивисани, песимистични, и лењи, јер чекамо да ствари падну са неба, да нам дође неки Тито и све реши. Зато је Вучић и победио на изборима јер је схватио шта народ жели. Народ је навикао на диктатора, да му неко командује, а то не ваља. Мада може да ваља. ено Путин влада аутократски и од Русије направио силу јачу и од САД-а, али није свако Путин. Но, Путин се окренуо свом народу, а други се не окрећу. Вучић уместо да гледа народ, он слуша савете лопурда из ММФ-а и Светске банке, ако настави тако, сутра може очекивати да га народ обеси.
 
пре свега,потпис вам је врх,зато иде репутација,ускоро ће мој највероватније бити"овце су за шишање,а с времена на време их прикољу":rtfm:
ја за ову распалу колонију(Србијицу)не би ни дупе померио,не,не за другове и"грађане света",једва чекам да их дохвате кроасани,туркослави,бакЉавичари и више од 500 000"излетника"у северној покрајни:hahaha:
сатри колонију:rtfm:

- - - - - - - - - -



па,да се повлаштени"огребу"за приступне фондове:rtfm:

Неким људима (што је очигледно случај) још није јасно, зашто је Трећи неизбјежан, и то свакако указује на постојање тих оваца о којима збориш. Србија и Срби, нити ће га започети, нити могу да комтролишу ишта у вези истог. Потпис је цитат госн Макавелија. Свакако једне људске величине далеко испред свог времена.
 
Poslednja izmena:
Drzavni parazitski komunjarski sistemi po banana drzavama su najveci problem svake te drzave, a ne vasa lupetanja o MMF-u i Svetskoj banci. Reketiranje privatnika od strane parazitsko partijsko-cinovnickog aparata je ustaljeni model ponasanja u takvim drzavama.

И паразитски систем и бирократија и ММФ и Светска банка, све су то проблеми. Зашто су се Аргентина, Мађарска, Исланд одрекли ММФ-а и СБ? Тај систем служи само за пуњење џепова богаташа на Западу, не разликују се ни мало од ових наших паразита. Црпе сиромашне државе, причају о некој слободној трговини, а саме те развијене државе лупе протекционизам, царине, таксе, кад год им зашкрипи мало. Па то нема у слободној трговини, ако је већ слободно, онда свако ради исто, а не свако ради у складу са моћи.

Баш зато се треба окренути националној економији, а слободна трговина може остати тамо негде у будућности кад држава буде економски стабилна и јака.
 
И паразитски систем и бирократија и ММФ и Светска банка, све су то проблеми. Зашто су се Аргентина, Мађарска, Исланд одрекли ММФ-а и СБ? Тај систем служи само за пуњење џепова богаташа на Западу, не разликују се ни мало од ових наших паразита. Црпе сиромашне државе, причају о некој слободној трговини, а саме те развијене државе лупе протекционизам, царине, таксе, кад год им зашкрипи мало. Па то нема у слободној трговини, ако је већ слободно, онда свако ради исто, а не свако ради у складу са моћи.

Баш зато се треба окренути националној економији, а слободна трговина може остати тамо негде у будућности кад држава буде економски стабилна и јака.

Odrekli su se MMF-a da bi dozvolili svojim parazitima da se razmasu, to je jasno. Zastita trzista postoji svuda, ali je ona najveca u banana drzavama kao sto je Srbija (izuzev diktatura, naravno), da bi se paraziti u tim drzavama nafatirali sa svojim trange-frange namestenim poslovima. Laz je da u takvim drzavama postoji slobodno trziste.

Okretati se nacionalnoj ekonomiji nije u suprotnosti sa slobodnim trzistem. Ali razvoj jeste u suprotnosti sa istim.
 
Чудо једно како гастарбајтери имају потребу да соле памет онима који остају.

Сви морају да сазнају како су они тамо максимално срећни и остварени. :смајликојизева:
ma kakvi gastarbajteri,ovo je pismo autenticno koliko i Tadicevo ucesce na izboru za mister universum
 
По ономе што си написала, испало је песимистично. Вредности се јесу пореметиле, али за то смо делимично сами криви. Сервирају нам са Запада њихове вредности, а ми то примамо. А онда неки Хрват почне причу како у Европи рај, а у деловима исте те Европе, у Шпанији, Грчкој итд. влада пакао.
Да бисмо их повратили, морамо срушити државу каква јесте, не насилним путем, већ лепо, демократски. Све политичаре лепо скинути са позиција, укинути демагогију и млаћење глупости. Они су само представнци народа, али ту функцију обављају као да су краљеви. Свакако да ово није демократија, али ако већ јесте како причају онда хајдемо да делујемо демократски како причају. Ми, као народ, имамо већу моћ од политичара, далеко смо јачи. Али јесмо заслепљени, јесмо демотивисани, песимистични, и лењи, јер чекамо да ствари падну са неба, да нам дође неки Тито и све реши. Зато је Вучић и победио на изборима јер је схватио шта народ жели. Народ је навикао на диктатора, да му неко командује, а то не ваља. Мада може да ваља. ено Путин влада аутократски и од Русије направио силу јачу и од САД-а, али није свако Путин. Но, Путин се окренуо свом народу, а други се не окрећу. Вучић уместо да гледа народ, он слуша савете лопурда из ММФ-а и Светске банке, ако настави тако, сутра може очекивати да га народ обеси.
Ne,ti nisi shvatio sustinu njegove price...ne prica on o boljoj Evropi,vec uredjenom sistemu koji je mislio da postoji i sad prizeljkuje da bude,da bi drzava mogla funcionisati i na pravnoj ,ekonomskoj i moralnoj osnovi...i veruj mi ,veci sam optimista od tebe,pogotovo sto jos zivim u ovoj zemlji..da se tebi pruzi prilika,zapalio bi odavno sa svim tvojim optimizmom boljeg zivota...ovi na vlasti nisu samo diktatori,vec i lopovi.i izdajnici..oni ne vole svoju drzavu ni svoj narod..pa stvarno ne znam sta ocekujes od takve vlasti...mene ne treba nitko voditi,imam skolu,posao i radim za kakvu takvu platu...ja zaradjujem,apitam se da li mi drzava uplacuje porez ,zdravstveno ,penziono..znaci to su pare koje mi uzima drzava i treba da ona regulise...i sta sad ,ova moja sumnja je odraz pesimizma,jer ne verujem drzavi..pa ne verujem..ovi na vlasti su svojom nestrucnoscu,izdajom ,doveli do ovde drzavu i narod,do prosjacnog stapa,aoni se svi obogatili..sta ,terba da pozdravim sto su oni bolji lopovi od samog naroda..a kad narod nema izbor,oni ponovo biraju iste i da se ne lazemo...kazu da bila jako mala izlaznost,znaci glasali su neobrazovani,siromasni ,povodljivi ...po tebi optimisti..onda mi je drago sto spadam u vecinu pesimista
 
Ali i dalje mislim da treba otici iz ove zemlje,ako ne ja ,moja deca sigurno

Nazalost u pravu si. Ista je ekipa na vlasi i u nas i u hrvata, u istom su uredjenju rodjeni i na isti nacin vaspitani, prodavci magle koji obezbedjuju opstanak vecitim naturanjem nekih izmisljenih tema sve samo da se neko ne zapita: Ko nas ovo vodi i kuda?
 
Naravno da nije procitao,zato nam se i desava sve to ,jer su ljudi povrsni u svemu,ne umeju da razumeju sustinu problema,ali bitno je da komentarisu

Znam coveka odavde sa istom pricom .Sad sa poslom daleko odavde preporodio se srecan zadovoljan uziva letuje, zimuje, kupuje ,vozi BIrokratija nas jede iznutra .Ja gledam prosto.opstina kad sam bio srednjoskolac u ulaznom holu sa salterima bilo je 3 sluzbenika koji su izdavali uverenja.sad ih je u toj prostoriji 30 najmanje.Jedna drugoj dodaju papire a u 16.00 izlaze kao iz fabrike ..ima ih 300 ..pa dokle?
 
Odrekli su se MMF-a da bi dozvolili svojim parazitima da se razmasu, to je jasno. Zastita trzista postoji svuda, ali je ona najveca u banana drzavama kao sto je Srbija (izuzev diktatura, naravno), da bi se paraziti u tim drzavama nafatirali sa svojim trange-frange namestenim poslovima. Laz je da u takvim drzavama postoji slobodno trziste.

Okretati se nacionalnoj ekonomiji nije u suprotnosti sa slobodnim trzistem. Ali razvoj jeste u suprotnosti sa istim.

Сад га мало лупаш. Окретање националној економији често подразумева протекционизам. Управо националисти, економски, ајд могу се звати и меркантилисти, то заговарају и зато су супротни од либерала који говоре о слободном тржишту.
У Србији нема баш слободног тржишта, али зато сваки инвеститор који дође у Србију добија и пара и пар месеци не плаћа никакве дажбине Србији.

Ne,ti nisi shvatio sustinu njegove price...ne prica on o boljoj Evropi,vec uredjenom sistemu koji je mislio da postoji i sad prizeljkuje da bude,da bi drzava mogla funcionisati i na pravnoj ,ekonomskoj i moralnoj osnovi...i veruj mi ,veci sam optimista od tebe,pogotovo sto jos zivim u ovoj zemlji..da se tebi pruzi prilika,zapalio bi odavno sa svim tvojim optimizmom boljeg zivota...ovi na vlasti nisu samo diktatori,vec i lopovi.i izdajnici..oni ne vole svoju drzavu ni svoj narod..pa stvarno ne znam sta ocekujes od takve vlasti...mene ne treba nitko voditi,imam skolu,posao i radim za kakvu takvu platu...ja zaradjujem,apitam se da li mi drzava uplacuje porez ,zdravstveno ,penziono..znaci to su pare koje mi uzima drzava i treba da ona regulise...i sta sad ,ova moja sumnja je odraz pesimizma,jer ne verujem drzavi..pa ne verujem..ovi na vlasti su svojom nestrucnoscu,izdajom ,doveli do ovde drzavu i narod,do prosjacnog stapa,aoni se svi obogatili..sta ,terba da pozdravim sto su oni bolji lopovi od samog naroda..a kad narod nema izbor,oni ponovo biraju iste i da se ne lazemo...kazu da bila jako mala izlaznost,znaci glasali su neobrazovani,siromasni ,povodljivi ...po tebi optimisti..onda mi je drago sto spadam u vecinu pesimista

Не познајеш ме па не можеш рећи јесам ли оптимиста или песимиста, па самим тим не можеш ни толико себе уздизати. Не знам што се толико буниш. Учинило ми се да је твој став песимистичан, па сам тако написао. Извини ако сам те тиме увредио.
Не верујем ни ја држави, слабо ко верује, нити је подржавам. Зато говорим о промени, али не да то уради нека странка или ко већ, него ми народ сам. Мени се странке гаде, све до једне. Сад сам гласао за Двери јер ми се свидела њихова идеја, али не верујем ни њима, а и знао сам да неће прећи цензус па сам бацио свој глас само негде.

Песимиста си тиме што предлажеш да се иде из ове државе, као да је најгора на свету. Оптимиста ниси због тога што не верујеш да се нешто може променити. Е сад, реално, то јестр потешко, али могућност постоји. Бег из државе не подржавам. Па шта мислиш. да је у тој Европи бољи живот пао са неба? Знаш ли ти колико су они крвавих ратова и револуција имали у прошлости да би направили онакав систем какав имају?
 
Сад га мало лупаш. Окретање националној економији често подразумева протекционизам. Управо националисти, економски, ајд могу се звати и меркантилисти, то заговарају и зато су супротни од либерала који говоре о слободном тржишту.
У Србији нема баш слободног тржишта, али зато сваки инвеститор који дође у Србију добија и пара и пар месеци не плаћа никакве дажбине Србији.

Liberalizam nije usmeren protiv nacionalne ekonomije, liberalizam je usmeren protiv domacih parazita. Okretanje nacionalnoj ekonomiji podrazumeva protekcionizam kada o tome pricaju populisticki levicari i ostali pajseri. Kada o tome pricaju normalni ljudi, protekcionizam je jako ogranicena i sporedna stvar, jer on nije ni priiblizno kljucna stvar u razvijanju nacionalne ekonomije. Masa srpskih, domacih preduzeca, ciji je broj nekoliko desetina puta veci, ne placaju dazbine, i dobijaju iste, a i vece subvencije u odnosu na te strane investitore. To su ti domaci paraziti, gubitaske firme u potpunosti, koji su maligni tumori srpske ekonomije. Inace, kada strani investitor dobije subvencije, to nije nikakva liberalna mera. Mislim da niti jedan stranac nije oslobodjen placana dadzbina, a na stotine i stotine domacih preduzeca ne placa dadzbine, vec to drzava radi za njih.
 
Poslednja izmena:
Хрвати су ваљда у нормалној Европи.



А може се променити систем на боље, не само побећи. Ако сви будемо тако размишљали, у Србији ће остати само Роми, Кинези и надолазећи Арапи.

Уосталом, зашто сви мислите да је Европа рај?

dokle vise da se menja a oni se vrte u krug.

bori se za spo pa srs pa dps pa ds pa dss pa ds i sada sns.odustao sam negde na pola nemam vise snage a i cemu oni ce vrteti drugi krug.

to je kao u nekim firmama kad sam radio.pukla firma drzavna fabrika koja posle sankcija pukla skroz.dodje novi direktor pa kuka na proslog ali kao spasice situaciju a radnici da zapnu neki mesec dok ne krene plata.

puni entuzijazma radimo i posle 3 meseca nema direktora dao ostavku i maznuo neki dinar.dodje drugi isto tako.izmenjase se trojica tako i posle radnici prestadose da rade .

pa dokle ja da se nadam kad vidim propast.beograd nesto malo i zivucka ali zato ostatak srbije propada sve brze.sto juznije to tuznije.
 
1. Situacija je u Srbiji ista do na specificnosti lokalnog karaktera
2. Covek voli svoju zemlju (u ovom slucaju Hrvatsku) zato je i pisao. Da je ne voli, prosto bi ziveo svoj zivot negde drugo i bilo bi "live and let die".
3. Hrvati i mi smo (skoro pa) istog mentaliteta, i delimo u velikoj meri iste probleme.

Ne znam sto su se neki ovde vezali za cinjenicu da je autor Hrvat i pise o Hrvatskoj. Ja prvi ne volim Hrvate kao naciju, uglavnom zbog ustasluka, njihovih zlocina i odnosa Hrvata prema tome, ali to nije razlog da ono sto je cinjenica ne uocavam i ne uvazavam.

Osnovni problem koji se mora resiti i ovde, o ocigledno i u Hr, je da se demontira parazitski partijsko-rodjacki sistem i da se drzava normalizuje (u smislu delovanja), kao i da konacno pocne da se ceni onaj ko je bolji.
Ovo drugo je jako bolno, jer kvalitetnih ljudi ima malo i tako je svuda u svetu. Bio i video (sluzbeno, nisam ziveo kao gastarbajter). Dakle, vecina bi morala da "povije glavu" pred manjinom koja bolje i vise zna. Trenutno povija glavu pred onima koji su ili najjaci ili najbezobrazniji.
Mislim da je mnoooogo bolje da se za vodje uzmu oni koji mnogo znaju - uglavnom su to normalni, posteni ljudi, koji bi ucinili 1000 puta vise za svoj narod i drzavu od ovih koji nas vode.

Znate kako kazu - svi se zale da im Bog nije dao dovoljno novca, lepote, srece, zdravlja, samo je razum svakome dao i previse - niko se ne zali da mu istog manjka.
Mislite o tome. Sat otkucava.
 
Poslednja izmena:
Drzavni parazitski komunjarski sistemi po banana drzavama su najveci problem svake te drzave, a ne vasa lupetanja o MMF-u i Svetskoj banci. Reketiranje privatnika od strane parazitsko partijsko-cinovnickog aparata je ustaljeni model ponasanja u takvim drzavama.

Znao sam ja da si ti Dverjanin! ;) Jos samo da se nacionalno osvestis.

1. Situacija je u Srbiji ista do na specificnosti lokalnog karaktera
2. Covek voli svoju zemlju (u ovom slucaju Hrvatsku) zato je i pisao. Da je ne voli, prosto bi ziveo svoj zivot negde drugo i bilo bi "live and let die".
3. Hrvati i mi smo (skoro pa) istog mentaliteta, i delimo u velikoj meri iste probleme.

Ne znam sto su se neki ovde vezali za cinjenicu da je autor Hrvat i pise o Hrvatskoj. Ja prvi ne volim Hrvate kao naciju, uglavnom zbog ustasluka, njihovih zlocina i odnosa Hrvata prema tome, ali to nije razlog da ono sto je cinjenica ne uocavam i ne uvazavam.

Osnovni problem koji se mora resiti i ovde, o ocigledno i u Hr, je da se demontira parazitski partijsko-rodjacki sistem i da se drzava normalizuje (u smislu delovanja), kao i da konacno pocne da se ceni onaj ko je bolji.Ovo drugo je jako bolno, jer kvalitetnih ljudi ima malo i tako je svuda u svetu. Bio i video (sluzbeno, nisam ziveo kao gastarbajter). Dakle, vecina bi morala da "povije glavu" pred manjinom koja bolje i vise zna. Trenutno povija glavu pred onima koji su ili najjaci ili najbezobrazniji.
Mislim da je mnoooogo bolje da se za vodje uzmu oni koji mnogo znaju - uglavnom su to normalni, posteni ljudi, koji bi ucinili 1000 puta vise za svoj narod i drzavu od ovih koji nas vode.
Znate kako kazu - svi se zale da im Bog nije dao dovoljno novca, lepote, srece, zdravlja, samo je razum svakome dao i previse - niko se ne zali da mu istog manjka.
Mislite o tome. Sat otkucava.

:ok:
 
...

Osnovni problem koji se mora resiti i ovde, o ocigledno i u Hr, je da se demontira parazitski partijsko-rodjacki sistem i da se drzava normalizuje (u smislu delovanja), kao i da konacno pocne da se ceni onaj ko je bolji.
.

O tom "parazitskom" sistemu je dosta onaj Radulović govorio kolko sam pratio. Nije baš najbolje prošao na izborima.. (tj. nije nikako prošao...)

Mi nekog poput njega (tj. nekoga tko tako govori) zasada nemamo ni na vidiku... :/
 
Moja drugarica je platila da bi se udala za nekog lika i dobila papire. Odlican student sa visokim prosekom bez sanse da u ovoj zemlji dobije posao...mislis da je trebala te pare da da nekom stranackom mufljuzu sa megatrenda da je zaposli?

Не занимају ме судбине нарцисоидних индивидуа ниског морала.
 

Back
Top